בחזרה

ביטול השתתפות לעומת החזר השתתפות

• מורחק

@אנשיםטובים

כי כנראה את החוזה ההשכרה עשית מול הספק המקומי סיקסט בווינה ולא דרך סיקבט ישראל .

בישראל המחיר נמוך משמעותי.

והביטוח המלא מגולם במחיר.

• מורחק

@דוקטור-דו-ליטל

אז אני הזמנתי לפני כחודש רכב בסיקסט ישראל למינכן רכב מסוג מרצדס אס קלאס והביטוח הוא המלא מבלי ששאלו אותי בכלל .

החוזה שאתה מראה הוא חלקי ואתה לא יכול להזמין טכנית רכב בלי ביטוח מלא.

מה שאתה מציג זה פורמט ביטוח כללי.

לא הייתי שוכר רכב שעלותו כמו בית בישראל ללא ביטוח הטוב והמקיף ביותר שכבר עמד במבחן המציאות לא פעם.

תנסה לבצע הזמנה באתר סיקסט ישראל ותראה שאתה לא יכול לשנות או לשחק עם הביטוח.

• @משה-22

אם אתה יכול לתת הפניה לחוזה אחר זה יהיה אחד מהמקרים שבהם אשמח לגלות שאני טועה,

אני הבאתי הפניה לחוזה שמפרסם שלמה תחבורה, הזכיין של סיקסט בישראל, באתר האינטרנט הרשמי שלו.

זה גם החוזה שמופיע כשמחוללים כהצעתך הזמנה למכוניות יוקרה

אתה חושב שהחוזה הכי נהדר בעולם ואני עם חוזה כזה לא מוכן לקנות מהם קרטון של 12 ביצים. נתתי ציטוטים שחור על גבי מסך וקישורים לחוזה באתר של שלמה תחבורה (סיקסט), הקורא הנבון שמעוניין לשכור רכב בחו”ל יכול לקרוא בעצמו ויחליט מה שיחליט, אני לא קובע בשביל אף אחד

• @imeshy

רק ניסיון אישי – מעולם לא ניסו לעבוד עליי באוויס. תמיד כשהחזרתי מפתח רק הציצו במד הדלק – כאשר הייתי נוכחת.

כאשר השארתי בקופס מפתחות  – גם זה לא.

עשרות השכרות ומעולם לא הייתה לי בעיה של חיוב בגין נזק כלשהו לרכב.

אבל שוב, זה רק הניסיון הפרטי שלי.

• מורחק

@K-Amit

יותר גרוע החזרתי פעמיים רכב יוקרה עם מספר שפשופים ולקחו האוטו באלו אם נהניתי ואיחלו לי טיסה נעימה .

לא מילאתי ניירת ולא חתמתי על כלום .

• מורחק

@דוקטור-דו-ליטל

אשמח להעביר חוזה שלי אולם היות ואני מקבל מחירים מסויימים ומפאת צניעות וחשיפת פרטים נוספים אשתדל להשחיר מקטעים מסויימים ואז יפרסם את מה שניתן.

• תגובה זו נמחקה!

• מורחק

יתרה מזאת באיזה עוד חברת השכרה חוץ מסיקסט אתה לא עומד בתור אלה יושב בטרקלין ושותה ואוכל ובא מלווה ולקח אותך אל הרכב שלך שמחכה כבר בחנייה אישית מחוץ לחניון . מעמסים לך את המזוודות לאוטו מתדרכים אותך לגבי תפעול המערכות החכמות ואתה יוצא לדרכך .

האם זה לא תענוג להתחיל כך את הטיול ברוגע ? 

ולא לעמוד בתור עם עוד אנשים להתווכח על הרכב פח מנוע שהפקידה העייפה תיתן לך במזל ישדרגו לך לאוטומט. לאחר מכן תצא למסע ניווטים מפרך ברחבי השדה על חניונין עם כל המזדות והילדים ולאחר מאמצים רבים תמצא את הרכב עומד באיזה פינה חשוכה כמו עלה נידף הרוח ששמח שסוף סוף מישהו פרייר מוציא אותו לסיבוב . אם יש שאלות אז שומרים אותם כי אין את מי לשאול ומתחננים ביציאה שיפתחו לכם את השער לחופש וכך התחלנו את הטיול עייפים אך רצוצים.

• @משה-22

תשובתך כאן אינה עוסקת בנושא של השרשור- ביטול השתתפות עצמית לעומת החזר השתתפות.

אנא הקפד להישאר בגבולות תוכן הדיון ולא תחומי ההעדפה והתחביבים האישיים .

• @משה-22

גם אני מעדיף רכב שכןר היקר ביותר, לישון במלון הכי יקר ולא פחות וגם שם בסוויטה הנשיאותית כי למה לישון במלון בינוני, לאכול במסעדות מישלן 3הכוכבים בלבד, ולטוס בביזנס ומחלקה ראשונה בלבד. 

אבל, מי שאל מה ההעדפה בשאלות הללו?

יש כאן דיון איכותי ומעמיק בסוגיית ההבדלים בשכירות הרכב.  

ידוע גם שאתה מעדיף רכבי יוקרה , אחלה. בכיף. אבל ההערות שלך לא עוזרות ותורמות לדיון. 

בזמנו, אמרת לי שאתה מייעץ בטיוחי יוקרה. זה לא ייעוץ. זה השחלת מנטרה בכל נושא בין אם הוא קשור או לא. קצת טרחנות, לדעתי. ואתה יודע שאני מכבד אותך.

נסה למצוא את השאלות שהמשנה הזו רלוונטית עבורן. פרט לכך, אני משוכנע שיש בידך עוד המון יידע שנשמח ללמוד ממנו. בינתים כל מה ששמענו הוא שאתה מעדיף רכבים יוקרתיים. 

ערב טוב

• @imeshy

רק לחדד – כוונתי שדעתך והעדפותיך לגיטימיות וראויות.

אבל לחזור עליהן שוב ושוב ושוב כמעט בכל שרשור שאתה שותף לו – לא עוזר לאף אחד

עוד הצעה ברצינות – פתח כאן שרשור חדש

תן לו כותרת – יתרונות בטיולי יוקרה – שטח שם את היתרונות הברורים ש”ששווים” את הכסף ותרגיש נינוח שהעברת המסר שלך בצורה נהירה .

לאחר מכן, במידה וזה רלוונטי – שלח לינק לשרשור הזה ובא לציון גואל

• מורחק

@imeshy

אני עושה מה שיונית ביקשה .

לא חושב אפילו על תובנות שלא קשורות כמו רוב הפוסט האיכותי הזה .

קטונתי ...

• מורחק

אבל אל יאוש אמשיך לייעץ בלב חפץ לכל מי שחפץ בכל הקשור לטיולי יוקרה בפוסטים הבאים. ויש מה לייעץ כפי שאני מבין פה.

• @משה-22

יונית הרגע העירה לך..עד כמה חסר מודעות עצמית אתנ יכול להיות?

• מורחק

@imeshy

לא העירה ... ביקשה להישאר בגבולות …

יש לדייק בניסוח ... 

וזה בדיוק מה שאני עושה אם לא  תפריע לי .

• @imeshy

יונית, מתנצל

אנא מחקי את כל ההודעות שלי.

אשתדל מאוד בעתיד לא להיגרר שוב לפרובוקציות.

• @משה-22

טרחן ונודניק.

• מורחק

@imeshy

עצוב ומביך ....

• אם לחזור לנושא הדיון של ביטוחים

נזרקו פה התייחסויות לחברת השכרה (למשל אוויס, סיקסט וכו’)

בגדול צריך לשים לב שיש פה 5 גורמים שונים שמשפיעים על הביטוח, ובהחלט יתכן שאפילו אם 4 זהים והחמישי לא, נקבל תוצאה שונה לבדיקה:

חברת ההשכרה – כמו שהוזכר אוויס או הרץ. לכל אחת מדיניות טיפה שונה, ואפשרויות טיפה שונות. חלקן מציעות יותר אפשרויות, חלקן פחות. וכמובן שהמחיר עשוי להיות שונה

מדינת ההשכרה – לכל מדינה ניואנסים אחרים. זה יכול להיות עניין חוקי (כי ביטוח חובה, מקיף וכדומה עשויים להיות מוגדרים בחוק), או מנהג ותחרות מקומיים

המתווך – אם הזמנו דרך רנטל קרס, הרץ ישראל, שלמה סיקסט, הרץ עולמי וכדומה – המתווך לא בהכרח מתיע את כל האפשרויות שמציעה חברת ההשכרה (למשל כי זה לא כלכלי לו), ואולי מציע אפשרויות אחרות שלא דרך חברת ההשכרה (כמו ביטוח החזר חיצוני). בהחלט יתכן שחברת ההשכרה מציע ביטול השתתפות עצמית תמורת 20 אירו ליום, אבל המתווך בכלל לא מאפשר את האופציה הזו דרכו אלא רק ביטוח החזר תמורת 5 אירו.

חברת הביטוח החיצונית והפוליסה שלה – במקרה של ביטוח החזר יש פוליסה לחברת הביטוח שעשויה גם היא להיות שונה מחברה לחברה ומפוליסה לפוליסה

הרכב – רכבי יוקרה זוכים להתייחסות שונה מזו המוענקת לרכבים עממיים. היות ובאופן טבעי עלויות הנזקים גבוהות יותר ברכבי יוקרה מחד, ומחיר ההשכרה גבוה יותר מאידך, השיקולים של חברת ההשכרה לנושא ביטוחים והשתתפות עצמית שונים. אגב, רכבי יוקרה זה לא בהכרח רכבים סופר יוקרתיים, אלא לפעמים סתם רכב אוטומטי גדול.

כך שלהגיד משפט כמו “בהרץ לא משלמים השתתפות עצמית” זה לא מספיק מדוייק.

• מורחק

@אנשיםטובים

הכל טןב ויפה רק שסיקסט היא לא חברת תיוןך .

ולמעשה זו אחת מחברות ההשכרה הגדולות באירופה אם לא הגדולה ביותר .

בישראל חברת שלמה זכתה בזיכיון לשווק את סיקסט בארץ.

וכמו שאמרתי שכנראה הם היחידים שבאמת מציעים ביטול השתתפות מלא ומקורי שלהם .

זה בדיוק כמו לקנות אייפון בארהב ולקבל תעודת אחריות מקורית מהיבואן ולא חברת ביטוח עצמאית מצד שלישי והאמצע עוד איזה שנורר מתווך.

בחזרה