בחזרה

דרום מערב ארה"ב עם קראוון (😎) - חגים 2019

• תגובה זו נמחקה!

• @eden24h

נהדר דיאנה !!!

אנחנו חושבים על מסלול דומה (אך קצר וממוקד יותר ) לשנה הבאה לילד בר המצווה שלנו ,שדיסני גם ברשימה שלו ( על אף שלא ברשימה שלנו .. ) אז אני מקווה לכמה שיותר פרטים ושלא תתעצלי בכלל.

ביקשתי גם מריני לכתוב ולספר... וכן, אני יודעת שזה אזור ממש חרוש... אבל כל סיפור מוסיף עוד זוית ועוד טיפים ורשמים , אז אני בהחלט נשארת לעקוב בעניין .

והערת אגב,גם לי יצא לטוס עם ריני במקביל ( רוקיס קנדיים ) והיה מאוד כיף לתכנן ולהשוות איתה רשמים! אבל היא עדיין לא הצליחה לגרום לי להשתכנע לקראוון.. 

מעניין יהיה לשמוע את הזוית שלך לחוויה, 

ונשמע כיף גדול שהייתן 4 בתכנון ! 

• תגובה זו נמחקה!

• תגובה זו נמחקה!

• תגובה זו נמחקה!

• נתחיל עם קצת תמונות (תודה עדי! שעזרת לי לפתור את הבעיה)

הקראוון, או בשמו השני “הארווי”

גיושע טרי

סדונה

Horseshoe bend

Lake Powell

Antelope Canyon X

Bryce Canyon

Mammoth Lakes

Yosemite

San Fransisco

Road 1

•  

חזרנו כבר לפני שבועיים מהטיול הארוך ביותר שהיה לנו עם ילדים(25 ימים), לדרום מערב ארה"ב, ולא סתם טיול , אלא טיול עם קראוון 😁

קצת התעצלתי (ואני עדיין מתעצלת) להתחיל לכתוב את הסיפור.. שלא נדבר על כל התמונות שבכלל לא התחלתי למיין.

גם התלבטתי איפה להעלות את הסיפור, כאן בפורום הבית שלי, או בפורום של ארה"ב – אבל בסוף הלב החליט שכאן, כי כאן אני רגילה..

למי שלא מכיר אותנו , אני דיאנה (מתכננת הטיולים והצלמת), בעלי (הנהג, נווט, בשלן), המתבגרת בת ה-12 שלכבודה התכנסנו הפעם (טיול בת מצווה, בקשותיה היו צנועות - קראוון ודיסני..כל השאר נשאר אצלנו מבחינת תכנון), ואחיה הקטן בן ה-8 שבד"כ הוא שותף מעולה לטיולים (והפעם קיבל את הכינוי – "אני כאן רק כי אין לי WIFI")

אז איך הגענו לארה"ב בכלל ולקראוון בפרט?

למתבגרת היה שנים חלום על בת מצווה בגלפאגוס, אבל לפני שנתיים זה התחלף בחלום על קראוון ודיסנילנד. מזל שלה שיש לה הורים שמוכנים להגשים כל חלום 😊

למען האמת, התקשנו עם עניין הקראוון – אנחנו קצת מפונקים בטיולים, ועושים טיולי כוכב רגועים ולרוב שוכרים בתים נחמדים.. קראוון נראה לנו צפוף ולקח לנו זמן להתבשל עם הרעיון עד שהחלטנו שהולכים על זה.. היו כמה אופציות על איפה עושים את הטיול, והאם דיסני יהיה חלק מהטיול או גיחה נפרדת.

חשבנו על אלסקה, איסלנד, ובסוף הגענו לטיול הקלאסי של דרום מערב ארה"ב, בעיקר בגלל שקראתי שאם כבר עושים טיול קרוואנים, אז הכי טוב בארה"ב, ודיסני כבר שם, ויש שם פארקים (טבע) שאידאלי לעשות אותם עם קראוון.

אנחנו אוהבים בעיקר טיולי טבע, הליכות טובות, בע"ח, כמעט לא כוללים ערים בטיולים שלנו, ובטח לא פארקי שעשועים 😄 אבל בטיול הזה שילבנו קצת מהכל.

בדקנו מחירים ועונות, והגענו למסקנה שיותר זול לטייל בסתיו, ומבחינת מזג אויר, הרבה יותר טוב לטייל בסתיו..

זה היה הטיול הכי מורכב לוגיסטית שיצא לי לתכנן, גם כי היה טיול מתגלגל, גם כי היה טיול משולב (חלק קראוון וחלק רכב), וגם בגלל אורכו (25 ימים). עבדתי על התכנון כמעט שנה...

במהלך התכנון, התחלתי להתכתב עם כמה בנות מהפורומים פה למטייל, שתכננו טיול דומה ובשלב מסויים פתחתי קבוצת ווטס אפ לארבעתנו (ריני, רונית וטלי – מקווה שיקראו ויוסיפו רשמים גם)..כולנו עשינו טיול קראוון, כמעט אותו מסלול, אותם תאריכים ועם ילדים בגילאים דומים. במשך חודשים ארוכים חפרנו, תכננו, התייעצנו – היה נהדר. במהלך הטיול עצמו, על בסיס יומי התעדכנו והתייעצנו, ואת ריני אפילו פגשתי באחד החניונים. עם טלי היינו באותו מתחם מספר פעמים, אבל כל פעם התפספסנו 😉

קצת תמונות לפני שמתחילים 😊

• קצת מנהלות:

* הזמנו טיסות עם air France עם קונקשיין בפריז, הלוך חזור ללוס אנג'לס - 800$ למבוגר, 700$ לילד. השיקול היה שכאשר הזמנתי, עדיין לא הייתי סגורה על המסלול, וחשבתי שזה הכי גמיש. בנוסף, המחיר היה הכי זול ככה.

* קראוון הזמנו דרך בנדנה - לקחנו דגם יחסית גדול לארבעתנו, 28 פיט, דגם מהשנה האחרונה, ל-14 לילות עלה 6500 שח.

* הזמנו מחברת הרץ, 7 מקומות, קיבלנו דודג' קראוון שהיה אחלה (חוץ מזה שקיבלנו אותו קצת מלוכלך, והחזרנו לניקוי נוסף). הייתה לנו הגבלה מבחינת חברת השכרה, רצינו מרחק הליכה ממקום החזרת הקראוון, אז האופציה היחידה הייתה הרץ. המחיר עבור 9 ימים היה 2100 שח.

* מלונות הזמנו דרך בוקינג, הוטלס.קום או ישירות דרך המלון. הזמנתי בסביבות 9 חודשים מראש, ורובם נשארו. החלפתי חלק שהזמנתי בבוקינג, כי גיליתי שבהוטלס.קום היה זול יותר.

* סלולרי – שלושתנו היינו עם חבילות מהארץ (מ-012, אורנג' ו we4g ), ובאזורים מסוימים לאף אחד מאיתנו לא היה קליטה. אולי עדיף היה לקנות גם סים מקומי לאזורים האלה, ולשיחות טלפון (אותם עשינו בעזרת מקומות הלינה, ולעיתים לא היה נוח). הקטן חי על wifi, שהיה זמין ברוב החניונים והמלונות.

* ניווט – הבאנו מפה קשיחה מהארץ, שלא יצאה מהתיק. השתמשנו בוייז באזורים עם קליטה, ובגוגל מפס באזורים בלי.

* חניוני קראוונים – אני הגעתי למסקנה שספונטני פחות מתאים עם ילדים.. לפחות לנו. לכן, אפילו החניונים היו מוזמנים מראש, חלק מהאטרקציות הוזמנו מראש, וכמעט הכל תקתק. היה פעם אחת שהיה שינוי בתוכניות, וחיפוש החניון בזבז לנו הרבה זמן, וזה חיזק עוד יותר את מה שחשבתי.

למרות שטיילנו מחוץ לעונה, חלק גדול מהחניונים היו מלאים. למרות זאת, אחת מהבנות מהקבוצה, כן טיילה בצורה ספונטנית מבחינת הזמנת חניונים והם הסתדרו יפה, אז זה עניין של סגנון טיול.

• המסלול שלנו די קלאסי, אבל עם קצת קיצוצים וניסיון לצמצם מעבר לינות מהיר מדי. למרות הכל, המרחקים עצומים ולנו זה הרגיש יותר מדי נסיעות. אם היינו מטיילים בסגנון שלנו, יכלנו בכל מקום להיות כמה ימים בכייף ולהנות ברוגע מהמקומות היפים.

אבל, הזמן היה קצוב ורצינו עדיין להספיק לראות ולטייל. קראתי עשרות סיפורי טיול (אנסה לרכז אותם בפוסט נפרד) ובסוף זה מה שיצא.

הורדתי את גרנד קניון (כי הבנתי שבעיקר יש תצפיות או מסלולים ארוכים שפחות מתאימים לנו), הורדתי את ציון (הייתי צריכה לבחור בינו לבין ברייס, וברייס תפס את לבי יותר), הורדתי את לוס אנג'לס ויוניברסל (הייתי שם בעבר, ופשוט הזמן נגמר לנו 😃)

קצב הטיול שלנו לא היה מהיר, עם קראוון היה עוד יותר קשה, ובאופן כללי יצאתי בהרגשה שהיו עוד המון דברים שרציתי להספיק ולא הספקנו.

קניות יצא שעשינו יותר מאי פעם בטיול כלשהו 😉 ואנחנו ממש לא בענייני קניות כאשר מטיילים. אבל כנראה שזה בכל זאת אמריקה (ומתבגרת אחת שהיתה איתנו) 😃

מסלול הטיול בפועל:

יום 1 (26.9) – נוחתים בלוס אנג'לס

יום 2 (27.9) – לקיחת הקראוון, לינה ב Palm Springs / Joshua Tree KOA

יום 3 (28.9) – טיול בג'ושוע טרי, לינה ב Needles Koa

יום 4 (29.9) – כביש 66, לינה ב Rancho Sedona RV Park

יום 5 (30.9) – טיול בסדונה, ביקור ב Horseshoe Bend, לינה ב Wahweap RV & Campground

יום 6 (1.10) – סירה ב Powell Lake

יום 7 (2.10) – אנטילופ קניון X, לינה בברייס ב Ruby's Inn RV Park and Campground

יום 8 (3.10) – טיול בברייס ונסיעה לוגאס. לינה ב Planet Hollywood Hotel

יום 9 (4.10) – Las Vegas

יום 10 (5.10) – Las Vegas

יום 11 (6.10) – נסיעה ארוכה, לינה באזור ממות' לייקס Golden Pine RV Park

יום 12 (7.10) – טיול באזור ממות' לייקס, לינה ב Golden Pine RV Park

יום 13 (8.10) – מעבר טיוגה, כניסה ליוסמיטי , לינה ב Lower Pines

יום 14 (9.10) – עזיבה של יוסמיטי (ספויילר, זה לא היה בתכנון), לינה ב French Camp R.V. Park

יום 15 (10.10) – יום קניות ב Livermore Outlet (גם זה לא היה בתכנון), לינה ב The Fair Park RV

יום 16 (11.10) – החזרת הקראוון, קבלת האוטו, נסיעה לסן פרנסיסקו, לינה ב Columbus Inn

יום 17 (12.10) – סן פרנסיסקו, לינה ב Columbus Inn

יום 18 (13.10) – יציאה לכביש 1 , לינה במונטריי ב Hotel Abrego

יום 19 (14.10) – טיול במונטריי והסביבה, לינה במונטריי ב Hotel Abrego

יום 20 (15.10) – כביש 1 , לינה במורו ביי The Landing at Morro Bay

יום 21 ( 16.10) – כביש 1 ועוד קצת עיירות וקניות, לינה בדיסני Kings Inn Anaheim

יום 22 (17.10) – קניות, מסיבת האלווין ב Disney Adventure, לינה בדיסני Kings Inn Anaheim

יום 23 (18.10) – Disneyland, לינה בדיסני Kings Inn Anaheim

יום 24 ( 19.10) – השלמת קניות, החזרת אוטו וטיסה

יום 25 (20.10) – עצירה ארוכה בפריז וטיסה הביתה

• מתנצלת על הבלאגן פה, אבל היה לי בעיה עם התמונות, אז מחקתי את ההודעות הראשונות ושחזרתי אותם שוב.

תמונות אחרונות לפני שמתחילים

Road 1

Road 1

הכנות להאלווין

דיסני

• @adivelednizki

מקווה שלא אתייאש באמצע, הסיפור ארוך מאוד 😁 מקווה שיעזור לכם, אני קראתי כל כך הרבה סיפורי טיול וכל אחד הוסיף לי משהו..

אכתוב כמובן גם התייחסות לטיול בקראוון, ועל היתרונות וחסרונות (ומסקנות גם 😉)

• @eden24h

דיאנה יקרה... 

אל לך להתייאש, יהיה מעניין לקרוא את סיפור הטיול שלכם...(אפילו שמכירה את רובו ואת מסקנותיו🤩). 

בינתיים את הגל הנכון, והתמונות מקסימות(כל הכבוד לעדי יקירתי ולך על העלאה מחודשת ומוצלחת). 

עוד מעט אתחיל גם לספר ואז אולי זה ידרבן אותך, פשוט עסוקים קצת בעינייני בריאות.

אז כמו שאומרים- "תכף אשוב"... 

ולעדי המהממת- ברור שאם תרצי אעזור לך בכל תיכנון הטיול(ואולי... אם אחפור לך מספיק תיקחו גם קרוואן😝). 

• @eden24h

היי דיאנה

תמיד כיף לקרוא עוד סיפור, בעיקר של מקומות כל כל מקסימים. המסלול שלך מזכיר לי מאוד את שלי. הרבה מקומות להתגעגע. ועוד מי שהשכילה ללון 2 לילות במונטריי. אהבתי. 

ממות' לייקס, מעבר טיוגה, יום סירה ב Powell Lake…אני מתמוגגת. יש למה לצפות. אני איתך ארוך כמה שתרצי

תודה על השיתוף

לימור

• איזה יופי, מחכה לקרוא :-)

• @rinisco

תודה יקירה 

• @myomer

לימור, מאז הסיפור המיתולוגי שלך , נראה לי שכולם כבר שמים 2 לילות במונטריי...

• @eden24h

מה פתאום להתייאש ?? אנחנו כאן ללוות אותך כל הדרך. בשביל זה בחרת בסוף בפורום הזה, נכון ?

• ריני

שמחה שהצטרפת, מחכה לקרא על הטיול שלכם (כמובן שגם מכירה את רובו, אבל זה אחרת לקרא את זה בסיפור).

וכמובן, רק בריאות! מקווה שהכל יהיה בסדר 

לימור,

איזה כייף! 

את הסיפור שלך אני מכירה כמובן, ואפילו קראתי כמה פעמים :)

זברה,

כייף שהצטרפת. גם את הסיפור שלך קראתי והוספתי לרשימות את כל המקומות הנוספים שהייתם..

היו לכם המון מסלולים מגניבים שלא היו במסלול הקלאסי, לצערי בסוף הגענו רק לאחד מהם.

עדי,

את צודקת לגבי המסלול של לימור ומונטריי :)

חשבתי שבזמנו קראתי סיפור טיול שלך בארה”ב..הלכתי לחפש ובאמת הייתם שם..אז מה אתם מתכננים לשנה הבאה?

השלמות למקומות שלא הייתם בהם?

• חשבתי לשים קישור לכמה מסיפורי הטיול שנעזרתי בהם, למען מטיילים עתידיים:

טיולי קראוון:

טיול משפחתי בן 9 שבועות למערב ארה"ב, בקראוון ערבה, קיץ 2010

סיכום טיול בקראוון (שומרי שבת2) - מערב ארה"ב 27 יום אורנית קיץ 2016

סיכום טיול קראוון ווגאס מעגלי אילן, קיץ 2016

ארה"ב יולי 2017, adirgali, בקראוון

סיכום טיול RV בפארקים במערב - אוגוסט 2017 , DrorS

הטיול שלנו בקרוואן למערב ארה"ב - קיץ 2010 ארז .ר

סיכום טיול בקרוואן 6 שבועות שומרי שבת ספטמבר 2013 - kfirk

בלוג של משפחת גיא, חלום של טיול - שבעה חודשים בקראוון

טיולים עם אוטו:

סיכום טיול למערב ארה"ב - קיץ 2015 MYOMER (לימור)

סכום טיול למערב ארה"ב - יולי 2009 איריס חלק א

סכום טיול למערב ארה"ב - יולי 2009 איריס חלק ב

הטיול שלנו לארה"ב - מתחילים !!!  adivelednizki  , קיץ 2015

שוב פעם אמריקה - הפעם מערב ארה"ב ayeletback יולי 2017

דרום מערב ארה"ב בפסח - סיכום טיול טבע אפריל 2019 - הזברה

מסע בדרום מערב ארה"ב -אפריל 2019 - חלק שני - הזברה

מערבה מכאן יש דברים אחרים-טיול לחוף המערבי יולי 2015 - liorev

חודש אוגוסט במערב ארה"ב - ואלה החוויות...טניה.קיץ 2009

חויות טיול משפחתי מקסים במערב ארצות הברית taldar

טיול משפחתי במערב ארה"ב וניו יורק- שלומי

קישורים לענייני קראוון:

טיפים לתכנון הטיול ולקראוון - חגית

נטע - כל מה שרציתם לדעת על מערכות ההפעלה של הקראוון

רשימות לקראוון

דויד פרנקל - בלוג, לטייל בקראוון

ביקורות על חניוני קראוונים

• יום 1 – 26.9 יום חמישי

למעשה הסיפור מתחיל ערב קודם, שיצאנו לכיוון שדה התעופה, כי הטיסה יוצאת ב 1:00 בלילה.

הגענו לשדה"ת בסביבות 22:00 לפי התוכנית, רגע לפני שיוצאים מהאוטו, בעלי מחפש את הארנק ומבין שהשאיר את הארנק בבית. אנחנו גרים כמעט שעה נסיעה מהשדה, מה שלא בדיוק מאפשר לנו לחזור הביתה 😓  אנחנו חייבים את הארנק, מכיוון שכרטיס האשראי ורישיון הנהיגה של בעלי שם, ושניהם נדרשים בשביל קבלת הקראון והאוטו בהמשך. לי ממש אין שום כוונה אפילו לנסות לנהוג בקרוואן 😏

בלחץ היסטרי מתקשרת לאחותי, והיא שולחת את גיסי למצא את הארנק ואח"כ לנסוע אלינו. בינתיים אנחנו נעמדים בתור ענק בשדה, לקראת מסירת המזוודות.

גיסי מצליח להגיע אפילו לפני שמגיעים למסירת המזוודות (התור היה ממש ארוך!), ואנחנו מוכנים לצאת לדרך..פעם ראשונה שיש לנו כזאת תקלה, ועוד בתחילת הטיול.. אנחנו עדיין לא מצליחים להשתחרר מהלחץ.

אבל מכאן והלאה, הכל התנהל בסדר – הטיסה היתה סבירה יחסית, בפריז חיכינו מספר שעות לטיסת ההמשך שלנו, ומשם עלינו על הטיסה ללוס אנג'לס.

התכנון הוא לקחת למחרת את הקראוון, לכן הוחלט על לינה בשדה התעופה, במלון שיש לו שאטל אל חברת ההשכרה, מתוך מחשבה שנהיה עייפים לדברים נוספים מעבר קצת בריכה ואוכל.

נחתנו בסביבות 13:00 ולקראת 15:00 כבר הגענו למלון. בחרנו במלון Los Angeles Airport Marriott שיש לו שאטל חינמי גם, ולקחנו חדר עם M Club Lounge , כלומר גישה ללאונג' עם אוכל ושתייה בערב ובבוקר. המחיר היה טיפה יותר גבוה מחדר רגיל (270 דולר) , אבל היה ממש משתלם. בשארית כוחותינו המתנו לשעת פתיחת ארוחת ערב (נדמה לי שזה היה ב 17:30), אכלנו ארוחת ערב קלילה והקטן נרדם כבר שם במסעדה.

התקשרנו לחברת הקרוואנים לוודא שעת איסוף מחר בבוקר (7:00 בבוקר) ומזל שעשינו זאת, כי במייל שקיבלנו היה כתוב להתקשר בבוקר עצמו אחרי 7:00 כדי לקבל את שעת האיסוף ..

ב 19:00 בערב כבר לא היה עם מי לדבר, כולנו ישנו עמוקות 😫

תכנון מול ביצוע:

תקלה ראשונה בטיול – שכחנו ארנק בבית! אבל הארנק האבוד הגיע אלינו בזמן (תזכורת-חייבים לקנות לגיסי מתנה 🎁 על הנסיעה הלילית שלו )

הטיסה עברה בצורה סבירה יחסית לטיסה כל כך ארוכה (למרות שעברו לי הרבה מחשבות של "איך עשיתי את זה לעצמי? זה ממש נורא, בחיים לא אטוס למקום כל כך רחוק שוב..")

כל המזוודות הגיעו בשלום (זה תמיד מלחיץ אותי בטיסות קונקשיין במיוחד)

המלון חביב, האוכל היה בסדר גמור.

היו לי מחשבות על בריכה לילדים היום (ממש 😄) וקיוויתי שנחזיק עד 8 בערב (ממש 😏)

בחזרה