בחזרה

תכנון מסלול מערב ארצות הבית באפריל

• הי, נוסעים לסיאטל ל- 14 ימים בתחילת אפריל. זוג ושלושה מתבגרים (17, 13, 10). רוצים להגיע ליומיים לווגאס. פעם ראשונה בארהב.

התכנית הכללית היא להיות 5 ימים (בתחילה ובסוף של הטיול) בסיאטל ולנסוע לווגאס ואולי גם סן פרנסיסקו בשאר ה 9 ימים.אנחנו מבינים שנהיגה עד לווגאס תהיה קשה וצפופה מאוד מבחינת לוח הזמנים שלנו, וככל הנראה גם חלק מהכבישים סגורים בתקופה זו של השנה.לכן חושבים על טיסה פנימית סיאטל-וגאס, שהייה של יומיים בווגאס, ואז לשכור רכב ולנסוע איתו עד לסן פרנסיסקו. משם לחזור עם עוד טיסה לסיאטל.

אשמח לשמוע את דעתכם על המסלול. חשוב לנו מאוד: טיול עירוני וגם טבע, שהיה של לילה עד שני לילות בווגאס, לחוות מקסימום חוויות ומקומות.

תודה מראש,ויקי

• @Vichol

סיאטל עיר נעימה ונחמדה מאוד, אבל....חמישה ימים? הקדשתם לה קצת יותר מדי זמן מטיול כל כך קצר. (אלא אם כן זה ביקור משפחתי כמובן). מסיאטל ללאס וגאס המרחק הוא כ-1800 ק"מ, בהחלט כדאי לטוס אבל לא הייתי משקיעה את המאמץ הזה בשביל לילה אחד או אפילו שניים. אולי תבדקו את האפשרות לצרף סיבוב פארקים קצר באזור? סן פרנסיסקו עיר יפה ומעניינת, אפשר לבלות בה שלושה ימים בכיף, לדעתי כדאי לשלב. 

• @karnielr

הביקור בסיאטל הוא משפחתי. אבל כולל ימי התאוששות מג'טלג בהלוך והתארגנות לקראת החזור. אפשר בהחלט לקצר לטובת מסלול ארוך יותר. או שאפשר לעשות מסלול סובב סיאטל קצר.

הכוונה היא לעשות מסלול שכולל גם פארקים בין וגאס לסן פרנסיסקו. 

עד עכשיו הטיולים בחול שעשינו היו טיולי כוכב עירוניים. פעם ראשונה שיוצאים לטיול נודד.

• הנהלת הפורום

@Vichol

בגדול זה ישים- 3 לילות בסיאטל ( כולל יום ההגעה ), לטוס ל-2 לילות לוגאס ( בטיסת יום- ככה שתופסים את צבעוניות הלילה),

השכרת רכב ו-2 לילות על כביש 1, בתקווה שיש מזג אוויר טוב, ועוד 3 לילות בסן פרנסיסקו- משאר לכם עוד 4 ימים ( ואחד שילך ברובו על טיסת הפנים) בסיאטל- שתוכלו למצוא יום עם מזג אויר טוב לצאת למפלים בסביבה או לגיחה לאזור אולימפיק ( יום ארוך) או לקולומביה ג’ורג.

אני באופן אישי הייתי חושב על ויתור על וגאס, מתפלל למזג אוויר טוב ויורד בקו החוף של אורגון עד סן פרנסיסקו וחוזר לסיאטל בטיסה….אבל זה העדפות שלי שהן יותר מחוץ לעיר ע”פ העיר.

• @Vichol

אם וגאס חשובה לכם הייתי מקדיש לה הרבה יותר מיום-יומיים אלא 3. יש מה לעשות גם יותר משלושה ימים, אבל זו פשרה סבירה בעיניי.

הזמנתם כבר טיסות? הלוך ושוב לסיאטל?

כמה ימים באמת יש לכם לטיול? 9 ימים ו-8 לילות (כלומר יוצאים מסיאטל על הבוקר וחוזרים בערב 9 ימים לאחר מכן)? או משהו אחר? לא לשכוח לשקלל את זמני ושעות הטיסה הבינלאומית והצרכים של הביקור המשפחתי.

אם עוד לא הזמנתם טיסות – אפשר להציע שתנסו לטוב הלוך או חזור ממקום אחר (סן פרנסיסקו/וגאס/לוס אנג’לס)? חייבים לעבור אצל המשפחה גם בהלוך וזגם בחזור? למעט נוחות מסויימת באריזה ובסחיבה (אפשר לשלוח שופינג למשפחה ולא צריך לסחוב אותו אתכם, ובאופן דומה אם יש אירוע משפחתי ובגים חגיגיים שאפשר להשאיר אצלם) אני לא בטוח שכדאי להגיע אליהם פעמיים. יש עלות מסויימת להגעה הכפולה – זמן של  כניסה ויציאה מהעיר, עלות של פיצול רכב שכור או מוניות וכו’. לא עלויות דרמטיות (לא בכסף ולא בזמן) אבל אם הרווח זניח – אז למה לשלם אותן?

• @גדליהו-מהגרעין

תודה רבה על התשובה המפורטת.

אחת הסיבות לצאת לטיול מוגאס לס”פ – היא משיקולי מזג אויר.

האם באפריל מזג האוויר ביוסימיטי סביר? אני מבינה שככל הנראה שני מעברים חשובים סגורים: גליישר וטיוגה.

האם יש המלצה למסלול מוגאס לסן פרנסיסקו דרך יוסימיטי בתקופה זו של השנה?

• הנהלת הפורום

@Vichol

טרם הספיקותי לבקר ביוסמיטי.. אבל ממה שתמיד כותבים פה באפריל לא ממש תוכלו להתנייד. ורוב הסיכויים שיהיה סגור

• @גדליהו-מהגרעין

אנחנו ביקרנו באפריל האחרון ביוסמיטי. העמק וגם דרכי הגישה אליו (מכיוון מערב ודרום) פתוחים לחלוטין ורוב המסלולים כבר פתוחים (רק מסלול הערפל היה סגור). מומלץ לבקר גם בפארק הסמוך – קלאברס. שם יש חורשת סקויה יפה ובאפריל עדיין יש שלג במסלול (הכביש לשם פתוח). חוויה נהדרת. אם אתם חובבי ראפטינג, אז גם מסלולי הראפטינג באיזור כבר פתוחים.

בחזרה