בחזרה

עזרה בתכנון טיול לשבועיים

• היי כולם..

סגרנו טיסה לבאונוס איירס, זוג 16 יום, סוף פברואר תחילת מרץ .

לא מתכוונים למרוץ סימוני וי על כמה שיותר יעדים 

אשמח להמלצות לתכנון מסלול, אם אפשר לשלב נסיעות ליליות לחסכון בזמן (לא יותר מ12 שעות נסיעה ) 

וטיסת פנים אחת (הלוך חזור) 🙏

• @מאורo

עם טרקים? באיזה רמה? כמה ימים? יומיים?

עם השכרת רכב?

רק פטגוניה או שגם רוצים לשלב את האיגוואסו?

• @rmatarasso

עם טרקים יומיים 

כולל השכרת רכב, נראה לי עמוס מידי גם פטגוניה וגם איגוואסו, 

• @מאורo

ממליצה לטוס  ישירות לאל קלפטה. גם אם קניתם את הכרטיסים לבואנוס אפשר לקחת משדה התעופה שטל לשדה התעופה הפנימי ומשם לקחת טיסה לאל קלפטה עוד באותו היום. באל קלפטה תשכירו רכב ל3-4 ימים.

בהתאם למזג האוויר תחליטו אם קודם לעשות את קרחון פריטו מורנו או להמשיך למחרת לאל צ’לטן. בכל מקרה חלוקת הזמן צריכה להיות

2-3 ימים באל צלטן כולל יש שם טרקים  יומיים בדרגות קושי שונות. היפה ביותר והמאתגר ביותר הוא  לפיץ רואי, גם למי שאינו מסוגל להעפיל עד הקצה הנופים בדרך יפיפיים. מסלולים נוספים היוצאים מהכפר הם מסלול ללגונה טורה, ומסלול קצר יותר שאפשר לעשות ביום ההגעה לתצפית הקונדורים.

1 יוקדש לקרחון פריטו מורנו, ממליצה לשלב גם מיני טרק עם הליכה על הקרחון, הפעילות הזו  יוצאת לפועל בהתאם למזג האוויר. בהתאם לשעה שתסגרו את ההליכה על הקרחון תקדישו כמה שעות למרפסת. (אנחנו עשינו הליכה ב2 והגענו סביב 10 למרפסת.

ביום החזרה לאל צלטן טיסה לברילוצה והשכרת רכב בהתאם לאחת התכניות הרצ”ב

בברילוצה יום אחד תעלו לתצפית על הר הקמפנירו ובעוד יומיים סעו למסלול האגמים עד סן מרטין דה לוס אנדס אפשר להקדיש יום נוסף גם לפארק לאנין

(הר געש)

משם 3 אופציות

1. להמשיך לעוד 3-4 ימים לפוקון כולל יום טיפוס על הויאריקה, ובסופם לחזור לברילוצ’ה ולטוס חזרה לבואנוס – טיפוס על הויאריקה מחייב מזג אוויר. יש מצב שתגיעו ולא תוכלו לעלות עליו, אבל יש מספיק מה לעשות בסביבה כולל שמורת טבע שאפשר לעשות בה מסלול של כ5 שעות – האופציה הזו טובה במידה ויש לכם עדיין כוח למסלולים.
    2. לנסוע דרך האגמים והכפרים לפורטו וארס, ואפשר לשלב גם יומיים באי צ’ילואה (בעיני האיזור העדיף סביב העיר קסטרו) ולחזור שוב לברילוצה ולטוס חזרה לבואנוס – זה בעיקר טיול בנופים יפיפים בנסיעה ברכב, יש בו פחות קטעי הליכה ארוכים 
    3. לחזור לברילוצ’ה ולטייל דרומית לברילוצה באיזור של אל בולסון (באופן אישי לא טיילתי באיזור אלא רק עברתי שם בדרכי לברילוצ’ה, אבל יודעת שיש מספר מסלולים באיזור כולל מסלול לקרחון השחור.

אני חושבת שלא כדאי לוותר על האיגוואסו, זו  חוויה אחרת ומדהימה שלעולם לא תצטערו שעשיתם אותה גם במחיר של לראות קצת פחות אגמים.

אני מודעת לחסרון שהטיסה לאיגוואסו מברילוצה סביר שתהיה עם קונקשיין ותבזבז לכם “יום” על הטיסות האלה. אבל בעיני אחד המקומות המרהיבים ביותר בעולם!

אני חושבת שגם אם תקחו את אחת מ3 האופציות שרשמתי עדיין תוכלו לשלב את האיגוואסו על חשבון בואנוס איירס שלדעתי תוכלו למצות את ההיי לייטס שלה ביום – יום וחצי.

בכל מקרה אם תחליטו על האיגוואסו: יום ההגעה ביקור בערב במשלוש הגבולות (נחמד לא יותר מזה), תצפית על 3 מדינות

למחרת: יום שלם בפארק הארגנטיני לינה בפורטו איגוואסו, למחרת עם הציוד  לנסוע לצד הברזילאי, לאפסן אותו בלוקרים בכניסה. המסלול בפארק הוא של חצי יום ובסיומו טיסה אחה”צ לבואנוס

• @rmatarasso

תודה רבה על התשובה המפורטת 

• @מאורo

כשקראתי את התשובה שלי שוב גיליתי טעות

כתבתי כשחוזרים מאל צלטן לוקחים טיסה לברילוצה

רוצה לחדד אין שדה תעופה באל צלטן וכוונתי היתה כשחוזרים מאל צלטן לאל קלפטה, מהשדה באל קלפטה טסים לברילוצה

• אתה צריך באמת לחזור מאל צ’לטן לקלפאטה ואז לטוס. 

לא שאל צ’לטן לא שווה, אבל יש עוד מקומות שלא כדאי לפספס- טורס דל פאיינה  כמובן ואם מעניין אתכם יש שייט קרחונים באזור ושייט לראות פינגווינים בפונטה ארנאס. רשמו בטח הכל- אזור האגמים ופוארטו וראס, אולי אפילו טיסה לשדה התעופה של בלמסדה (מפוארטו מונט הלוך חזור) וארבעה ימם או יותר בקרטרה אוסטרל). אם בא לכם משהו ממש שונה אז לנהוג כמה ימים באזור סלטה וחוחוי.

אל תפספסו את האיגוואסו בשום אופן.

מוזמן להיכנס לאתר שלנו לראות מסלולים

טיול לארגנטינה

בחזרה