בחזרה

וייל- האתר הטוב בעולם ?

• @jisaacs

אבל אז לא ישנת כל הלילה של לפני, ואתה מגיע לעבודה בבוקר אחרי לילה לבן או שאתה נשאר להתאושש בבית. מה עשית פה ? צריך חופשה מהחופשה. 

אם כבר אז שווה לכם לשקול לקחת איזי גט למילאנו או ג׳נבה שיוצאות בשמונה בערב. ככה אתה לא מפסיד יום עבודה, ישן לילה כמו בן אדם בבית מלון צמוד לשדה תעופה ויוצא על הבוקר לאתר. גם עולה כבר ב11:00 על השלג, גם ישנת כמו בנאדם וגם הטיסה עלתה חצי מחיר או פחות. 

• @rozmar

אופפיסטים קשה להשוות כי את רגילה למסומנים ומרגישה פחות בטוחה באירופאים . אבל לא חסרים כאלה.

לגבי אתרים עם עצים  – אבוריאז , מריבל , לה טניה ( 2 האחרונים ב-3 העמקים ) , צרמאט , סאוזה בחזרה לעיירה , ועוד . אני יודע שיש גם באוסטריה, למרות שאני לא נוסע לאתרים שם .

• @יאיר17

איפה בצרמאט? היינו שם לפני שבוע וחצי.  לא זכור לי מסלול שיש בו עצים. כמובן, אין הכוונה למסלולים עם עצים בצדדיהם, אלא עם עצים על המסלול עצמו כך שניתן לנווט ביניהם במסלול. כמובן, מי שהגיע קרוב מדיי לעץ וטבע בשלג יודע כמה הדבר יכול להיות מסובך ואף מסוכן (יונתן...).

אני לא חושבת שיש באירופה, לדוגמא, איזור כמו בלו סקיי באזין או פסגה 6 או 7 או 10 בברקנרידג’. איזורים פראיים הרבה יותר, אבל כאמור on piste.  הסוגיה היא שאיני מרגישה לא בטוחה במסלולים הלא מסומנים באירופה, אבל  אני יודעת שאני צריכה מדריך כי אני לא יודעת לצאת מהמסלול ולחזור בבטחה לאן שצריך. לגלוש בצידי הדרך ליד המסלולים זה לא זה. בארה”ב יש מעלית למטה. תסתדר לבד ואל תכנס למסלול אם אינך יודע לצאת ממנו. ואם כן נכנסת, זה די ברור איך לצאת וגם לא תייצר שום מפולת שלגים בדרך.

• מצרפת ציטוט מהאינדפנדנט על השוואה בין ארה”ב לאירופה:

Unlike European resorts, where everything outside the piste markers is considered off-piste – and therefore not covered by insurance if anything goes wrong – the opposite is true in the States. There, everything within the ski area boundary is avalanche-protected and regularly swept by ski patrollers – you have to physically leave the ski area via gates in the boundary in order to access the true backcountry. So nipping into the trees or down an unmarked bowl feels eminently possible, rather than reckless. 

והכתבה עצמה:

https://www.independent.co.uk/travel/skiing/ski-holidays-europe-america-usa-canada-snowboarding-best-places-beginners-experts-a8069371.html

וכמובן, ממליצה שוב לגלוש גם באירופה וגם בצפון אמריקה ואז לחוות דעה מגובשת.

גלשתם בשניהם ואתם מעדיפים את אירופה- מצויין, מפרגנת מקרב לב. שכל אחד יעשה מה שטוב לו. 😎

• @rozmar

חזרת על מה שידוע והסכמנו .  וזה עדיין לא אומרשחסרים אופפיסטים טובים באירופה – רק שפסיכולוגית מרגישים בהם פחות בטוחים.

• @rozmar

הבנתי עכשו את כוונתך . אז העיקרון של האופפיסטים תקף גם כאן – באירופה אפשר לגלוש בין עצים במקומות רבים , רק שמחוץ למסלול .  אז שוב תגידי שזה לא בטוח . אבל זה יותר מעניין , כי אלה לא מסלולים מהודקים אלא ערימות.  כל אחד וההעדפות שלו..

• @יאיר17 

אוף פיסט בארהב אינו מהודק ( דהיינו גלישת ה bowls) מדובר במסלולים שאחרי הכנתם בתחילת העונה נגד אבאלאנש, אינם מטופלים במהלך כל העונה. דאבל דאימונד אמריקאי הוא בין המסלולים הכי מאתגרים שיש בעולם והבלו סקיי באזין בוייל בפרט הוא גן עדן צרוף. ממליצה להכיר את המתלול הכמעט אנכי לחלוטין שיורד מהבלו סקיי,  lovers leap  עם iron mask. שלא לדבר על הצוקים והעצים וכל הטירוף הזה במיוחד אחרי דאמפ טוב. מי שגלש שם מבין. מי שלא, ובכן, כדאי. מאד. 

וכמובן, סוגיית הביטוח. 

• @rozmar

טוב – שכנעת אותי 😁. כשתמצאי דרך להעביר אותי לשם בעלות טיסת לואוקוסט לאירופה ובאותו משך זמן , תודיעי לי  ( את ההוצאה המופרזת באתר עצמו אשלם לבד).  בינתיים, בעוד פחות משבועיים אני בסלה רונדה ,  עם הכיוון הכתום , הירוק , הססלונג בגרדנה , המסלול המסתיים בגרירת הסוסים בקורברה, וכמובן הירידה מהמרמולדה.

• @יאיר17

המסלול “עם הסוסים” זה הלגצוי שמסתיים בארמנטרולה (לא בקורברה). מבחינתי – אובר רייטד. מיותר מבחינת גלישה ושווה רק כאטרקציה. אם לא הייתי עם מישהו שהתלהב מהרעיון – הייתי מוותר.

נסיעה ארוכה מארמנטרולה עד שמגיעים. המסלול עצמו מרביתו שטוח למרות שכולו מסומן אדום. אחרי הגרירה עם הסוסים יש ללכת עם המגלשיים או בלעדיהם עד שמגיעים למעלית כפתור איתה מתחילים את המסע המייגע במסלולים כחולים לקורברה. באותו זמן אפשר לעשות חמש פעמים את מסלול BOE האדום מעל קורברה. או לגלוש את השחורים מעל ארבה.

• @מ-פולני

אכן מדובר בלגצוי ובארמונטלה . זה קרוב לקורברה – התעצלתי לחפש ולהיזכר בשם המדוייק.

נכון שהמסלול ההוא לא מאתגר במיוחד . אבל האטרקציה שווה. חוץ מזה הוא ארוך, ועם גולשים מועטים . אנחנו גלשנו אותו בזמנו אחרי הצהריים, לקראת סגירה, והיינו לבד לגמרי לכל אורכו. חוויה מיוחדת – כשהשמש כבר יודת ממש נמוך והצללים מתארכים.  אחרי הסוסים , מי שחונה למעלה לוקח מונית-מיניבוס בחזרה לאוטו . היא נוסעת 10 דקות או רבע שעה, ואם זכור לי נכון שילמנו 5  יורו לאדם.

מבחינת סדרי עדיפות, אפשר גם וגם . אנחנו גם גולשים את השחורים בצד של ארבה ואת כל הידית עד המרמולדה ובחזרה .  את המרמולדה עצמה – ביום אחר כשאנחנו מגיעים עם רכב וחונים בתחתית של ההר.

אנחנו יוצאים לשבוע וחצי , לא לשבוע , אז יש לנו מספיק זמן לכל . 

• @מ-פולני

נסה לפנות זמן בפברואר הבא ובוא איתי לBirthday bash. טחנו כל הסתעפות אפשרית, כולל האוטובוס לAlpe de Suissi שם ארצה להזדקן ולעבור לקרוס קאנטרי בעתיד הרחוק

• @drporat

פברואר 2021 זה עוד שנה. בינתיים אני דואג לטיסה שלי לונציה עוד 10 ימים , לאור החדשות היום. כבר עכשיו כל מי שנוחת בכל שדה איטלקי עובר בתוך שרוול תרמי.  מקווה שהם לא יסגרו את המדינה לגמרי.

• @יאיר17 אמר:

@drporat

כבר עכשיו כל מי שנוחת בכל שדה איטלקי עובר בתוך שרוול תרמי

אתה טנקיסט או עובד עם צנרת? 😁

• @יאיר17

אם לא סגרו את הכניסה לדרום קוריאה, ברור שלא יסגרו לך את ונציה. תדאג לג'ל הכולל אלכוהול, דלג על הארוחה/שתיה במטוס מלבד דברים שהבאת איתך ולא נגעו במגשים/ידיות ליתר בטחון. קרם הגנה חזק והרבה מים על המסלולים. מצאתי בחנות השכרה באראבה מעיל shell ב110€, תענוג בימים חמים

• @drporat

מעיל shell ב- 100? יש משהו יותר יעיל להתגוננות ב- 79.90. 

אם לא תתקרב למודנה, לוֹֹֹדי ברגמו ומילאנו, אולי תצליח לחמוק מהווירוס. 

• @aljaje

😏

לא הוירוס מטריד אותי , אלא שהאיטלקים לא יאפשרו נחיתות ו/או שיתגלו נשאים/חולים במרחב הדולומיטים.  רוצה לגלוש...

• @aljaje

וגם עוד כמה ערים קטנות באיזור מודנה, קרמונה ולודי.  וגם פאדובה, בה נפטרה היום חולה שניה . ומה עם מחוז ונטו , שם נפטר הראשון ובו אני נוחת ?  אם הייתי טס מחר בבוקר – ניחא. לא יודע מה עוד יקרה בימים הקרובים.

• @aljaje

מעיל shell לגלישה באביב סביב€110 כשמקביל של Norrona/Arcteryx עולה מעל 400€

• @drporat

לא מהסיבות שהיא כתבה – אבל אולי באמת צריך להקשיב ללאה ולטוס לקולורדו...

• @יאיר17

אתה נוחת ונוסע צפונה. במקרה הכי גרוע לאחר שתחזור ימליצו על בידוד בבית. 14 יום זה כנראה פחות רלוונטי, כי יש כבר דיווח על 27 ימי דגירה.

עדיין מיעוט נדבק. וגם אצל הנדבקים עצמם התמותה היא 2%.

בחזרה