בחזרה

לונדון או פריז ? שתיהן כמובן !!! סיפור הטיול המשפחתי שלנו בקיץ • וינדזור

   בטיול הזה נעזרתי בשני דברים חשובים :

  1 מפת גוגל שהכינותי מראש גם של לונדון וגם של פריז ובה הכנסתי בנוסף לכל האתרים , גם מסעדות מומלצות, חנויות שוות 

  נקודות תצפית  ורחובות מומלצים .

  2. האפליקציה  city mapper שהיא גאונית בעיני ונותנת מידע מדוייק עד הדקה בכל הקשור בהתניידות עם אופציות לאוטובוס ,טיוב וגם מוניות.כולל איך להגיע לתחנה ואיפה לרדת .

  כשתכננתי את הטיול לוינדזור הבנתי שצריך לקחת רכבת עילית אך לא ממש בדקתי מאיפה. יום לפני שהתחלתי לתזמן את היום למחרת  ,פתאם גיליתי שיש  4 החלפות 😑 של רכבות  ,  התחלנו  כבר להתעייף לאחר כמה ימים אינטנסיבים ואלמלא הזמנתי כרטיסים מראש לאותו היום יכול להיות שהייתי מוותרת.   

  שמחה שלא !!.    בעלי נשאר בדירה והילדים ואני לקחנו אוטובוס לתחנת פדינגטון     (לא מצאנו את הדוב ..) ושם קנינו כרטיסים לוינדזור . נאמר לנו שיש החלפה אחרי תחנה אחת. הרכבת יצאה מיד ולתחנת ההחלפה  הגענו ממש אחרי כמה דקות . רק ששם התברר שהרכבת נתקעה על המסילה ואין רכבות...צריך לקחת אוטובוס שכמובן לא ערוך לכמות של התיירים. וחיכינו וחיכינו ….בסופו של דבר הגענו כמעט אחרי שעתיים לוינדזור ובדרך גם התחיל לרדת גשם...התחלה לא משהו….

  ברור שאת החלפת המשמר בוינדזור ב 11 פספסנו  . הגענו כבר קרוב ל1300, מצד שני הפסיק הגשם ולא היה בכלל עומס של תיירים. קיבלנו אוזניות ויצאנו לתור את הארמון. לא כל החלקים פתוחים ,ראינו את החדרים המלכותיים ושתי כנסיות ,אחת מהן היא הכנסייה בא התחתנו הארי ומייגן.

  הנופים מסביב יפים ומרגיעים  ולאחר כשעתיים כבר מיצינו .הנוער התעניין ועל זה שמחתי  !!

  ויצאנו לחפש מסעדה לארוחת צהריים. לא הסתובבנו בעיירה עצמה (הייתי בא בעבר) מכיוון שבערב קבענו עם הקרובים שלי ורצינו לפחות יום אחד לנוח בצהריים . הדרך חזרה היתה כבר יותר קצרה .הרכבת עבדה ,הספקנו שנץ ובערב נפגשנו לארוחת ערב מהנה עם הקרובים .

    • @דפנה-11

  יום חמישי 

  יום שחיכיתי לו – יום מגוון באזור הTower of London

   מהילדות זכרתי את ה Tower of London שחזרתי אליו שוב לפני שנים רבות באחד הטיולים שהייתי עם אבי ,ולכן החלטתי שהוא יהיה אחד מהאטרקציות החובה שלנו.  וכך ב10 בבוקר כבר התייצבנו בכניסה כדי להימלט מתורים ארוכים (ואכן לא היו). כל המדריכים ממליצים כבר בכניסה ללכת ישר לתערוכת הכתרים- הכתרים המלכותיים והתכשיטים של המלכה כדי לא לחכות בתור וזה מה שעשינו ,אלא שכבר מוקדם היה תור אימתני והחברה לא הסכימו לעמוד בתור.  דילגנו והמשכנו לסבוב במצודה.

  בין כל התחנות יש מדריכים מטעם המצודה הלבושים בבגדים של ימי הביניים שנותנים הדרכות על התקופות השונות במצודה .מגוון ומעניין. כשהרגשנו שמיצינו יצאנו וגילינו את ה Tower Bridge  

  איזה מזל שיש דברים שלא משתנים !!

  המשכנו לראות אם לעלות לרצפת הזכוכית (אליה לא שריינתי כרטיסים) ,התור הארוך הכריע שלא. הצטלמנו בכל הזויות והמשכנו על הגדה הדרומית היפה לכיוון 

  ה Borough Market ,  בדרך כבר כל הלונדונים יוצאים מהמשרדים שבאזור לאכול לאנץ והטיילת הומה.

  בשלב מסויים גילינו את הבניין הזה 

  The Shard  -העוצמתי שנחשב עד היום לגבוה במערב אירופה והחזיק תקופה קצרה כגבוה ביותר באירופה (מגדל במוסקוה גנב ממנו את הבכורה) 

  המצודה-לחובבי האבירים והגאנראי אפשר בלי תמונה אחת של הגשרהטיילת-בגדה הדרומית בין גשר המצודה עד שוק בורו-הטיט מודרן ועד הלונדון איי אהבה מבמט ראשון -השארד • הי דפנה

  הצטרפתי

  לונדוו שלך ניראת  כיפית למרות שאני מודה שבחיים לא הייתי נוסעת לשתיהן יחד לשבועיים

   

  מחכה לפאריס ( היא המוע

  דפת עלי) • @דפנה-11

  הי דפנה!

  גם אני הצטרפתי סופסוף..

  אני מגיעה כל פברואר ללונדון לנסיעת עבודה, אומנם לא באמת מספיקה לטייל אבל תמיד מחפשת רעיונות.…

  את הדוב בפדינגטון דווקא מצאתי בלי בעיה ויש גם חנות מזכרות בנושא.  • @pninit1234

  הי איילת ופנינית  כייף שהצטרפתן

  ממשיכה ….

  אנחנו בדרכנו לשוק בורו- שוק האוכל המפורסם  והוותיק . יש בו גם דוכני מזון מכל הסוגים וגם מוצרי מזון כמו גבינות ,לחמים וכו.

  כל אחד מצא לו את מה שהוא אוהב,   ומשם המשכנו לאורך הטיילת עם עצירה לגלידה  לכיוון הטייט מודרן.   בדרך עוד ראינו את גשר המילניום שמחבר בין אזור סנט פול למוזיאון.

  לגבי מוזיאונים החלטתי לא להעמיס ,מה גם שיש לנו את פריז ולכן יותר זרמתי לפי ההספק .

  אבל את הטייט מודרן לא רציתי להפסיד ולכן הוא נכלל אצלי כחובה .(לעומת NATIONAL GALLERY )   .למי שלא היה המבנה מרשים מאוד ,זוהי תחנת כוח שהוסבה למוזיאון הבניין שזכה בפרסים . בקומה האחרונה שלו יש בית קפה ותצפית ,אך יומיים לפני שהיינו מישהו נפל מהבניין אל מותו וכל הקומה נסגרה. אין לי מושג מה קורה עכשו .

  הבנים תפסו ספסל במוזיאון ואני ובתי עשינו סיבוב בגלריות השונות. הכניסה חינם.

  לסיום היום ישבנו לנו בסטארבאקס מול הטייט ושתינו לנו קפה ושוקו.   סיום נהדר ליום יפה ! שוק הבורו  ברקע בניין השארדו    אחריו גשר המילניום .כנסיית סנט פול ברקע.הטייט מודרן • @דפנה-11

  יום טיול לברייטון

  כבר מהתכנון הראשוני היה לי ברור שלברייטון  Brighton  אנחנו נוסעים ליום טיול .זוהי העיר בה גרתי בשנת השבתון עם הורי כשהייתי בכתה ד (לונג טיים אגו...)ביחוד זכרתי את הטיולים שהיינו עושים ללונדון בימי ראשון ברכבת .היום נשחזר את הנסיעה ברכבת  מכיוון לונדון.

  בנוסף זוהי עיר היושבת על חוף ים  (הדרומי) וידועה כעיר קייט כשעה נסיעה מלונדון . כרטיסים לרכבת רכשנו כחודש מראש. ככל שמזמינים מוקדם יותר יותר זול,אז רכשנו כחודש מראש (לא יודעת כמה היה עולה לנו ברגע האחרון).

  ליום הזה היו לי שתי אופציות  : 1.   סיור בעיר כולל חוף הים והעלאת זכרונות מהילדות.    2. נסיעה באוטובוס ל”צוקים הלבנים” Seven Sisters זוהי שמורת טבע  שנמצאת כחצי שעה נסיעה ברייטון לכיוון Eastborn.  יש אוטובוס פעם בחצי שעה בערך שנוסע לכיוון איסטבורן.

  ביום אחד זה קצת לחוץ ,אז החלטתי שנגיע נחליט .  בכל מקרה את הרכבת חזרה לקחנו מאוחר כדי להשאיר אופציה ליום הטיול הזה.

  התחזית הראתה יום גשום .לקחנו מטריות וסווטשרטים ,השכמנו קום וב945 היינו כבר על הרכבת ללונדון .  

  לפני 11 כבר היינו בברייטון וכל התחזיות של הגשם התבדו! איזה כייף !!

  חיפשתי מודיעין כדי לברר על האוטובוס לאיסבורן והפנו אותנו לככר המרכזית של העיר אותה אני זוכרת .שם אכן הסביר לנו באדיבות איך אפשר לקחת אוטובוס וכמה זמן זה יקח ובסופו של דבר החלטנו לוותר ולהסתובב בעיר עצמה(היה לנו נראה שלא יהיה לנו מספיק זמן להסתובב בשמורה) רבקה קופלר וזיוה כתבו על טיול שכזה.

  אז מה עושים בברייטון ? הולכים לחוף הים  !!  ,ולפיר -המזח הגדול והמפורסם שלה.     החלטנו לנצל את השמש לפני שירד גשם וללכת לים.

  כבר בירידה לכיוון הים הרגשנו באווירה החופשית יותר ,אכן זוהי עיר קייט אמיתית.  הסתובבנו לאורך חוף הים ,שתינו לנו קפה ולאחר מכן החלטנו לעלות על הפיר.

   חוף הים והפיר הישן שנהרס • @דפנה-11

  לטיול שלנו לקחתי איתי צילומים של אבי מהטיול שעשיתי איתו בלונדון וברייטון כאשר ביקרתי אותו בגיל 21 באחת מנסיעותיו ללונדון .כך הוא טייל איתנו בטיול הזה למרות שכבר 8 שנים איננו איתנו.

  אחת התמונות היתה על הפיר בברייטון וכשהיינו שם וכשהראיתי לילדים הם החליטו לעשות “צילומי העמדה” באותה הנקודה בה נלקחה התמונה המקורית.

  חוויה מאוד מרגשת .

  הפיר עצמו והמבנים על החוף הם מהתקופה הויקטוריאנית ונראים כאילו נלקחו מסרט. בפיר עצמו יש אפילו לונה פארק קטן לילדים קטנים ,כסאות נוח שאפשר לשבת ולנוח , והשחפים שהם חלק מהנוף כאן בעיר  ובמיוחד על החוף ,שומעים ורואים אותם כל הזמן.

  משם המשכנו לאזור הליינס -הרחובות העתיקים של ברייטון עם הרבה חנויות ,פאבים ומסעדות ובדרך עברנו באטרקצייה מפורסמת של העיר הפביליון של ברייטון מבנה שבנה המלך ג’ורג’ הרביעי .מצאנו לנו מסעדה לארוחת צהריים ,והמשכנו לטייל בליינס. הספקנו גם קניות בקניון הקטן שנמצא במרכז ולפני שחזרנו לתחנה ביקשתי שיבואו איתי לראות איפה גרנו.     זכרתי שהבית היה קרוב לתחנת הרכבת.   גוגל מאפס מצא לי את הדרך ומהר מאוד הגענו עד הבית .

  צילמתי אותו לאמא שלי ואח שלי מבחוץ ואז הדיירים של הבית (שלא הבינו מה אנשים מצלמים אותם ..)יצאו החוצה לברר, בהתנצלות השבתי כי גרתי כאן בילדות והם היו ממש נחמדים ונתנו לי להכנס לבית .זה באמת היה מאוד מרגש וכל הזכרונות שלי הציפו אותי. 

   חזרנו לתחנת הרכבת ,לקחנו את הרכבת חזרה ללונדון

  תם יום מרגש ויפה • @דפנה-11


  הבן שלי ב”העמדה “ לתמונה על הפיר והנה התמונה המקוריתהפביליוןבליינס • @דפנה-11

  מרגש דפנה !

   

  ולגבי וינדזור –

  יש פה לפעמים דיונים בפורום אם שווה לצאת מלונדון לשם או לא.

  אני הייתי שם לפני יותר מדי שנים , אז אני בדרכ לא מתערבת בדיונים האלו ולא מביעה דיעה , אבל אני כן זוכרת שכשאני הגעתי לשם בעצמי כנערה , הייתי המומה מהמקום והמראה של הארמון לראשונה , נחרט לי כמשהו מיוחד.

  אני בטוחה שאקח לשם את ילדיי שלי כשאגיע איתם יחד ללונדון . ואת לגמרי מחזקת את זה פה כשאת אומרת שהנוער התעניין. 

   

   

    • @adivelednizki

  הי עדי הייתי בדיוק בדיונים האלה על וינדזור וזו באמת שאלה כי זמן ההגעה הוא לא שולי ,מצד שני זוהי אופציה קצת לצאת ולא ליום שלם מלונדון.  יש גם את האפשרות בקיץ להיכנס לארמון המלכה בבקינגהאם,  בחרתי בוינדזור מכיוון שרציתי את הגיחה מחוץ לעיר לראות קצת יותר ירוק.למרות ההרפתקאות שלנו והעיכוב בדרך נהננו.

  בקשר לברייטון :קישור לאתר של זיוה עם סיפור הטיול שלה למצוקים הלבנים ולסיפור של רבקה קופלר

   

  המצוקים הלבנים

  רבקה קופלר 

  מצרפת תמונה של הבית שלנו בברייטון -פינת הנוסטלגיה • @דפנה-11

  ממשיכה-לאחר היום המרגש ושיחה ארוכה עם אמא שלי שמאוד התרגשה גם מיום הטיול שלנו..  אנחנו קצת נחים.  היום  בעיקרון חופשי יום שבת שופינג ו…

  הבן מבקש ללכת לאולם תצוגה של מכונית יוקרה ,בדקתי איפה זה ,  ליד הייד פארק ,אז החלטנו לצרף ואז להמשיך לקניות . אולם התצוגה נמצא גם ליד בית הכלבו הרודס המפורסם ,אז גם לשם כבר נכנסנו . הבן התלהב וצילם על הדרך שלל מכוניות יוקרה שעוברות באזור.   

  נחנו לנו בהייד פארק.     העייפות כבר ניכרה עלינו ,אנחנו כבר שבוע בלונדון  .כל יום בין 10-12 קמ של הליכה. 

  לאחר מנוחה  ,וקצת ירוק בעיניים ,אזרנו כוחות ונסענו לאוקספורד  סטריט בשיא העומס של יום שבת …. אנרגיות מטורפות יש למקום הזה למי שמתחבר 😊 ניחשתם נכון אני בקבוצה..למי שמתעניין זו מקלארןהייד פארק • @דפנה-11

  יום א’ -זהו היום האחרון שלנו בלונדון,  מס 9 נטו   והוא מוקדש לשורודיץ ,אזור הסיטי וסקיי גארדן.

  שיריינתי לאחר התלבטיות סיור של חברת Strawberry -Street Art  באזור שורודיץ. סיור חינמי,חברה אנגלית ,כמובן ההדרכה באנגלית,בסוף הסיור כל אחד נותן טיפ .

  שוב השכמנו קום,קצת קשה עם שני מתבגרים והגענו בזמן ואפילו לפני לנקודת המפגש לסיור ב1030.

  המדריכה שחקנית תיאטרון שמתפרנסת מהדרכות האלה עם מבטא בריטי צפוני (לא לונדונית), הצליחה לשבות את המשתתפים שכללו משפחות ,יחידים וכמובן גם ישראלים. היא הובילה אותנו ברחובות וסיפרה לנו על האומנים השונים ,כל אחד מה יחודו , על כך שחלק כבר מקבלים עבודות ממומנות, כמו למשל פרסומות שנראות כמו גרפיטי .על אורך החיים של העבודות האלה שיכול להגיע רק לשבועיים לפעמים.  לאחר סיבוב של שעתיים וקצת נפרדנו ממנה.כולם נהנו כולל הילדים ולא היתה בכלל בעייה עם האנגלית .

  המשכנו לשוק האוכל באזור שכולל אוכל מכל העולם ומאוד מדגיש את העובדה שלונדון היא עיר כל כך רב גונית , בין לאומית. 

  זה אחד ההבדלים שראיתי איך העיר השתנתה ונהייתה כל כך רב תרבותית.  טוב או רע זה כבר דיון אחר….

  משם המשכנו לשוק  ברייק ליין שפועל רק בימי ראשון.

  הוא היה די עמוס אז המשכנו לBOX PARK מתחם חנויות ומסעדות מעוצב .

  נפרדנו משורודיץ והמשכנו לכיוון הסקיי גארדן.

  ככלל יש כמה אפשרויות בלונדון לעשות תצפית על העיר :  הלונדון איי-בתשלום והזמנה מראש(רצוי)   .מגדל השארד גם בתשלום,   תצפית ממוזיאון הטייט -חינמי (שאצלנו בדיוק נסגרה וזה רק מקומה 10 (לא ככ גבוה )     והסקיי גארדן-תצפית חינמית שצריך להזמין מראש 3 שבועות קודם (לפי שעה)

  יש אפשרות לחבר את הסקיי גארדן לאזור הטאור אוף לונדון,  טאור ברידג , אולם ביום הזה לא היתה אפשרות לעלות לסקיי גארדן , לכן שיריינתי ביום של שורודיץ .

  10-15 דקות הליכה דרך הסיטי של לונדון -המרכז העסקי עם כל המגדלים החדשים.

  לאזור הזה גם רציתי לחזור ולראות מה התחדש ואכן העיר צמחה לה למעלה וכבר התחברתי לי למגדלים החדשים שגם נראה מהסקיי גארדן .

  בניין “מלפפון החמוץ “  ובניין “מגרדת הגבינה ”…  ככה זה אצל האנגלים שמות קצת מוזרים...האמת היא שאלו הם הכינויים שניתנו ע”י הלונדונים אך הם תפסו מהר מאוד.    הגענו בזמן לתצפית ועלינו למעלה .  גם התצפית נהדרת וגם הגן בקומה העליונה .ממש שווה !!

  לאחר שמיצינו חזרנו להפרד לשעה מאוקספורד  סט’ .  קניות אחרונות.    מחר אנחנו נפרדים מלונדון ונוסעים …………..לפריזציור בהכנה.לאחר כשבוע אראה אצל חברים שטיילו בלונדון את הציור מוכן כבר...פרסומת מוזמנת בסגנון גרפיטיהגארדן בסקייגארדן • @דפנה-11


  כל הגדה הדרומית : הטאור ברידג, ספינת המלחמה המלכותית, הטיילת מגרדת הגבינה THE CHEESEGRATER    

  המלפפון החמוץ THE GHERKIN     THE GHERKINמגרדת הגבינהBYE BYE LONDON  • @דפנה-11

  מעבר לפריז

  זהו אנחנו נפרדים בצער  מלונדון ( אך עוד נשוב כמובן ,הטיול הזה רק חידד )  ועוברים לפריז בלא פחות מרכבת היורוסטאר .שוב אנחנו בתחנת הרכבת סנט פנקראס ,

  ביקורת דרכונים ,שיקוף מזוודות ,קניות אחרונות של כריכים בM&S  ובפראט א מנגר (M&S היה נהדר !)  כל כך פשוט המעבר כאן.

  שעתיים ורבע בנסיעה מאוד מהירה  , דרך תעלת לאמנש ואנחנו בצד הצרפתי.  איך יודעים ?  ….הם כבר לא נוסעים הפוך !!    ☺

  הנופים המוכרים של צרפת משכיחים לרגע את הפרידה מלונדון ומהר מאוד אנחנו מוצאים את עצמנו בפרברי פריז.

  אגב את הכרטיסים קנינו כמה חודשים מראש.   ככל שמתקרבים המחיר עולה ואולי כבר אין מקום . אז לא לקחנו צאנס כאן.

  זהו אנחנו בפריז.

  מונית אחת והגענו למלון שלנו במארה . • @דפנה-11

  פריז -מנהלות:

  מכיוון שהתכנון כלל 4 ימים מלאים  בפריז לאחר 9 ימים עמוסים בלונדון היה לי ברור כבר בתכנון שהטיול יהיה יותר רגוע ,מה גם כפי שכתבתי הייתי בטוחה שיהיה מאוד חם ולכן התמקדתי בחיפוש מיקום למלון  ,והחלטה על 3 אטרקציות שאותם נזמין מראש.

  הורדתי את היורודיסני לאכזבתה של הבת שלי (בת 14) וגם נסיעה לוורסאי  .הייתי בטוחה שיהיה חום אימים. 

  בפועל היו לנו כ20-12 מעלות מזג אויר אידאלי לכל הדיעות.

  בחרתי את מיקום המלון  באזור המארה -רובע 4 מכיוון שבטיול הזוגי הקודם שלנו (לפני 19 שנה)  היינו באזורהרובע הלטיני-סן ג’רמן ורציתי לגוון.

  בסופו של דבר נבחר המלון-Hotel Caron .לקחנו שם 2 חדרים ,יש בחדר מזגן כמובן, מיני בר  חופשי והבטיחו לי קומקום (לא טרויביאלי ). 

  גודל החדרים הוא 15מר’  , נחשב ללא קטן והמיקום נהדר : סימטה מהרחוב סנט  אנטואן שהוא ההמשך של רח ריבולי. 5 דקות מככר הבסטיליה .על הרחוב הראשי קוי אוטובוס, קו מטרו , 2 בולונז’רי וסופר.  בצד השני לכיוון המארה גילינו את הככר הנהדרת מלאת בבתי קפה ומסעדות -ככר סנט קתרין. ואחריה כל המארה ….

  סה”כ היינו מרוצים (למעט מחסור במראה ומקום אחסון בארון) והמיקום היה מנצח.   כל חיפוש של מסעדה היה גילוי  הרחובות היפים במארה , ואת רוב האטרקציות עשינו ברגל או באוטובוס כמה תחנות.

  בבוקר הנסיעה מלונדון כבר הרגשתי את הגרון הכואב , ואז בא הצינון הכבד שליווה אותי ברוב שהותנו בפריז. למעט מנוחת צהרים ביום שהגענו ,ומנוחות בגנים המפורסמים של פריז ,לא נפגע הטיול שלנו ,אולי קצת שמחו שותפי לטיול שנחנו מדי פעם בעיקר בגללי.

  האטרקציות התיירותיות שנבחרו  : מוזיאון הלובר ,   האייפל   כי הילדים ביקשו    ותערוכה של ואן גוך  ב atelier-lumieres.com‏

   

  הככר הקטנה  והחמודה ממש ליד המלון-PLACE DU MARCHÉ SAINTE-CATHERINE • @דפנה-11

  את הטיול פתחנו וסיימנו בככר ווז היפה 5 דקות מהמלון ,כמובן בחיפושי ארוחה ברחובות המארה.

  לא יהיה מנוס מלהשוות בין פריז ללונדון וכאן אני מתחילה...:

  למזלנו בשהותנו בלונדון הפאונד היה נמוך מאוד (כבר טיפס בינתיים חזרה ) כל זה הוביל לכך שגם ארוחות במסעדות,   אוכל בסופר, קניות של בגדים ונעלים  וגם מזכרות היו זולים כמובן מהארץ וגם זולים  מפריז.  ביום הראשון הופתענו ולא לטובה מהמחירים במסעדות .

  מבחינת סוגי אוכל ומבחר גילינו שבפריז קשה לנו יותר כמשפחה למצוא מסעדה שתכיל את רצונות כולם(הבת-פסטה,הבן המבורגר גדול,בעלי אוכל צרפתי מיוחד ואני-לא להסתבך עם אוכל צרפתי מיוחד...) לכן חיפושי מסעדה בפריז לקחו הרבה זמן ...מזל שפריז כל כך יפה ואפשר להסתובב בה שעות.

  גם השירות האנגלי אדיב ולא רק בגלל האנגלית שקל  לנו יותר איתה . משהו ברצון לעזור במסעדות בפריז היה לוקה בחסר.

   פריז היתה לנו רגועה יותר ,היינו באוגוסט , חלק מהחנויות במארה סגורות ,הרבה חנויות מיוחדות כמו שוקוליטרים , בולונזרים הכי מפורסמים פשוט היו סגורים .וכן הפריזאים נעלמו ,הם בואקאנס  כנראה .

  והתיירים ? ובכן הם כולם נשארו בלונדון !  פריז נראתה “ריקה” למדי (למעט התורים לאייפל וללובר ). 

  כל זה לא פגם ואולי העצים את ההנאה מיופיה הבלתי מעורער של העיר . פשוט להסתובב ברחובות !ככר ווז היפה 5 דקות מהמלון

    • @דפנה-11

  פריז יום 1: נוטר דאם,הרובע הלטיני, גני לוכסמבורג.

  ליום הראשון שלנו בפריז לא תכננתי שום אטרקציה מוזמנת מראש.      הרעיון היה להתארגן ולעשות סיור קלאסי    :

  איל דה לה סיטי , נוטר דאם ,  הרובע הלטיני עד גני לוכסמבורג ואז לראות מה קורה     וזה מה שהיה בפועל.

  באחד הימים כשתכננתי את הטיול לפריז ובדיוק הזמנתי מלון , שמעתי על השריפה של הנוטר דאם –

  להגיע לפריז בלי הנוטר דאם   ? ? ?

  ובכן הלכנו לראות מה מצבה ואביא לכם את הדיווח העדכני (לאוגוסט)

  מהמלון יצאנו לכיוון האיל דה לה סיטה , 10 דקות הליכה ובדרך ראינו את הארמון הזה,  אחד מני רבים באזור של הרובע ה4 בו היינו.   לכל אחד גינה יותר מטופחת ומבנה יותר יפה   .אי אפשר שלא לצלם את כולם.    חלפנו על פני האי ואז נגלה לנו -לא בהדרה – הנוטר דאם ,  המתחם מגודר ואי אפשר להכנס לתוכו,     וכולו מחוזק בקשתות בקורות פלדה שמונעות מהכנסייה לקרוס.   מהצד הקדמי הנוטר דאם נראית כפי שנראתה לפני.

  עשינו סיבוב ברובע הלטיני ועלינו לאזור גני לוכסמבורג    שם אכלנו ונחנו בגינה היפה הזאת.

  לאחר התיעצות הוחלט לחזור ברגל את כל הדרך חזרה שוב דרך הנוטר דאם . ללכת לאיבוד ברחובות הרובע הלטיני.

  בערב כפי שנתרגל כל יום , סיבוב ברחובות המארה , חנויות וחיפוש מסעדה לארוחת ערב.

  בדרך ללאיל דה סיטה -הוטל דה סנסהנוטר דאם מאחור עם כל החיזוקים והפיגומיםמקדימה אפשר לחשוב שלא קרה כלום,  עוד תמונה של פריז היפהגני לוכסמבורג הנהדרים”ללכת לאיבוד “ברובע הלטיני • @דפנה-11

  קוראת ונהנית,

  יש מצב שהבחורה מהגרפיטי שלך היא אחותה של זאת מצילום הגרפיטי שלי ? 

   

  היה לכם מזל גדול לקבל מזג אוויר כזה בפריז באוגוסט !

  המתבגרים שלך חמודים ! ( אפשר להגיד חמודים על מתבגרים ? ) 

  ו... אני לא יודעת איך אפשר לעשות השוואה בין לונדון לפריז. אלו שני עולמות שונים לחלוטין בעיני.

  אבל נחמד שניסית..

   

   

  ו • @adivelednizki

  הי עדי תודה על הליווי הצמוד ! איזה תמונה הבאת  !!  זה אותו אומן או אמנית ..כבר לא זוכרת ...אבל זה נהדר !

  וכן ..אפשר להגיד חמודים על מתבגרים ! בפריז הם התנהגו למופת  והיה ממש כייף איתם  והאמת גם בלונדון ...וגם עבר מספיק זמן לשכוח אם היה משהו …

  ברור שאין מה להשוות בין פריז ללונדון קטונתי..אבל מתבקש בגלל המעבר החד.

   

  אז איפה היינו …..פריז ….נראה כל כך רחוק בימים אלו.

   

  את היום השני שלנו בפריז התחלנו עם זה שעקב ההצטננות שלי איבדתי לגמרי את הקול…

  אנחנו מתארגנים מוקדם – יש לנו ביקור אצל המונה ליזה ב930, בלובר.  הגענו לשם כבר לפני 900  וכבר היה תור רציני לשעה בה הזמנו…

  מזל שכל כך יפה שם לכן לא היה כל כך נורא לעמוד בתור  אליפטי , אגב , אבל מסתדר נהדר.

  ולפני 930 אנחנו כבר בפנים.    כמו כולם  הולכים קודם למונה ליזה , עם המוני סינים .

  בהמשך היינו באגף מצרים הקדומה , ולאחר כשעתיים וחצי יצאנו  לנוח לנו בגני הטולרי .  הספסלים שם נהדרים ! והפארק עצמו יפיפה !

  יש שם לונה פארק נחמד , אך לא נרשמה התעניינות .

  ואנחנו המשכנו לככר קונקורד ומשם לשאנז אליזה עד שער  הנצחון    . בדרך עצרנו בחנות סמסונג שהנוער אהב ובחנות של לואי ויטון-מוזיאון בפני עצמו.

  חזור למלון כבר לקחנו מטרו.

  אחהצ שוב יצאנו לטייל במארה טיול שהוביל אותנו עד למרכז פומפידו שם מצאנו בית קפה נהדר ממש ליד הפסלים והמים .

  לפומפידו לא   נכנסנו כבר נסגר עד שהגענו (יש אפשרות לתצפית מבית הקפה).

  מסתיים לו עוד יום  בו שברנו שיא של הליכה 15קמ’ !!

  גני הטולרי עם הופעה  • @דפנה-11

  יום 3 היום נלך לתערוכת וידאו ארט מיוחדת על ואן גוך ב ATELIER DES LUMIÈRES .זהו האנגר גדול בו מוקרנים סרטי וידאו ארט על אומנים שונים. כרגע עד סוף דצמבר יש מיצגים על ואן גוך ועל אומן יפני.

  לאחר התלבטויות מה יהיה המינון של  המוזיאונים והאומנות החלטתי לבחור בלובר  (כי  לא בטוח שהילדים ילכו אם יהיו בפריז לבד...) ובמיצג הזה, המנגיש את האמנות ומהווה בעצמו אמנות מודרנית. במשך חצי שעה מוקרן סיפור חייו של ואן גוך על הקירות של ההאנגר עם מוזיקה ווידאו ארט של הציורים שלו ,כך שבסופו של דבר זה עובד על כמה חושים בו זמני ומאוד מרגש.  כולם מאוד נהנו וזו היתה הצלחה גדולה.   גם לכאן הזמנתי מראש לפי שעה. 

  משם צעדנו ברגל לשוק הבסטיליה ,  עד שכבר הגענו השוק היה בתהליכי סגירה.    אכלנו צהרים בככר והמשכנו לכייון המארה -רובע 3   בו עדין לא טיילנו לכיוון שוק  הילדים האדומים . גם הוא היה לקראת סגירה וחזרנו שוב דרך הרחובות היפים למלון למנוחה.

  בערב נוסעים לאייפל.

  הכנו צידה ויצאנו עם אוטובוס דרך של כ 40 דקות עד לאייפל ,כך בעצם עשינו טיול רכוב  נהדר.

  חודשיים לפני הזמנתי מקום לשעת בין ערביים כך שאפשר יהיה לראות באור יום את הנוף וגם בשקיעה ואז להשאר לאורות בשעה 2200.  כשהגענו טפטף ,אך עד שעלינו כבר התבהר .

  שוב אנחנו בתורים ארוכים ביחוד בעלייה למעלית העליונה.  זה משהו שעושים כנראה פעם אחת…

  אין ספק שפריז יפיפיה בכל מצב ומכל גובה גם בשקיעה,גם ביום וגם בלילה.

  לקראת 9 התחלנו לרדת וחיפשנו פיסת דשא כדי לצפות במופע האורות המנצנץ.  את זה בכל מקרה לא כדאי לפספס.    לעלות כן או לא זו סוגייה אחרת .

  תפסנו אוטובוס ולמזלנו היינו בין הראשונים. הוא התמלא עד אפס מקום עם עוד תיירים. ונסענו חזרה עד המלון . הפעם זכינו לסיור רכוב לילי עם הבניינים המוארים

  תם לו עוד יום נהדר !


 

בחזרה