בחזרה

סין בינואר ? • האם כדאי בינואר לנסוע לבייג’ין ?

  תודה • @Zehava_3601703

  כדאי זה דבר יחסי…  בכללית: בייג’ין בינואר קפואה עם טמפ’ ממוצעת של מינוס 5 עד מינוס 10 ואפילו יותר קר! הקור הוא “יבש” כלומר אין כמעט משקעים או שלג. מכאן והלאה זה עניין אישי... • @Zehava_3601703


  אם את אוהבת קור עז, כן,

  אחרת אפשר לטייל בדרום סין, חינאן, גואנדונג,גואנגשי, פוג’יאן וקצת מעבר להן.

  בדרום יוננאן על גבול לאוס יש מז”א טרופי, אידאלי לטיול בעונה זו. • @Sailor

  גם בדרום סין קר מאוד. כמו חורף ישראלי עם אפשרות לקרות. דרום יונאן והאי האינן הם יוצאי דופן, אבל יעדים בסהכ פחות אטרקטיביים לעומת היעדים הפופולריים יותר.

  מה שכן, בחרבין שבצפון סין מתקיים בינואר פסטיבל הקרח שזה דבר מדהים. אז אם קור לא מפריע לכם, אפשר לבלות שם בכיף כמה ימים ועוד כמה ימים בבייג'ינג שתהיה קרה ומושלגת אבל גם זו סוג של חוויה . • @yushon


  אתה טועה מאד, מנסיון אישי.

  בגואנדונג נעים בינואר, מאפריל עד סוף אוקטובר חם ולח ובחלק מהתקופה הזו יש גשמים עזים לעתים. חינאן היא חלק מהאזור הגאוגרפי של גואנדונג ומז”א דומה.

  מי הים שם חמים יותר בינואר מאשר  באוגוסט-ספטמבר ברוב החופים באירופה (כולל רוב החופים בים התיכון).

    • @Sailor

  כמי שעובד שם בתחום החקלאות ולכן המזג אוויר מהותי עבורו, אני ממש לא טועה.

  אתה מוזמן גם להיכנס לכל מפת אקלים ולראות את הטמפרטורות. בגואנגדונג החורף דומה לחורף הישראלי, מלבד העובדה זאת העונה היבשה ולא העונה הרטובה. טמפרטורות של 5-20 מעלות ולעיתים יכול להגיע גם ל-0 כשיש קרה. אמנם לא מזג אוויר נוראי, אבל חורף וקר. ובגלל שזו העונה היבשה גם בדרך כלל אפור ואביך.

  האינן רחוקה מאות קילומטרים מגואנגז'ו וזה אזור אקלימי אחר לגמרי, גם אמרתי שמזג האוויר שם שונה. מי הים באירופה הם מים קרים ברובם מלבד באגן המזרחי של הים התיכון כך שאין בכלל קשר לנושא. וממש לא ממליץ לנסוע להיאנן. בתור יעד בטן גב נופל כמעט מכל יעד תיירותי אחר במזרח.


 

בחזרה