בחזרה

בעיקר מזרח קנדה - 3 שבועות של טבע נפלא

• חזרנו, כבר די מזמן (אוגוסט) משלושה שבועות נפלאים בטיול מעגלי סובב מונטריאול – כולל המון קוויבק לכיוון גאספה פנינסולה, ניו ברנסוויק, מעבר לארצות הברית לאכדיה נאשיונל פארק (מיין) וההרים הלבנים (ניו המפשייר) – היה טיול נפלא, יופי מיוחד במינו, כאילו אותו הטבע של צפון מזרח ארצות הברית, רק על סטרואידים – עוצמת המפלים, רוח הנהרות, בעלי חיים – דובים על צד הדרך, לוויתנים לרוב, בונים, עופות אין ספור (כולל מושבת ענק מיוחדת במינה), המון כחול בגוונים שונים ומכיוונים שונים, והעין לא שבעה

קישור לבלוג הטיול

וכמה תמונות להתחלה

הכל מועצם, במיוחד במחוז קוויבק, בתחושה של סוף העולם, כמעט ללא תיירים, עם ישובים שחיים עדיין חיים רגילים לפני הכניעה לגלי התיירות. תיבלנו באטרקציות משפחתיות להפוגות – הופעת קרקס מדהימה, בריכות, פארק מים מוצלח, פארק חבלים הכרחי, קניות, מיני גוף ועוד – פשוט טיול מושלם שעלה על כל הציפיות

היה לנו מזג אוויר נפלא, חריג ביותר לאזור – יום שמש אחר יום שמש, אבל בלי כל גל חום (רוב הטיול מזג האוויר בשיא החום היה באזור 22-24 מעלות, רק בהרים הלבנים הגיעה לאזור 26-27, ועדיין נעים מאד) עם ערבים קרירים. מעילי הגשם לא יצאו מהתיק אפילו פעם אחת (הגשם שירד היה קצר ואף פעם לא בימי הטבע) – ממש הרגיש שאנחנו מביאים איתנו את השמש לכל מקום

בינתיים הבלוג הולך לאט, אבל סיימתי את חלק קוויבק שהוא כנראה החלק המיוחד בטיול וגם הפחות פופולרי בפורום (קשה עד מאד למצוא סיכומי טיול משפחות באזור, אגב – גם באנגלית)

• @segev17

החזרת אותי שנה אחורה

• הנהלת הפורום

@ramiav1

שגב שלום

לדעתי אפשר היה להציע דיווחים וותיקים שקיימים בארכיון האתר.

אבל בטוח שיש למה לצפות ולהשכיל מהבלוג שלך.

תודה להפניה !

מוני

• @מוני

אכן יש סיכומים טובים מאד של דורון, נילי, נוסע מתמיד אבל כולם לטיול ללא ילדים ששונה באופיו... יש גם את הסיכום האלמותי של ofuks/אורית, אבל יחסית לשפע סיפורי הטיול בדרום מערב ואפילו צפון מערב ארהב (כפי שאיילת רכזה) או אזור אנטוריו בוכה מפלי הניאגרה, קוויבק/אזור גאספה מצומצם מאד בסיפורים, אגב גם באנגלית (ומצאתי עצמי מתרגל צרפתית יחד עם google translate)

אגב זה גם חלק מהקסם של המקום - מיעוט התיירים שבו ביחס ליופיו... והתחושה שלי זה שזה הולך להשתנות - גם אצל ישראלים - גם בזכות הספר של נטע דגני על מזרח קנדה - שאנחנו התבססנו על המסלול הכחול שבו (עם הרבה התאמות)

• חיכיתי לך.
    שומרת במקום גבוה, בערב אשקע בבלוג בכיף

• @segev17

מהיכן העמודים האלו?

• @segev17

היי שגב,

נפלא!!! כרגיל. אין עליך.

תודה רבה על השיתוף

מצטטת לך שיחונת מלפני כמה דקות עם חברה ששוקלת אולי לנסוע למזרח ארה”ב באוקטובר:

אני: הצצתי בפורום צפון אמריקה ויש סיפור טרי טרי של שגב!!! כדאי לך לקרוא. אני מאוד אוהבת את הטיולים שלו.

החברה: יופי…. הצצתי. אבל זה מזרח קנדה… לא יכל לטייל במזרח ארה”ב? 😜

אני: הוא טייל בהמון מקומות. תפשפשי בבלוג שלו. הנה מצאתי לך טיול שלכת באוקטובר 2011..

ואני מציצה ברשימת הטיולים האגדית שלך ונפעמת. חלקם אני מכירה מהעבר, נהדרים. ויעד אחד לא מצאתי ואשמח לאתגר אותך איתו – דרום אפריקה. אתה מוזמן לסיפור שלי שמתגלגל עכשיו בפורום משפחות.

שרק נמשיך לטייל עוד ועוד

לימור

• תודה רבה לכולם

דורון – העמודים הם בעצם גן פסלים הנמצא על כביש 132 ליד היישוב Saint Flavie – כחלק ממה שהשלטים בכביש מכריזים כנתיב האמנות –  מאת אמן בשם Marcel Gagnon 

לימור – תודה רבה… בחלק הזה של הטיול טעמנו גם מצפון מזרח (ועוד לא מסוכם) – פארק אכדיה המהמם שבמיין וההרים הלבנים בניו המפשייר (הבדל משמעותי לעומת הסתיו, לא רק בנוף אלא גם באופי… אגיע לזה בהמשך). ולגבי דרום אפריקה – הייתי בה רבות מטעם העבודה, וגם לשני טיולים לא משפחתיים (ולא מסוכמים) – אחד שהתמקד באזור קייפטאון ונתיב הגנים והשני בכדורגל (מונדיאל) ושלושה ימי ספארי בקרוגר... מהמדינות האהובות עלי. אקרא בשמחה כי זה בהחלט יעד שאשמח  לחזור לטיול משפחתי (מה שמנע עד עכשיו זה חששות...)

• @segev17

שגב – אין לך מושג כמה משמח אותי לראות סיפור טיול שלך.

עוד לא הספקתי לשקוע בבלוג, אבל מהכרות של סיפורים קודמים וגם רק מהתמונות אני כבר מוקסמת.

השתמשתי פעמים אניספור בעיצות שלך (בטווח טיולים רחב), שתמיד קלעו בול לטעמנו – אז זה הזמן להודות לך על תרומתך להצלחת טיולנו .

גם בסיפור שלכת הנוכחי (שמפורסם במקביל לך), השתמשתי בבלוג שלך לפלורידה וגם בטיול שלכת זוגי !

אז עכשיו יש לי עוד יעד ללכת אחריך.

רק צריך לאסוף קצת תקציב וזמן לטיול גדול ..

מחכה להמשך.

טל

• מוכנה ומזומנה לסיפור טיול של שגב💥

• @segev17

מחכה לחלק של אכדיה וניו המפשר שלשם מועדות פנינו בקייץ הבא

• ביליתי עכשיו בקריאת הבלוג

נישארתי בפה פעור

וואו

והשקיעות וואו

הקפצת לי יעד חדש למקום גבוה מאוד מאוד במגירת החלומות

מתי אתה ממשיך ?

• @segev17

עם כל הכבוד לנטע דגני , ויש כבוד,

פה כבר כולם יודעים שעל הבלוג של שגב אפשר לסמוך לא פחות ! 

גם אני, כמו טובים אחרים פה , נעזרתי בבלוג שלך רבות, 

אז תודה על השיתוף גם הפעם וכיף גדול שאתה עושה לנו את המדריך לעוד אזור חדש, בטח כשזה אזור פחות מוכר וסטנדרטי לטיולי משפחות.

עכשיו רק נשארת השאלה איך ומתי נספיק להגיע להכל..

נ.ב , 

אני כן זוכרת במעורפל סיפור של ח.ג על גאספה 

•  

ושוב תודה רבה לכולם

איילת – בשאיפה כל יומיים שלושה להוסיף פוסט (יותר לערוך רשימות ולצרף תמונות) עד השלמה. לבינתיים על פארק אכדיה אומר שזהו אחד משיאי הטיול, אנחנו ישנו בבר הרבור שלושה לילות וטיילנו בפארק יומיים מלאים ונראה לי שקלענו היטב במינון (מזג האוויר גם הוא שיחק מאד לטובתנו), ובכל מקרה לא הייתי יורד משני לילות בעיירה ויום מלא ב- Park Loop עם יציאה מוקדמת מהמלון (לא מדי, קצת מגזימים בעומסים) ואז עוד זמן לאטרקציות רגועות יותר… כל זאת בהנחה שמדובר בטיול קיץ

adivelednizki –  כולי מסמיק… יש לציין לזכותה של נטע סיפור קצר – ישראלי שעבר לקנדה תהה איתי איך זה השנה פתאום רואים יותר ישראלים באזור קוויבק, לדעתי הדבר קשור מאד לספר מזרח קנדה שיצא… יש לציין כי גם הכתבה של גילי חסקין שמופיעה באתר הזה על קוויבק מוצלחת מאד (ומאזנת במקומות נכונים את המסלול של נטע)… 

• @segev17

טוב, נקווה שלא יגיעו יותר מדי ישראלים.... יש לספרים שלה נטייה כזו ... לגרום למקומות להפוך לשביל החומוס...

כנראה שהם באמת פופולריים.

מצד שני, לחוכמת ההמונים/שביל החומוס - יש גם יתרונות 

• @adivelednizki

היי

לדעתי האזור הזה של מזרח קנדה לעולם לא יהפוך למסלול חומוס, בדיוק כמו שקולורדו ואורגון לא הפכו... 

אגב - לאט לאט אבל הוספתי שני פוסטים המתארים את הימים שלנו בניו ברונסוויק כשההיי לייט הם גאות ושפל בסלעע הופוול (כמובן) ושייט לוויתנים מדהים בסנט אנדרוז...

• @segev17

שגב,  את הבלוג שלך אני מכירה היטב וקראתי את כל סיכומי העבר, ( מודה שעדין ללא צללתי לקריאה של הבלוג על הטיול האחרון אבל אני בדרך😜), התמונות שלך תמיד הן משהו יוצא דופן…

בדיוק חזרנו מטיול בדרום מערב ארה”ב, וכשדיברנו במשפחה לאן ניסע בפעם הבאה עלו המון רעיונות בין היתר למזרח קנדה (במיין-פארק אכדיה כבר היינו אבל אשמח לבלות שם שוב).

ריני

נ.ב- לפי מה שכתבת על “למי מתאים הטיול”- אז יש לנו 100% התאמה, יאללה הולכת לארוז תיק.
    נ.ב2- אתה חושב שניתן לעשות את המסלול בקנדה עם קרוואן?

• @rinisco

עשיתי את המסלול הנ”ל לפני שנה , ואין שום בעיה לעשות אותו עם קרוואן 

• @segev17

בשעה טובה הוספתי פוסטים על ימי אכדיה נאשיונל פארק (שלדעתי מתמקם לו יחד עם טובי הנאשיונל פארק, בעיני אשתי זה היה שיא הטיול) ו-ההרים הלבנים שמבחינתנו היה יותר באווירת נופש – שבשניהם זכינו למזג אוויר משגע עד מושלם (אפילו בהר וושינגטון היה נעים)

נשאר רק פוסט אחרון על מונטריאול המפתיעה לטובה

• @segev17

השלמתי קריאה, בלוג נהדר.

באיזור בהחלט נכנס לרשימת היעדים שלי

בחזרה