בחזרה

עזרה בתכנון טיול לקוסטה ריקה

• שלום לכולם 

לצערי נאלצתי לבטל טיול של 3 שבועות ( שבועיים בויטנאם + שבוע בתאיילנד ) עקב הוירוס החדש.

כרגע אני עושה שנוי כיוון ומתכוון לנסוע לצד השני של הגלובוס לכיוון קוסטה ריקה והרפובליקה הדומיניקנית 

כאשר הכוונה היא לעשות 12 יום בקוסטה ריקה של אקשן  ועוד 5-6 לילות של מנוחה בפונטה קאנה ברפובליקה הדומיניקנית.

החלק האחרון דיי ברור והוא יהיה בעיקר מנוחה.

החלק הראשון של קוסטה ריקה אני רוצה למצות בו את העיקר ולא לפספס את הדברים הכי אטרקטיבים במדינה.

אציין שאנחנו 2 זוגות בגילאי 55+  חלק אוהבי אקסטרים וחלק פחות .

הכוונה היא לקחת רכב 4X4  ולבצע את המקומות היפים…כאשר אין מטרה להתפלש בחול אלא להיות במקומות נוחים.

אוסיף ואציין שיש לי קשר עם מקומים שיכולים לסייע לי במציאת רכב או מלון וכו’…

אשמח להמלצתכם החמה 

• @av1961

מציע שתמקד את עיקר הביקור במרכז המדינה שם יש בעיקר פעילויות אקסטרים ואטרקציות. זאת אומרת שיותר ממחצית הטיול שלכם יהיה בסביבות פורטונה ומונטה ורדה . לפי מה שציינת אני מניח ולויאטנם לא התכוונתי לנסוע בגלל הטבע שלה ולכן אני מניח שמורות טבע עם הליכות לא ממש הכיוון שלכם כתוספת למרכז המדינה. אז אולי אחרי זה לצאת למנואלאנטוניו וחאקו . לשייט ליותנים ( תלוי עונה) לתנינים בטרקולס, לשמורה עצמה, קורס גלישה?...

• @גדליהו-מהגרעין

ראשית תודה על התגובה המהירה .

שייט לוויתנים נשמע מעניין מאד...וגם דולפינים יכול להיות נהדר

עשינו שחייה עם דולפינים בקנקון והיה מדהים.

גלישה פחות מדברת אלינו .

המטרה היא לראות ולעשות מכל דבר קצת...לחוות טיול ג’יפים ...לבצע אומגות באזור ג’ונגלים..ולחוות את הטבע הפראי

רפטינג יכול להיות דבר מעולה ...עשינו אחד ביוון היה מדהים..

חלק אומרים לי ש 10 ימים מספיקים לקוסטה ריקה...וחלק אומרים שגם שבועיים זה מעט..

האם אתה מציע לקחת גי’פ 4X4 ולנוע עצמאית או לקחת טיול ג’יפים בנקודה מסויימת ולהעזר החברות מקומיות?

כל הטיולים שלנו עד היום היו עצמאים עם רכב ואנחנו לא טיפוסים של טיול מאורגן..אם כי הבנתי שלנוע לבד בקוסטה ריקה לא פשוט ..

במיוחד באיזורי ג’ונגלים.

בקיצור אני קצת מבולבל ואצטרך כנראה להתחיל בתכנון מסלול….

כרגע התכנון הוא לנחות בסאן חוזה ב 29 למרץ בשעה 14:30 בצהריים ..ואנחנו אמורים לעזוב את סאן חוזה ב 12 לאפריל בלילה ..כך שזה 13 יום.

• @av1961

באופן אישי אני נסעתי רק בתחבורה ציבורית בקוסטה ריקה. אבל המון תיירים נוהגים ואם גם יש לך ניסיון בנהיגה ב 4x4 אני לא חושב שיש לך סיבה לחשוש . כדאי כמו שתמיד מזכירים להימנע מנהיגה בחושך- לא בגלל ביטחון אישי אלא בגלל מצב כבישים שאינם מוכרים לך והם ברמות שונות ומשתנות ברחבי המדינה.

זה לא שממש תקבל מסוכן מקומי טיול ג'יפים כמו שאני מדמיין זאת- עם נהיגה שטח. זה יהיה בג'יפ  על כבישי המדינה שלא בכל מקום שתהיו יהיו סלולים ולמשל לפני מונטה ורדה זה דרדרות אבנים. .

לגבי אופציות למה לעשות לא יחסר- באזור מונטה ורדה- פורטונה תוכלו לקחת רפטינג ליום , מרחצאות חמים  בלילה עם קצת מגלשות... לעשות קצת מסלולי הליכה. טיול סוסים למפל פורטונה, חוות פרפרים/ צפרדעים וכו. סיורי לילה בשמורות.  כמובן שאומגות בג'ונגל וגם אופציה לגשרים תלויים. אופציות גם לסנפלינג מפלים וכו.

אתם גם מגיעים בתחילת עונת הטלה של צבי מים ואולי כדאי להמר על לילה בטורטוגרו.  ולבדוק מה קורה עם שייט הליותנים בזמן הזה..

זמנכם לא הכי ארוך ואם אתם מחפשים אטרקציות בעיקר ולא טיולים רגליים- כדאי שתתמקדו ביעדים ותסעו פחות. עוד חייב לציין העלויות של קוסטה ריקה יהיו הרבה הרבה יותר גבוהות ממה שתכננתם לויאטנם. 

• @גדליהו-מהגרעין

היי  

תכננתי כרגע את הטיול בצורה הבאה 

יום ראשון הגעה ולינה בסאן חוזה במלון ליד השדה.

יום שני  לקיחת רכב שכור ונסיעה להר הגעש פואז ומפלי לה פאז בערב לינה ב LANDS IN LOVE

יום שלישי – ויום רביעי    פעילויות אקסטרים באזור של  LANDS IN LOVE -רפטינג \סנפלינג \ קנופי\סוסים ( נבחר פעילות אחת בכל יום.

יום חמישי –שישי – שביעי -שמיני -  ARENAL  –  פעילויות לא סגורות עדיין 

יום תשיעי – ויום עשירי –  MONTEVERDE – פעילויות לא סגורות עדיין 

יום 11-12  – ביקור בעיר JACO ( ליל הסדר וחג בילוי בעיר )

יום 13-14 – MANUEL ANTONIO  יומיים בילוי באזורי החוף

כרגע אני תקוע בפעילויות שיש לעשות ב ARENAL ו ב MONTEVERDE ואשמח לקבל עצות ממך אילו פעילויות כדאי לעשות במחירים שפויים 

כי כל פעילות שאני רואה זה 100 דולר ומעלה לאדם וזה נראה לי לא שפוי בעליל….

אשמח לקבל מנסיונך והכרותך עם המקומות שם לעשות פעילויות שהן אטרקטביות אבל עדיין במחירים שפויים לכל כיס….

תודה

אבי 

• @av1961

קוסטה ריקה כמו שאמרתי לא זולה. אני לא יודע אם כבר התכתבת  עם אנשי לנדס אין לאב- גם אצלם אתה תראה מחירים לא זולים בכלל. ולפי התרשמות של חלק מהמטיילים גם הלינה שם יקרה ביחס לתמורה.

כמו שאמרתי קוסטה ריקה יקרה. אתם 4 ותוכלו אולי במקום להוציא לעצמכם מחירים קצת יותר זולים. קשה לי להאמין שבהרבה ( חוץ מלמעיינות החמים). אתה צריך לראות כמה עלות ליום ולהתייחס אליה ככה. 80$ ליום רפטינג שממלא את כל  היום לא שקול ל-30$- 40$  לחוות צפרדעים שתמצה בשעתיים  ותמשיך האטרקציה הבאה... כי אז בקלות אתה חוצה את ה-100$  ליום.

אין לי ממש אטרקציות זולות וכמו שאמרתי זול זה כמה עשרות דולרים ובד"כ קצר יותר. הדרך לאיזון בדכ הוא משהו בטבע שכניסה לשמורה עולה מעט יחסית.

• @גדליהו-מהגרעין

היי 

אכן  אני בקשר עם ליאור מ LANDS IN LOVE 

בהתחלה ביקשתי ממנה הצעה לחבית טיול לכל 14 יום שלנו ,,וכמובן היא הפציצה אותי במחיר של כמעט 3000 דולר לאדם.

אמרתי לה שהמחיר יקר ומעל לתקציב שלי והתחלתי לבצע את הכל לבד ובנתיים בהצלחה.

בתי מלו סגרתי את כל  14 הלילות ב ממוצע של 110-120 דולר ללילה לזוג.

מכיון שיש לי חברים בקוסטה ריקה ( מקומיים ) הם סגרו לי רכ לכל התקופה בעלות של 800 דולר לזוג 

כך שאני עומד היום על בערך כ 2400 דולר לזוג שהם כ 1200 דולר לאדם 

בהנחה שאטרקציות ואוכל ינועו סביב עוד 1500 דולר לזוג אני אגיע בסופו של דבר ל 2000 דולר לאדם כולל  הכללללל ולא 3000 דולר כפי שהם רצו ממני.

אין ספק שמביקה שלי עלויות האטרקציות במדינה הזו עברו כל פרופורציה ביחס למקומות אחרים.

כל אטרקציה פשוטה היא 60 דולר לאדם  ומעלה שבמקומות אחרים בעולם זה פשוט חצי.

אכן אתה צודק שאפשר לחסוך עלויות על ידי זה שניכנס לשמורות טבע ב 10 -20 דולר לאדם אבל לא תהייה לנו ברירה אף לעשות חלק מהפעילויות היקרות הללו לצערי הרב.

תודה  

אבי

• @av1961

אבי שלום,

ידוע שהמחירים שלנדס אין לאב גובים מאוד גבוהים. אני באופן אישי לא חושב שלמדינה כמו קוסטה ריקה יש צורך בפניה לסוכן שיארגן לך הכל- אני קורא לה עולם שלישי לייט, והיא לא נורא מסובכת לטיול עצמאי. ולמה דווקא סוכן ישראלי, זה גם לא משהו שתמיד ברור לי כבחירה…

אני מניח ששקלתם לעבוד עם סוכן בויאטנם וזו הסיבה שחשבתם עליהם- אני לא חושב שדין ויאטנם כדין קוסטה ריקה , וזו שאלה של אופי המטייל ויכולתו לטייל עצמאית.

לגבי אוכל בקוסטה ריקה- גם אותו מצאתי לא כ”כ זול- ולא אחת עבור אוכל בינוני למדי במסעדה לא יוקרתית- נגבה אוכל במחירי צפון אמריקה. מה שמביא אותי למחשבה שאולי עדיף להיכנס למסעדות מקומיות יותר הקרויות “סודה” בה המחיר עממי יותר והאוכל  יהיה מעניין יותר ( על טעם וריח וביצוע בכל מסעדה- אין או יש להתווכח...)

מה שאני מציע לכם- בגלל שכל העלויות של אטרקציות של קוסטה ריקה זמינות באינטרנט ( ולרוב במחיר דומה למה שתקבלו במדינה, אבל שוב- 4 זה כוח מיקוח )- הצעתי לך- תחשבו את העלויות של הדברים שמעניינים אתכם- ככה תוכלו לראות אם זה משהו שאתם יכולים לעמוד בו- איפה כדאי לוותר, ואיפה ניתן לחסוך ואפשר להכניס משהו של טבע אולי בעלות יותר נמוכה. ותעשו גם השוואות- האם אתם חייבים את כל הפעילויות שרשמתם בלנדס אין לאב לעשות ממש שם- או שיש מצב שבמקומות אחרים העלויות יותר נמוכות. אם הכל יותר יקר שם- למה לא לעשות אומגות במונטה ורדה, סוסים בפורטונה וכיוב’..

אלא אם יש לכם סיבה מיוחדת להיות שם…. אתם בכלל יכולים להחליף את הימים האלו אולי בטורטוגרו- ששם ההוצאות שלכם למשל יהיו סביר שנמוכות יותר...

• @גדליהו-מהגרעין

ראשית תודה על התגובות המהירות.

אני אקח חלק מההצעות שלך ואולי אצליח ליישמן.

הבעיה היא שהמלונות מפוצצים בכל מקום שאליו אני רוצה לשנות כי זה גם חג שלהם וגם המון ישראלים שינו את יעדם למדינות מרכז אמריקה.

לגבי  שמורת טורטוגרו  הבנתי מליאור שזו לא העונה שם ואין טעם לנסוע לשם ..לכן ירדתי מזה , אלא אם כן אתה חושב אחרת.

אני מניח שנעשה עוד 3 פעילויות באזור ARENAL   ( מעיינות חמים  + מפלי לה פורטונה + טרקטורונים )  ועוד אחת במונטה וורדה וזהו.

• @av1961

במונטה ורדה התחיל כל עניין הקנופי העולמי ולכן הייתי שוקל לעשות את זה שם בכל זאת..

לגבי טורטוגרו- בחוף הקריבי תמיד רטוב ובחודשים האלו יותר מבקיץ. אבל ממרץ מתחילות להתקיים בטלות של תבות. ככה שאולי יתמזל מזלכם.  באופן אישי בשייט פנימה אנחנו ראינו הרבה חיות ולכן זה היה מוצלח מבחינתנו בלי כל קשר. אבל זה לשיקולכם... לא חסר מה לעשות.

• הי

מעלה גם כאן את שאלתי וזקוק לתשובה מהירה : אנחנו 2 זוגות שמגיעים לסאן חוזה ב-תחילת אפריל ל-12 יום. אנחנו כן רוצים בטיול מאורגן פרטי ויצרנו קשר עם חברת AVE DEL SOL  ( ויקטור בונילה). נתן לנו תוכנית ראשונית טובה ומעניינת. מישהו שמע על חברה זו ?  --- תודה רבה מראש, גדי 

בחזרה