בחזרה

כמה שאלות כלליות

• שלום כולם, 

אם מישהו יכול לעזור לי עם כמה שאלות אודה לו מאוד. 

לגבי כרטיס טיסה לניו-זילנד:

1. אני מתכוון להזמין טיסה מישראל לאוקלנד. יש משהו מיוחד שאני צריך להביא בחשבון בטיסה ארוכה כזאת? למשל, מה נחשב לפרק זמן סביר בין טיסות הקונקשיין שעוצרות במזרח? חברות טיסה שעדיף לא להתקרב? ובאופן כללי טיפים לתהליך רכישת הכרטיס עצמו? 
    2. התכנון שלי היה להזמין כרגע לניו זילנד בלבד ורק במהלך הטיול להזמין טיסת המשך לאוסטרליה. אני מבין שכרטיס יציאה הוא חובה ורציתי לדעת אם הפתרון של השכרת כרטיס טיסה ל-48 שעות באחד האתרים שמציע את השירות הוא באמת אפקטיבי או שאין מנוס מלרכוש יחד עם הכרטיס לניו-זילנד גם כרטיס המשך לאוסטרליה? 

לגבי אוסטרליה:

התקציב הוא 3000 דולר אוסטרלי לחודש (רק לשם הבהרה – לא כולל הטיסה כמובן) ואני מתכנן להסתמך על תחבורה ציבורית במקום השכרת רכב. 

לגבי מסלול: 

אני מתכנן להמשיך מכרייסטצ'רץ' (ניו זילנד) לסידני.

משהו כמו 4-5 ימים בסידני והסביבה. 

להמשיך מסידני (טיסה) למספר ימים בקיירנס לשונית המחסום הגדולה וDaintree NP. 

להמשיך מקיירנס (טיסה) לאליס ספרינגס לכמה ימים בקינגס קניון, אולורו ואולגס. 

אם יישאר זמן וכסף אולי להמשיך לפארק קאקדו (לא יודע כמה ריאלי לשלב בתכנון מבחינת זמנים). 
    מאליס ספרינגס/דרווין להמשיך ליפן/פיליפינים (לא החלטתי עדיין). 

1. המסלול הזה ריאלי מבחינת זמנים ומזג אוויר? המלצות לשינויים כלשהם?                                                                                                                                                       אני יודע שאפריל לא הזמן הכי אידיאלי בשנה, אבל למיטב הבנתי בהחלט ניתן לטייל בתקופה הזאת ביעדים הנ”ל. כמובן שאשמח לתיקונים אם אני טועה.
    2. לגבי תחבורה ציבורית. בסידני וקיירנס אני מניח שאפשר בהחלט להסתדר עם התחבורה הציבורית. אבל מה לגבי אליס ספרינגס וקאקדו פארק? ניתן להצטרף במקום לטיולים או שחובה עצמאית? 

שוב תודה רבה לעוזרים!

• @someguy1122

יהיה לך קשה עד כמעט בלתי אפשרי להוציא את הויזה לאוסטרליה מתוך ניו זילנד. (ההנחה שלי: ברשותך רק דרכון ישראלי)

• @eytanin

לא כ"כ מבין את הקשר בין מה ששאלתי למה שענית.. 

איך הבנת שאני מתכוון להוציא את הויזה לאוסטרליה בזמן שאהיה בניו זילנד? 

• @someguy1122

אני מעדיף עצירה ליום אחד לפחות כדי לא לטוס 2 טיסות ארוכות בהפרש קצר
    הדרך הקצרה היום היא בטיסה להודו ומהודו לניו זילנד, הזולה כנראה דרך סין.
    מבחינת שבירת הג'ט לג סין עדיפה.
    אם תמצא טיסה לגואנז'ו או לשנז'ן בזמן ומחיר טובים זה עדיף.
    נסה למצוא כרטיס ניתן לשינוי לאוסטרליה, זה יפתור לך את הבעיה. לא כדאי להגיע לניו זילנד בלי כרטיס יציאה ויש גם אפשרות שלא יתנו לך לעלות לטיסה לשם ללא כרטיס יציאה.
    העונה לא טובה לצפון.
    באפריל עדיין יתכנו ציקלונים טרופיים וגשמים חזקים שיכולים להפריע מאד ואף להרוס את הטיול.

טיולים מאורגנים נסה לחפש באתרים מקומיים בגוגל אוסטרליה.

• @Sailor

קודם כל תודה רבה שאתה טורח לענות. 

עושה רושם שהפורום קצת שומם.. 

אני מבין שבלי כרטיס יציאה זה בעייתי.. השאלה שלי היא האם מישהו התנסה בהשכרת כרטיס (שירות שמשכיר עבורך כרטיס טיסה ל48 שעות ולאחר מכן מבטל את הכרטיס עבורך) ואיך זה עבד. בעיקרון אני רואה שזאת דרך נפוצה והיא עובדת אבל אם יש מישהו שהתנסה בזה אשמח לשמוע. 

בקשר למזג אוויר. תקן אותי אם אני טועה אבל אתה מתכוון שספציפית בקיירנס בעייתי באפריל? 

מה בעצם האפשרויות אם אפריל זה הזמן היחיד שמסתדר? 

אם אתחיל בסידני ואמשיך משם לאליס ספרינגס, ואשמור את קיירנס לסוף החודש זה יעזור במשהו? בכל מקרה אני לא מחפש שם טיול חופים שזה באמת פחות מתאים אם יורד גשם.  הדגש הוא יותר על לטייל ביערות הגשם ולצלול בשונית.. 

• @someguy1122

צפונה מבריסביין ולפעמים גם בבריסביין יכול להיות בעייתי.

בקייפ יורק היו דרכים בודדות פתוחות במאי אחרי שהיה ציקלון בתחילת אפריל, אפשר היה להגיע ברכב מיוחד לכל היותר עד קייפ טריביוליישן.

בקקדו, קתרין ודרווין יתכנו אותן בעיות.

אחרי קיץ גשום מאד, בסוף יולי היו אזורים גדולים בקקדו שהיו מוצפים.

• @someguy1122

באמת לא הבנתי. פשוט אחר פעם שמינית באוסטרליה, אני 'מזהיר' אותך. אתה תעשה כמובן מה שאתה מבין, בתקווה שכשתהייה בניו-זילנד, מועד הפקיעה של הויזה שלך לאוסטרליה עדיין לא יחול. כבר ברור לך אני מקווה שלנו זילנד לא תוכל להכנס ללא כרטיס יציאה וכלל זה נכון גם לאוסטרליה. חברות תעופה אינן מוכרות בדרך כלל כרטיס טיסה לאוסטרליה למי שאין בידו ויזה בתוקף. 

• הנהלת הפורום

@someguy1122

שלום לך.

אנסה להוסיף עוד קצת מידע וגם את דעתי האישית.

1. לגבי כרטיס יציאה מאוסטרליה ומניו-זילנד אתה חייב שיהיה לך כי לא יעלו אותך על הטיסה בלי זה. אינני מכיר השכרת כרטיס טיסה ל-48 שעות. אני יודע שיש אתרים שמוכרים כרטיס טיסה ונותנים לך אפשרות לבטל אותו עד 24 או 48 שעות. בהנחה שהם אכן מכרטסים אז ייתכן שתוכל להיכנס למדינות ולהציג את הכרטיס כי כל עוד יש כרטיס בתוקף מבחינתם זה אמור להיות בסדר. עם זאת, אינני ממליץ לעשוץ את זה. קח בחשבון שבכניסה עלולים לתחקר אותך המון. חלק מהצעירים שנוחתים שם מופנים לפעמים לחדר צדדי ונשאלים יותר בפירוט. אני כבר מכיר ישראלים שנתבקשו להראות על מפה את כל מסלול הטיול שלהם. הנקודה שלי היא שאתה צריך להגיע עם תכנית ברורה לטיול שלך. זה לא אומר שאתה צריך להגיד איפה תישן כל לילה אבל תכנית כללית כדאי שתהיה. אם תיכנס ותגיד להם שאתה מתכנן להיות שלושה חודשים בקווינסטאון הם עלולים להרים גבה. אם אתה ממש לא יודע מה התכנית אז תקנה כרטיס בין ניו-זילנד לאוסטרליה שיהיה קצת יותר יקר אבל עם אפשרות ביטול. אם אתה קונה כרטיס פיקטיבי אתה צריך להכין תוכנית פיקטיבית. אם ידוגו אותך לתחקיר ותתחיל לגמגם זה עלול להיגמר בחזרה מהירה הביתה.
    2. לגבי חברות תעופה. יש המון אפשרויות. רובן עם חברות מהמזרח הרחוק שהן ברמה גבוהה ומהטובות בעולם. תנסה לבדוק קצת על כרטיסים דרך הונג-קונג.
    3. אתה שואל אם מבחינת זמנים המסלול שלך בסדר אבל לא באמת פירטת מתי אתה יוצא מהארץ, כמה אתה מתכנן להיות בניו-זילנד וכו’. כל מה שניתן להבין מהשאלה שלך זה שאתה מתכנן להיות באוסטרליה באפריל כ-20 ימים (כמה ימים בכל מקום וטיסות בין לבין). כעיקרון, העונה הרטובה בצפון אוסטרליה היא בין נובמבר לאפריל, לכן ככל שתכוון לסוף אפריל אז באופן סטטיסטי יש לך סיכוי למזג אויר קצת יותר טוב. אפשר לטייל בכל עונה, גם באמצע העונה הרטובה אבל לא בטוח שתהנה מזה ולכן כדאי לעשות את השיקולים.
    4. בסידני תסתדר מצויין עם תחבורה ציבורית. קיירנס עיר קטנה ובתוכה לא תצטרך תחבורה כלל לדעתי. לשונית הגדולה וליער הגשם יש המון סוכנויות בעיר שמציעות דילים לטיולים מאורגנים (בכל אכסניה שתהיה בה). קקאדו רחוק מדארווין והאולורו רחוק מאוד מאליס (למרות שאלה הערים הקרובות, באוסטרליה המרחקים עצומים). גם ליעדים האלה יש טיולים מאורגנים של כמה ימים וחלקם בקבוצות שכוללות בעיקר תרמילאים צעירים שהחליטו לא לשכור/לקנות רכב. אתה יכול לחפש באינטרנט או פשוט להגיע לאוסטרליה ובאותן סוכנויות שפזורות ברחבי העיר אתה תמצא בקלות גם את הטיולים האלה. אני תמיד ממליץ לעשות השוואה בין כמה סוכנויות לפני הרכישה.
    5. לגבי ההערה שלך על ההיענות בפורום. אני בהחלט מקבל אותה. זה נובע בעיקר משתי סיבות: הראשונה, בניגוד ליעדים אחרים, הרבה פחות אנשים מטיילים ליעדים הרחוקים האלה מאשר למזרח, לאמריקה או לאירופה. השנייה, לצערי, רבים מהמטיילים שנעזרים בפורום, לאחר חזרתם מהטיול לא נכנסים חזרה על מנת לדווח על הטיול שהיה להם ולענות תשובות עדכניות למטיילים שנוסעים אחריהם. אני מבין שמציק לך חוזר ההיענות ומקווה שתחזור אלינו גם לאחר הטיול המוצלח שבטוח יהיה לך 😉. באותו משפט חשוב לי לציין לטובה את צפריר (eytanin) ואת המלח שפעילים מאוד בפורום (וגם בפורומים אחרים).

• @thomas757

תודה על ההתייחסות המפורטת!

1. אני מבין. זאת פעם ראשונה שאני יוצא לטיול שכולל כמה מדינות ומתכנן להישאר מינימום חודש בכל מדינה. חודשיים בניו זילנד. אנחנו מדברים על נחיתה בניו זילנד בתחילת פברואר , להישאר חודשיים, ואז להמשיך מתישהו באפריל לאוסטרליה. זה לסגור כרטיס מלא זמן מראש כשאני לא באמת יכול להיות עד כדי כך מדוייק לגבי הזמנים. אז הדרך המומלצת לדעתך לעשות את זה היא פשוט לסגור עוד מהארץ בהזמנה אחת כרטיס מישראל לניו זילנד ובהזמנה נפרדת למצוא פשוט כרטיס גמיש/ניתן לביטול מניו זילנד לאוסטרליה?  כרטיס יציאה מאוסטרליה אני מניח שאפשר לסגור במהלך השהות בניו זילנד. או שגם את זה אתה ממליץ לסגור כבר מהארץ? 
    2. אני מתכוון לצאת מהארץ בתחילת פברואר לניו זילנד ולהישאר עד תחילת אפריל ואז להמשיך לאוסטרליה לחודש. מאוסטרליה מתכנן להמשיך ליפן/לפיליפינים. בניו זילנד אני מתכנן להתחיל באי הצפוני, בערך שבועיים, ואת שאר הזמן (חודש וחצי) להקדיש לאי הדרומי. סה”כ חודשיים. אני פחות “לחוץ” לגבי ניו זילנד מכיוון שזאת בדיוק התקופה ככה שמזג אוויר פחות רלוונטי כאן. לעומת זאת אני מבין שחודש אפריל באוסטרליה הוא יותר בעייתי ולכן אני מנסה לבנות איזשהו מסלול שמצד אחד יאפשר לראות את היעדים הנ”ל במסגרת זמן של חודש  ומצד שני ימקסם את הסיכויים מבחינת מזג האוויר. תקן אותי אם אני טועה אבל מבין המקומות הנ”ל (סידני, אליס ספרינגס (אולורו) וקיירנס), קיירנס זה החלק הבעייתי מבחינת מזג האוויר. אני מנסה להבין למה לצפות. ברור לי שזאת לא תקופה לטיול של חופים אבל זה גם לא מה שאני מחפש.. מזג האוויר כ”כ גרוע שאוותר מראש על שתי אטרקציות שבגללן חשבתי להגיע עד אוסטרליה מלכתחילה? 
    3.  נשמע מעולה. כלומר אפשרי בהחלט להגיע למקומות הנ”ל גם בלי לשכור/לקנות רכב. 

שוב תודה רבה! באמת לא מובן מאליו.. 

• הנהלת הפורום

@someguy1122

לגבי ניו-זילנד, דווקא הייתי מתחיל באי הדרומי לחודש וחצי ומסיים בצפוני לשבועיים. זו חלוקה מצויינת וחוץ מזה, אם תרצה לשנות ותרגיש שהספיק לך מהדרומי אז תמיד תוכל לעבור לצפוני מוקדם יותר.

לכן, אני הייתי מזמין טיסה לקרייסטצ’רץ’ ורוכש כרטיס (אפילו באינטרנט) בכיוון אחד מאוקלנד לאוסטרליה שיהיה חודשיים אחרי הנחיתה בניו-זילנד. האם לקנות גמיש או לא? תלוי בהפרש במחירים. אל תהרוג את עצמך במחשבות. תסתכל באינטרנט כמו למשל ב-google flights ותראה שהמחירים לא כאלה יקרים בין המדינות. חיפוש טנטטיבי לטיסה בכיוון אחד מאוקלנד לסידני ב-1 באפריל מציגה לי תוצאות בין 120 ל-150 דולר (חשוב לברר את עניין הכבודה). פשוט תקבע תאריך ולך על זה. במקרה הכי גרוע, תבטל לחלוטין את הכרטיס, תפסיד 150 דולר (שהם “רק” 600 ש”ח וזה לא הרבה בטיול שעולה עשרות אלפים) ותרכוש כרטיס חדש.

לגבי אוסטרליה, מבחינת צלילה, אם זה החלום שלך אז לא הייתי מוותר על קיירנס כי לצלול אפשר בכל מזג אויר. פשוט הייתי נמנע מטיול ארוך בצפון קווינסלנד. אם הייתי במקומך את החודש באוסטרליה הייתי מתחיל בסידני ואז נוסע לטייל בויקטוריה בה יש טבע מדהים, שלל בעלי חיים ופארקים לאומיים מהממים. בנוסף תוכל לטייל בגרייט אושן רואד. מזג האויר צריך להיות נעים בעונה הזאת באזור הזה. בסוף הביקור, תיקח טיסה לכמה ימים לקיירנס כדי לצלול ולנסוע ליער הגשם (שים לב שלא צוללים ביום שלפני הטיסה). לקראת סוף אפריל גם יש לך סיכוי טוב יותר למזג אויר טוב. לגבי האולורו, חשוב להבין שמדובר באטרקציה יקרה מאוד, במיוחד כשטסים רק בשביל זה ואז חוזרים. אפשרי? כן. האם שווה? רק אתה תוכל להחליט. לי באופן אישי זה היה חלום ולכן חציתי ברכב את כל המדבר בחודש דצמבר הלוהט כי החלטתי שזה מספיק חשוב לי אבל כל אחד והעדפותיו. אין תשובה שמתאימה לכולם.

אם אתה מסיים את הטיול באוסטרליה בקיירנס אז זה יכול להסתדר לך טוב מבחינת טיסות כי עד כמה שאני זוכר יש טיסות של קתאי פסיפיק מקיירנס להונג-קונג (לפחות היו בשנה שעברה) ומשם תוכל להמשיך עם קתאי או המון חברות אחרות ליפן או יעד אחר במזרח. בנוסף, אני חושב שיש טיסות ישירות של היינאן הסינית לשנזן וגם משם תוכל להמשיך ליעדים במזרח.

תנסה לרכוש כרטיס דרך סוכן במסלול הבא:

ת”א דרך הונג-קונג לקרייסטצ’רץ’ ואז מקיירנס דרך הונג קונג לתל-אביב כאשר בקטע הזה תשאיר חודשיים בין נחיתה להמראה מהונג-קונג ובזמן הזה תשלב את היעדים שאתה רוצה במזרח (יפן/פיליפינים). בעקרון הונג-קונג זה בסיס נוח מאוד לטיסות כמעט לכל מקום ואחלה שדה תעופה.

תקנה בנפרד כרטיס בין אוקלנד לסידני ובין מלבורן לקיירנס. זה ייצא כנראה זול יותר ויש חברות לואוקוסט משתלמות במיוחד. וברגע שתחליט איפה בדיוק לטייל במזרח ומתי, תקנה את הכרטיסים מהונג-קונג ליעד שלך וחזרה להונג-קונג.

אין פתרון קסם. בטיול הגדול אנחנו רוצים להיות גמישים וגמישות עולה יותר כסף. פשוט תזרום עם זה. אני מבטיח שגם אם תקבע תאריכים לכל הטיסות יהיה לך אחלה של טיול ותפיק את המירב מכל יעד.

בהצלחה!

• @thomas757

שמע, אין לך מושג כמה התגובה הזאת עשתה לי סדר בדברים.

תודה רבה!

• הנהלת הפורום

@someguy1122

בשמחה.

אם יש עוד שאלות אל תהסס.

בחזרה