בחזרה

[עזרה]

• בוקר טוב מטיילים יקרים. :-)

אם קראתם מתישהו פוסטים שלי פה, אתם יודעים שאני אוהב לטייל טיסות ומסלולים עם הרבה מאוד זמן מראש :-) (וקצת חופר בהודעות שלי חח)

אז ככה, לפני שנה הייתי בפראג 5 ימים.
    עכשיו חזרתי מבודפשט, הייתי 6 ימים.

התחלתי לחשוב על פינלד בתור הטיול הבא שלי (בטוב שאני מחתיל עם הרבה זמן כי זה נראה לי שיהיה טיול לא זול בכלל)

בהתחלה חשבתי על (בערך) שבועיים בפינלנד, ואז אמרו לי שאולי (אם כבר שובעיים) כדאי לי לשלב כמה מקומות, כמו נורווגיה למשל.

אחת הסיבות שאני רוצה לטול לאזור הזה, זה כדי לשנות קצת, פארג ובודפשט ממש יפים אבל פה ושם די דומים, פינלנד כבר תקופה שאני חושב על זה תכלס, וזה נראה לי מאוד שונה, עוד סיבה שאני רוצה לטוס לשם זה בגלל ה "הזוהר הצפוני" (Aurora Borealis) , זה נראה דבר מטורף ויפה לראות בעניים פשוט לדעתי.

קיצור, אשמח אם יכולים לתת לי כיוון, חשבתי על נובמבר 2020, קראתי פה שכדי לראות את ה "הזוהר הצפוני" (Aurora Borealis)  צריך לטוס לשם בין פברואר לאפריל, זה נכון?

לגבי טיסות, לא משהו רציני תכלס, פה בשם נראה לי בין 250 ל400 דולר.

לגבי המקום לינה, זה כבר סיפור אחר, מצאתי בבוקינג בזה הולך בין 2900 ל5000 ש”ח (חייב להגיד שבדקתי למשל רק בפינלנד על 10-12 יום או למשל רק באוסלו ל10-12 יום, עוד לא יודע בדיוק, בגלל זה אני פה חח, כמה זמן בכל מקום כדאי ולאיזה מקומות ללכת בדיוק)

אני פתוח להצעות אגב, אני די סגור שרוצה פינלנד אבל שאר המקומות עוד לא הוחלט כלום, אז אחשוב על ההצעות שלכם ברצינות מאוד :-)

תודה מראש על כל העזרה שתביאו לי :-)

• @kurko1992

תבדוק טיולי חורף לפינלנד, נכון יותר ללפלנד

יש ים של חומר, גם בעברית, גם פה באתר “למטייל”.

להערכתי טיסות צפוניות יותר מהלסינקי, כדי לראות זוהר צפוני, למשל לרוביניימי, יעלו הרבה יותר מהסכום שאתה רשמת

• @kurko1992

בגדול – בערים גדולות יש הרבה זיהום אור ולכן לא רואים שם זוהר צפוני, אלא אם יש פעילות חריגה במיוחד. בשביל לראות זוהר אתה צריך להיות באיזור מה שיותר מבודד. גם אוסלו וגם הלסינקי לא יתנו לך את מה שאתה מחפש. כלומר, אם בא לך להיות 3-4 ימים באחת הערים האלה ואז לטוס צפונה לעוד כמה ימים אז זו יכולה להיות תכנית בסדר גמור. פשוט לא תוכל לממש את התכנית שלך לראות זוהר צפוני רק מהלסינקי. אתה צריך לכוון לפחות לכמה לילות באזורים הצפוניים. לא כל לילה יש זוהר, שלא לדבר על הפעמים בהן השמים מעוננים ואז בכל מקרה לא רואים כלום. ככל שאתה נשאר יותר אתה מגדיל את הסיכוי שזה יצליח. עוד דבר כללי הוא שאין חוקיות מתי יהיה זוהר. זה יכול להיות ב-8 בערב ויכול להיות ב-4 בבוקר. אתה צריך להיות במקום בלי הרבה אור ופשוט להמתין. כתוצאה מכך, אופי הטיול הוא שאתה בעיקר ער בלילה. במהלך היום אפשר לעשות כל מיני פעילויות בהתאם לתשתית התיירותית במקום הספציפי שתהיה בו. יכול להיות טיול אופנועי שלג, מזחלות כלבים, דיג בקרח, ועוד. נובמבר זו תקופה עם מעט מאוד אור. השמש זורחת מאוחר ושוקעת מוקדם ותצטרך לראות כמה זמן יש בפועל לכל מיני פעילויות.

תשתדל שהשהיה שלך לא תיפול על ירח מלא, למרות שאם הזוהר מספיק חזק אז רואים אותו בכל זאת. למיטב זכרוני נובמבר נחשב פחות טוב מבפרואר או מרץ בגלל שיש יותר עננים, ובכל מקרה בנובמבר יש יום כל כך קצר שבפועל יש לילה כמעט כל הזמן, ולכן קשה לעשות פעילויות במהלך היום, אם בכלל.

אני עשיתי טיול כזה בצפון קנדה ולא בלפלנד אז אני לא יכולה לענות לך על עלויות ותשתיות ספציפיות לשם. המהות לא משתנה – צריך להיות במקום צפוני ומה שיותר מבודד, ופשוט לחכות בחושך שאולי יתמזל מזלך. אתה יכול לקחת טיול מאורגן או לתכנן את הטיול בעצמך. אם תתכנן לבד יתכן שעדיין תצטרך ״עזרה״ בכחלק מהדברים- למשל השכרת ציוד חורף או נסיעה מחוץ לעיר בלילה.

• תודה רבה לשניכם קודם כל, אחפש מה שאמרתם לי, וקראתי שצריך לעלות צפונה ל לפלנד  כדי לראות מה שאני רוצה, לקחתי בחשבון.

אפשרי לארגן דבר כזה לבד? חיפשתי גם טיול מאורכן, אבל מה שמצאתי בגדול זה 11 ימים והולכים לאיזה 9 מקומות ב4-5 מדינות, נראה לי עייף מידי ומהר מידי.

יש המלצה על מקום אם טיול מאורגן שיכול להאתים לי שאולי אתם מכירים?

שוב תודה מראש :-)

• @kurko1992

בהחלט אפשרי להתארגן עצמאית.

זאת אומרת שטיסות רכב לינה וחלק מהאטרקציות אתה מתארגן לבד וחלק כמו טיול ארוך באופנועי שלג מצרפים אותך לקבוצה. מה שיתאים לך.

יש כל מיני טיולים מאורגנים, יש מאורגנים אקסטרים בג’יפים ודומיהם ויש רגועים יותר.

לא חושב שכבר פרסמו טיולים לחורף שנה הבאה, אבל אתה יכול להתרשם מטיולים של השנה הזו ואני מניח שהשינויים לשנה הבאה לא יהיו מאג’ורים

• @דוקטור-דו-ליטל

תודה רבה, אצטרך לקרוא ולחפש הרבה נראה לי.

חברה ממלוצת לטיול מאורגן יש לך?

• @kurko1992

אני טיפוס של טיולים עצמאיים כך שאני לא יכול לנקוב בשמות של חברות.

אני מציע שתבדוק מה כל חברה מציעה בדיוק, אני מניח שחלק מהחברות ירדו מהבחירה הפוטנציאלית שלך בגלל שיתאימו פחות.

• @kurko1992

שים לב שיש לך גם אפשרות לטיול ״חצי מאורגן״. אתה קונה לבד את כרטיס הטיסה והלינה, ובנפרד אתה משלם על פעילויות שתרצה. למשל - Viator מציעים המון אפשרויות, החל מזה שפשוט יקחו אותך למקום מבודד ומתאים לצפיה בזוהר ועד לאטרקציות כמו טיול של כמה ימים באופנועי שלג. זו בגדול הייתה האסטרטגיה שלי. חצי מהזמן הייתי ברזורט מבודד שראו בו את הזוהר וגם הזמנתי דרכו פעילויות. בחצי השני הייתי בעיירה עצמה וממנה לקחתי ״טיולים מאורגנים״ לאתר צפיה שהחברה מפעילה: אוספים אותך באזור 10 בערב ממקום הלינה, נוסעים לאתר מבודד ושם מחכים. באתר עצמו היו כמה בקתות שאפשר לחכות בתוכן, הייתה מדורה בחוץ, היו קצת ״הפעלות״ כמו להכין טופי מסירופ מייפל, ועוד. היו שם גם מדריכים מקצועיים שעזרו עם צילומים. באזור 2 מתקפלים בחזרה לעיירה. זה בטוח יקר יותר מאשר לשכור אוטו ולנסוע לבד, אבל א. מבחינתי זה בטוח יותר, לא רציתי לנהוג לבד בכבישים מושלגים וחשוכים, במיוחד שאני לא יודעת לאן לנסוע. ב. היו שם עוד אנשים והיו שיחות נחמדות לתוך הלילה. החיסרון, חוץ מהמחיר, הוא שאתה לא אחראי לזמן. הם מחליטים לסיים את הסיור ב-2 וזהו, ואם יש זוהר ב-3 אז אתה מפספס. העלות, ממה שאני רואה בסקירה זריזה בויאטור היא סביב 100$ ללילה, שלדעתי זה לא כזה נורא אם זה 4-5 לילות.

• @שקד

תודה רבה, אני צריך ללכת לעבודה, אבל אבדוק בלילה מה שכתבת לי ו מה שאחרים כתוב לי :-)

• @שקד

מה אתה אומר על הטיול הזה? 

https://www.kishrey-teufa.co.il/showOrgTourDetails.do?changeSelection=true&selectedProductIndex=4&staticOrgTourPageDifferentDate=false

אם זה בתשלומים, אולי אצליח לברוח לשבוע במרץ לפני החגים, פשוט המחיר כתוב:

€2178

ויותר למטה כתוב: 

מבוגר אחד

€2,463

אחרי שאני קורה וקורה, זה נראה לי “קצת” מפחיד לטוס עם העצמי לשם, נראה לי שטיול כזה יהיה לי יותר טוב (לא בטוח אבל ב100%)

זה שווה?

• @kurko1992

קודם כל, אתה מדבר על משהו שיקרה בעוד למעלה משנה, אם אני מבינה נכון, אז אני לא חושבת שחייבים להזדרז לקבל החלטה כרגע. אפשר לקחת כמה שבועות כדי לחשוב על הנושא וזה עדיין יהיה תכנון הרבה זמן מראש. 

לא הסתכלתי על על התכניות שהחברה הזו מציעה, אבל ב-3-4 שהסתכלתי בהן, נראה שהטיול בעיקר מכוון לאטרקציות שלג וחורף ולא לצפיה בזוהר צפוני. א. כל ערב הטיול נגמר ב״נחזור למלון לארוחת ערב״. רק בערב אחד יוצאים אחר כך שוב. ב. אתה כנראה לא תישאר ער חצי לילה אם למחרת ב-9 בבוקר כבר יוצאים לביקור ביער האיילים או לטיול אופנועי שלג. טיול שהמטרה שלו היא צפיה בזוהר צפוני הוא טיול שמתמקד בעיקר בלילה. תחשוב שאתה נשאר ער כל יום עד 3-4-5 ומחכה לראות זוהר צפוני. אם אתה הולך לישון ב-4 כנראה שלא הכי יבוא לך לקום ב-8, ובכל מקרה אחרי יום עמוס בפעילות לא יהיה לך כוח לעוד לילה לבן שבו תמתין לזוהר. שלא לדבר על זה שרובניימי היא עיר של 60,000 איש, זה לא מקום קטנטן ומבודד. אם יהיה זוהר מאוד מאוד חזק אז כנראה יראו אותו בעיר (אם תהיה ער, כאמור), אבל אם יש זוהר יחסית חלש אז לא בטוח בכלל. צריך לצאת מהעיר. בעיר יש זיהום אור. 

אם המטרה העיקרית של הטיול היא לראות זוהר צפוני אז אתה צריך משהו שנותן לפחות 3 לילות שמוקדשים לזה. לא לביקור בכפר של סנטה קלאוס. ביקור בכפר הזה זה משהו שיכול להיות נחמד בשביל להעביר קצת את הזמן בין 11 ל-17. אם אתה מרגיש אתה חייב טיול מאורגן זה אחלה, אבל תבחר טיול שנותן לך את מה שאתה באמת רוצה.

• @שקד

הי שקד, אנחנו היינו בטיול כזה (מאורגן) בלפלנד.

אכן כל ערב לקראת השעה 10 יוצאים למקום הכי מבודד שניתן (בדרך כלל הולכים ברגל, תלוי בטיול) ומחכים ו...מחכים ו...מחכים (כדאי לדחוף למזוודה כסא קטן מתקפל או מקל הליכה שיש לו גם כסא- אין איפה לשבת כשמחכים).

אם יש מזל הוא מגיע (אצלנו הגיע בגדול) וכשהוא מגיע, שוכחים את כל העייפות והקור ומתרגשים כמו ילדים. תופעה פשוט מדהימה.

דרך אגב, מכירה רבים שחזרו מאוכזבים מפני שלא הצליח להם.. זה לא בהזמנה.

לגבי השואל , אנחנו יצאנו (לפני מספר שנים) עם חברת אופקים. היה מצוין.

יש חברות רבות נוספות.

• @שקד אמר:

@kurko1992

קודם כל, אתה מדבר על משהו שיקרה בעוד למעלה משנה, אם אני מבינה נכון, אז אני לא חושבת שחייבים להזדרז לקבל החלטה כרגע. אפשר לקחת כמה שבועות כדי לחשוב על הנושא וזה עדיין יהיה תכנון הרבה זמן מראש. 

לא הסתכלתי על על התכניות שהחברה הזו מציעה, אבל ב-3-4 שהסתכלתי בהן, נראה שהטיול בעיקר מכוון לאטרקציות שלג וחורף ולא לצפיה בזוהר צפוני. א. כל ערב הטיול נגמר ב״נחזור למלון לארוחת ערב״. רק בערב אחד יוצאים אחר כך שוב. ב. אתה כנראה לא תישאר ער חצי לילה אם למחרת ב-9 בבוקר כבר יוצאים לביקור ביער האיילים או לטיול אופנועי שלג. טיול שהמטרה שלו היא צפיה בזוהר צפוני הוא טיול שמתמקד בעיקר בלילה. תחשוב שאתה נשאר ער כל יום עד 3-4-5 ומחכה לראות זוהר צפוני. אם אתה הולך לישון ב-4 כנראה שלא הכי יבוא לך לקום ב-8, ובכל מקרה אחרי יום עמוס בפעילות לא יהיה לך כוח לעוד לילה לבן שבו תמתין לזוהר. שלא לדבר על זה שרובניימי היא עיר של 60,000 איש, זה לא מקום קטנטן ומבודד. אם יהיה זוהר מאוד מאוד חזק אז כנראה יראו אותו בעיר (אם תהיה ער, כאמור), אבל אם יש זוהר יחסית חלש אז לא בטוח בכלל. צריך לצאת מהעיר. בעיר יש זיהום אור. 

אם המטרה העיקרית של הטיול היא לראות זוהר צפוני אז אתה צריך משהו שנותן לפחות 3 לילות שמוקדשים לזה. לא לביקור בכפר של סנטה קלאוס. ביקור בכפר הזה זה משהו שיכול להיות נחמד בשביל להעביר קצת את הזמן בין 11 ל-17. אם אתה מרגיש אתה חייב טיול מאורגן זה אחלה, אבל תבחר טיול שנותן לך את מה שאתה באמת רוצה.

סליחה שלקח לי זמן לענות, משום מה, לא מקבל התראות כאשר מישהו מגיב פה :-(

בסוף אני לא ממתין עד נוב 2020, סגרתי את הטיול הזה שכתבתי פה למאלה לשבוע אחרון של מארץ (25-31/03), זה הטיול עצמו:

ספארי בלפלנד 6 לילות 7 ימים 31/03/20 - 25/03/20

כולל: טיסות שכר ישירות תל אביב- רובניימי- תל אביב בחברת אל על (סאנדור) כולל מסי נמל, דלק וביטחון. נכון ליום 01/06/2019 בית מלון דרגה ראשונה/תיירות טובה -לפי בחירתכם, בחדרי סטנדרט. (במלון Chalet וב-Golden Circle Suites ניקוי חדרים מתבצע ביום ההגעה ופעם אחת במהלך השהייה). WI-FI חופשי במלון. סיורים וביקורים כולל דמי כניסה כמפורט בתוכנית. אוטובוס תיירים נוח וממוזג כולל Wi-Fi חופשי!! כלכלה: פנסיון מלא (בוקר וערב במלון, ארוחות צהרים קלות- מרק, לחם ושתיה חמה- שיהיו באזורי הביקור כולל ארוחת פיקניק אחת במפלים הקפואים!) תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט סבלות והמדריך הישראלי) מדריך בכיר ומנוסה ביעד מצוות "דרך החופש". השאלת ציוד חורף מלא: סרבל ארקטי, נעלים, כפפות וגרביים. שייט באור יום (בהתחייבות!) בשוברת קרח!. ביקור בטירת הקרח המפורסמת "לומילינה" בעיר KEMI. שחיה בחליפות מיוחדות בשיט! אופנועי שלג בנהיגה עצמית (נהיגה בזוגות) פעילות כוללת של כ- 6 שעות! מזחלות כלבי האסקי בנהיגה עצמית (2 בכל מזחלת) מזחלות איילי הצפון בנהיגה עצמית (2 בכל מזחלת) נהיגת יחיד על קרטינג המותאם לנסיעה על קרח!!! גלישת יחיד ב"טו

לא כולל: ביטוח נוסעים (הפוליסה צריכה לכלול "ספורט חורף/אתגרי" על פי המקובל בחברה המבטחת). הוצאות בעלות אופי אישי. תשר למדריך הישראלי (מקובל 5€ ליום).

יום 1 - ת"א - רובניימי - יער הציידים

נצא בטיסה ישירה מתל-אביב לרובניימי, בירת המחוז של לפלנד והעיר הגדולה בצפון פינלנד. העיר יושבת על החוג הארקטי וידועה בעולם כמקום שבו "סנטה קלאוס" מכין את מתנות חג המולד ויוצא ממנה בכרכרה הרתומה לאיילים לחלקם בכל העולם. לאחר הנחיתה וההתארגנות בשדה נתחיל בפעילות המתוכננת. נמשיך למרכז ההצטיידות שלנו ונקבל בהשאלה ציוד מתאים שכולל: חליפת שלג, נעליים וגרביים מיוחדים (זוג אחד) וכפפות. בהמשך- האוטובוס יביא אותנו לאזור יער פראי, מרכז אוטנטי של חוטבי עצים שבו נחוש את האווירה המיוחדת של הטבע שנשמר במלוא עוצמתו. הביקור כאן יכניס אותנו לאווירה המסורתית של היער הארקטי. נערוך טיול רגלי ו"נשתלב" בשלווה שמסביב... נסיעה למלון. ארוחת ערב.

יום 2 - שיט באור יום (!) בשוברת הקרח וטירת הקרח לומילינה

"אין דברים כאלה!" -יום מיוחד נוסף בו ניסע דרומה שם נעלה על שוברת הקרח לשייט מרהיב במפרץ הקפוא. נלמד להכיר את יכולתה המיוחדת של הספינה המבקעת גושי קרח עצומים ומפלסת את הדרך לספינות כדי לשמור על נתיב פתוח לנמל וממנו. נערוך סיור מקצועי מודרך עם הצוות ב"קרביה" של הספינה הייחודית ומאוחר יותר, באחת הנקודות, נדומם מנועים ונרד לשחייה (למעוניינים...) בתוך המים הקפואים בעזרת חליפות מיוחדות שפותחו ע"י נאס"א והמסופקות ע"י צוות הספינה. נשוב לנמל ונמשיך למסעדה בה נסעד את ארוחת הצהריים שלנו.. מכאן נמשיך ונבקר ב"טירת הקרח" לומילינה אשר עברה מהפך ופתוחה כעת לאורך כל השנה... גם בקיץ! (איך יתכן?- בואו ותגלו במו עיניכם!) חזרה לרובניימי. ארוחת ערב במלון.

יום 3 - ספארי אופנועי שלג, דיג בקרח, סנדלי שלג

נצא מצוידים בלבוש הארקטי המיוחד שקיבלנו ונצטייד גם בכובע גרב וקסדה; שיעור נהיגה קצר על אופנועי השלג, הוראות בטיחות ו...יוצאים רכובים על אופנועי שלג למקומות שלא ניתן להגיע אליהם ברכב או ברגל בינות ליערות עצי מחט, אגמים קפואים ונהרות שזרימתם עצרה מלכת. (הנסיעה על אופנועי השלג הינה בזוגות). ארוחת הצהריים תשולב במהלך ספארי האופנועים. דיג בקרח אמרנו? נצטייד בחכות, מקדחים ופיתיונות ונצא ללב האגם הקפוא ו...ננסה לדוג דגים... ננצל את השהות במקום כדי להתנסות גם בהליכה ב"סנדלי שלג" מיוחדים המונעים שקיעה בשלג העמוק- כמנהג הלאפים. בשעות אחר הצהריים נגיע רכובים על אופנועי השלג לנקודת הסיום. העברה למלון. ארוחת ערב.

יום 4 - מזחלות כלבי האסקי - חוות איילי הצפון, פארק SNOWMAN והכפר של סנטה קלאוס

יום חוויתי נוסף! פעילות של מזחלות כלבים. נצא לביקור בחוות גידול ואילוף של כלבי האסקי; נלמד על דרכי הגידול של כלבים אלו ושיתוף הפעולה בינם ובין הסאמים- תושבי הצפון לאורך מאות בשנים. נעלה זוגות זוגות על מזחלות הרתומות לכלבים ונצא למסע מרתק ביער לאורך מסלול של כ-5 ק"מ ונבין למה בחר העם העתיק את כלב האסקי לביצוע משימה זו! ננסה לראות וללטף את הגורים בטרם נסיים את ביקורנו בחווה. מכאן ניסע ונבקר בחוות לגידול איילי הצפון (REINDEER). נסב לארוחת צהריים ביתית בבית טיפוסי מעץ. נמשיך לטקס לאפי מסורתי עם "שאמאן" ("כהן דת מקומי). נצא לרכיבה קלה במזחלות הרתומות לאייל זה. מכאן נגיע לכפר שלסנטה קלאוס הממוקם בדיוק על החוג הארקטי. כפר זה נבנה כגימיק תיירותי על ידי הפינים בשנות ה-80 של המאה הקודמת ומהווה אתר תיירותי מקסים ומהנה. הכפר שוכן על החוג הארקטי ומכיל עשרות חנויות צבעוניות, בית דואר מקורי, בתי קפה ומסעדות וכמובן את סנטה קלאוס בכבודו ובעצמו. כאן נקבל דיפלומה המאשרת את חציית החוג הארקטי! נמשיך ונבקר ב- Snowman Park בו ניכנס לארמון, בר ומלון קרח,

יום 5 - גן החיות הצפוני בעולם - חנות מפעל השוקולד פייזר - נהיגה בקרטינג (!) על הקרח, תצפית לילית על זוהר הצפון

ניסע בשעות הבוקר לביקור בגן החיות הצפוני ביותר בעולם - רנואה; בגן חיות זה מיוצגות כמעט כל חיות הבר השכיחות בקווי הרוחב הצפוניים של כדור הארץ - מעל 50 מינים שונים. רובן של חיות אלו פעיל בחודשי החורף והאביב. בהמשך ניכנס לביקור בחנות מפעל השוקולד "פייזר" הממוקמת בסמוך לאתר. בתום הביקורים- נשוב לרובניימי. נגיע לאתר "גו-קארט" ונעלה על מכוניות קרטינג מותאמות לתנאי הקרקע ונצא לסיבוב בו נתחרה במסלול מרוץ... בנהיגת יחיד. לאחר ארוחת הערב נצא, באוטובוס, אל מחוץ לתחום העיר, לאזור מיוחד וחשוך כדי להתמקם בנקודה הטובה ביותר, ממנה נוכל לנסות ולצפות בתופעת "זוהר הצפון" (זוהי תופעת טבע שאין לנו שליטה עליה). נחזיק אצבעות לאירוע טבע מדהים זה ותחשבו על זה- זה התחיל בשמש, לפני כמה דקות, 150 מיליון ק"מ מכאן... ואוו! **אין הבטחה לראות את הזוהר הצפוני**

יום 6 - המפלים הקפואים בקורואומה, פיקניק "על האש", מוזיאון "ארקטיקום"

נצא מרובניימי מזרחה בכיוון כללי אל עבר הגבול הרוסי; נחלוף בערבות קרח, אזורים מושלגים, כפרים נידחים ועיירות קטנות. היער הארקטי ילווה אותנו מימין ומשמאל... לאחר כשעתיים נסיעה נגיע אל אזור שמורת הטבע קורואומה; ממגרש החנייה העליון נרד לאט ובזהירות בדרך המתפתלת מטה אל הקניון ונגיע אל תחתית המפלים הקפואים המהווים מוקד משיכה למטפסי קרח מכל העולם והמשמשים גם אתר אימון לנבחרת האלפיניסטים של פינלנד. במידת האפשר נלך לאורכו של הקניון ונוכל לראות את נטיפי הקרח - ממש מעלינו. מראות מופלאים ויוצאי דופן! ארוחת צהריים "פיקניק" סביב מדורה בסמוך למפלים תסכם ביקור מרתק זה! לאחר נחזור לעיר לביקור מרתק במוזיאון ארקטיקום - מוזיאון המחולק לשני חלקים המספרים מצד אחד את סיפורה של העיר רובניימי ואילו חלקו האחר מוקדש להתפתחות החיים (אנשים, בעלי חיים צמחים ועוד) באזורים הצפוניים של כדור הארץ. נסיעה למלון. ארוחת ערב.

יום 7 - רובניימי - גלישה ב"טובוגן" ועליה ברכבל- טיסה ת"א.

לאחר ארוחת בוקר ניסע לאתר הסקי ונעלה ברכבל למרומי ההר ממנו נגלוש ב"טובוגן" במורד מסלול מובנה, לאורך כ-850 מטר, חוויה נפלאה וייחודית לנו!! בהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה של רובניימי ונשוב חזרה ארצה. תם ונשלם.

נכון שאני רוצה לראות את הזוהר הצפוני, אבל כל שאר הדברים שיש בטיול זה נראה מגניב ממש.

ובחרתי את זה כי בסוף לא היה לי כוח להמתין שנה שלמה על זה חח.

בנוסף לזה, מתישהו המטרה זה לחזור לאזור ולטייל בכמו מקומות, אז הטיול המאורגן הזה יתן לי גם ידע לפעם הבא.

השלב הבא בארגון שלי זה איזה ביגוד לקחת, אם לא אכפת לכם לעזור לי קצת, ארשום פה מה יש לי, תגידו לי מה לדעתכם אני עוד צריך:

מכנסי + חולצות טרמיות:

(2 כאלה) מכנסיים תרמיים ארוכים לגברים Midweight II Tight

חולצה תרמית ארוכה לגברים Midweight Stretch Long Sleeve Top 

חולצה תרמית ארוכה לגברים Midweight II Long Sleeve Top

אחת מכל אחת.

פליזים:

מעיל פליס לגברים Fast Trek Full Zip 

(2 כאלה)

חולצת מיקרו-פליס Fast Trek III Half-Zip

(1 כזאת)

מעיל מיקרו-פליס לגברים Titan Pass 2.0 II M

(זה קניתי בבודפשט, לא זוכר אם זה ה2 או ה3, בכל מקרה, 1 כזה יש לי)

מעיל פוך לגברים M Lake 22 Down

(1 כזאת)

כל מיני:

הכפפות האלה  כפפות Omni-Heat Touch Gloves Liner

כובע וחמם צוואר:

כובע Bugaboo Beanie

מחמם צוואר Trail Shaker Gaiter

גרבים יש לי אבל לא סגור ב100% שהם טרמים.

בכל מקרה, אשמח לשמוע את דעתכם גם אם זאת הייתה בחירה לא טובה :-(, אני יכול לבטל עדיין ולקבל החזר מאלה, או כמעט מאלה.

• @kurko1992

מאחלת לך שתהנה ושתצליח לראות זוהר. לגבי לבוש, אני פחות יכולה לעזור, כי אני לא בטוחה מה בדיוק מקבלים בהשכרה וכמה זה נוח. התחושה שלי היא שבסוף מרץ אתה לא תצטרך גם כל כך הרבה בגדים חמים וגם את הציוד החם שתקבל, אבל יתכן שאני טועה. ממה שקצת ראיתי, בסוף המרץ הטמפרטורות ברובניימי הין בערך בין 5 ל-5- ובשבילי אלה בכל מקרה לא טמפרטורות שאני צריכה ציוד טרמי ופליזים בשבילן. אני סובלת מחום בדרך כלל. מציעה לחכות לחוויות של מישהו כמו יפה שהיה בטיולים האלה ויכול להגיד מה בדיוק מקבלים ומה תרצה ללבוש מתחת לזה.

תהנה, בכל מקרה.

• @kurko1992

מבינה שזה טיול מאורגן.

בטיולים המאורגנים, בדרך כלל מקבלים:  מעיל אוברול (סוג של חרמונית), כובע, כפפות, גרביים ונעלים מיוחדות (מעולות)ועוד.

תבדוק מול חברת הטיולים, מה אתם מקבלים. 

אני באופן אישי העדפתי את הכפפות, צעיף , כובע וגרביים (טרמיות) שלי.

את האובורול שמקבלים לובשים מעל הבגדים הטרמיים.

בנוסף, ממליצה לקחת מקלות הליכה, עוזר כאשר השלג מפשיר וקופא שוב כקרח, מונע החלקה ונפילה. המקלות גם עוזרים בטיפוס למפל.

אפשר לקחת מקל הליכה שיש בו גם כסא מתקפל (של קשישים)  או כסא מתקפל קטנתן,( חברה שהייתה יצירתית קנתה כדור ים גדול ונפחה אותו לישיבה) , כשתצאו לחכות לזוהר לא יהיה איפה לשבת ומחכים הרבה זמן.

גם טרמוס , תיונים וכוסות חד פעמיים כדי לשתות משהו חם  כשמחכים..

לקחת בטריות רזרביות למצלמה, בגלל הקור יש להן נטיה לקפוא. את הרזרבית לשמור במקום חמים.

לקחת שקיות חימום (חד פעמיות) לכיסים ולנעלים…

זה הטיפ שכתבתי כשחזרתי .

ואם אתה יוצא עם ציוד צילום, אז אלו טיפים לצילום הזוהר

• @yaffabe אמר:

@kurko1992

מבינה שזה טיול מאורגן.

בטיולים המאורגנים, בדרך כלל מקבלים:  מעיל אוברול (סוג של חרמונית), כובע, כפפות, גרביים ונעלים מיוחדות (מעולות)ועוד.

תבדוק מול חברת הטיולים, מה אתם מקבלים. 

אני באופן אישי העדפתי את הכפפות, צעיף , כובע וגרביים (טרמיות) שלי.

את האובורול שמקבלים לובשים מעל הבגדים הטרמיים.

בנוסף, ממליצה לקחת מקלות הליכה, עוזר כאשר השלג מפשיר וקופא שוב כקרח, מונע החלקה ונפילה. המקלות גם עוזרים בטיפוס למפל.

אפשר לקחת מקל הליכה שיש בו גם כסא מתקפל (של קשישים)  או כסא מתקפל קטנתן,( חברה שהייתה יצירתית קנתה כדור ים גדול ונפחה אותו לישיבה) , כשתצאו לחכות לזוהר לא יהיה איפה לשבת ומחכים הרבה זמן.

גם טרמוס , תיונים וכוסות חד פעמיים כדי לשתות משהו חם  כשמחכים..

לקחת בטריות רזרביות למצלמה, בגלל הקור יש להן נטיה לקפוא. את הרזרבית לשמור במקום חמים.

לקחת שקיות חימום (חד פעמיות) לכיסים ולנעלים…

זה הטיפ שכתבתי כשחזרתי .

ואם אתה יוצא עם ציוד צילום, אז אלו טיפים לצילום הזוהר

זאת תמונה של מה שממליצים לקחת ומה שמביאים לנו.

לפני הבדיקות שלי, מה שיש לי זה טוב, אני לא סגור לגבי הגרביים שלי, כי למשל היום בלילה פה בארץ היה 15-12 מעלו ופתאום הרגשתי קר כזה, לא קפאתי למוות, אבל הרגשתי, אז נראה לי שלא מספיק לשם, חוץ מזה, אני לא סגור לגבי המכנסיים, כל המכנסים שלי הם די דקות, אז לא יודע אם מה שהם מביאים לי כדי לשים מעל זה יספיק כלל הבגדי טרמים שלי :-(

מה שאני חייב ב100% זה נעליים, אני לא אוהב לשים נעליים לא שלי.

אבוד לגי המקלות הליכה שכלל כיסא, זה משהו שראיתי כבר מזמן ושווה השקה גם לטיולים אחרים חח

• @kurko1992

המגפיים שמקבלים הם מצויינים , לא הייתי מוותרת עליהם וכמובן גם הסרבל.

מתחת לסרבל בדרך כלל מספיק מכנס וחולצה טרמיים.

הציוד האישי הוא להגעה/עזיבה , שעות חופשיות (בערב) וכמובן לארוחות במלון.

מכנסי פוטר מעל טרמי יעשו עבודה טובה.

חוץ מזה תקנה במטייל שקיות חימום (חד פעמיות) לי זה עזר בחלק מהזמן.

אנחנו היינו בפברואר, אין לי מושג לגבי מזג האוויר במרץ..

בחזרה