בחזרה

עזרה בתכנון טיול למשפחה באפריל הקרוב

• שלום לכולם,

אני כבר חודש שובר את הראש ומנסה לתכנן טיול שיעמוד בדרישות הבאות:

• 20 יום נטו – חודש אפריל (כבר סגרתי טיסות)
    • טיול שיתאים לילדים (גילאי 14, 12, 12)
    • מירב האטרקציות האפשרי, כמובן במסגרת התקציב שלנו

המסלול עליו חשבתי כרגע הוא:

4 ימים בצ’אנג מאי, מהם יום אחד נחיתה רכה  ושלושה ימים טיול ג’יפים של טאנה/רד בריק.

4 ימים בפוקט כולל שיט אחד (לא הצלחתי להחליט איזה עדיף), המופע פנטזיה, אומגות

4-5 ימים בקוסמוי כולל רכיבה על פילים

3 ימים בקופנגן (בטן – גב)

4 ימים בבנגקוק (יום טיול כולל ארמון המלך, בודהה שוכב), קוואסן, מוזיאון השעווה ועוד.

הבעיה שלי – מצד אחד ברוב הפורומים לא ממליצים על יותר מ-3-4 ימים בבנגקוק, מצד שני – אני מאוד רוצה לנסוע לשוק הצף ואולי גם יום אחד לקנצ’בורי.

אם אני הולך על יותר ימים בבנגקוק, לא הצלחתי להסכים על מה לוותר.

אשמח לכל הצעה / כיוון.

תודה רבה

• @ronbic

בנגקוק יכולה להתאים ליותר מכמה ימים וגם לפחות..תלוי למי

לא כל אלה שכותבים בפורומים הם בסטטוס או בראש שלך

בכל מקרה בנוגע לבנגקוק מצאתי לך פיתרון,

וותר על השוק הצף!

זה לא יותר מקומבינה תיירותית שאולי מצטלמת יפה ולא עומד מאחוריה כלום,תאים לא עולים על סירה ושטים לעשות שוק על הנהר..

כל מה שמדובר פה זה בתפאורה שעוצבה במיוחד עבור מלכודת התיירים הזו והשחקן הראשי בהצגה יהיה הארנק שלך

לא חסרים שווקים אותנטיים בבנגקוק,ובכלל בכל מה שקשור לשופינג בעיר לא יהיה לכם מקום לתלונות

• @ronbic

כשאתה מתכנן טיול לך ולמשפחה שלך – הטיול צריך להתאים לך ולמשפחה שלך! אתה לא יכול להסתמך על תגובות והמלצות של אנשים אחרים, בטח לא אנשים זרים שלא מכירים אותך ואתה לא מכיר אותם …. מאיפה הם יודעים מה אתה אוהב או לא? מאיפה אתה יודע מה בעיניהם נחשב לכייף והאם זה תואם את מה שאתה חושב לכייף?

קצת קשה לכוון אותך כי אני גם לא מכירה אתכם ובטח לא יודעת מה התקציב שלך, אבל אני אגיד לך מה דעתי בגדול:

1. בנגקוק עיר מדהימה, יש בה הרבה מה לעשות, הרבה מה לראות ומלא איפה לטייל.
    2. השוק הצף – מאוד מאוד תיירותי וממוסחר, הילדים שלי מיצו את זה אחריי 15 דקות בערך. בגדול די מאכזב ולא שווה את הנסיעה הלוך וחזור.
    3. קנצ’נבורי – טיול לפחות של יומיים, פחות מזה זה בזבוז זמן וכסף מכיוון שאת רוב ה”טיול” תבלו בעצם ברכב בנסיעה הלוך וחזור.
    4. משהוא שיכול חסוך לכם לא מעט כסף זה להתמקד בצד אחד של האיים – זה יחסוך טיסת פנים אחת לכל בן אדם.
    5. הטיסות לקוסמוי הכי יקרות כי השדה בקוסמוי הוא בבעלות פרטית – טיסה יכולה לעלות פי 3 או יותר מטיסה לכל מקום אחר.
    6. ממליצה בחום לעשות לפחות 5 לילות בכל יעד – כל מעבר בין יעד ליעד אומר מינימום של חצי יום מבוזבז רק על המעבר, וחבל שהטיול יהפוך למירוץ. יש המון מה לראות ומה לעשות בכל אחד מהיעדים המרכזיים, 3 ימים לא באמת יספיקו לחוות מקום כמו שצריך. אפריל הוא חודש מאוד מאוד חם ובסוף יום טיול תמצאו את עצמכם מותשים ועייפים מאוד. מאוד קשה בתקופה הזו לעשות באמת כל יום יום טיול מלא … העייפות והחום שוברים באיזושהוא שלב.
    7. ממליצה לבדוק טוב טוב את היעדים ולראות איזה יעדים באמת מתאימים לכם ובאמת יוכלו לתת לכם מה שאתם רוצים. מאכזב מאוד להגיע ולגלות שאין לכם מה לעשות פה, או לגלות שהיעד הזה משעמם אתכם כי לא ידעתם שהוא כזה 

• תודה רבה לשניכם על התשובות המהירות והמפורטות.

בנוגע לשוק הצף – זה המקום לספר שהייתי פעמיים בתאילנד, פעם ראשונה בבנגקוק ופאטאיה לפני כשלוש שנים ופעם שניה בבנגקוק, קוסמוי וקופנגן לפני שנה.

בעוונותי, בשניהם לא התלהבתי יותר מדי מתאילנד. בפעם הראשונה הייתי בהלם טוטאלי מהריחות והמראות. בפעם השניה התאכזבתי מהאווירה ההמונית בקוסמוי.

שני הדברים שדווקא זכורים לי לטובה מהטיולים הם השוק הצף (ברור שהוא מסחרי ותיירותי לגמרי, אך הוא היה מיוחד בעיני) והשני הוא קופנגן (היינו במלון מצוין בשם סנתייה).

עמליה, אני רוצה לאמץ את הרעיון שלך לגבי התמקדות בצד אחד בלבד של האיים. על איזה היית ממליצה ? מצד אחד לא הייתי בפוקט, מצד שני – אני מבין שפוקט יותר גשומה באפריל (איך אגב מבחינת החום ?). כמו כן, אם אני הולך על פוקט, אני מוותר על קופנגן שמבחינתי היתה גן עדן.

כמו כן, בתחילה תכננתי לוותר על פוקט ולטוס ישירות מצ’אנג מאי לקוסמוי. הבעיה היא שכפי שרשמת מחירי הטיסות בתאריך שלי הזויים (כ-300$ לאדם) ולכן שילבתי את פוקט. יוצא שהטיסה זולה משמעותית גם אם משקללים את מחיר שתי הטיסות.

עוד שאלה – אנחנו מתכננים כפי שכתבתי טיול ג’יפים בצפון תאילנד. האם לפיכך טיול של יומיים בקנצ’בורי יהיה מעניין עבורנו, או שהנופים והאטרקציות דומות ?

שוב תודה מקרב לב על עזרתכם

• @ronbic

אגב אני קורא את ההודעה שלי ומניח שיראה קצת מוזר לאור מה שכתבתי שאני חוזר פעם שלישית לתאילנד.

שתי סיבות – הראשונה והעיקרית : אשתי והילדים לא היו שם מעולם ומאוד רוצים לנסוע. זה טיול בת מצווה / בר מצווה (תאומים כך שיצא לי חסכוני יותר :)

שנית, בשני הטיולים הראשונים לא תכננתי יותר מדי בניגוד להרגלי מסיבות שונות ולכן ייתכן ופחות התאימו לאופי שלנו (יותר טיולים ואטרקציות, פחות טיולים הלוך וחזור ללא תכלית ברחובות). אני מאוד מקווה שהפעם, עם תכנון רב ומוקדם אתאהב בתאילנד.

• @ronbic

פעם שלישית בתאילנד???

כבר 20 שנה שאני כל שנה בתאילנד, לפעמים פעמיים …. אז לא, אתה לא מוזר (-:

אני הייתי בוחרת בצד של פוקט מכמה סיבות:

1. יותר זול להגיע לשם
    2. יש בצד הזה יותר אופציות. בצד השני יש לך את קוסמוי וקופנגן (וקוטאו אם אתה ממש רוצה להתבודד) בצד של פוקט יש לך את פוקט, קראבי, קופיפי, קאולאק, ועוד מגוון של איים קטנים יותר אם אתם רוצים.
    3. פוקט הוא האי הכי גדול – יש בו הכי הרבה אפשרויות, מגווןו הכי גדול של הכל.

פוקט ממש לא יותר גשומה באפריל … מי אמר לך את זה? אפריל הוא חודש די יבש בכל תאילנד. פה ושם יכול לבוא גשם ל10 דקות או שעה אבל לא יותר מזה.

כמעט כל שנה אני נוסעת בפסח – ופוקט היא אחד היעדים המרכזיים שאני אוהבת לבקר בהם.

אני לא יודעת מתי היית בתאילנד וכמה זמן עבר מאז – אבל קח בחשבון שדברים משתנים עם השנים, והכל נהיה יותר תיירותי – יכול להיות שקופנגן היום היא לא כמו שאתה זוכר אותה. אתה יכול למצוא “גן עדן” בכל מקום בתאילד – רק צריך למצוא את מה שמתאים לכם

אפריל – חם!!!! חם חם ולח מאוד. קחו את זה בחשבון

• @ronbic אמר:

תודה רבה לשניכם על התשובות המהירות והמפורטות.

בנוגע לשוק הצף – זה המקום לספר שהייתי פעמיים בתאילנד, פעם ראשונה בבנגקוק ופאטאיה לפני כשלוש שנים ופעם שניה בבנגקוק, קוסמוי וקופנגן לפני שנה.

בעוונותי, בשניהם לא התלהבתי יותר מדי מתאילנד. בפעם הראשונה הייתי בהלם טוטאלי מהריחות והמראות. בפעם השניה התאכזבתי מהאווירה ההמונית בקוסמוי.

שני הדברים שדווקא זכורים לי לטובה מהטיולים הם השוק הצף (ברור שהוא מסחרי ותיירותי לגמרי, אך הוא היה מיוחד בעיני) והשני הוא קופנגן (היינו במלון מצוין בשם סנתייה).

עמליה, אני רוצה לאמץ את הרעיון שלך לגבי התמקדות בצד אחד בלבד של האיים. על איזה היית ממליצה ? מצד אחד לא הייתי בפוקט, מצד שני – אני מבין שפוקט יותר גשומה באפריל (איך אגב מבחינת החום ?). כמו כן, אם אני הולך על פוקט, אני מוותר על קופנגן שמבחינתי היתה גן עדן.

כמו כן, בתחילה תכננתי לוותר על פוקט ולטוס ישירות מצ’אנג מאי לקוסמוי. הבעיה היא שכפי שרשמת מחירי הטיסות בתאריך שלי הזויים (כ-300$ לאדם) ולכן שילבתי את פוקט. יוצא שהטיסה זולה משמעותית גם אם משקללים את מחיר שתי הטיסות.

עוד שאלה – אנחנו מתכננים כפי שכתבתי טיול ג’יפים בצפון תאילנד. האם לפיכך טיול של יומיים בקנצ’בורי יהיה מעניין עבורנו, או שהנופים והאטרקציות דומות ?

שוב תודה מקרב לב על עזרתכם

לגבי טיול הג’יפים, אני לא יודע למה אתה מצפה אבל לא מדובר בטיול ג’יפים במובן הישראלי של המילה.

זאת אומרת אין נסיעה טכנית בשטח, 99% מהנסיעה היא על הכביש ויש איזו ירודה או שתיים לדרך עפר (שעבירה לכל רכב שהוא) לאולי כמה מאות מטרים.

“בתמורה” מקבלים רכב צפוף ולא נוח, ובמקרה הפרטי של הטיולים הקבוצתיים מקבלים אווירה של טיול שנתי של כיתה י”א.

ממליץ שתעשו לעצמכם טובה, תעשו טיול פרטי ועם ואן שיהיה הרבה יותר נוח ומפנק, עקרונית אין בעיה שיקח אתכם לאותו טיול בדיוק של הג’יפים אבל עדיף שתבנו לכם מסלול שמתאים לכם.

מבחינת אטרקציות פוקט הרבה יותר מתאים לילדים

• @דוקטור-דו-ליטל

היי דוקטור,

אכן ציפיתי לטיול ג’יפים במובן הקלאסי/ישראלי של המילה.

עכשיו אני מבין ממך שזה לא המצב. התחלתי לחפש טיולי ואנים פרטיים אבל על פניו נראה שהם משמעותית יקרים יותר.

במידה ואמצא במחיר דומה לטיולי טאנה/רד בריק, אשקול בהחלט להחליף לואן לאור המלצתך.

לגבי המלצתך על פוקט – מסתמן שזה אכן היעד הנבחר.

• לאחר קריאה נוספת באתרים השונים ובעקבות התגובות שלכם, ולאחר שהבנתי ש”תפסת מרובה לא תפסת” שיניתי את המסלול למסלול הבא:

• צפון תאילנד (צ’אנג מאי, אולי גם צ’אנג ראי אם נמצא טיול מתאים) – 4-6 ימים. אני מאוד מתלבט אם להוסיף עוד ימים כיוון שמצד אחד שמעתי מאנשים שמדהים שם (לא הייתי בצפון מעולם), מצד שני – אני מאוד חושש מהתקופה הזו בשנה, אפריל, בה הבנתי שיש שריפות רבות וזיהום אוויר מטורף. אשמח לשמוע ממישהו שהיה בתקופה הזו כמה זה משפיע.
    • פוקט + קופיפי – 9-10 ימים (שלושה מהם כנראה בקופיפי, עוד לא סגור על זה)
    • 4-6 ימים בבנגקוק כולל טיול ליומיים לקנצ’בורי

אודה לדעתכם,

רון

• @ronbic

אם תדרדר את רמת הטיול הפרטי לרמת הטיול של טאנה או רד בריק מבחינת לינה תזונה וכו’ להערכתי המחיר יתקרב לרמה שלהם.

לא יהיה זהה, יש הבדל בעלות בין נסיעה מרווחת של 5 נוסעים בואן של 8 לדחיסה של 8 בג’יפ - אבל יתקרב.

השאלה אם אתה רוצה לדרדר לרמה הזו.

קח בחשבון שבטיול הקבוצתי מביאים אותך לאטרקציות שנקבעו במסלול גם אם הן לא מעניינות אותך ואתה מעדיף אחרות. בטיול פרטי אתה יכול עוד מישראל לקבוע את המסלול מראש. אתה כנראה מוציא יותר שקלים אבל כל שקל שלך מנוצל הרבה יותר טוב, על דברים שאתה רוצה לראות.

חלק מניצול הזמן הטוב יותר יכול להיות נחיתה בצ’יאנג מאי והמראה ליעד הבא מצ’אנג ראי (או להיפך, איך שמסתדר) ואתה חוסך נסיעה ארוכה של טיול מעגלי שעולה לך המון זמן וכסף.

עוד יתרונות של טיול פרטי, אם אטרקציה שחשבת שתהיה מעניינת משעממת אתכם אין בעיה להחליט להמשיך הלאה, אם מעניין אפשר להישאר עוד אם רואים משהו נחמד בדרך אין בעיה לעצור, אם רוצים להישאר בארוחת בוקר עוד רבע שעה הנהג ישב בלובי ויחכה. רמת חיים בטיול הרבה יותר גבוהה.

חלק ניכר מהטיולים בצפון לדעתי כדאי לעשות בטיול יומי מאותו בית מלון ולא בטיול מתגלגל, בעיקר מצ’יאנג מאי.

כמה זמן תצטרך בצפון? תלוי באטרקציות שאתה רוצה לעשות. כדאי שתבדוק בדיוק מה אתם רוצים לעשות

אם אתה מנסה לצמצם זמן בצפון אתה יכול למשל להעביר חלק מאטרקציות הג’ונגל ופילים מהצפון לפוקט.

המלצה שלי: 20 יום נראה לך אולי הרבה אבל בשביל תאילנד זה ממש לא, במיוחד אם ב 20 יום אתה כולל את הטיסות מ/אל ישראל. ב 20 יום חותכים בבשר החי.

אני מאוד ממליץ לתכנן את הטיול, זה לא כמו תרמילאי שבא ל 3 חודשים ואז אין לו בעיה “לזרום” ובתהליך הזרימה הוא יכול לבזבז חודש וחצי מהשלושה.

בחזרה