בחזרה

לכל מי שטס דרך שדה תעופה אורלי שבפריז - אזהרה

• אני לא קראתי תגובות על השדה הזה קודם ומאוד מצטערת על כך.

רוצה להזהיר – תתכוננו ליחס מגעיל ביותר מצד עובדים עצבניים שלא מדברים אנגלית.

נושא אנגלית זה הנושא בפני עצמו. צרפתית שפה גדולה, אבל אתם לא יכולים לחטט בתיקים ולמשש גוף בני אדם בלי שאתם יכולים  לתקשר מינמלי.

תתכוננו ליחס של מחטטי תיקים מגעיל ביותר, הם לוקחים את כל משאפשר  – שוקולדים, גבינות ועוד הרבה. אני ראיתי שקים מלאים בגבינות שנלקחו – גם גבינות קשות שזה סותר תהנה שלהם שאסור להעביר  הגבינות הרכות בלבד.

וכל זה בזלזול וחוצפה. מצאתי “בוס” אחד שמדבר אנגלית – שהוא אמר לא חייב לתת הסברים. שאלתי את שמו – אמר לי אין לו שם.

אנשים – תקפידו להרוס דברים שלוקחים מכם. לפי מיון מדוייק בין שקיות ה“אשפא” אין מנוס שעובדים לוקחים דברים לעצמם.

תשפחו בשמים, קרמים, תהרסו גבינות – על תשאירו דברים שניתן להשתמש בהם.

או שתשתדלו לא לטוס דרך אורלי – חבל שכל החוויה של פריז תהפוך לשלילית בגלל זה.

• @klava

1] לגבי החיפוש הגופני בעיקר על נשים , מישוש של החזה, קיים גם בשארל דה גול. נעשה בצורה משפילה וממש מקומם.

2] לגבי פריטי אוכל ונוזלים. לארוז למיזוודה לבטן המטוס. לתיק היד רק דברים שנקנו בדיוטי פרי ונארזו ונאטמו במקום.

• @tal-yehuda

בעשרות טיסות מכל מיני מקומות – גם מצרפת שלא דרך אורלי – בחיים לא לקחו גבינות מתיקי גב. אין שום מניעה להעביר גבינות קשות.

• אני עברתי בשדה תעופה שאפילו פתחו משחת שיניים ומצלמת ווידאו מעבר להפשטה ומישוש .

כולל הכנסה לחדר ותשאולים, החרמות של מוצרים שונים, ובקיצור מה לא .

אבל אנו מבינים שיש טרור אווירי וקשת האיומים הולכת ומשתכללת ומתעצמת, ואנו רוצים להמריא וגם לנחות בשלום ולכן ממליץ :

לנשום עמוק , לחייך ולדבר בנימוס ובצורה ישירה, לקבל בהבנה את נושא הבדיקות ובטח לא להתווכח ( הדבר האחרון שצריך לעשות ) – אף איש בטחון לא אוהב שמתווכחים איתו, זה יוצר אנטיגוניזם במיידי.

ואם זה ממש מפריע אז  – אין ממש ברירה אחרת.

נימוסין והליכות – זה כמובן אינו נחלתו של איש וניתן להתלונן – השאלה למי ומה זה יעזור ?

הבידוק נמשך אולי דקה אם מתעכבים אז עוד 2 דקות – זניח לעומת משך הטיול שבוא חווינו חוויות ואני תמיד אומר למשפחתי שבידוק זה עוד חוויה גם אם לא הכי נעימה.

• @klava

אין לנו ויכוח. אבל זה לא בידיים שלנו. צריך פשוט להקפיד ולהזהיר את הבאים אחרינו.

• @משה-22

גם בשם הביטחון, יש גבולות. למשש נשים בחזה לעיני כל, זו בהמיות, גסות ועוד כמה מילים שאני אמנע מלכתוב. יש מחיצות, וילון או כל פתרון אחר.

• @tal-yehuda

מצרף כתבה בדיוק על הנושא הזה מעניין לקרוא

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5564357,00.html

• אנחנו בארץ ישראל יודעים היטב כמה חשוב הבטוחון. 

אותי הקפיץ לא הבטחון עצמו אלא יחס של העובדים.

מפריע לי שלא יכולים להסביר לי מה ולמה בשפה האנגלית, ועל כל השאלה שומעים je ne parle.

הפריע לי שלאנשים לקחו דברים שבכל המקום איתם מותר לעלות לתוך המטוס. על סמך מה לוקחים גבינות מסוג גאודה או גבינות קשות אחרות למשל?

והמפריע לי כאשר כשואלים למה אסור, העובד מחייך, זורק תוך שיחה לפח ואומר – אנא כבר זרקתי. 

תחושה של אנשים קטנים שפתאום קיבלו תחת  – סליחה על המילה.

• תנסה לנחות בישראל לא עם פספורט ישראלי או שתהיה ערבי\מוסלמי בנתבג ואז תדבר

לגבי נוזלים או אוכל כן יש תקנות זה לא חדש החרימו לי ריבה באוסטריה

לא גוברי אנגלית?? כן ידוע בצרפת דמברים צרפתית

• @klava

הסבירו לי בצרפת שיש סוגי גבינות מסויימים, כולל גבינות קשות, שמעל למשקל מסויים הם לא מרשים להעלות בתיק היד למטוס.

היה איזשהו קריטריון, כבר לא זוכר מהו.

הכלל תקף גם בשדות גדולים כמו אורלי וגם בקטנים יותר כמו ליון.

בכל מקרה זו כנראה לא שרירות לב של בעל סמכות אלא קריטריון בטחוני.

בשמים נחשבים נוזלים, קרמים נחשבים נוזלים, הכללים לגבי נוזלים ידועים.

על החרמת שוקולדים מעולם לא שמעתי, אשמח לקבל פרטים נוספים.

חוסר נחמדות ואי ידיעת שפות אכן רעה חולה בהרבה שדות תעופה, כולל זה שלנו. חבל.

בכל מקרה לא רואה איך החרמת נמל התעופה אורלי תועיל

• באותו הקשר עד לא מסמן היינו טסים לתאילנד דרך טשקנט באוזבקיסטן השדה הישן היה משהו שדומה מחנה פליטים בלי מיזוג שרותים כמו פעם בצהל רק בור ספיגה ספסלים מעץ. ולמרות זאת רבבות ישראלים ויותר טסו מדם לתאילנד לפעמים עם עצירה של כמה שעות.

אנחנו מוכנים לסבול יסורי תופת ולנלות בכל מקום בשביל לנסוע לחול.

שדה תעופה אורלי זה גן עדן עם גבינות ובלי גבינות .

ברגע שיציאו טיסה דרך אורלי בהנחה של 30 יורו כולם ירוצו לשם ויריבו על הזכות לטוס לשם.

אותו הדבר היה גם בשדה תעופה הישן בעמאן וכד.

• @משה-22

טסטי דרך קזחסטן. לא הרגשתי כל כך מושפלת כמו בצרפת. גם שיש ציפיות שונות מעולם שלישי ...'

עכשיו לגבי גבינות. באתר של שדה  תעופה אורלי עצמו  כתוב רישמי מה מותר ומה אסור. בפרוש כתוב גבינות רכות בעלי מרקם נוזלי. שום משקל ושום דעת של הבודק. 

בכל מקרה פניתי עם תלונה לקשרי לקוחות שלהם. נראה. זאת תשובה למי שכתב "אין מה לעשות"

• @klava

אכן מותר להוציא מהמדינה כמה קילו (נדמה לי שיותר משניים) גבינות קשות, להכניס אסור.

כנראה הבודקים היו חסרי-סבלנות משום שהרבה נוסעים העבירו כמות מזון גדולה בכבודת-היד.

בפעם הבאה כדאי להכניס את כל המזון למזוודה הנשלחת לבטן המטוס, זה גם יעזור לשמור על טריות המזון בעיקר אם לא אורזים אותו עם קרח (אין שם חימום) וללמוד כמה מילים בצרפתית(?). 

*לא מזמן מישהי התלוננה על יחס דומה ב- CDG.

• @aljaje

דרך אגב להביא גבינות שוקולדים וכד היה נהוג בעבר שבאמת לא היה שפע בארץ.

היום יש שפע ומכל טןב גבינות ושוקולדים ומיני תופינים כך שלסחוב במיוחד מחול ולהסתכן בהחרמה או גניבה וכד לדעתי מיותר. 

במיוחד אם מדובר על קילו או שתיים . החסכון הוא זניח.

אם מביאים שוקולד לחברים בארץ אפשר לקנות בסופר בארץ ולהגיד שזה מחול. אף אחד לא ירגיש וזה גם לא מעניין . העיקר שהבאתם.

מקווה שעזרתי ...

• @משה-22

*מרגישים בהחלט את ההבדל בטריות המוצרים המשווקים בארץ - למשל שוקולד שעבר תלאות עד שהגיע למדף בסופר(נסה למשל לטעום שוקולד לינדט בחו"ל- טרי, לעומת הארץ - קשה וישן) ובמחיר מופרז(פי 3 לפחות). 

* גם גבינות - לא חייבים להביא חנות שלמה, אך המבחר בחו"ל גדול וזול יותר, בסופר תמצא מבחר מצומצם ובחנויות המתמחות, המחיר יקר והם כנראה מייבאים באותה דרך בה הנוסעים "מייבאים". 

* אתה חופשי לעשות כרצונך, אחרים אולי יעדיפו להביא את המוצרים ש*הם* בוחרים ולא יבואנים שגו(נ)בים עמלות גבוהות. 

ערב טוב. 

• @משה-22

ואם זה לא כדי לחסוך? לא חשבת שיש נסיבות אחרות? אני למשל רציתי להביא לעבודה במקום שוקולדים :) חבל רק התפספס חלק גדול מהפוסט שלי – תגובות של העובדים לבקשת הסבר שלי, שזה הרבה יותר מקומם מלקיחת הגבינותץ אחראי שאין לו שם למשל

• @klava

אתה יכול להסביר לי בשפה פשוטה מה כתבת ? 

אני כנראה עייף ולא הבנתי את הפוסט ?

• @klava

מדובר על כניסה לצרפת או יציאה ?

שוקולד … לא שמעתי אף פעם על בעיה בשוקולד?!

• @חבל

היא כתבה שלקחו להם את מוצרי-המזון כשהיו בדרכם לאה"ק (אולי הבודקים חברים בשומרי-משקל?). 

* מן הסתם לא קנו שוקולד וגבינות בארץ, כדי להביא לעובדים במלון בצרפת :)

נו שויין. 

בחזרה