בחזרה

מסלול אוסטרליה 3 שבועות בינואר

• שלום

אנחנו מתכוונים להגיע לאוסטרליה בסוף דצמבר ולעשות טיול 3 שבועות(אני אבא שלי ואחי).

מבחינת טיסות- נוחתים במלבורן וחוזרים מסידני, חשוב לנו להיות כמה ימים בסוף בסידני כי פוגשים שם חבר.

רק עכשיו מתחילים לחקור את המקומות כדי לבנות מסלול, מה דעתכם? מחפשים מסלול צעיר, נופים, אטרקציות וכו'.. פחות טרקים.

מצד אחד אנחנו לא רוצים כל היום לרוץ ממקום למקום ולפעמים להנות ממקום מסוים, מצד שני יש 3 שבועות ורוצים להספיק כמה יעדים טובים.

אשמח להמלצות למסלולים.

תודה מראש

• @talshmini

מציע שתפתח גוגל מפות. תסתכל מעט על מפת אוסטרליה. תתחיל להתאפס על מפת ויקטוריה (מדינת ויקטוריה שבאוסטרליה. הקש מעט על כמה מקומות (המפה מאפשרת העלאת צילומים, כך שבכל מקום עליו תקיש, תראה צילומים). ראה מה מדבר אל לבכם. התחילו לבנות מסלול לפי סדר שיראה לכם מתאים ואז תעלו את מה שכתבתם לכאן לדיון ושאלות פרטניות. 

מכוון שברשותכם 3 שבועות, מדינת ויקטוריה תמלא לכם בקלות שבועיים מתוך ה3. שבוע אחרון, תוכלו להעביר בסידני וסביבתה. 

• הנהלת הפורום

מסכים לחלוטין.

אם אתם נוחתים במלבורן וחוזרים מסידני אז לכל מקום אחר שלא בין הערים או בסביבת הערים תצטרכו לטוס.

משום ששלושה שבועות הם לא הרבה זמן ומאחר וזו בדיוק העונה להיות באזורים האלה אז גם אני הייתי מתמקד במדינת ויקטוריה ובדרך ממנה לסידני.

כדאי באמת להסתכל במפה ולקרוא קצת על האתרים.

כמה נקודות ציון שיעזרו לכם לחיפוש:

1. Great Ocean Road
    2. Philip Island
    3. Wilsons Promontory
    4. הר קוזיאוסקו והעיירה ג’ינדביין
    5. קנברה
    6. ההרים הכחולים
    7. וכמובן הערים מלבורן וסידני

• @talshmini

חזרתי לא מזמן מטיול באוסטרליה. היינו נטו 3.5 שבועות שכללו 6 ימים בסידני, 4 מלבורן והשאר בדרך.

אני לא יודעת מה אתם אוהבים אז קשה להמליץ אבל קח כמה טיפים:

1. שיט צפיה בדולפינים ב Jervis bay היה נפלא. עשינו יום אחרי גם לוויתנים, אבל נדמה לי שאתם לא בעונה.
    2. טיפ שבמזל מצאתי, נראה לי שהוא לא מאד ידוע. אם מעניין אתכם לראות וומבטים בטבע סעו למקום שנקרא Bendeela. תעשה גוגל ותמצא. יש שם המון וומבטים וזה היה מדהים. היינו שם ביום שיצאנו מסידני, ישנו במקום שנקרא Nowra וביומיים אחרי היינו באיזור ג’רוויס ביי. כל זה עדיין ב NSW.
    3. דילגנו על איזורי ההרים הגבוהים כי היה עדיין מושלג ולא רציתי להסתבך עם שרשראות שלג. אבל בינואר זו כמובן לא בעיה.
    4. קנברה, נוטים לדלג עליה. אני מאד אהבתי. אם אתם חובבי גיימינג אז יש מצב שתהנו מאד בתערוכה הזו: https://www.nfsa.gov.au/events/game-masters-exhibition
      אני והבן שלי (הוא בן 11, אני קצת יותר :)) נהנינו שם מאד!
    5. האי ריימונד – מקום נהדר לראות קואלות.באסה שהן אוהבות את הענפים הכי גבוהים בעצים.. תביאו משקפת קטנה אם יש לכם :) (יש לנו אחת זולה מאד מדקאטלון, מגדילה רק פי 8, זה הספיק לשיפור החוויה).
    6. פארק ווילסון פרום היה פארק הטבע שהכי אהבנו בטיול הזה באוסטרליה. הייתי שם גם בטיול הקודם והאמת אז לא ממש התלהבתי אז אולי זה עניין של מזל ומזג האוויר וזה.
    7. בחלק שממערב למלבורן – גראמפיאנס וגרייט אושן רואד מומלצים ובצדק. אם אתם מגיעים לגראמפיאנס אז לא לפספס את הגלידה במרכז של הולז גאפ. זו עם התור הארוך.. השניה לא שווה בכלל.

ינואר זה החופש הגדול שלהם, נראה לי שמאד רצוי להזמין מקומות לינה מראש. וצריך לעקוב מה קורה עם השריפות.

אני כבר מקנאה. תהנו!

• הנהלת הפורום

@ענתנת

גם אני מאוד אהבתי את קנברה, במיוחד את ה war memorial ואת ה royal mint.

בגרייט אושן רואד ניתן לראות קואלות גם בקייפ אוטוויי. לפעמים אם יש מזל אז רואים אותן גם יורדות מהעץ ועולות על עץ אחר 😀.

• @thomas757

אנחנו ישנו לילה בקייפ אוטווי, בבימבי פארק. הצלחתי לראות רק קואלה אחת, אבל הבונוס שם היה שלקואלה היה גור על הגב (אז בעצם ראיתי שתיים...)
    באי ריימונד יש המון. וראינו שם גם אקידנה!

ישנו לילה גם בווילסון פרום בשביך וומבטים, אבל מזל שהיינו קודם בבנדילה כי בפרום ראינו מעטים ובחושך כמעט מוחלט. לבנדילה הם התחילו להגיע בשעת בין ערביים. אגב, לא ישנו בבנדילה – לא היינו ערוכים לקמפינג. אבל יצאנו משם בנסיעה איטית וזהירה מאד והיה בסדר.

בחזרה