בחזרה

שלום איפה אפשר לטיל ליד לה פז טיולי יום תודה

• שלום איפה אפשר לטיל ליד לה פז טיולי יום

• יש המון אפשרויות. מהשרוול: עמק הירח [Valle de la Luna] מקסים ושווה איזה חצי יום טיול. והאתר הארכיאולוגי Tiwanaku הוא ביקור חובה לחובבי היסטוריה.

• סמוך לעמק הירח “הקלאסי” יש אתר הרבה פחות מוכר אבל יותר מרשים בעיניי מבחינת צורות הסלע שבו, שנקרא Valle de las Animas, ערוץ קניוני עם צורות סלע מחודדות יפות. לפני כ-14 שנה אפילו כתבתי טיפ על הביקור שם (בזמנו עשיתי אותו עם מדריך ועם מטיילת נוספת). אפשר לשלב עם עמק הירח עצמו. חפש תמונות של זה בגוגל ותתרשם.

עוד טיול יום שעשיתי בזמנו (עם סוכנות) היה נסיעה למקום בגובה 5300 מטר שהתגאה בעבר הרחוק בתואר “מסלול הסקי הגבוה בעולם”, לא רחוק מההר הואיינה פוטוסי. אני מניח שבמהלך הנסיעה לגובה הזה אפשר לראות נופי הרים יפים, במקרה שלי היה יום גשום/מושלג, כך שיצא יום די דפוק, בעיקר בילינו בואן מקרטע כשבחוץ גשם ולא נעים.

• נכון, מסלול הסקי הזה באמת מהמם ומומלץ מאוד. יש ליד או בדרך [גם אצלי זה היה מזמן מאוד ואני לא זוכר בדיוק] גם עיירת כורים נטושה שהפכה לכפר רפאים פוטוגני ובית קברות יפה. שווה מאוד. מצורפות שתי תמונות מאז.

• חתול, גרמת לי לנבור בתמונות משם…
    בקיצור רואים שם שאצלי באמת המז”א היה יותר גרוע, לא משהו ששווה לשים פה.
    יש לי גם תמונה של הרפוחיו של מסלול הסקי. האתר נקרא Chakaltaya, ונכון להיום זה המקום הכי גבוה שהייתי בו מעולם. ואפילו בלי להתאמץ, מגיעים לשם בכביש…

וראיתי גם את התמונות שלי מהמקום השני שהזכרתי – וגם עכשיו זה נראה די מרשים – מצרף תמונה.

• @chenchen1234

באמת מרשים! חבל שלא הגעתי עד שם. למרות שבשהות הראשונה שלי בלה פס היה גביע העולם כך שרוב הפעילות שלי כללה צפייה במשחקי כדורגל במגוון בארים, בתי קפה וסנדוויצ’יות. והפעם השנייה הייתה קצרצרה ולא הספקתי כלום. מצד שני, עשינו טיול טרקטורונים בעמק הירח שהיה מאוד יפה.

• @אבנר3321658

לדעתי אפשר להעביר שבוע בשוק של לה פז. הוא עצום.

בחזרה