בחזרה

לונדון או פריז ? שניהם כמובן !!! סיפור הטיול המשפחתי שלנו בקיץ

• שינויי מזג האויר   והתחיה בסיפורי  הסתו  בפורום הזכירו לי את הטיול הנהדר שלנו מהקיץ .

טיול עירוני של יותר משבועיים ללונדון ופריז .

אז אחרי הטיול הנהדר שלנו שנה שעברה שכולו טבע באלפים הצרפתים , השנה הילדים ביקשו את לונדון ,וכך תכננתי לי טיול ללונדון עם אפשרות לטבע  כפרי אנגלי שהתחלף בסופו של דבר בנסיעה ביורוסטאר לפריז וחזרה מפריז לארץ .

רק עיר ? אז כן  ! אבל עם גיחות  . זה היה אחד הטיולים המוצלחים שלנו שכולם נהנו .

ואת מי אהבנו יותר? לונדו ן   או פריז? …..

נתחיל :

טיסות דרך איזיגט  ללוטון וחזרה משארל דה גול (אגב יותר זול מאשר חזרה מלונדון )

דירה בלונדון באחת השכונות כך שיצאנו בבוקר וחזרנו אחהצ. בפריז מלון במארה ממש במרכז.   חשבתי שיהיה חם ונהיה כבר עייפים למנוחה בצהרים ...איזה חם ואיזה מנוחה ...

בסופו של דבר צעדנו כל יום בממוצע 10 קמ וימים מסויימים הרבה יותר.

מזג האויר האיר לנו פנים והיה אידאלי בשתי הערים לא גל חום מזג אויר אופטימלי של 21 מעלות ,בפריז היה אפילו קריר ואנחנו מדברים על תחילת אוגוסט

זה היה טיול שונה מהבחינה הזאת שאת רוב אם לא כל האטרקציות הזמנו מראש .וכך יצאנו מהארץ עם תכנית סגורה כמעט ,מה שאף פעם לא עשינו בטיולי הטבע שלנו  כדי לתת אופציה לשינויים .

אז מי מזמין את האייפל חודשיים מראש ובסוף מטפטף לו ? 

בנוסף זה היה טיול שגם בעלי  וגם אני כבר היינו בו אך הילדים לא…. הכוונה המתבגרים לא (17   , 14) אך לונדון וגם פריז היא אינסופית והיה כייף לחזור בעיקר שלונדון לא הייתי יותר מ20 שנה ויש לי הרבה זכרונות ילדות מכיוון שבגיל 10 היינו בשנת שבתון באנגליה ועל זה עוד  יסופר.

חלוקת הטיול : 12 ימים בלונדון ו5 ימים בפריז .

אז כמה תמונות ונתחיל

• @דפנה-11

התחלה מבטיחה

אני עוקבת, אפילו תפסתי מקום בשורה הראשונה

• @myomer

תופסת מקום ליד לימור .

פריז היא האהבה הראשונה , אבל לאחרונה אני מאוד אוהבת את לונדון.

כיף שלא צריך לבחור ואפשר גם וגם.

• לקראת הטיול קראתי הרבה סיפורי טיול ושוב תודה והנה אני מחזירה כאן לפורום חזרה :   הסיפור של עדי  ,איריס, אנשים טובים ,אלעד ועוד כאלה שאני לא זוכרת. תודה ליסמין על העזרה וגם לקבוצות הפייסבוק הרבות שעוזרות גם הרבה. בפריז יש בלוג נפלא הפרנקופילים האנונימים שההוא מצויין.

את המסלול בניתי לפי האטרקציות שרציתי מחד לחזור אליהם או שלא הייתי , או שרציתי להנחיל  לילדי את לונדון כפי שעשו הורי בטיולים שהיו לנו בלונדון.

כאמור בשנת השבתון שלאחריה היינו גם בפריז.

בלונדון הייתי שוב עם אבי והורי כמה פעמים לאחר מכן ,שוב מתוקף נסיעותיו של אבי שאהב מאוד את לונדון .

ואכן סיפור הטיול הזה מוקדש לו למרות שהוא לא איתנו כבר יותר מ8 שנים.

אז  עכשו מתחילים : טיסת איזיג’ט יוצאת ביום ששי בצהרים , לא נרשם עומס בנת”בג  ונרגשים אנחנו נוחתים בלוטון לקראת ערב.

בלוטון כבר יש עומס ולוקח לנו כשעה וחצי לצאת מהשדה .הנהג שלנו קארל מחכה לנו ומסיע אותנו לדירה שלנו.

לא ארחיב הרבה על הדירה למרות שהיתה במצב טוב מאוד ובמחיר מצויין מכיוון שלא אהבנו את השכונה כלכך .ולכן לא ממליצה.

עד שמצאנו את הדירה לקח לנו קצת זמן, יש שם כמה דירות במתחם  ובחצות פשוט נכנסנו למיטה מתים מעייפות.

יום שבת-יום ראשון לטיול

הבדלי השעות (שעתיים) נתנו לנו קצת זמן מנוחה לאחר היום העמוס של אתמול,התארגנות בדירה. 5 דקות לסופר סנסבורי ,ארוחת בוקר ואנחנו יוצאים לדרך לא לפני שקנינו אויסטר לכולנו בתחנת הרכבת השכונתית.

היום יום של הסתובבות ,לא נקבע כלום מככר פיקדילי ,דרך הקובנט גארדן לסוהו . 

טעות ראשונה ...בככר פיקידלי נכנסים לחנות הספורט ליליוויט הבן כבר נאבד שם ,אין מיזוג ואין מעלית עולים 4 קומות ויורדים .לבסוף לא קנינו כלום...ממשיכים ..הפגנה בריגנט סט ..מנווטים לכיוון ככר טרפלגר  ,הרבה הופעות רחוב .משם ממשיכים לקובנט גארדן .הכל מוכר , כייף לחזור ! להסתובב ברחובות!! 

ארוחת צהרים אנחנו אוכלים בקובנט גארדן בShake Shake    ולאחר סיבוב שם ממשיכם לכיוון NEAL STREET ,רחוב עם נעלים מגניבות,שם כבר הבן מוצא נעלים ,שמחים וטובי לב אנחנו ממשיכים לכיוון הסוהו. עוד 3 ימים נשוב לכאן למחזמר .

בינתיים מתרשמים מכל הלונדונים שיושבים להם אחהצ בברים ושותים להם בירה.

אנחנו שותים קפה ושוקו וממשיכים לכיוון  CARNABY STREET . עשינו כבר לא מעט הליכה .הבנים נחים בKINGLY ST ,מתחם של מסעדות ובתי קפה ואנו הבנות יוצאות לתור את הרחוב הנהדר. מי היה מאמין שפעם כל הפאנקיסטים הסתובבו בו !

היום יש בו בעיקר חנויות יפות ומבחר מותגים.   לאחר מכן הבנים מצטרפים ומגיעים באפיסת כוחות לתחנת הטיוב והביתה. 

• גם אני בעוקבים אחרי ההתחלה המסקרנת.

מתכננים 4 ימים בלונדון הקיץ, אמנם עם ילדה ולא עם מתבגרים, וזו תהיה גם לנו פעם ראשונה בלונדון, אבל אני בטוחה שאלמד הרבה. ומי יודע, אולי אגרור יום אחד את בן הזוג הפרנקופוב גם לפריז 😉

• איזה כייף שיש כבר מצטרפות ! לימור ,עדי ולילך ..

תתכוננו לצעדות רבות תכינו נעלי הליכה טובות ,כרגע לא צריך מטריה (:

• @דפנה-11

יום א -היום אנחנו מתפצלים : הבנים הולכים למשחק כדורגל שווה ביותר בוומבלי – מנציסטר סיטי נגד ליברפול ואנחנו הבנות הולכות לפרימאק  ואוקספורד ולפגוש את הקרובים שלי .

בבוקר עוד חשבתי שנעשה את מוזיאון ההיסטוריה של הטבע , אך מירוץ אופנים שיבש את האוטובוס שהיה אמור להביא אותנו והחלטנו בצער לוותר.

את פרימאק פתחנו ב1130 , בראשון החנויות נפתחות מאוחר יותר ונסגרות מוקדם יותר. בלי תורים ודי ריק אנחנו  דוגמות את כל הקומות .ריק בקופות ואנחנו יוצאות לרח אוקספורד המתעורר .איזה כייף לחזור  !!   שיטוט של שעה ,אנחנו מתפעלות מחנות נייק המדהימה ובודקות את המותגים הקיימים ומשם נוסעות לפגוש את הקרובים.מקום המפגש מלון רנסנס ST PANCRAS  זהו מבנה יפיפה בו היתה תחנת הרכבת הישנה.   בצמוד לו התחנה המשופצת ,אחת התחנות המרכזיות היום ,ממנה גם יוצא היורוסטאר לפריז ,אמסטרדם ובריסל. נהיה כאן שוב עוד 8 ימים.

לאחר הלאנץ שלנו הם לוקחים אותנו למתחם חדש ממש ליד ,בו אין הרבה תיירים ,יש בו חנויות מסעדות והופעות צמוד לתעלה  קוראים לו

COAL DROPS YARD  בו אנו מבלים כמה שעות .נפרדים מהקרובים,נפגש איתם שוב בהמשך השבוע ואנחנו חוזרות דרך תחנת KINGS CROSS  עוד תחנה מהממת , לדירה.

כשנגיע לתחנת הטיוב שלנו נראה מהכיוון השני רכבות שלמות שחוזרות מוומבלי  ובהם רוב מוחלט של גברים דחוסים  בחולצות אדומות או תכלת ….

לבנים שלנו לקח כמעט שעה לצאת מהאצטדיון .אבל זה לא הפריע לבן שלי להכריז שזה היה היום הכי כייף  !

• @דפנה-11 אמר:

COAL DROPS YARD

גם אני כאן , נהנית מסיפור טוב על לונדון העיר האהובה עלי……..וכבר רשמתי לי לעתיד להגיע אל המרכז החדש -COAL DROPS YARD

כיף גדול!

• @ורדה-ש

היי דפנה,

יופי של תמונות לונדוניות.

שנים שלא ביקרתי בלונדון, אבל בפעמים הקודמות הייתי באפריל, באוקטובר וביוני.

כעת אני בתחילת תכנון טיול לונדוני של בנות המשפחה בקיץ, והן יכולות לצאת רק ביולי- אוגוסט. באיזה חודש הייתם? האם יש עדיפות לטיול באחד מהם?

נילי

• @nilih

הי ורדה כייף שאת כאן ! אכן לונדון לא מפסיקה להתחדש וזה הכייף שיש את האתרים הקלאסיים שאפשר לחזור אליהם כשרוצים,זכרונות מטיולים קודמים וכל החידושים .למזלנו היו לנו 9 ימים מלאים לעשות קצת מהכל ...וכמובן להשאיר עוד הרבה לטיול הבא !

הי נילי  גם כייף שאת כאן ! אנחנו היינו בתחילת אוגוסט .מה עדיף יולי או אוגוסט לא יודעת … לונדון מאוד עמוסה בתקופה הזאת ולכן הזמנו מה שיכולנו מראש .עד רמת השעה (לא האמנתי ועל זה ביום טיול הבא) כדי לא לעמוד בתורים ועדין יש . מצד שני בלונדון כנראה תמיד יש תיירים … מבחינת מזג האויר יכול להיות נעים כפי שלנו היה ויכול גם להיות חם כך שזה עניין של מזל . בכל מקרה לונדון מומלצת מאוד כי אפילו שכהיא עמוסה יש כל כך הרבה אפשרויות  ...ובטח אם לא היית הרבה שנים .פשוט לנסוע !!

חייבת עוד תמונה מהמשחק כדורגל :

• גם אני מצטרפת . נהנית מאוד לקרוא על לונדון.

לא הייתי בה כ 20 שנה ומאוד רוצה לחזור עם המתבגר הצעיר. 2 המתבגרים הגדולים היו עם סבא וסבתא בטיול בר מצווה.

אז אני רושמת לי כל טיפ אפשרי.

תודה על השיתוף.

טל

• @Tal1968

גם אני מצטרפת בכיף. גם לונדון וגם פריז – שילוב נהדר!

תוכלי לכתוב מהי השכונה שגרתם בה ולא אהבתם כדי שנדע להיזהר?

תודה

דבורה

• @דבורה-פ

הי דבורה לשכונה קוראים Willsden Green  .שלא יובן לא נכון- זו לא שכונה שלא נעים להיות בה מכל סיבה (מהגרים פשע או משהו כזה) פשוט לעומת שכונות יותר יפות בלונדון פחות אהבנו אותה והכי חשוב שמיקום הדירה היה כ-9 דקות מתחנת הטיוב ולא הערכתי כמה זה משנה ,כי כשחוזרים עייפים או ממהרים בבוקר ה10 דקות האלה בעלייה מתונה משמעותיים מאוד לאורך זמן.מצד שני היינו בזון 2 על קו הג’ובילי שמוביל להרבה אתרים תיירותיים והדירה היתה זולה .

• @דפנה-11 -בשרות הוד מלכותה 

יום שני -WESTMINISTER

יום שמוקדש לאתרים התיירותיים באזור ווסטמיניסטר .לאחר התחבטות ארוכה הוחלט להזמין כרטיסים לחדרי מלחמה של וינסטון צרציל וללונדון איי ולוותר על וסטמיניסטר אבי והפרלמנט.

את היום פתחנו בהחלפת משמר המלכה באורוות המלכה בשעה 11 . יחסית אין  גודש תיירים ולא צריך לעמוד שעות לתפוס מקום  (לעומת המשמר ליד בקינגהאם פאלאס) .ואכן ההחלפה הייתה מהירה ואחרי טקס קצר המשכנו לסנט ג'יימס פארק הנהדר. למזלנו השמש ומזג האויר היה לטובתנו והיה לנו יותר משעה להסתובב בפארק עד לשעת הכניסה שלנו לחדרי המלחמה .(חסכנו תור לרכישת הכרטיסים) הפארק נהדר ,ולא מרגישים את מאות התיירים בו .והיו גם סנאים !!!

חדרי המלחמה ממש צמודים לפארק והם בעצם מרתפים של בנייני הממשלה שנמצאים באזור ,בו הסתתרו בזמן מלחמת העולם השנייה צ’ירצ’יל וכל חברי הקבינט שלו מאימת ההפצצות. הם ממש גרו שם כ3 שנים עד סוף המלחמה . כשיצאו השאירו את הכל מאחור.   כך נולד המוזיאון יוצא הדופן הזה .

החדרים נשארו עם הריהוט,חדרי המלחמה עם הטלפונים והמפות וממש אפשר לקבל את התחושה איך חיו שם. בנוסף יש שם מוזיאון על חייו של וינסטון צירציל. 

הנוער פחות התלהב ממני למשל (השלמתי 2 עונות של ה”כתר” השנה וסדרה על משפחת וינדזור ,אז אני כנראה לא דוגמא ..(: ),אך נראה לי שבכל זאת קיבלו תחושה על המלחמה.

לאחר מכן חזרנו שוב דרך הפארק לכיוון ארמון בקינגהאם .

סלפי כמובן עם הארמון ומשם הלכנו לכיוון ווסמיניסטר אבי,   ביג בן והפרלמנט בנחת .     

בשעה 1630 הזמנו כרטיסים ללונדון איי.

למרות שהזמנו כרטיסים לשעה מסויימת , לא היינו שם לבד כמובן ...ולקח לנו כחצי שעה לעמוד בתור כדי להכנס בשעה הנקובה !!! (מה לא עושים למען הילדים...)

ההמתנה השתלמה וכולם נהנו מהגלגל .חצי שעה של סיבוב וכל נוף לונדון נפרש בפנינו.

משם נסענו לבונד סטריט על אוקספורד כדי להחליף טיוב ועל הדרך כבר אכלנו שם ,נכנסנו לחנות ספורט,הילדה יצאה עם נעלי ספורט.

שמחים וטובי לב חזרנו הביתה אחרי יום מושלם !!

• @דפנה-11

יום ג’  

התחלנו את היום בנסיעה לתחנת הרכבת St Johns Wood בדרכנו ל   Abbey Road !!    בשבוע היסטורי שלו ,בעוד יומיים ימלאו 50 שנה לצילום ההיסטורי של הביטלס לתקליט !.  (8.8.19)

התגודדות של אנשים וצלם עם מסרטה  בפינת הרחוב נתנו לנו את ההבנה שהגענו למקום הנכון .  רמז נוסף : היו  כמה האנשים עם חולצות של הביטלס….

עכשו חייבים לעשות תמונה !   .הבן שלי סירב ולכן היה הצלם,   צריך לחכות שהמעבר יתפנה מהאנשים האחרים שבאו לפקוד אותו כדי שנצטלם !

משם הלכנו לראות את האולפנים המפורסמים בהם הוקלט האלבום (ואלבומים נוספים שלהם)  בפינת הרחוב הסבירו לנו יש חנות קטנה שלמזכרות  הביטלס ובית קפה בשם אבי רוד   אותם הלכנו לראות.  יש גם חנות מפורסמת ליד תחנת בייקר סטריט אותה  בה לא היינו .

עשינו סיבוב נוסף בשכונה היפה הזאת ומשם לקחנו אוטובוס לכיוון קמדן טאון והשוק.

• @דפנה-11

לקמדן טאון כבר הגענו רעבים אז ישר הלכנו לאכול   ב  FISH &CHIPS   – Poppie  מאוד מומלץ !

עכשו כבר היה לנו כח להמשיך לשוטט בשוק .

הבת קנתה לה גלידה בChin Chin   הגלידה  המפורסמת עם העשן ,

וקפה שתינו ב Cereal Killer Cafe שידוע יותר כבית קפה עם הקורנפלקס .

קצת השתנה השוק ממה שזכרתי ,אך עדין נהנו כולנו. מזכרות ממש שווה לקנות שם -הכי זול שמצאנו .

לאחר מכן המשכנו לאורך Regent Canal -Little Venice   אך לא הגענו עד לרג’נט פארק.    יש אפשרות גם לקחת סירה ולשוט בתעלה,                                                     אך אנחנו כבר היינו צריכים להמשיך ליעד הבא :   מחזמר אלאדין באזור הסוהו. 

כמובן שהוזמן מראש .הסתובבנו באזור לסטר סקוור ,אווריה נהדרת בערב לפני ההופעות .

חוויה בפני עצמה .אין ספק שאחזור לאזור הזה בביקור הבא.

אלאדין היה יפה אם כי מציינת שלא התלהבנו מאוד אולי היו לנו ציפיות גבוהות מדי .בכל אופן עוד יום נהדר הסתיים לו מאוד מאוחר .

• @דפנה-11

כיף לקרוא ולראות את התמונות ובאמת לונדון תמיד מתחדשת ולא משעממת לרגע, ואין בעיה למלא 9 ימים.

גם בעיני שוק קמדן לא היה כפי שזכרתי אותו מפעם…

אבל הכרזה של U2 שבפינה השמאלית עליונה שבצילום שלך - נרכשה ואצלי בבית !! ועוד איתה עוד כמה כרזות יפות שמצאו מקומן על קירות המטבח.

אז זה באמת שוק טוב למזכרות. 

נהנית לי מלונדון שלכם ומחכה להמשך , וכמובן גם לפריז .

אגב שילוב ערים , תחשבי על :  הונג קונג+סינגפור...כי למה לבחור בעצם ? 

• לונדון ופריז תמיד באות לי בטוב 🥰

באתי לעקוב. תודה על השיתוף 💖🎉🌷

• @איריס-ס

הי עדי  בקמדן הייתי בהיי  אחרי מעבר החצייה של אבי רוד ולכן חיפשתי רק תמונות של הביטלס לבסוף יצאתי רק  עם מגנט של אבי רוד ולא פוסטר כזה...אגב הילדים ובעלי ששמעו כבר חודשים מראש על המעבר חצייה הזה ולא הבינו את ההתרגשות הרבה ,גם שהיינו שם , הופתעו כעבור יומיים שאת מהדורת החדשות  בלונדון פתחו עם שידורים  מאבי רוד וכל ההתקהלויות שהיו שם ביום עצמו.

איריס כייף שאת כאן 😊

מקדישה לכן תמונה לזכרה של דיאנה,

זוכרת איריס שהלכת לארמון בקנזיגטון,לא הגענו ומשאירה את זה לביקור הבא !

בחזרה