בחזרה

נסיעה לבד לקובה ל 9 ימים בתחילת פברואר, טיסה דרך ארה״ב, מה כדאי לעשות?

• היי, אני מטייל בגילאי ה 30, נוסע לקובה לבד לאחר נסיעת עבודה (כך שמאוד ספונטני).
    - אני כנראה אטוס מארה״ב מה שמחיייב אותי לסמן מטרת טיול (מתכנן לסמן ״תמיכה בעם הקובני״ למי שמכיר – המשמעות היא הוצאת כסף במסגרות פרטיות ולא ממשלתיות, אך לא אוכפים זאת בד״כ).
    - הנחיתה שלי בהאוונה כמובן.

1. אשמח להמלצות על מסלול, אשמח על יעדים וטיפים שיאפשרו להתחבר עם מטיילים נוספים, אשמח אם יעמוד בדרישות האמריקאיות.
    אני אוהב טבע, תרבות ועיר.
    2. אשמח על מקומות מומלצים ( ברמת קאסות מסעדות, מה שבא לכם להמליץ :).
    3. האם לדעתכם שווה לעבור דרך מקסיקו (בעלות של יום מתוך 9 הימים) כדי להמנע מהטיסה מארה״ב?

• @Roee-Sarusi_4100033

לגבי הטיסה מארה"ב  אם תהיה אכיפה של התנאים- זה לא משהו שאני יכול להתנבא לגביו.  מספר גולשים שחזרו לספר על טיסה מארהב לא נתקלו בבעיות. אבל מאוד מעט דיווחו לנו .

לגבי המלצות- אתה יכול להסתכל באתר במדור 1001 טיפים. אחרי שתבינו את כל ההמלצות על המדריכים וחברות ההדרכה, שרובן ישראלים, ויש לי הרגשה שאתה לא ממש מעוניין בשירותיהן. עדיין תמצא גם המלצות לקאזות.

לגבי אינטראקציה עם מטיילים אחרים זה קצת יותר מורכב בקובה, בגלל הלינות בקאזות ולא סגנון של הוסטלים שבהם פוגשים אנשים באזורים הציבוריים. אפשר לפגוש אולי במועדונים, בתחבורה הציבורית וכ'ו, אבל בעיקר יש מפגש עם מקומיים- שזו קיסמה של קובה. 

ל- 9 ימים שאני מניח שהם ברוטו הייתי עושה את הוואנה ואזור וינאליס או הוונה וטרינידד . לדעתי לנסות לדחוס את שלושתן בנסיעה כזו יגרום לך להיות יותר מדי זמן בדרכים על חשבון לראות.

• @גדליהו-מהגרעין

ה 9 ימים מתחילים בבוקר ראשון (ז״א, נחיתה מוקדם בראשון), ומסתיימים בטיסה יוצאת בשלישי ב 19:00

כך שאפשר לראות בכך בערך 9-9.5 ימים נטו. 

• @Roee-Sarusi_4100033

3 יעדים עדין יהיה לחוץ- אפשר לעשות ראשון-שני הוואנה, שלישי עד חמישי וינאליס, שישי רובו ילך על הנסיעה לטירנידד, שבת- ראשון לטרינידד ומה שאפשר להספיק השני עד אוטובוס של צהריים להוואנה.. ויום אחרון עד הטיסה בהוואנה. תלוי כמובן מה אתה מחפש. לעשות, אם אתה משלב בילוי על חוף, לא חושב שהייתי מוסיף עוד יעד- כי מספיק יום חוף ויום טיול באזור כדי לגמור את היומיים בסביבת העיר על קצה המזלג, בלי להוסיף שום דבר מעבר, ובסופו של דבר רוצים גם את המפגש עם המקומיים, שמייחד את קובה, ורוצים לכן זמן לשוטט ברחובות, לשבת בפלאזה מרכזית וכו’.

בחזרה