בחזרה

זקוק לסיוע בתכנון מסלול ביבשת (חצי שנה +)

• שלום לכולם, שמי אור ואני זקוק לסיועכם מטיילים יקרים.

הגיע זמני לבקר ביבשת השמחה!

אופי הטיול? אני מעוניין לעשות טיול תרמילאים מלא טבע ותרבות. כמו כן, אני מעוניין לפגוש חברים מהיבשת איתם התיידדתי באמצעות האינטרנט.

כמה זמן? תלוי. יש לי חצי שנה עד תשעה חודשים וזה תלוי במתי אצא. בעיקרון אני לא אצא לפני אוגוסט 20’ ולא אחזור אחרי מאי 21’.

מדינות עיקריות? פרו, בוליביה, אקוואדור (גלאפגוס), צי’לה וארגנטינה

תקציב? 60-70K ש”ח

מאוד אשמח אם תוכלו לעזור לי בבניית מסלול שיהיה  יחסית יעיל אבל בעיקר שיעבור באתרי טבע מרכזיים בעונות הרלוונטיות עד כמה שאפשר (בדגש על קוסקו ופרו). אפשר מבחינתי לקחת טיסת פנים אחת או שתיים בתור היבשת.

תודה רבה מראש!

• @Or_3438117

מבחינת סדר מדינות אם תתחיל בתחילת אוגוסט אז אפשרי להתחיל באקוואדור דרומה. לארגנטינה צ'ילה, ככל שתאחר את הכניסה שלך אליהן מזג האוויר ישתפר. אמצע נובמבר והלאה. לדרום שלהן תגיע בסוף.

בעקרון ישאר לך זמן גם לברזיל. אבל לא רשמת אותה.

טיסות פנים, מכיוון שיש לך הרבה זמן לא רואה צורך בכזו. אולי המקום היחידי זה מאושוויה (דרום ארגנטינה) לבואנוס איירס, אם כי יש כאלה שעושים את הדרך באוטובוס של 3 ימים. 

• @ניתאי-א

היי! קודם כל תודה רבה על התשובה המפורטת.

חוששני שאם אתחיל באקוודור וארד אגיע לפרו ובוליביה לא בעונה (אחרי נובמבר) ולא אצליח לטייל בהווארז, מאצ׳ו פיצ׳ו כשעוד יבש.

• @Or_3438117

איך בדיוק חישבת את זה?

אקוודור מדינה קטנה והיא לא ממש ההיילייט של היבשת, גלפגוס אפשר בשבועיים פחות או יותר לראות הכל (הרוב הולכים להרבה פחות),

אז אם תחילת אוגוסט אתה באקווקדור, ספטמבר אתה כבר בפרו שזה בסדר גמור. אתה יכול למשוך שם עד נובמבר אפילו בטרקים.

אם בכל זאת אתה חושש, אז תתחיל בפרו, תעשה איזה חודש ואז תעבור לאקוודור ולאחר מכן שוב חזורר בטיסה ללימה (כדי לא לעבור שוב יומיים-שלושה באוטובוסים את כל פרו), מלימה מעבר לצפון צ’ילה או לבוילביה והמשך יבשתי לארגנטינה.

יש לך המון זמן ואתה גמיש בו, אתה בעונות הנכוחות, תזרום עם הטיול (וכשאני אומר זרום זה להזמין דברים מראש חודש בערך, לא יומיים, אולי פרט לטורס דל פיינה שלהבנתי יש להזמין  המון זמן מראש)

• @gauntlet

היי, תודה רבה על התגובה. אתה צודק אני בעונות הנכונות אך לדעתי בוליביה ופרו שוות מבחינתי בכיף חודש וחצי-חודשיים כל אחת ולכן אם אני מתחיל באוגוסט כדאי להתחיל בפרו ולרדת לבוליביה. בנוסף יש לי שם מכרים שאני אולי אפגוש ואשהה איתם/אצלם. שאר הזמן אבלה לדעתי על ציר ארגנצ’ילה. אלו מבחינתי מדינות החובה.

אם אגיע לאקוודור, ואת זה לא רשמתי מקודם, יתכן וארצה גם להגיע לקרטג’נה להיפגש עם חברה טובה.

מה לגבי מסלול האינקה? הבנתי שגם אליו כדאי להזמין הרבה זמן מראש. עם זאת, קראתי שיש גם מסלולים חלופיים למי שלא שריין מקום.

• @Or_3438117

קרטחנה היא בקולומביה, מרחק של טיסה וחצי מאקוודור,
    בקיצור יש לך הרבה תוכניות, חלקן תלויות בדבר וחלקן לא, וזה סתם בילבול גדול כרגע
    אישית, הייתי הולך על ההלוך עם כרטיס הטיסה הזול ביותר שיש
    לך אני ממליץ לקנות הלוך לאן שאתה חושב שהנחיתה תהיה רכה ביותר (חברים ששם, בטיחות, מלון נוח, שעות נוחות)

אינקה לא מכיר, אבל כן, יש כמה וכמה דרכים להגיע למאצו פיצו,

אני עשיתי את ההידרולקטריקה שזה הכי זול ורגוע בערך

בחזרה