בחזרה

טיסות למזרח דרך עמאן

• לאחרונה ממש במקרה נתקלתי בכתבה של חדשות 11 שעולה ממנה שלא מעט ישראלים(אלפים) טסים למזרח מעמאן באמצעות מעבר במסוף נהר ירדן ומשם במונית לשדה התעופה בעמאן, בשיחה של הכתב עם בקרית גבול במסוף היא אומרת שזו ממש תופעה וממה שניתן היה להתרשם בכתבה, גם לא דבר מורכב מידי ודיי בטוח

בכל הנוגע לעלויות הכתבה דיי מעורפלת (לא מדבר על עלויות הטיסות בהשוואה לפה אלא על עלות הויזה לירדן,מונית ממעבר הגבול לטרמינל[מחיר וזמן נסיעה] ואם זה כרוך בעלויות נוספות

אם יש פה כאלה שהתנסו לאחרונה ויודעים לספר, יהיה מעניין לשמוע

• @מטייל_4083140

ראיתי את הכתבה וקצת התפלאתי. דווקא בשנים האחרונות (נניח ב 5 השנים האחרונות) האופציה של נסיעה יבשתית לעמאן דווקא הלכה ונהייתה פחות רלוונטית – וזאת בגלל המחירים המאד נוחים מנתב”ג.  אני יכול להעיד כי בעבר נסעתי דרך ירדן מספר פעמים, אבל הפעם האחרונה שעשיתי זאת היתה לפני 7 שנים!  העלות אז עמדה סביב 70-90דינר (100-120$) לכל נסיעה: 15-20 דינר ויזה לירדן ובערך 50-60 דינר מונית מהגבול לנמל התעופה בעמאן. וזה ללא העלות של ההגעה לגבול בצד הישראלי! היום המחירים בטח קצת עלו. אפשר אולי להוריד עלויות אם נוסעים באוטובוס של חברת נזרין לעמאן, אבל האוטובוס לא מגיע לשדה התעופה אלא לעיר, ומשם צריך להמשיך בעוד אוטובוס או מונית. בקיצור – זה נחמד אם רוצים לטייל בירדן אבל לא כדאי אם רוצים פשוט להגיע לשדה וזהו.

בעבר חברת פלליאיסט היתה מפעילה שירות משולב של סע וטוס והייתה מוציאה פעם בשבוע אוטובוס לעמאן. העלות היתה יותר נמוכה מאשר לעשות זאת לבד עצמאית. אבל כיום כאמור יש דילים מנתב”ג שהם יותר זולים מהשילוב של נסיעה לעמאן וטיסה משם: כיום ניתן לטוס ליעדים שונים במזרח במחירים של פחות   מ 700$ הלוך וחזור (תאילנד, סין, הודו ועד) ובמחירים שכאלה אין כל סיבה לנסוע לעמאן!  נכון שחברות התעופה של המפרץ (קטאר, אתיחאד וגולף של בחריין) לא טסות לארץ – אבל הדילים מנתב”ג כוללים גם טיסה עם החברות הללו, ובד”כ יוצאים מהארץ ללרנקה (קפריסין) או עמאן עם אל-על או החברה הירדנית ומשם ממשיכים עם החברות של המפרץ. ובכל מקרה – המחיר זול יותר מלנסוע דרך עמאן! (וכמובן שיש חברות שכלל לא טסות דרך המפרץ ויש להם דילים טובים – אייר אינדיה, טורקיש, אירופלוט ועוד).

ועוד דבר אחד לתיקון בעניין הכתבה: רוב הטיסות מעמאן או ממדינות המפרץ לא טסות מעל אירן ועיראק! מי שטס מעל אירן ועיראק הן דווקא החברות האירופאיות או טורקיש.

• @מטייל_4083140

הבעיה היא להגיע למעבר "נהר הירדן" בתחב"צ, 

אגרת מעבר - 107 ש"ח(102 אגרה +עמלה בדלפק), אוטובוס למעבר לצד הירדני - בערך 6 ש"ח, 40 דינר - ויזה לירדן, מונית לנמה"ת - בערך 55 דינר, זמן המעבר תלוי בעומס (יכול לקחת שעה-שעתיים), נסיעה מהגבול לנמה"ת, בערך שעתיים וחצי. 

הבעיה עם נסיעה באוטובוס של נזארין, היא שהוא לא מגיע ישירות לנמה"ת ואז צריך "להזמין" סוכן שיעביר אותך(עוד כמה עשרות דינרים) ומהתחנה הסופית(ליד האוניברסיטה) לקחת מונית לנמה"ת שתעלה בין 25-30 דינר(תלוי במיקום, הנהגים שמחכים ליד האוטובוס עלולים לקחת מחיר גבוה יותר, אפשר לנסות לתפוס מונית בכביש הראשי). 

עפי שרן כתב, לא בטוח שתצליח לחסוך כסף בדרך הזו, אפשר לעבור ממעבר רבין(ערבה), לקחת אוטובוס או מונית לעמאן או לטוס מעקבה ישר לנמה"ת בעמאן(יש טיסות בבוקר ובערב). 

• @מטייל_4083140

בעבר היה מספר טיסות מוגבל לעמאן בהסכם בין ישראל לירדן, לכן טיסה של 30-40 דקות עלתה כמחצית ממחיר טיסת ההמשך מעמאן או אף יותר מזה.

כשהמגבלה הזו ירדה (לא בטוח שבוטלה) מחיר הטיסה הקצרה הזו חזר להיות הגיוני ויוצא פחות מעלויות ההגעה היבשתית.

כדאי להגיע יבשתית רק למי שרוצה לטייל בירדן לפני טיסת ההמשך. עשיתי את זה בעבר ונהניתי מאד.

• @Sailor

- מחיר טיסה נתב"ג-ת"א הלוך-חזור, בערך 400$ (מבדיקה שעשיתי לפני חצי-שנה), לפני כמה שנים גם ארקיע טסה לשם(היום כבר לא) והמחיר היה זול יותר מטיסה עם רויאל ג׳ורדניאן. 

• @aljaje

בעבר טיסה של רויאל ג’רדניאן מעמאן לבנגקוק עלתה $650-850 בערך ומנתב”ג $1100-1300

היום הם חזרו למחיר שפוי $800-1000 בערך.

זה מבטא את ירידת מחיר הטיסה ת”א – עמאן.

לחברות מהמפרץ יש הסדרים לכרטיס מנתב”ג עם קונקשן בעמאן.

קונקשן חוסך גם את עלות הויזה לירדן.

• @Sailor

טיסת קונקשן מנתב"ג, זה סיפור אחר, הם מפרסמים מדי פעם (אם יש כרטיס-חבר) מבצעים לטיסות במחירים זולים(כמו פעם), אך לא ב"חגי-ישראל".

מחירי הטיסה לעמאן רק עולים (בדקתי עכשיו, יותר מ-500$), משום שרק RJ, מפעילה את הקו הזה.

*אם לא מזמינים קונקשן דרכם, נראה לי שנסיעה למעבר רבין וטיסה מעקבה לעמאן, תהיה נוחה יותר, מחיר טיסה לכיוון אחד 85$, את העלות הכוללת של כל העסקה הזאת, השואל יצטרך לעשות. 

• @aljaje

זה בהחלט נשמע נוח יותר ועדיין חוסך בעלויות(בעיקר בזמנים שהביקוש בארץ עולה, חגים אוגוסט וכאלה) אבל לא באופן כזה ששווה את הכאב ראש והטרחה

• @מטייל_4083140

לא יודע מה להגיד לכם…

או שהחבר’ה שמדובר עליהם בכתבה יודעים משהו שאנחנו לא

או שהכתבה מנפחת ולא רצינית

מדברים שם אגב על חיסכון של כ50%

למי שלא ראה…

https://www.youtube.com/watch?v=veTbZWGz-hM

• פשוט מאד: הכתבה שטחית ורדודה – לא עשו תחקיר רציני ופרסמו שטויות!

בעבר אכן היה משתלם להגיע לעמאן ולטוס משם. היום, כשהמחירים של הטיסות ירדו – זה  פשוט לא משתלם!   החברה הירדנית די יקרה וגם לא טסה להרבה יעדים (הפסיקה לטוס להודו, לא יודע לגבי סין) ולחברות האחרות (החברות של המפרץ) יש קונקשן בעמאן או בקפריסין ובמחירים זולים – כך שפשוט לא משתלם לטוס לעמאן!   

ועוד עדכון – המחיר של טיסות לבנגקוק הוא 600-800$ הלוך חזור – ולא 800-1000$ (שוב – תמיד יכולה להיות קפיצה זמנית במחירים).  אני יכול להעיד אישית: טסתי (עם טורקיש) בסוף ספטמבר האחרון לבנגקוק (שבוע לפני ראש השנה) וחזרתי בסוף אוקטובר מבייג’ינג. את הטיסה הזמנתי שבועיים מראש והיא עלתה לי פחות מ 700$!   צריך לעשות חיפוש ברשת של מחירי הכרטיסים (באתרים כמו קייאק, סקייסקאנר, אקספדיה וגוגל טיסות) ואז  לרכוש את הכרטיס. המחיר יהיה זול!

• @ranamitai

מוזר..

גם אני בדקתי אופציה כזו בספטמבר האחרון והאופציה הזולה ביותר היתה של קטאר עם מזוודה של עד 10 קילו וביותר מ700 דולר וחיפשתי לעומק כולל בקיווי ושני סוכני האונליין בארץ

כנראה שאתה עושה את זה טוב ממני

בד”כ בתקופות חגים כאשר תזמין לא כמה חודשים מראש תשלם 800 וצפונה כאשר הטיסות הזולות הם בקונקשנים מתישים

• @מטייל_4083140

תמיד היה נראה לי שהטרחה לא שווה את החסכון

• @מטייל_4083140

עשיתי את הדרך הזאת לפני 9 שנים רק לראות מה הדבר הזה.כל המסלול הזה יוצא המון זמן וכאב ראש לא קטן כתבו כאן שממש לא משתלם לעשות את זה.יש טיסות זולות והרבה פחות זמן.באמת שלא כדאי לעשות את זה יבשתית.

• @תומר

בדיוק

גם לי

רק שהכתבה הלא רצינית הזו ככל הנראה, גרמה לי לרגע לפקפק שאולי יש פה משהו שאני לא יודע

• @מטייל_4083140

רצית לדעת מחירים(שכחתי להוסיף עוד 15 דינר מונית לשדה), לא טענתי שזה שווה את הטירחה(רק אם יבטלו טיסות מ/לארץ או למי שגר באיזור אילת).

הערוצים מחפשים למלא זמן שידור, לא משנה להם התוכן. 

בחזרה