בחזרה

אשמח לחו"ד על המסלול הרי הרוקי הקנדיים וצפון מערב ארה"ב.

• אנו זוג סביב גיל 50 שאוהבים ללכת בטבע. אנו שומרי שבת. בטיול הקודם שלנו במערב ארה”ב נסענו המון ובהתאם לכך בנינו גם עכשיו את הטיול עם נסיעות רבות.

21.6 נחיתה ב10.00 בסיאטל. נסיעה לוונקובר רח’ רובינסון, שיט? . לינה ונקובר

22.6 יום ב' אי גרנוויל – מוקדם בבוקר,גשר החבלים בפארק לין,פארק סטנלי. לינה וונקובר

23.6 יום ג’ נסיעה ארוכה לג’ספר דרך כביש 5? לינה ג’ספר

24.6 יום ד’  קניון מלין, אגם מלין sulphur skyline ואגם מדיסין. לינה ג’ספר

25.6 יום ה' cavell meadows trail    valley of five lakes, פירמיד ופטריציה. בערב רכבל להר שורקים. לינה ג’ספר

26.6 יום ו’ יציאה מוקדם בבוקר, נסיעה בכביש הקרחונים עצירה באטבסקה פולס, parker ridge, סנוופטה פולס, תצפית אגם פייטו, ערוץ מסטיה. לינה קלגרי

27.6 שבת קלגרי

28.6 יום א' שמורת יהו: מפלי טקקאו, מסלול למפל הצוחק, הגש הטבעי ואגם אמרלד אם יתמזל מזליינו אגם אוהרה לינה באנף

29.6 יום ב’ אגם מוריין מסלול sensential, אגם לואיז מסלול plain of six glaicers. נסיעה ולינה בדרך לגליישר.

30.6 יום ג’ grinell glacier או icberg lake viewpoint |0 (מה עדיף?) לינה בסנט מרי

1.7 יום ד’ נסיעה לאורך going to the sun,    מסלול הליכה highline trail, עצירה ב logan pass והליכה לאגם הנעלם. לינה סנט מרי

2.7 יום ה' טיול בגליישר (runing eagle?) או ביקור וקניות בהלנה? נסיעה ולינה בגרדינר.

3.7 יום ו’ עמק הלמאר (מוקד’ם בבוקר) ממות’ ונוריס לינה קניון ילוסטון

4.7 שבת הליכה רגלית לקניון? קניון ילוסטון

5.7 יום א’ המשך טיול בקניון (הצד הנגדי), אגן הגייזרים העליון, הזקן הנאמן, מערת השטן, גשר אבן טבעי. לינה וסט ילוסטון.

6.7 יום ב’ השלמה למה שלא הספקנו... אגן הגייזרים האמצעי והתחתון. רפטינג בג’קסון? לינה בג’קסון.

7.7 יום ג’ גרנד טיטון: אגם ג’ני, פסגת הר סינגל. לינה סולט לייק סיטי

8.7 יום ד’ סולט לייק סיטי – קניות. לינה סולט לייק סיטי

9.7 יוםה' 7.00 בבוקר טיסה לסן פרנסיסקו. 8 שעות קונקשן. נסיעה למזח?

אשמח לחו”ד. 

תודה!

•  

הי

אני אתייחס לקנדה ולגליישר 
    בגדול אתם מגזימים.
    יש הרבה ימים לא מעשיים. בלתי אפשריים ולא מהנים

21.6 נחיתה ב10.00 בסיאטל. נסיעה לוונקובר רח’ רובינסון, שיט? . לינה ונקובר
    נו טוב להספיק ביום כזה גם לטייל, מסופקתני אבל אם תצליחו אז תצליחו.

22.6 יום ב' אי גרנוויל – מוקדם בבוקר,גשר החבלים בפארק לין,פארק סטנלי. לינה וונקובר
    זה יום מרוץ – וחבל.
    במקום לשים V מציע בחום לוותר על פארק לין.
    גשר הבבלים שם די דומה לגשר החבלים בנשר בחיפה. – לא מרגש בכלל
    והנסיעה אליו מהעיר די ארוכה.
    במקוםן זה תבלו בנחת באי גרנוויל ובפארק סטנלי ויהיה לכם יום הרבה יותר מוצלח ולחוץ
    אני מצרפת את סיפור הטיול שלי ( בסוף ) תוכלו לקרוא על פארק לין

23.6 יום ג’ נסיעה ארוכה לג’ספר דרך כביש 5? לינה ג’ספר
    בעניי זה לא רציני.
    עפ גוגל זה 8.5 שעות נסיעה.
    ז"א ברוטו אם רק עוצרים לאכול וכו מדובר ב 11 שעות נסיעה.
    לא מכירה מי שעושה דבר כזה ביום אחד.
    אנחנו עשינו את זה ביומיים מאוד עמוסים ולא קלים.
    מציעה בחום להיות ראלים ולפצל את היום הזה ליומיים עם עצירות במפלי ההינומה ובפארק ליד קליר ווטר ( שברח לי שמו כרגע )

24.6 יום ד’  קניון מלין, אגם מלין sulphur skyline ואגם מדיסין. לינה ג’ספר
    סביר וכיפי

25.6 יום ה' cavell meadows trail    valley of five lakes, פירמיד ופטריציה. בערב רכבל להר שורקים. לינה ג’ספר
    סביר אולי עמוס מידי , אבל מה שתספיקו.

26.6 יום ו’ יציאה מוקדם בבוקר, נסיעה בכביש הקרחונים עצירה באטבסקה פולס, parker ridge, סנוופטה פולס, תצפית אגם פייטו, ערוץ מסטיה. לינה קלגרי

27.6 שבת קלגרי
    לגמרי בסדר.

28.6 יום א' שמורת יהו: מפלי טקקאו, מסלול למפל הצוחק, הגש הטבעי ואגם אמרלד אם יתמזל מזליינו אגם אוהרה לינה באנף
    אם יתמזל מזלכם ויהיה אוהרה אז הוא יתפוס את כל היום… 

29.6 יום ב’ אגם מוריין מסלול sensential, אגם לואיז מסלול plain of six glaicers. נסיעה ולינה בדרך לגליישר.
    ניראה לי שניסחפתם. הנסיעה ביהו למזרח גליישר היא נטו 4 שעות למיטב זכרוני.
    ז”א 5 שעות – זה בתוספת 2 מסלולים משמעותיים….? איך?

30.6 יום ג’ grinell glacier או icberg lake viewpoint |0 (מה עדיף?) לינה בסנט מרי
    אנחנו עשינו את ICEBERG והוא מהמם.
    לא עשיתי את GRINELL אם אתם רוצים תזמינו מספיק מוקדם מקוםן לסירה.

1.7 יום ד’ נסיעה לאורך going to the sun,    מסלול הליכה highline trail, עצירה ב logan pass והליכה לאגם הנעלם. לינה סנט מרי
    גם ה HIGHLINR וגם האגם הנעלם ביום אחד.
    ואז חזרה לסנט מארי?
    GOING TO THE SUN  זה לא אוטוסטרדה נוסעים שם מאוד לאט ועוצרים בלי סוף ומטיילים.
    תהיו ראלים ותבחרו רק מסלול אחד.

הנה סיפור הטיול שלי בקנדה
    https://community.lametayel.co.il/topic/73583/%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%91-%D7%A7%D7%A0%D7%93%D7%94-%D7%94%D7%AA%D7%92%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-%D7%97%D7%9C%D7%95%D7%9D-%D7%95%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%9C%D7%A0%D7%93%D7%95-%D7%92%D7%9D?page=1

ובצפון מערב ( גליישר בסוף )

https://community.lametayel.co.il/topic/150318/%D7%9E%D7%A1%D7%A2-%D7%9C%D7%90%D7%A8%D7%A5-%D7%94%D7%9E%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%A7%D7%A8%D7%97%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%94%D7%97%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%92%D7%95%D7%9F-%D7%95%D7%95%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%92%D7%98%D7%95%D7%9F-%D7%95%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%A8-%D7%95%D7%95%D7%90%D7%95%D7%95%D7%95%D7%95%D7%95%D7%95%D7%95?page=1

• ודרך אגב בשביל יום אחד בוונקובר אתם מבזבזים מספר ימים בנסיעות אין סופיות.
    מציעה לטוס ישירות לקלגרי, יתן לכם הרבה יותר ימי טיול במקום נסיעות

אם אם כבר בזמנתם טיסות, אפשר להזמין טיסת המשך מסיאטל לקלגרי.

• @בתיה-פ

לא עברתי על כל ההערות של איילת אבל מניח שמעולם ניתן להחכים.  אתייחס למה שציינתם לגביכם- אוהבים לטייל בטבע ועשיתם משהו דומה עם נסיעות כאלו ארוכות ונהנים מזה. אז אם לטייל בטבע זה לנסוע בתוכו- אתם די בכיוון פה, אני חשבתי שמדובר בהליכה. ולגבי הנסיעות- אני מכיר כאלו שמאוד אוהבים לנהוג ןהרבה. הם בדכ כמעט לא הולכים ברגל.

הנסיעה מונקובר בג'ספר היא אכן 11 שעות ברוטו למי שנוהג הרבה ועצירותיו מדודות.  בהתחשב בכך שאתם בונים על הליכות. מהר מאוד יחד עם ג'ט לג יש מצב שתהיו סיכון לאחרים על הכביש.. 

יום ונקובר - לבין אם החלטתם לעשות גם מסלול במקום- אתם מדברים על 3-4 שעות. גם בסטייל מעבירים חצי יום בשקט.   ואז גם גרנויל איילנד- עוד משהו של חצי יום? לפי המתמטיקה שלי ביום יש שני חצאים..   

יום שאיילת לא התייחסה אליו  - גליישר. אתם ישנים בדרך אליו ורוצים עוד להגיע לעשות את אייסברג- מסלול 16 קמ. או גרילה- עוד יותר ארוך אפילו אם מקצרים עם סירה... טכנית בגלל הימים הארוכים אפשרי לעשות את אייסברג אם אתם בכושר טוב. אבל נשמע לי קצת מוגזם בעומס...

• @בתיה-פ

כמה הערות / הצעות קטנות לגבי החלק מילוסטון. קודם כל, האם לקחתם בחשבון שמדובר ב-4 ביולי (יום העצמאות של ארה”ב) והפארקים יהיו מפוצצים (סביר להניח) וצריך להזמין הרבה מאוד זמן מראש ולקחת בחשבון פקקים ארוכים בכל מקום בילוסטון והמתנה של 40 דקות לחניה לפעמים? במובן מסוים, יוצא לכם טוב שזה בשבת שזה גם ככה יום חופש כאן, כי אם זה היה בשישי או בשני זה היה מוסיף עומס לסוף השבוע.

3.7 – אני אוהב מאוד את התכנון להתחיל מוקדם בבוקר בעמק למאר, אבל אין היגיון לטעמי בחזרה לממות’ ולנוריס משם, בפרט לאור זה שאתם ישנים בקניון.

קודם כל, הנסיעה בין ממות’ (המעיינות החמים) לעמק למאר היא סדר גודל של 40 ק”מ. דבר שני, מעמק למאר עדיף לנסוע לקניון דרך הכביש המזרחי (מעבר ההרים הגבוה, מפלי Tower וכו’).

שתי אפשרויות לטעמי: הראשונה היא לישון ברוזוולט לודג’ בתוך ילוסטון ב-2.7. זה מוסיף לכם עוד 50 ק”מ נסיעה מגרדינר אבל מקרב אתכם משמעותית לעמק למאר וחוסך לכם נסיעה “מיותרת” ביום שמוקדש לטיול (ולא בעיקר לנסיעה). השנייה היא מה שהצעתי קודם, וזה לנסוע דרך הכביש המזרחי. אפשר כמובן גם וגם.

אם בחרתם לנסוע דרך הכביש המזרחי, אני חושב שעדיף להקדיש את ה-3.7 (אחרי הביקור בעמק למאר ואחרי ההגעה לאזור הקניון) לאגם ילוסטון ולאתרים בסביבתו (להארדיס ראפידס, מאד וולקנו ועמק היידן).

4.7 – נפלא. אני חושב שהגדה הצפונית של הקניון (כולל הירידה מהרכס לגובה המפלים, Inspiration Point ויתר הנקודות המדהימות לאורכה) מושלמת לטיול עבור שומרי שבת.

ככל שיישאר לכם כוח, תוכלו אולי גם לשלב את ה-Brink of Upper Falls.

5.7 – הייתי מקדיש את היום הזה דווקא לממות’, אגן נוריס ולנקודות השונות ביניהם ונקודות נוספות בדרך מנוריס לווסט ילוסטון כמו Artists Paintpots, מפלי גיבון וכו’), בנוסף כמובן להשלמות בחלק הדרומי של הקניון. אולי גם לעשות גיחה (קצרה מהקניון) מוקדם בבוקר לעמק היידן.

6.7 – מווסט ילוסטון לכיוון אולד פיית’פול, עם עצירות/סטיות רכובות קצרות בדרך (למשל ב-Fountain Paint Pot ), עצירה קצת יותר ארוכה ב-Midway גייזר בסין (לא לפספס את מסלול ההליכה הקצר לתצפית על גרנד פריזמטיק -חונים בחניה של Fair Falls Trial והולכים כחצי שעה לכל כיוון) ואז שאר הזמן באולד פיית’פול ונסיעה דרומה (אולי אולי אולי תספיקו גם את אגן הגייזרים המערבי, אבל ספק). הייתי מציע לכם לשקול לינה ב-Grant Village או במקום בין ילוסטון לטיטון כדי שתוכלו להקדיש את כל היום הזה לילוסטון. אם אתם רוצים להגיע עד ג’קסון זה בעצם יום שלא תוכלו לטייל בו כמעט בילוסטון, והפארק הזה מצדיק ואף מחייב מינימום שלושה ימים מלאים לטעמי. 

7.7 – פארק גרנד טיטון (אגם ג’קסון, סיגנל מאונטיין, ג’ני לייק) ואז נסיעה לכיוון סולט לייק סיטי. שוב, אם אתם מתכננים לישון בסולט לייק סיטי ביום הזה לא יישאר לכם כמעט זמן לטיול בפארק. לכן, הייתי מציע לכם לישון בג’קסון ביום הזה, או במקום בין ג’קסון לסולט לייק סיטי (חושב שג’קסון עדיף).

8.7 – נסיעה לסולט לייק סיטי פלוס מה שתספיקו לראות שם.

• @ayeletback

וואו, תודה רבה על התגובה המפורטת. מכניסה שינויים...

• @ayeletback

בעייתי בשכירת רכב בקנדה והחזרה בארה”ב...

• @גדליהו-מהגרעין

מה אתה מציע לעשות ביום בו נכנסים לגליישר?

תודה!

• @mayank

תודה! מאמצת את הצעותך...

• תודה לכולם על התגובות. אשתדל לשנות מה שניתן. שמחה להוריד מה שהמלצתם להוריד…

יש לנו קונקשין כמעט 8 שעות בסן פרנסיסקו. מה כדאי לעשות? (היינו באתרים המרכזיים של העיר בעבר)

אשמח גם לפירוט של דרכי הגעה.

בהלוך יש לנו קונקשין של קצת יותר משעתיים בסן פרנסיסקו לכיוון סיאטל (כך אלעל סדרו את זה) האם זה מספיק? צריך לקחת מזוודות ולהעביר אותם לטיסה הבאה או שאלעל מעבירים? את כל שאלות של מעבר הגבולות שואלים בסן פרנסיסקו או בסיאטל?

תודה!!

• @בתיה-פ

בדקת שאי אפשר לחשכור בקלגרי ולהחזיר ב סולט לייק סיטי??
    אני שנה שעברה שכרתי בפורטלנד והחסרתי בקלגרי  והיו כמה חברות שאיפשרו זאת.
    מציעה לבדוק שוב.

• @בתיה-פ

את ההגירה עושים בנמל תעופה בו נוחתים. במקרה שלך SF.

אם אני מבינה נכון זו הטיסה הישירה של אלעל ל SF שמגיעה מוקדם מאוד בבוקר, יש פחות תור בהגירה ויש סיכוי לעבור מהר. ואז שעתיים יספיקו.
    אנחנו עשינו פעמיים בגירה ב SF בטיסות בוקר מוקדמות ופעמיים זה היה מאוד מהיר ( אני יודעת שזאת לא סטטיסטיקה )
    בכל מקרה אם לא תספיקו זו תהיה אחריות של אלעל ( בהנחה שכל הכרטיס שלהם) וימצאו לכם טיסה אחרת מ SF ל סיאטל.
    אין מחסור הטיסות כאלה. זאת לא תהיה בעיה גדולה.

• @בתיה-פ

אני מציעה ביום שבו נכנסים לגליישר לעשות את המסלול ל GOING TO THE SUN , עם עצירות וטיול רגלי באחד המסלולים היוצאים מ LOGAN PASS. ולחזר בסוף ללינמה בסנט מארי ( או במני גליישר בתוך הפארק אם תצליחו למצוא מקום)

וביום השני על הבוקר לעשות את ה גרינל לייק או ה ICEBERG

המלצה – אנחנו עשינו את ה ICEBERG בקבוצה מודרכת עם ריינגר.
    הקצב סבבה ( לא איטי מידי ולא מהיר מידי ) וההדרכה היתה מאוד מאוד מעניינת.
    אני בד”כ לא חובבת הדרכות אבל ההדרכה הזאת היתה שווה.
    הטיטלים המודרכים יוצאים ב 8:30 , אין שום התחייבות בכל שלב אפשר להתנתק אם רוצים.
    שמגיעים ליד מתפזרים וכל אחד חוזר לבד.

היום הזה מסתיים באיזור 15 , אפשר אם יש כול לעשות עוד מסלולים קצרים למשל למפלי סנט מארי. או סתם תצפיות. ( טוב לא סתם...שום דבר לא סתם בפארק המדהים הזה )

• @ayeletback

תודה על כל ההמלצות!

איפה מבררים על ההדרכה?

• @בתיה-פ

מסכים עם איילת לגבי ההצעה ליום ראשון בגליישר.  אופציה אחרת תהיה בכלל לעצור באגמי ווטרטון  ביום הראשון, ואז תראו אם יש לכם דרך להזיז יום נוסף לפה ע"ח משהו אחר שאולי תוותרו עליו.

אנחנו עשינו את אייסברג  לבד. אין עם זה בעיה. אני זוכר שאיילת החליטה על הדרכה בגלל חשש מדובים,  שהוא לגיטימי מאוד. בחלק הראשון של המסלול יש המון אוכל שגובים אוהבים ואנחנו נתקלנו על המסלול בדובת גריזלי עם שני גורים.

• @בתיה-פ

בכניסה ובמרכז המבקרים מקבלים מידע מפורט על הסיורים המודרכים

המידע הזה נמצא גם באתר בפארק באינטרנט 

הפרוט אומר איזה טיוליםיוצאים , מועדי יציאה, מהיכן יוצאים

ואפשר פשוט להגיע, אין צורך בהרשמה

ביולי אוגוסט יש כל יום סיור לאייסברג  וגם לגרינל. ( מסייגת שהסיפורים שדורשים שייט בסירה כמו לגרינל כן צריך להזמין מראש מקום לסירה )

יוצאים ב 8 וחצי בבוקר ליד המליון במני גליישר

אני אכן  יצאתי לסיור המודרך בגלל החשד מדובים ( הייתי לבד עם 2 ילדים ) אבל בדיעבד הסיור היה מאוד מעניין והייתי יוצאת איתו גם בלי חשד הדובים

• תודה רבה!!!!!

לאן כדאי ליסוע משדה התעופה בסאן פרנסיסקו כשיש כמעט 8 שעות קונקשין?

תודה!

בחזרה