בחזרה

יעד לטיול משפחתי של חודש פלוס בקיץ

• שלום,

אנחנו זוג ושלושה ילדים קטנים (בקיץ יהיו בני 8, 5.5 וחצי שנה). יש לנו הזדמנות נדירה לנסוע לחופשה בת חודש עד חודשיים ביולי-אוגוסט ומתלבטים לאן.

הרעיון הוא לטייל בנחת וליהנות מהזמן המשפחתי. אנחנו טיפוסים עירוניים אבל נרצה לשלב גם טבע באופן שמתאים לילדים (מתון, לא טרקים מאתגרים). 

אנחנו פתוחים לרעיונות בבחירת היעד אבל יש כמה שיקולים ואילוצים שמצמצמים מאד את האפשרויות: 

לאור גילה הצעיר של התינוקת, נדרשת מדינה מפותחת עם שירותי רפואה טובים;

מזג אוויר נעים או לפחות נסבל (חלק מבני המשפחה סובלים מאד מהחום);

מרחקי נסיעה סבירים לילדים שלא מצטיינים בסיבולת באוטו (בטיסות הם דווקא שורדים, אז אפשר גם יעד רחוק:)).

בנוסף, העלות בהחלט תשפיע על בחירת היעד.

להבנתי מכלול השיקולים בשילוב העונה המדוברת מובילים לאירופה או ארה"ב, אולי עם עדיפות לאירופה לנוכח הנסיעות הארוכות הנדרשות בארה"ב.

נשמח לעזרה במיקוד היעדים האפשריים, ואם ניתן - גם הערכת עלויות (ולו באופן גס).

תודה,

רעות

• @reutlondin

לי אישית אין שאלה בכלל שלו היתה לי הזדמנות לטיול כזה ארוך אבחר בארה"ב.

אפשר בהחלט לבנות טיול גם ללא נסיעות ארוכות מדי, בטח כשיש כל כך הרבה זמן.

• @reutlondin

בארה”ב לא נדרשות נסיעות ארוכות אם מתכננים את הטיול בהתאם. נשמע שאזור צפון-מזרח של ארה”ב יתאים לכם מאוד (ניו יורק, וושינגטון, פילדלפיה, בוסטון) עם שילוב של טבע באזור הקרוב. 

• @reutlondin

אם יש הזדמנות לנסיעה ארוכה כשבדרך כלל אתם פנויים בעיקר לנסיעות קצרות לדעתי כדאי יעד רחוק כמו ארה”ב.

לדעתי אין בעיה לבנות בארה”ב טיול עם נסיעות דומות לאירופה, הנסיעות הארוכות נובעות בעיקר מרצונם של המטיילים להספיק גם מזרח וגם מערב גם צפון וגם דרום, אם היו רוצים את אותם הספקים באירופה גם שם הנסיעות היו ארוכות.

לדעתי אפשר בקלות לעשות למשל מסלול של חודש בצפון מזרח ארה”ב, גדוש באטרקציות ומקומות מעניינים.

עניין החום ואוגוסט מגביל יותר כי למשל ניו יורק באוגוסט יכולה להיות חמה מאוד.

• @reutlondin

סקוטלנד בלי לחשוב פעמיים. מושלמת לחודש. ומלאה פעילויות לילדים בקיץ. לא חמה. מגוונת. ואם זה חודש, אז גם נוסעים קצת כל פעם ולא נסיעות ארוכות [אפשר להתמקם כל שבוע באיזור אחר]. 

• @reutlondin

גם אני בעד ארהב.

דווקא כי לא תמיד מתאפשר לנסוע לחודש ולאירופה תגיעו עוד הרבה יותר בקלות.

היקף הנסיעות תלוי בכם. גם חודש הרי יהיה רק חלקיק ממה שיש לראות. 

• תודה רבה על כל התגובות! מצדיק לבחון מחדש את אופציית ארה"ב.

אחזור שוב אחרי שאעשה עוד שיעורי בית 😊

• @reutlondin

הנה פוסט חשוב עם רעיונות לכל המסלולים הפופולריים (ויש כמה) בארה”ב

• @imeshy

תודה רבה!

• חזרתי לאחר בדיקה מעמיקה יותר של האופציות שעלו כאן ובכלל (שוב תודה על העצות!). מודה ששפעהאפשרויות מבלבל… בכל מקרה בהתחשב בכל השיקולים, כולל העלות, אנחנו נוטים בסופו של דבר לאירופה (את ארה"ב נשמור לעתיד, כשהילדים יגדלו קצת).

בנוסף שוקלים "להסתפק" בטיול של עד ארבעה-חמישה שבועות. התחדד לנו שאנחנו רוצים להשתקע במקום אחד או שניים (רצוי שאחד מהם יהיה עיר) ולחוות שם את החיים ברוגע.

כרגע הצטמצמנו לשתי אפשרויות: 

1. צרפת - פאריס, נורמנדי ועמק הלואר.

2. אוסטריה - וינה, זלצבורגלנד, טירול. 

אנחנו תוהים אם יש מספיק מה לעשות ביעדים האלה במשך פרק זמן כזה ארוך ואם להוסיף יעדים נוספים (אגיד כבר שגרמניה לא רלוונטית משיקולים שונים).

נשמח לעזרה נוספת בבחירה בין היעדים (או שמא פספסנו יעד אחר שכדאי לשקול?). כאמור, שיקולי עלות יסייעו בהחלטה…

בנוסף, נודה מאד לעזרה בתכנון המסלול - איפה כדאי לנחות, לשכור רכב (או קרוואן בחלק מהתקופה?), כמה להקדיש לכל מקום וכו'.

תודה,

רעות

• @reutlondin

אמנם הנבואה ניתנה לשוטים, אבל אירופה, כך נראה, פגיעה יותר לנזקי הקורונה. 

לא יודע אם זה הכי נבון לשים את כל הביצים בסל אחד. 

• @imeshy

אז מה הפתרון? נראה שכל העולם ספג מהקורונה…

• @reutlondin

אין כרגע הרבה מה לעשות חוץ מלא להזמין שום דבר שאי אפשר לבטל אותו ולקוות לטוב.

• @reutlondin

קודם כל – להזמין כל דבר רק (!) עם אפשרות ביטול – טיסות, מלונות, רכב – הכול

אני לא ידוע אם זה אפשרי בשלב זה (טריפ גאראנטי, פספורט קארד וכו’..)

שנית – היעדים שציינתם הם מעט מדי לתקופה של חודש. 

הערכות זמנים עם קצב איטי

באוסטריה – וינה (עד שבוע),  איזור האגמים (עד שבוע וחצי), טירול (שבוע) – שימו לב ששני האחרונים דומים באופי אחד לשני סה”כ לכל היותר 3.5 שבועות מאוד איטיים. היתרון – ניתן לעשות טיולי כוכב מובהקים (מאוד נוח עם ילדים)

עד כמה אופציות אפשריות

נורבגיה + שילוב באחת או יותר מהערים הנורדיות (שטוקהולם, קופנהאגן) – טיול מתגלגל

אנגליה + וויילס + סקוטלנד – עם עצירה ארוכה בלונדון – טיול מתגלגל

ספרד – ברצלונה, מדריד, פירינאים, חבל הבאסקים ועוד כל מה שבתווך – טיול מתגלגל

סלובקיה + צ’כיה  + פראג + וינה + מזרח אוסטריה – טיול מתגלגל

עוד אופציה מחוץ לקופסא – דרום אפריקה + מפלי ויקטוריה (יש הרבה סיפורי טיול שתוכלו להתרשם מהם)

ואגב, שוב חוזר על כך שארה”ב (וגם קנדה) יהיו מתאימות סופר לטיול הזה. ויהיו עוד טיולים נוספים בארה”ב שתוכלו “לשמור” לעתיד 

• @reutlondin אמר:

אנחנו תוהים אם יש מספיק מה לעשות ביעדים האלה במשך פרק זמן כזה ארוך ואם להוסיף יעדים נוספים

קצב הטיול תלוי בכם ולא ביעד. באיך אתם רוצים לחוות את הטיול.אם המטרה שלכם היא להספיק לראות כמה שיותר דברים זה עולם אחד. אבל להבנתי זה לא המצב, ואתם רוצים חופשה משפחתית רגועה. ואם נחבר את זה לילדים יחסית צעירים, שעדיין מתלהבים משלולית או אומני רחוב, אז חופשה רגועה וארוכה נראית לי נהדרת.

הנסיון שלי אומר שאין כמעט מקום נורמאלי שמשעמם אחרי ימים בודדים. כלומר אם סף הריגושים הוא פארק אירופה בכל יום אז בהחלט משתעממים מהר. אבל אם נהנים לשוטט ברחובות, להכנס לכנסיות, ללכת לשוק, להכנס לגינה ציבורית, להנות מטיול הליכה קצר בטבע, לעצור באיזה אגם ו/או לשוט בסירה וכדומה – אז בהרבה אתרים באירופה (ולא רק) יש מה להציע לכם לתקופה העולה בהרבה על שבוע.

בשנים האחרונות (עם ילדים גדולים יותר) הייתי שבוע בלונדון, פריז ושטוקהולם, וחצי שבוע בוינה. בכולם היה חסר לי המון זמן ולא הספקתי הרבה. היינו בזלצבורג רלנדשבוע וגם בלואר שבוע, ושוב נשאר הרבה טעם של עוד. וכאמור הילדים לי גדולים יותר ומטבע הדברים דורשים יותר, והימים שלנו ארוכים יותר כך שמספיקים יותר.

אז שתי האפשרויות שתארתם נשמעות לי נהדרות ל 4-5 שבועות. אם כי תשימו לב שבשני המקרים מדובר על 3 מקומות לינה (לסדר גודל של 10 ימים כל אחד)  לא כולל אם צריך לינה בשדה/בדרך.

קראוון –  זה בעיקר נושא של אופי טיול. האם זה אופי הטיול שאתם רוצים?

איפה לנחות – תלוי בדיוק במסלול שתבחרו, באפשרויות הטיסה ובמחירים. לא לשכוח לבדוק אפשרויות לרכב שכור. לטיול של חודש ויותר מחיר הרכב יכול להיות יותר ממחיר הטיסות, ויש פערי מחירים גדולים בין מדינות. למשל בגרמניה רכב שכור נוטה להיות זול יחסית. בייחוד אם אתם רוצים אוטומטי ובייחוד אם אתם רוצים רכב גדול. כך שבהחלט יתכן שעבור אוסטריה שווה לטוס למינכן למשל. אגב, אפשר לשקול גם טיסה הלוך למינכון וחזור מוינה אפילו משלמים קנס החזרה על הרכב – צריך כמובן לבדוק כמה הוא.

לגבי ביטוחים וביטולים – אני לא מסכים שחייבים להזמין עם אפשרות ביטול. מה שחייבים בעיניי זה לחשוב על הנושא, ולנהל ואם אפשר גם לגדר סיכונים. צריך להבין כמה תפסידו אם תבטלו בהשך. למשל לשלם עכשיו 150 אירו מקדמה ואת היתרה המועד ההגעה לצימר זה לא סיכון גדול לטעמי.

• תודה רבה, זה מאד עוזר!

לאור מה שנאמר נראה לי שנמקד מאמצים כרגע בצרפת - נקצה זמן נכבד לפריז וגם ליעד כפרי יותר (או שניים) שממנו אפשר לצאת לפעילויות ואטרקציות או סתם לרבוץ בו. רעיונות למקום כזה? האם עמק הלואר עונה על כך?הדורדון? חשבתי על האלפים הצרפתיים אבל זה רחוק יותר ולא בטוחה אם הפעילויות שם מתאימות לגילאי הילדים (8, 5 וחצי שנה - במנשא).

וגם - למישהו יש הערכת עלויות?

• @reutlondin

הערכת עלות זה תחום מאד בעייתי כי זה מושפע הן מאופי הטיול והן מהרמה של הטיול.

האם אתם מחפשים חדר במלון עם שתי מיטות זוגיות? צימר עם חדר שינה אחד וסלון? שני חדרי שינה עם מיטה זוגית בכל אחד? או מעבר (כמו מיטות נפרדות לילדים)?

כי למשל צימר פשוט בלואר עם חדר שינה אחד (וסלון, מטבח וכו’) אפשר למצוא בפחות מ-100 אירו. אבל שני חדרי שינה כבר ייקרו כמובן, ורמה גבוהה תייקר עוד יותר.

דירה של חדר שינה אחד בפריז לא במרכז (אבל בתוך כביש הטבעת) יכולה לעלות גם 100 אירו, אבל דירה טובה יותר וממוקמת טוב יותר יכולה גם לעלות 300 אירו

טיול כפרי בטבע נוטה להיות זול. טיול של אטרקציות נוטה להיות יקר..

• אם אתם מתכוונים להשתקע לפרק זמן ארוך יחסית,  ממליצה לך בחום לבדוק אפשרויות לכפרי נופש. זה יכול להיות מושלם עם ילדים קטנים, בין היתר כי זה יאפשר לכם לטייל במשך כחצי יום, ואת שאר היום להעביר בכפר עצמו. ברשת כפרי הנופש של סנטר פארקס, למשל, יש בריכות עם מגלשות, מתקנים לילדים, משחקים לילדים מכל מיני סוגים. בעבר הרחוק (יחסית… לפני בערך 7 שנים) היינו עשרה ימים בכפר נופש בהולנד עם שני בנים. בחרנו דווקא בכפר הנופש ראביט היל שלא שייך לסנטר פארקס משיקולי עלות (זו הרשת הכי יקרה לדעתי), אבל בגדול עם ילדים צעירים שהות בכפר נופש מאוד מקלה את העניינים. בטח בהשוואה לבית מלון. בכפרי הנופש יש תמיד סופר ומסעדות, מקרר ותנור ומיקרו ביחידה עצמה, וזה מאוד נוח (וגם מוזיל עלויות של אוכל). נתתי כדוגמא כפר נופש בהולנד אבל יש כפרי נופש בצרפת, אפילו של רשת סנטר פארקס, רק צריך לשאול את גוגל.
    חוץ מזה שאישית הייתי הולכת על שילוב של אוסטריה עם עוד משהו. שבועיים-שלושה באוסטריה (זלצבורגלנד זה חבל מדהים לילדים, עם המון המון אטרקציות לכל הגילאים. תפתחי “משפחה מטיילת אוסטריה” ותראי כמה זמן אפשר בכיף להעביר שם) .
    לגבי עלויות, אנחנו מאלו שמזמינים כרטיסי טיסה מאוד מוקדם (מרץ זה מבחינתנו סופר מאוחר להזמין כרטיסי טיסה לקיץ), ועוד לא הצלחנו לרדת מה30 אלף לטיול באירופה (2 מבוגרים + 2 ילדים) לטיולים של שבועיים. קחו גם את זה בחשבון כשאתם מתכננים נסיעה ארוכה ככ. זה לא אומר ש4 שבועות יעלו כפול (כי ה30 אלף כמובן מגלם בתוכו כרטיסי נסיעה, שאותם לא צריך לשלם פעמיים) אבל עלות רכב, לינה, אוכל וכניסות, זה לא משהו שבטל בשישים.

• @pazitlipo

תודה רבה על התשובה המפורטת!

• @אנשיםטובים

תודה רבה על המענה!

בחזרה