בחזרה

לאן להזמין טיסה בצפון מזרח אמריקה?

• שלום לכל המומחים והמסייעים:

אנחנו זוג עם 3 מתבגרים, המעונינים לטוס לצפון מזרח ארה”ב ל 17 יום ברוטו בספטמבר-אוקטובר. המסלול המתגבש יכלול את ניו יורק, בוסטון, ניו אינגלנד ומפלי הניאגרה. למדנו כבר כי מאד לא מומלץ/בלתי אפשרי/יקר בטירוף לשכור רכב בטורנטו ולהחזיר בארה”ב.  וכן שכדאי לטייל במפלי הניאגרה בתחילת הטיול (סוף ספטמבר) כי קר, אך השלכת בניו אינגלנד מובטחת יותר באוקטובר. יש לציין שרק בעלי ינהג. כמו כן, נזמין עכשיו 4 כרטיסים, ולבן הגדול בתאריך מאוחר יותר.

מכאן נשמח לקבל חוות דעת המנוסים לכל אחת מאפשרויות הטיסה (עלות, בזבוז זמן ונוחות, לאו דוקא בסדר הזה):

1. טיסה מהארץ לבאפלו עם 2 קונקשיינים, כ 22 שעות כאשר הטיסה לבאפלו היא במטוס קטן. השכרת רכב בבפאלו וחזרה מניו יורק.
    2.  טיסה לטורנטו, התניידות בתחבורה ציבורית עד החלק האמריקאי של מפלי הניאגרה, שכירת רכב שם .
    3. טיול בניו יורק,  טיסת פנים לבאפלו, ושכירת רכב שם. חזרה מניו יורק.
    4.  מעגלי ניו יורק, או חזרה מבוסטון.

תודה רבה!

• @elidit

כעקרון אפשרי לשכור רכב בטורונטו ולהחזיר בניו יורק. לא כל חברה ולא כל רכב, אבל אפשרי. את ה-”יקר בטירוף” צריך להשוות עם העלויות הכוללות ולא בנפרד. האם זה יישאר יקר אם את משווה את זה לעלויות טיסה לבאפלו ל-4 אנשים? לא נראה לי. 

• @elidit

אפשר גם לפצל את שכירת הרכב, מטורונטו עד ניאגרה, להחזיר בקנדה, לעבור את הגבול ולשכור רכב בצד האמריקאי.

כפי שנכתב לפני, צריך לבדוק ולהשוות את העלות הכוללת. יתכן שהחסכון קטן ולא כדאי.

• @elidit

בצפון מזרח ארה”ב יש 3 שדות תעופה מרכזיים: ניו יורק (JFK), ניוארק (EWR) ובוסטון (BOS).   מבחינת טיסות, לדעתי JFK הזול ביותר, ואחריו או די צמוד אליו בוסטון.  טיסות לניוארק בדרך כלל יקרות יותר.

מבחינת שכירת רכב בשדה התעופה, ב- JFK היא היקרה ביותר, אחריה בניוארק ובבוסטון זול משניהם (ענין של מיסוי).

מרחק הנסיעה מבוסטון למפלי הניאגרה די דומה למרחק הנסיעה מניו יורק למפלי הניאגרה.  כמובן שהמסלול בין בוסטון ומפלי הניאגרה (לכל אחד מהכוונים) יכול לכלול גם את ניו המפשייר (ההרים הלבנים) ואת וורמונט.  מיין היא לא בכוון.  אני מניח שלא תגיעו אליה בניסעה הזו.  קונטיקט ורוד איילנד (שגם הם בניו אינגלנד) הם בדרך בין ניו יורק ובוסטון.

בשתי הערים הגדולות עדיף להתנייד בתחבורה ציבורית ולא ברכב פרטי.   בשתיהן יש אפשרות ללינה מחוץ לעיר ולקיחת תחבורה ציבורית למרכז העיר.  אם בחרתם לגור במרכז העיר, עדיף להיות ללא רכב.

מבין החלופות שהעליתם, חלופה 3 היא זו שהראית לי העדיפה.  כך, אתם ללא רכב בעיר ניו יורק, ובבוסטון תצטרכו ללון מחוץ לעיר ולהכנס אליה עם תחבורה ציבורית או לחילופין, לקחת מלון עם חניה במרכז העיר, מה שודאי יהיה יקר הרבה יותר.  באפלו, לדעתי, לא כזו יקרה לשכירת רכב.  בודאי לא כמו איזור העיר ניו יורק.  החיסרון הוא עלויות הטיסה לבאפלו, כולל המזוודות (תוספת מחיר).

חלופה 4 היא גם כן סבירה.  שוכרים את הרכב בתום הביקור בעיר ניו יורק ומחזירים אותו בשדה התעופה.

יש גם חלופה 5, מעגלי בוסטון.  חיסרונה הוא בכך שיש לכם רכב באיזור ניו יורק.  יש חלופה 5A – לעשות שתי שכירות רכב.  הארוכה בבוסטון, והקצרה בניו יורק בואך בוסטון, וכך לא שוהים בניו יורק עם רכב.  החיסרון הוא שודאי יהיה Drop Off Charge בין בוסטון וניו יורק, ואחר כך בין ניו יורק ובוסטון.  מצד שני, חוסכים כמה ימי רכב.  שווה לבדוק.

• @dhz

שלום

אם אפשר,מהו התאריך המתוכנן לנחיתה בסוף ספטמבר ביעד הראשון שיבחר.

המחשבה שלכם לתכנן כך שליעדי השלכת תיכנסו בתאריכים מתאימים באוקטובר נכונה.

ולכן אפשרויות 3 ו-4 (גם בזאת טיסה לבאפלו רצויה)  נראות לי מתאימות.

אגב חשוב לשמוע כמה ימים אתם משריינים לניו יורק? , 

מוני

• @מוני

תודה!

חשבנו לטוס ב 23.9

ניו יורק רק 3 ימים, כי חלקנו היינו ואולי עוד נחזור לשם

• @elidit

יש פה שלושה שיקולים עיקריים:

עלות (כוללת) – עלות הטיסה, עלות השכרת רכב, דמי החזר, מוניות לשדה התעופה וכו’.

יעילות ובזבוז זמן (כוללים) – זמן בשדה וקונקשינים, זמני נסיעה, בזבוז זמן של החלפת רכב, שעות טיסה וכדומה

סיכון – טיסות קונקשין נוטות להיות מסוכנות טיפה יותר (תלוי בזמן הקונקשין) וקונקשין עצמאי (כלומר שני כרטיסים בודדים) מסוכן הרבה יותר

מכאו זו שאלה של לפרוס את כל האפשרויות.

טיסות הלוך ושוב לאותו יעד (למשל ניו יורק) נוטות להיות זולות יותר משילוב יעדים (למשל בוסטון וניו יורק או טורונטו וניו יורק). אבל צריך לבדוק את התנאים שלכם והתאריכים שלכם כדי להבין על מה מדובר.

סיכוי לא זניח שטיסה הלוך ושוב לניו יורק + טיסת פנים בכיוון אחד לניאגרה (למשל כמו בהצעה 3) תהיה זולה יותר מאשר טיסה לטורונטו וחזרה מניו יורק (כמו בהצעה 2), וזה בלי להתייחס לעלויות תחבורה פנימית (מטורונטו לניאגרה ובאפולו, או מוניות לשדה בניו יורק. לא בטוח, אבל סיכוי לא זניח.

טיסת פנים אפשר לעשות בשני הכיוונים – גם מניו יורק לבאפולו, וגם מבאפולו לניו יורק. ואפשר גם מבאפולו אל/מ בוסטון.

האפשרות של טיסה לניו יורק, ביקור שם, ואז טיסה באפולו, ומשם נסיעה לבוסטון וטיסה לארץ היא אפשרות מעניינת. ככה לא צריך רכב בערים (חוסך עלויות), מתחילים את הטיול בעיר גדולה (כך גם אם קמים מוקדם בבוקר בגלל הג’טלג יש מה לעשות), טיסת הפנים עומדת בפני עצמה ואין חשש שתפספסו אותה בגלל קונקשין, לא צריך לנהוג בניו יורק (לא סוף העולם, אבל אם אפשר להנמנע אז למה לא) וכו’. היפוך הכיוון עשוי להוזיל את עלויות הרכב השכור כמו שהוזכר. בכל מקרה צריך לבדוק עלויות טיסה כאמור (מה לעשות שההבדל במחיר הטיסה עשוי להיות דרמטי בהשוואה לרכב, בייחוד כשיש 5 כרטיסי טיסה ורכב אחד).

אם טורונטו היא לא יעד ביקור אלא רק נקודה לטיסה, אז צריך לזכור שהנסיעה מטורונטו לניאגרה ארוכה יותר מאשר טיסה מבאפולו לניאגרה, וזה עוד שיקול נגדה.

בכל מקרה חשוב לבדוק שעות טיסה ואיכות קונקשינים (אם לא מדובר על טיסות ישירות). אם לאחת מהאפשרויות שעת הטיסה טובה יותר או גרועה יותר, או שיש קונקשין גבולי מדי או ארוך מדי – אלו גם שיקולים

• @elidit

עכשיו קלטתי את התאריך

שימו לב שאתם טסים בדיוק כמתחילה העצרת הכללית של האו”ם. זה אומר שניו יורק צפויה להיות עמוסה יותר, מלונות יקרים יותר, פה ושם רחובות סגורים כשפמליה עוברת וכו’. זה שיקול להמנע מהעיר

בלי קשר כמובן ששיקולים של לתפוס את השלכת בשיאה זה גם שיקול חשוב

• @אנשיםטובים

בהתחלה או בסוף?

בכל מקרה, אני הייתי מתחילה בבוסטון או בניו יורק (לפי תאריך התכנסות האו”ם), נמצאת מספר ימים בעיר. אחר כך טסה לבאפלו, שוכרת רכב ועושה את הדרך חזרה לעיר השנייה. מחזירה את הרכב ועושה טיול עירוני ללא רכב ומשם טסה חזרה לארץ.

• @אנשיםטובים

לא בטוחה לגבי איזה אירוע יש בדיוק באמצע ספטמבר 2020 של האו"ם, אבל זה באמת שיקול של ממש לא להיות בעיר ניו יורק בשבוע הזה?

עד כדי כך זה משפיע גם על תיירים ללא רכב?

היכן רואים את האירועים האלו? יש אתר עם תאריכים קדימה? 

• @nbk

הי

בינתיים הקפאתי הכל ולא קניתי כרטיסים בגלל הקורונה.

מצאתי באמת את הארוע של האו"מ באינטרנט, כרגע לא זוכרת את שמו. הוא גם עשוי להשתנות.

ענו לי שמחירי המלונות יקרים יותר בספטמבר, בדקתי אקראית במלון אחד וזה היה נכון. אך זה היה בעידן אחר.

• @nbk

בהתעלם מהקורונה

כן, הועידה השנתית של האו"ם בהחלט משפיעה על ניו יורק. מדובר על ועידה שאליה מגיעים רבים ממנהיגי העולם (זו שביבי אוהב לנאום בה – זוכרים את ציור הפצצה האיראנית?)

יחד עם המגיעים מגיעות פמליות רבות – הן של עוזרים והן של עיתונאים

המשמעות היא כפולה:

ריבוי המגיעים לועידה גורם לעומס על המלונות שבתורו גורם לעליית מחירים

האבטחה של האישים יכולה להשפיע, הן על כבישים סגורים, הן על מלונות שנסגרים או שיש בהם אבטחה מוגברת והן בכללי ברחובות

האם חייבים להמנע מהעיר?  לא. בהחלט יש מי שמטייל בעיר גם בתקופת הועידה. העיר לא סגורה!

האם כדאי להמנע ממנה – בהחלט כן

בסופו של דבר זה עניין של עדיפויות ומחיר

אבל זה הכל נכול לעידן שטרום קורונה. אנחנו נכנסים לעולם חדש

• @אנשיםטובים

תודה!

היכן אפשר לראות את התאריכים בהם הועידה השנה ?

יש אתר?

יש אתר עם מועדים ואירועים אחרים בכללי כדי לבדוק לפני נסיעה ליעד כלשהו?

היכן את בודק?

• @nbk

כרגע אני ב hold מוחלט בנוגע לטיולים.

איך אחרים נוהגים?

• @elidit

ממש דכאון.
    יש לי כבר טיול מתוכנן עם כרטיסים , כולל קרוז לקייץ.
    ולא ברור בכלל מה יהיה. A
    למזלי בגלל העלות הגבוהה של הקרוז רכשתי ביטוח ביטול ( פעם ראשונה שאני עושה משהו כזה ).

• @ayeletback

גם לנו יש טיול לארהב בקיץ עם קרוז.. ממתינים להבסת הנגיף.

• @elidit

גם אני במקומך כנראה לא הייתי עושה דבר בשלב כזה. כלומר נשארת על hold.

אבל הבעיה היא שכמו איילת – יש לנו כבר כרטיסים מאוקטובר, ולינות ששולמו חלקית כבר מנובמבר...לפני עידן הקורונה.

מה אתם אומרים? להתכונן נפשית לביטול הטיול?? 😥 (יוצאים בתחילת אוגוסט...)

• @dinz אמר:

אבל הבעיה היא שכמו איילת – יש לנו כבר כרטיסים מאוקטובר, ולינות ששולמו חלקית כבר מנובמבר...לפני עידן הקורונה. מה אתם אומרים? להתכונן נפשית לביטול הטיול?? 😥 (יוצאים בתחילת אוגוסט...)

אוגוסט עוד חצי שנה….
    אם לא תהיה חזרה לשיגרה עד אז הטיול יהיה הבעיה האחרונה שלנו.

ולמרות זאת נורא מדכא.
    הפסקתי לתכנן , אין חשק.
    רצינו לנסוע בפסח. ברור שאי אפשר.

• @nbk אמר:

היכן אפשר לראות את התאריכים בהם הועידה השנה ?

https://sdg.iisd.org/events/75th-session-of-the-un-general-assembly-unga-75/

@nbk אמר:

יש אתר עם מועדים ואירועים אחרים בכללי כדי לבדוק לפני נסיעה ליעד כלשהו?

יש הרבה, תלוי מה מחפשים.

אני אוהב להתחיל ברשימת החגים של אותה מדינה:

https://www.timeanddate.com/holidays/us/

אפשר לחפש אירועים לפי עיר וחודש. למשל:

https://www.events12.com/newyork/september/

ועוד כיד הדמיון הטובה עליך ועל גוגל

בחזרה