בחזרה

איזה נעליים לקנות שהרגליים יזיעו כמה שפחות?

• מתכנן טיול לאיסלנד בקיץ ויהיו הרבה מפלים/גשם..מתכנן מסלולים קצרים מאוד, נניח שעה הליכה או שעה וחצי.

יש לי בעיה בכפות הרגליים שצריכות להיות כמה שיותר יבשות (הן ממים מבחוץ והן מזיעה). נעלי waterproof אני מבין שמזיעים איתן. חשבתי לקחת שתי זוגות נעליים:

נעלי waterproof למקומות שלא דורשים הליכות, רק ביקור במפלים למשל.

נעליים שהן water resistent שלא אוטמות לגמרי אבל נושמות ואפשר לעשות איתן הליכות. מישהו מכיר נעליים מהסוג הזה?- שמונעות מים אבל לא עד הסוף ככה שיחסית מאווררות?

אשמח לתובנות בנושא.

• @baty29

יותר מהנעלים, כדאי לקנות גרביים מתאימות שיעזרו אף הן.

החשיביתהמרכזית של הנעלים הן לשמור על הרגל ובמיוחד בקרסול.

לא יודע מה מצבך, אבל אם זה ממש מהותי, אפשר לשקול לטייל עם נעלי ספורט 

• @baty29

יש ספידה פחם פעיל נגד זיעה, זה עוזר מאד.

קצת קשה למצוא אותן, מצאתי דוקא אצל סנדלר בשוק.

• @Sailor

תודה על התשובות. ככה זה נקרא ספידת פחם? יש על זה איזה סימון או שם אחר?

גרביים אכן קניתי  באמזון גרביים במיוחד לזיעה כגון coolmax או צמר מרינו של חברות מובילות בעולם.

נעלי ספורט אני חושש שהכל הרגל תרטב לאור מה שאני קורא על איסלנד. למרות שרוב הזמן זה גיחות קצרות מהרכב עדיין המקום רטוב ורווי מפלים.

• @baty29

בקש ספידה נגד זיעה, אבל אם אתה הולך במים ממש, אל תשתמש בה, היא תהרס, היא רק נגד לחות.

לגבי נעליים, גורטקס או ממברנת טפלון אחרת נושמת ומונעת חדירת מים, הטפלון דוחה מים.

• @baty29

ואפשר לשים בתיק עוד זוג גרביים להחלפה. 

* נעלים עם גורטקס לא ימנעו כניסת מים לנעל בהליכה בנחלים וכו' (נבדק גם במבול האחרון).  

• @aljaje

מלמעלה מים יכנסו בכל נעל.

להליכה במים עדיפות נעלי ספורט מבד או מוקסינים מבד בלי גרביים.

אחרי ההליכה במים מנגבים רגלים, חוזרים לנעליים ומייבשים את נעלי הבד לשימוש הבא.

• @Sailor

נכון.

זה קרה כשחציתי מס' כבישים(מים זורמים בגובה 6-8 ס"מ), רעש הפּלאץ׳ דירבן אותי להמשיך בדרכי. 

בחזרה