בחזרה

וייל- האתר הטוב בעולם ?

• @drporat

את זה אני קונה.  אישית אני מגרש וירוסים מקצועי 😄אז לא חושש מאיזה בן ----  סיני  .  רק רוצה לגלוש.

• @יאיר17 אמר:

@drporat

לא מהסיבות שהיא כתבה – אבל אולי באמת צריך להקשיב ללאה ולטוס לקולורדו...

בחייך. ארה"ב לא הייתה מעולם אזור בטוח. בדוק סטטיסטיקת אחוזי הפשיעה האלימה, אירועי הירי והדקירה, random acts of violence לעומת אירופה.

אטוס לשם ברגע שאוכל להרשות לעצמי חופשה טרנסאטלנטית בנוסף לכל היתר, ולגלוש אוף פיסט מבוקר עד ערב. עד אז אני מסתפק בארלברג ובעמק הטרנטז

• @יאיר17

https://snowheads.com/ski-forum/viewtopic.php?p=3540478#3540478

צפי הצטברות השלג ב9 הימים הקרובים

• @drporat

עם קולורדו זה היה בצחוק .  אבל ברצינות – אם באיטליה הוא יתפשט , האיטלקים יכולים לסגור את המרחב האוירי , בוודאי את הצפון ואת  ונציה . ואם יתגלו מקרים רבים נוספים בארץ בשבוע הקרוב, האיטלקים יכולים לעשות רק לישראל את מה שאנחנו עושים לתאילנד ודרום-קוריאה , ולאסור כניסת ישראלים.

• @drporat

דווקא אצלי בסדר . עכשיו עדיין פלוסים , אבל תראה הלאה .

https://www.snow-forecast.com/resorts/Canazei/6day/mid

• @יאיר17

ועוד לא דיברנו על כך שכל 100 שנה יש רעידת אדמה קטלנית בארץ. והאחרונה היתה לפני יותר מ100 שנה.

הרבה מאיתנו נמצאים לפני טיסות בתקופה הקרובה וחשופים לאותם תנאים ואותה אי ודאות. יש צפי איטי להתקדמות המחלה בארץ. לגבי איטליה, שם חלו יותר אנשים, אם יסגרו (לא סביר בעליל) את השדה של מילנו ואף ונציה, תוכל לטוס עדיין לאוסטריה ולהגיע ברכב.

לא עוזר לדאוג בקשר למה שלא ניתן לשנות. רק להמתין בידיעה שבטווח הארוך, הדברים נוטים להסתדר.

•  

הייתי מבטל כרגע כל נסיעה לצפון איטליה. 

תרבות ׳סמוך׳ ישראלית קלאסית 

גם אם לא תחלה ותמות, סיכוי סביר מאוד שתביא את המחלה לארץ. 

• @drporat אמר:

@יאיר17

ועוד לא דיברנו על כך שכל 100 שנה יש רעידת אדמה קטלנית בארץ. והאחרונה היתה לפני יותר מ100 שנה.

הרבה מאיתנו נמצאים לפני טיסות בתקופה הקרובה וחשופים לאותם תנאים ואותה אי ודאות. יש צפי איטי להתקדמות המחלה בארץ. לגבי איטליה, שם חלו יותר אנשים, אם יסגרו (לא סביר בעליל) את השדה של מילנו ואף ונציה, תוכל לטוס עדיין לאוסטריה ולהגיע ברכב.

לא עוזר לדאוג בקשר למה שלא ניתן לשנות. רק להמתין בידיעה שבטווח הארוך, הדברים נוטים להסתדר.

רק ששילמנו כבר על טיסה ורכב. אבל ברור שאם חו”ח יסגרו את איטליה , אחפש יעד טיסה אחר ואסע גם כן .  בהנחה שלא יסגרו את מעבר הגבול בברנרו.. טוב, שתיהן באיחוד האירופי, אז בטח לא יקרה . אופס..  – פספורט ישראלי.

• @עופר21 אמר:

הייתי מבטל כרגע כל נסיעה לצפון איטליה. 

תרבות ׳סמוך׳ ישראלית קלאסית 

גם אם לא תחלה ותמות, סיכוי סביר מאוד שתביא את המחלה לארץ. 

אתעלם מהעקיצה . היית מייעץ עכשיו לכל נוסע ממדינה אירופית לא לטוס לישראל ? גם אצלנו כבר יש ללא ספק נשאים וסביר שגם חולים,  אחרי הביקור של הצפון קוריאנים.  רק שנדע רק בעוד מספר ימים .

אגב, הסיכויים שאביא את המחלה לארץ נמוכים מאוד , אלא אם כן הוא יתפשט לדולומיטים . 

לפי המחשבה שלך צריך מחר להפסיק כמעט את כל הטיסות בעולם . תסתכל במפת ההתפשטות של הוירוס.

• @יאיר17

ראה כאן, מפה עם העיירות בהן יש "הסגר", התיאור כאן יותר מדוייק מהעיתונות הישראלית.

סמן על המפה שלך, תקנה מזון ותתדלק את הרכב בונציה וסע לדולומיטים בלי לעצור טרמפ לזרים. 

* וממילא לרוב הנדבקים אין זמן וממון לעשות סקי בדולומיטים. 

אם עד הנסיעה יודיעו שהוירוס התפשט לאזורים אחרים, אולי תוכל לקבל החזר על החופשה (🤞).

ואם תרצה, בד"כ מיקרובים (ויתושים) נמשכים רק אלי. 😁

• @aljaje אמר:

@יאיר17

ראה כאן, מפה עם העיירות בהן יש "הסגר", התיאור כאן יותר מדוייק מהעיתונות הישראלית.

סמן על המפה שלך, תקנה מזון ותתדלק את הרכב בונציה וסע לדולומיטים בלי לעצור טרמפ לזרים. 

* וממילא לרוב הנדבקים אין זמן וממון לעשות סקי בדולומיטים. 

אם עד הנסיעה יודיעו שהוירוס התפשט לאזורים אחרים, אולי תוכל לקבל החזר על החופשה (🤞).

ואם תרצה, בד"כ מיקרובים (ויתושים) נמשכים רק אלי. 😁

תודה – ראיתי עוד בצהריים  מפה דומה. שים לב שזאת שהבאת כוללת רק את המקומות בלומברדיה , לא את ונטו , שם התגלו כבר 7 מקרים .

• @יאיר17

לפי מה שקראתי בשתי עיירות בונטו: Dolo וב- Vo. 

מנמה"ת, סע ישר על ה- SS50, לא עובר דרך העיירות האלה ויש לך עוד זמן עד שזה יתפשט לעוד איזורים. 

• @aljaje אמר:

Dolo

Vo  רחוקה יותר – ליד פאדובה .  Dolo רק 30 דק’ נסיעה ממרקו פולו .  אנחנו יוצאים כמובן מהשדה צפונה , בכיוון הפוך . אבל יש עוד 10 ימים . מי יודע מה הוירוס הזה יעולל עד אז. 

• @יאיר17

* גם בארץ החלה המולה "קטנה" בגלל כמה תיירים, אז מי יודע...בינתיים נלמד מילה חשובה באיטלקית: Rilassati 😁

• @aljaje אמר:

Rilassati

אני כבר Rilassati . מקווה שגם הוירוס...

• @יאיר17

ובכן, המצב בארץ לא בר השוואה לאיטליה. אין פה התפרצות כמו שנשמע שיש שם, אין פה מתים ולא ניתנו הנחיות לביטול כלל אירועי ההתקהלות ומשחקי הספורט באיזור יחד עם ביטול הליגה. כרגע המצב מאוד נקודתי על מסלול של קבוצה שרק חשודה שהיתה חולה בזמן שהיתה בארץ (עוד לא יודעים אם לא נדבקו אחרי שהמריאו). באיטליה יש צבר חולים שהסתובבו חופשי בזמן שהם חולים. 

אגב, אם בכל זאת רוצים להשוות, אני ממליץ לכל תייר אירופאי שלא להגיע לאיזורי עוטף עזה, למרות שאין סכנה ממשית ולא נהרג מישהו באיזור כבר שנים, זה פשוט לא הגיוני כתייר להתקרב, ואין שום סיבה בהתחשב באלטרנטיבות שקיימות. 

למה ללכת בכוח על איפה שמסוכן, כשעולם שלם פתוח בפניך עם הרבה פחות סכנה. ? 

גם אתה יכול לנחות במלפנסה ולנסוע לאאוסטה, שהם מחוץ למחוזות ההדבקה. 

גם כשהיה לפני שלוש שנים התפרצות של זיקה ותכננתי חופשה טרופית, שינינו את היעד המקורי של ברזיל למקסיקו, לחלק שלא היה נגוע. 

יש כל כך הרבה אלטרנטיבות, למה ללכת ראש בקיר ? על ה200 דולר טיסה ? זה באמת שווה את זה ? 

הרי אם החופשה לא היתה כבר מוזמנת בחלקה, בלי להתלבט היית טס ליעד אחר. 

אגב, אתם יכולים להמשיך ולתכנן איזה עיירות בטוחות, שדה התעופה הוא המסוכן ביותר.

• @עופר21

בעצם אוסיף ואומר שאין בארץ אף מקרה הידבקות מלבד הנוסעת מאוניית הקורונה שנמצאת בבידוד, כך שממש אי אפשר להשוות. 

• @עופר21 אמר:

@יאיר17

ובכן, המצב בארץ לא בר השוואה לאיטליה. אין פה התפרצות כמו שנשמע שיש שם, אין פה מתים ולא ניתנו הנחיות לביטול כלל אירועי ההתקהלות ומשחקי הספורט באיזור יחד עם ביטול הליגה. כרגע המצב מאוד נקודתי על מסלול של קבוצה שרק חשודה שהיתה חולה בזמן שהיתה בארץ (עוד לא יודעים אם לא נדבקו אחרי שהמריאו). באיטליה יש צבר חולים שהסתובבו חופשי בזמן שהם חולים. 

אגב, אם בכל זאת רוצים להשוות, אני ממליץ לכל תייר אירופאי שלא להגיע לאיזורי עוטף עזה, למרות שאין סכנה ממשית ולא נהרג מישהו באיזור כבר שנים, זה פשוט לא הגיוני כתייר להתקרב, ואין שום סיבה בהתחשב באלטרנטיבות שקיימות. 

למה ללכת בכוח על איפה שמסוכן, כשעולם שלם פתוח בפניך עם הרבה פחות סכנה. ? 

גם אתה יכול לנחות במלפנסה ולנסוע לאאוסטה, שהם מחוץ למחוזות ההדבקה. 

גם כשהיה לפני שלוש שנים התפרצות של זיקה ותכננתי חופשה טרופית, שינינו את היעד המקורי של ברזיל למקסיקו, לחלק שלא היה נגוע. 

יש כל כך הרבה אלטרנטיבות, למה ללכת ראש בקיר ? על ה200 דולר טיסה ? זה באמת שווה את זה ? 

הרי אם החופשה לא היתה כבר מוזמנת בחלקה, בלי להתלבט היית טס ליעד אחר. 

אגב, אתם יכולים להמשיך ולתכנן איזה עיירות בטוחות, שדה התעופה הוא המסוכן ביותר.

התמונה שונה ממה שאתה מציג.  מבחינת איטליה , בדולומיטים אין אף מקרה , בדיוק כמו באאוסטה . ובמחוז לומברדיה שמלפנסה חלק ממנו יש הרבה יותר מקרים ובתפוצה יותר רחבה מאשר בוונטו .  לגבי ישראל , לאחר שהדרום קוריאנים שהו כאן , זה עכשיו עניין של ימים עד שיתגלו נשאים , אם לא חולים .

ואם שדה התעופה הוא המסוכן ביותר , אז בן-גוריון גרוע בהרבה ממרקו פולו . בו זו עובדה שעברו נשאים ואולי גם חולים . במרקו פולו , לפחות עד עתה , לא ידוע על כאלה. אם היית בא וטוען שלא צריך לקחת סיכון מיותר  ולעבור בנתבג בכלל , הייתי מבין . אבל הספקולציות לגבי שדות תעופה שונים באיטליה הן  חסרות בסיס כרגע , ובכל מקרה המצב משתנה במהירות וייתכן שנראה דברים אחרת תוך ימים ספורים.

• @יאיר17

נכון, נחכה ונראה.

ותמיד אפשר לשים שן שוּם בכניסה לבית, מה שבטוח, דרקולה לא יתקרב!

• @יאיר17

בצפון איטליה 80 חולים מאובחנים ושני מקרי מוות. בישראל אחת שהגיעה ישר לבידוד. 

זה כל מה שאני יודע. כל השאר ספקולציות וניחושים של חסרי השכלה אפידימיוליגית. 

כל אחד שיעשה את ההחלטות שלו. 

בחזרה