בחזרה

טיול קראוון מעגלי לאס ווגאס

• שלום
    אנחנו מתכננים טיול מעגלי 30 ימים בקראוון (משפחה: 4 ילדים בגילאים 15,13,11,9)
    חשבנו לעשות מסלול מלאס ווגאס לסן פרנסיסקו דרך :
    ציון
    ברייס
    מואב
    פייג’
    גרנד קניון
    סקויה 
    יוסמיטי
    סן פרנסיסקו
    וחזרה דרך כביש 1 ללוס אנגלס, סן דייגו ולאס ווגאס

השאלה שלי אם זה מסלול הגיוני? האם עמוס מדיי?
    האם יש מקומות שכדאי לוותר? האם יש מקומות אחרים “על השביל” שעדיפים?
    תודות לעונים

• @Avi_3853585

סביר או לא ב-30 יום תלוי בקצב,  אני לא מומחה בקראוון ולא פחות חשוב אני לא יודע מה אתם מתכננים לעשות בכל מקום.
    הפארקים רובם ענקיים וניתן לשהות באחד גם שבוע.
    למשל ברייס אפשר רק תצפיות בחצי יום, או אפשר לרדת לטיולים רגליים.
    גראנד קניון אותו דבר – רק ששם ירידה יכולה להיות גם ל 2-3 ימים.
    יוסמיטי/ציון אפשר לעשות המון טראקים להישאר כמה שרוצים.
    ערים או כביש אחד אותו דבר.
    שווה לחלק את הטיול לימים, היכן לנים, ימי נסיעה, ולראות מה נכנס וכמה נכנס.

• @אלי-רון

תודה על התשובה
    בהתחשב בעובדה שנטייל ביולי-אוגוסט, האם לדעתך יש פארקים יותר מומלצים לשהות ואחרים שאפשר לוותר?

• @Avi_3853585

אני לא מומחה גדול בפארקים, עברתי בעיקריים אבל במסלול “מקוצר”, וגם לא בעל ניסיון בקיץ.
    קראתי כאן שוגאס רותחת בקיץ, אני לא יודע כמה זה נכון לגבי הפארקים הקרובים – רק קראתי כאן שחם אבל אפשרי.
    כדאי להמתין לתשובה של מישהו שמתמצא.

• @Avi_3853585

אנחנו עשינו מסלול דומה בקיץ האחרון ב 25 ימים מלבד מואב. לדעתי מואב קצת רחוקה. 

אין לי ניסיון בקראוון אבל ממה שקראתי במקומות העמוסים צריך להזמין חניון חודשים מראש. 

לדעתי אתם צריכים לחשוב מה מתאים לכם כמשפחה לעשות כי במסלול הזה יש מגוון רחב של אפשרויות. 

אם אתם אוהבים לטייל בטבע וללכת במסלולים יש הרבה אפשרויות בפרקים אם אתם מעדיפים “טעימות” מהפארקים ויותר מתחברים למקומות עירוניים אז צריך יותר ימים בערים. 

המסלול אפשרי. בווגאס מאוד חם בשאר המקומות נסבל גם בפארקים לא היה שרב.

בכל מקרה לא ניתן בזמן הזה לכסות את כל הדברים שיש בדרך השאלה היא מה אתם אוהבים ומה סדר העדיפויות שלכם. 

• @Avi_3853585

אני ממש לא ה"מישהו שמתמצא", אבל באוגוסט האחרון עשינו גם אנחנו סיבוב דומה מאד, אם כי ללא קרוואן,  (יכול לקרוא פירוט כאן, אולי יעזור).
    בגדול, התשובה לשאלתך היא שכן, מסגרת הזמן ורשימת היעדים שציינת אפשרית ומאד מקובלת ורווחת. כמובן שכאן נכנסת ההעדפה המשפחתית שלכם לגבי אופי וקצב הטיול ותצטרכו לקצץ, להוסיף ולגבש לפי טעמכם.
    ספציפית לגבי הפארקים בקיץ- לנו היה כנראה מזל מטאורולוגי והופתענו לטובה, אבל זה לא מובטח ובכל מקרה, אין מה לעשות, זו באמת לא העונה המיטבית לטיולים רגליים.
    ויתרנו על מואב כי נראה שבתקופה זו אין שום אופציה הגיונית לטייל באיזור הלוהט. לעומת זאת הוספנו את סדונה שהתגלתה כפנינה ואנחנו ממליצים בחום. ברייס גבוה ויחסית קריר ולגבי השאר אפשר להתמקד במסלולים המוצלים והרטובים ובשעות הבוקר ואחה"צ ולקוות לטוב...

• @Avi_3853585

בקרנו בכל הפארקים שהוזכרו יותר מפעם אחת, רוב הפעמים היו ביולי אוגוסט. אפשרי בהחלט לטייל וליהנות ביולי אוגוסט בפארקים. אני מבינה למה אנשים בוחרים לוותר על מואב מבחינת המרחק. עם זאת, אם יש באפשרותכם לשלב אותה, זה כדאי מאוד. פארק ארצ'ס הצמוד אליה הוא אחד היפים שראיתי. מבחינת מזג אויר, לא חם שם יותר מאשר בשאר המסלול. אם צריך לוותר על משהו, הייתי מוותרת על הגרנד שהוא יחסית מאכזב אבל אני מבינה שזה משהו שאנשים צריכים להיווכח בו בעצמם. 

• @Avi_3853585

הי. קחו בחשבון שברוב המקומות המוזכרים ממש , אבל ממש חם ביולי אוגוסט.  אם תיכננתם לישון בקרוואן את כל הלילות – תתארגנו בהתאם. 

קחו בחשבון שבמקומות כמו יוסמיטי כל החניונים מתמלאים  חודשים מראש ולכן חשוב להזמין לפחות חצי שנה מראש.  בוגאס החלטנו להשאיר את הקרוואן בחניון והלכנו להתפנק במלון. 

• @Avi_3853585

היי, חזרנו לפני כמה שבועות מ-30 יום ברוב המקומות שהזכרת ובקרוואן.

לא היינו ביולי אוגוסט- יש לקחת בחשבון שרוב המקומות שציינת הם מדבר, וטיולים רגליים לעיתים ניתן לעשות רק בבוקר או אחר הצהריים…
    וכמובן, חשוב להזמין מראש קמפינגים מסויימים מראש(כי יש מקומות רבים שאפילו בספטמבר אוקטובר היו מלאים למי שלא הזמין מראש).
    נחתנו בלוס אנגלס- נסענו לגושוע טרי, מקטע של כביש 66(שמאוד נהננו ממנו), סדונה, גרנד קניון, פייג(בקיץ חובה להזמין סירה מראש), ברייס,ציון, לאס וגאס, יוסמיטי, סן פרנסיסקו, כביש 1, לוס אנגלס וטיסה הביתה.
    מואב נראה לי טיפי רחוק אבל אפשרי אם מורידים מהטיול שלנו מקומות…

נסעתם כבר בקרוואן בעבר?
    יש לקחת בחשבון שיום הלקיחה של הקרוואן +הצטיידות הוא יום מבוזבז שלא מטיילים בו.

את סן דייגו  וסקויה הורדנו בגלל שצריך לנסוע אליהם במיוחד…

אשמח לעזור אם יש עוד שאלות

ריני
    והנסיעות יותר איטיות עם הקרוואן. 

• @rinisco

היי

תודה על המענה

עשינו טיול בקרוואן בעבר בארופה

רציתי לשאול לגבי סן פרנסיסקו אם יש לכם המלצה על קמפינג בסביבה ואיזה תחבורה יש מהקפינג לסן פרנסיסקו?

• @Avi_3853585

אם אפשרי אני הייתי מחזיר את הקרוואן בסן פרנסיסקו וממשיך משם עם רכב רגיל, 

בחלק הזה של הטיול קרוואן נראה לי מתאים פחות

• @Avi_3853585

היי,

יש אפשרות (שאנחנו לא עשינו) להחזיר את הקרוואן לפני הכניסה לסן פרנסיסיקו ואת כביש 1 לעשות עם אוטו ובתי מלון. 
    יש לדבר הזה כמה יתרונות- בתוך סן פרנסיסיקו מסורבל להסתובב בקרוואן.  
    אם משכירים רכב ניתן לעשות חלק מהקומות בעיר עם הרכב השכור
    הקמפינגים בעיר/מחוץ לעיר הם מהיקרים שיהו לנו בטיול. 
    בכביש 1 יש בעיית חניה לקרוואנים(על חלק מהמסלולים צריך לוותר)
    בכביש 1 רוב הקמפינג הם ללא חיבורים למים-חשמל-ביוב. 

אבל, אנחנו בחרנו להשאיר את הקרוואן בימי סן פרנסיסיקו שלנו- 
    ביום ה1- חנינו בחניית “בארט” רכבת פרברים שנכנסת לתוך העיר. היא ישנה מאוד אבל עושה את העבודה.(הגענו ביום חג אז לא היתה לנו בעיה עם חניה).
    ביום 2- לקחנו Uber- מהקמפינג עד לתוך העיר שזה פיתרון מעולה!!! יקר אבל גאוני.
    ביום ה3- נסענו עם הקרוואן, הסתובבנו בעיר חצינו את הגשר+סוסליטו. 

הקמפינג ששינו בו היה בפסיפיקה- San francisco rv resort 

מקווה להתחיל היום לספר את סיכום הטיול. אם יש לך אשלות ספציפיות אשמח לענות 

• @rinisco

אנחנו לוקחים קרוואן בלאס וגאס ומחזירים שם, ואז נשארים לבילוי בעיר מספר ימים
    תודה על ההזמנה לשאול שאלות, אשמח להתייעץ שוב כשיהיה לי לו”ז יותר מסודר
    בינתיים אמתין לסיפור טיול שלכם...

• @דוקטור-דו-ליטל

לא רלוונטי, סגרנו לקיחה והחזרה בווגאס
    תודה בכל מקרה

• @Avi_3853585

היי

אין לנו נסיון בקראוון ואת האיזורים הנ”ל עשינו ב-2 טיולים נפרדים, הייתי עושה את המסלול הבא:

יום 1 – נחיתה והתארגנות

2-3 – ציון

4 – ברייס

5-6 – מואב (ארצ’ס וקניונלנדס)

7 – מונומנט וואלי (אפשרי גם ביקור ללא לינה)

8-9 –  פייג’

10 – גרנד קניון

11 – סדונה

12 – עץ יהושע והגעה לסן דייגו (נסיעה ארוכה)

13-14 – סן דייגו (אולי להוסיף יום נוסף)

15-17 – לוס אנג’לס/אנהיים (רוצים דיסנילנד?)

18-19 – כביש 1 (לנו בקמבריה ומונטריי והיה מצוין)

20-22 – סן פרנסיסקו

23-24 – יוסמיטי

25- סקויה

26-30 לאס וגאס

בהצלחה.

• @Avi_3853585

אפשר להציע לכם הצעה קצת מוזרה?

אתם מנסים לעשות את “מסלול החומוס של דרום-מערב ארה”ב” עם קרוואן. ואולי לחשוב קצת אחרת – ולנסות לעשות מסלול שבו הקרוואן הוא נכס ולא נטל? כלומר להשאיר את הערים הגדולות לטיול אחר, נפרד, ולהתרכז בטיול הזה בטבע – שם  לקרוואן יש יתרון גדול?

• @עמיחי13

במידה ויש לי 30 ימים נטו עם קרוואן כאשר ההתחלה והסיום בווגאס והתקופה היא תקופת הקיץ...

יש לך מסלול שאתה ממליץ עליו, שלא כולל את הערים ומתמקד בטבע בלבד? 

• @Avi_3853585

אם אתם מוכנים לוותר על הערים המפורסמות בקליפורניה, יש המון אפשרויות לטבע. אפשרות ראשונה זה לטייל מווגאס מזרחה לכיוון קולורדו (דוגמא), והאפשרות השניה זה להגיע צפונה יותר על הרי הסיירה נוואדה.

• הנהלת הפורום

@Avi_3853585

כשאנימנסה לחשב את ימי הטיול לי זה נראה שאת ה-30 סיימתי בערך אחרי כביש 1.

אבל הכל תלוי באופי הטיול שלכם- אם אתם מחפשים טיוליים רגליים- אז בוודאי שה-30 לא מספיק, כי אז לכל שמורה מקדישים יותר. אם אתם רק בקטע של תצפיות- יש מצב שתוכלו לדחוס יותר. אם יש מקומות שחשבתם יותר ל”חפף” ע”ח אחרים- גם זה יעבוד… וכמה זמן לכל עיר- אני למשל לא אוהב את וגאס ויומיים זה המקסימום בשבילי כל פעם. אבל מכיר המון אחרים ש4-7 ימים זה אופטימלי בשבילם.

30 יום נשמע הרבה- אבל יכול להיגמר מאוד מהר… כדאי שתתחילו לרדת יותר לפירוט של ימים ( ולא חייבים להגידבדיוק מה עושים אפשר גם להגיד ש פייג’  זה אופציה לשייט על אגם פאוול, מנוחה בחוף, קניון אנטילופ, פרסת הסוס וכו’ ואז לתת יומיים ולראות מה רוצים להכניס)… ברגע שתרדו לפירוט תתחילו לראות מה הגיוני ומה לא ואולי יש דברים להוריד… לינות עם קראוון בתוך השמורות תצטרכו להזמין מוקדם יחסית ( אנחנו טיילנו עם אוהל אבל עם משפחה נוספת עם קראוון ולמיטב זכרוני הזמנות עבורם עשינו בסביבות פברואר וכבר התחיל להיות לא המון אופציות)

• @גדליהו-מהגרעין

תודה על התשובה

אשב על מסלול מסודר ואשמח להתייעץ שוב

בחזרה