בחזרה

ביטוח נסיעות לענייני קורונה - מישהו חקר?

• @שני2

לדעתי, לוותר על הקרוז. 

• @שני2

אין שום דרך לבטח את הקרוז כרגע.
    אני הייתי מחכה איתו עד שיתבהרו העניינים , או להזמין עם התחייבות שאת יכולה לבטל ללא עלות ( יתכן שבמצוקה שחברות הקרוזס נימצאות עכשיו זה יהיה אפשרי )

• @ayeletback

לא חייבים אפשרות ביטול ללא עלות. צריך אפשרות ביטול בעלות סבירה.

הרי גם הביטוח הוא לא בחינם, הן בעלות הקניה והן בהשתתפות העצמית. בפועל הוא יחזיר רק כ-75% מהתשלום בפועל

כמה זה סביר – כל אחד ודעתו האישית, וארנקו האישי

אם אני זוכר נכון:

בכל מקרה לא צריך להזמין כרגע סיורים, או שירותים נוספים על הספינה. מדובר רק על מחיר הקרוז

רויאל קריביאן גובים 75% אחוז מראש, ומהם הם יחזירו את המיסים שמהווים 10-20 אחוז מעלות הקרוז. כלומר הנזק בפועל הוא כ-60% מעלות הקרוז נטו.

המחיר שצוטט בזמנו לגבי הקרוז היה 2600 דולר. 60% מזה זה 1560 דולר. כלומר אם תזמיני ותבטלי אחר כך יהיה לך נזק של 1560 דולר.

אם היתה אפשרות ביטוח בהפניקס היית כנראה משלמת עכשיו 8.5% מתוך כל ה-2600 דולר שהם 221 דולר, ובמקרה של ביטול היית מקבלת חזרה 80% מ 1560 שהם 1248 דולר, והיית נשארת עם נזק של 312 דולר מהקרוז ועוד 221 מהביטוח וביחד 533 דולר.

כלומר אם הייתה אפשרות לעשות ביטוח עכשיו היית משלמת עוד 221 דולר בכל מקרה, ובמקרה של ביטול היית חוסכת 1000 דולר.

• @אנשיםטובים אמר:

ם היתה אפשרות ביטוח בהפניקס היית כנראה משלמת עכשיו 8.5% מתוך כל ה-2600 דולר שהם 221 דולר, ובמקרה של ביטול היית מקבלת חזרה 80% מ 1560 שהם 1248 דולר, והיית נשארת עם נזק של 312 דולר מהקרוז ועוד 221 מהביטוח וביחד 533 דולר. כלומר אם הייתה אפשרות לעשות ביטוח עכשיו היית משלמת עוד 221 דולר בכל מקרה, ובמקרה של ביטול היית חוסכת 1000 דולר.

אבל אין לה אפשרות לעשות ביטוח מהפיניקס.
    אנחנון לא בדיו תאורטי אלא במקרה מעשי.
    מכיוון שגם אני בנושא הקרוזים השנה, אין שום דרך לבטח קרוז בלי הטיסות הבין לאומיות.
    אני קניתי את הקרוז הרבה לפני שקניתי כרטיסי טיסה ולא היתה שום אפשרות לבטח אותו .

• @ayeletback אמר:

אנחנון לא בדיו תאורטי אלא במקרה מעשי.

המספרים שנתתי הם מעשיים

שני שאלה על מה עושים עם זה שהראל עצרו ביטוחים וציינה שהיא לא יכולה לעבור להפניקס. כלומר אם היא הייתה יכולה להעביר את הביטוח להפניקס כנראה היא הייתה עושה את זה. או שאם עוד היה אפשר להוסיף את הביטוח בהראל היא הייתה עושה את זה (אבל טיפה יותר זול)

ניסיתי להסביר שבעצם העדרו של ביטוח זו לא אפשרות הרבה יותר גרועה מלעשות ביטוח בהפניקס אילו היה אפשר

בביטוח של ביטול נסיעה (מכל סיבה עם השתתפות עצמית או מסיבה מזכה ללא השתתפות עצמית) תמיד צריך לזכור שהנזק הפוטנציאלי הוא אלפי שקלים “בלבד” (להבדיל ממאות אלפי שקלים ויותר בביטוח בריאות).

אני לא מזלזל באלפי השקלים האלה, אבל זה כנראה כסף שיש לנו (אם לא, לא היינו מזמינים טיול). כלומר בהחלט יכאב לנו הנזק של אלפי השקלים, אבל לא רק שזה לא יגרום לנו למכור את הבית, אלא למעשה זה לא יפגע בכלל בחיי היום יום שלנו, פשוט יגרום לנו לא לצאת לטיול במקום זה שבוטל.

• שאלה אולי תמה, אבל אם אתה עושה קרוז על ספינה, האם הספינה עצמה לא אמורה להיות מבוטחת בביטוחים שונים ולבטח את הנוסעים שעליה? היא אמורה להיות אחראית על הנוסעים…

בחזרה