בחזרה

אזהרה משיטת מצליח בהשכרת הרכב באיטליה

• שכרתי רכב במג’יורה. בד”כ בסדר. חתמתי על כך שבמידה ואחזיר את הרכב עם טנק דלק ריק (הומלץ לי לעשות כן) אשלם 64 אירו. החזרתי עם טנק דלק מלא, אישרו לי שהוא מלא, והבטיחו לי שהקבלה תצא תקינה וללא חיוב (כי נשאר שם חיוב 64 אירו לכאורה עם קו מחוק עליו). בפועל, הגיע חיוב 64 אירו במייל. פניתי בתלונה  לחברת ההשכרה בישראל ואני ממתינה להתייחסות. הסוכנת שלי אמרה לי ששיטת מצליח עובדת להם לפעמים. אני עוקבת אחרי המיילים שלי וכן ההוצאות השוטפות כך שגיליתי זאת מייד. ממש מעצבן.  

• @rozmar

הייה לי את זה עם sixt בברצלונה לפני שנים בודדות. ערערתי בכעס כשאני מצרף צילום חשבונית שמראה תדלוק דקות לפני החזרת הרכב, על רקע הdashboard עם מיכל מלא, עם ציון שעת הצילום בשדה. זוכיתי.

• @rozmar

לכן, במצב כזה, המליצו לי תמיד, להתעקש ולבטל את הביטוח הזה,

ובפרט אם לוקחים סולר\דיזל, היות והסיכוי שלך לרוקן את טנק הדלק שואף לאפס בהנחה שהינך נוסע לסקי מרחק של שלוש שעות +סיבוב באתרי האיזור,

וכך נהגתי למעט פעם אחת שלקחתי עשרה ימים מאיטליה לסלובניה ולקרואטיה, ובאמת החזרתי את האוטו עם נורת דלק דולקת ;).

• @rozmar

לא מבין מה הבעייה למלא דלק 30 ק"מ לפני שדה התעופה? לשלם מראש על מיכל מלא זה ממש לתת מתנה לחברות ההשכרה.

• @yanivparan

אבל ברור מדבריי שטנק הדלק היה מלא ! הם המליצו לי להחזיר ריק ואני החזרתי אותו מלא. הם גם אמרו בהתחלה שהעלות היא רק אם אחזיר את המיכל ריק וכי כדאי לי להחזירו ריק כי המחיר לדיזל אצלם נמוך מאד. בדיעבד, הטעות היתה לא לצלם את המיכל המלא עם התאריך והשעה כפי שהמליצו קודם. 

• @rozmar

אם כך אין ספק שפעלת נכון. קרה לי במינכן אם אויס, הבחור שקיבל את הרכב אישר שהכל בסדר ונתן לי פתק . לא הסתכלתי מה כתוב ורק בבית ראיתי שחוייבנו על רבע מיכל. שלחנו חשבונית תדלוק משדה התעופה וזוכינו. חשוב לשמור את החשבונית של התדלוק האחרון.

• @rozmar

טיפ קטן.

כשמגיעים לשדה התעופה מקבלים כרטיס, חניה עם תאריך ושעה, מניחים אותו ליד מד הדלק ומצלמים בסלולארי, כך יש הוכחה שהטנק מלא עם תאריך ושעה!!!

• @rozmar

איפה עשית את ההזמנה, דרך סוכן ישראלי?

דרך סוכן בחו”ל?

ישירות מול מג’יורה?

האם כשלקחת את הרכב שינית את ההזמנה? זאת אומרת שההזמנה המקורית לא כללה את ה fuel option?

מה היה כתוב בדיוק בחוזה הסופי? “אמרו” ו”הבטיחו” נחמד אבל מה שכתוב בחוזה חשוב יותר

קשה לעזור אם אין את הפרטים המהותיים, וגם אזהרה ערכה נפגע אם אין את הפרטים

• @דוקטור-דו-ליטל

סוכנת ישראלית, ספק ישראלי.  לא שיניתי דבר בהזמנה. הכל נאמר כחלופה מומלצת בלבד. הבנתי היטב מה שנאמר לי. בדיעבד, הייתי צריכה לתעד את השעה והמקום בצילום. נשלחה תלונה ונעדכן בקורותיה. 

אגב, לא ביקשתי עזרה. רציתי לעדכן. 

• @rozmar

נראה שגם הסוכנת הישראלית מנסה את שיטת מצליח,

לקחה ממך הזמנה, קרי יצרה איתך חוזה, עכשיו היא מנסה להתחמק מאחריות,

לא נראה לי שאת צריכה לשתף איתה פעולה בעניין הזה.

שאלתי מה בדיוק נכתב בחוזה כי חוזים רבים עם fuel option אומרים שקנית את האופציה להחזיר מיכל ריק, אבל את לא יכולה לקבל החזר על האופציה אם החזרת מיכל מלא.

ברור שאני מאמין לעדות שלך על מה שנאמר, אבל אם יש חילוקי דעות החוזה הרשום הוא הקובע ולא נתת את המידע הזה.

האזהרה יכולה להיות לבדוק את החוזה, גם מול הסוכנות הישראלית וגם בתחנת ההשכרה, זאת במקרה שמה שהבטיחו לך שונה ממה שרשום בחוזה, או אזהרה אחרת – הסוכן בארץ מתכחש לאחריותו וחברת ההשכרה מפירה חוזה. שתי אזהרות שונות שתלויות בפרטי ההזמנה שלך.

• @דוקטור-דו-ליטל

חשבתם למה הם מציעים להחזיר ריק ולא מלא?

ומה זה בכלל ''ריק''?

פעם, נאמר לפני 10 שנים, הנוהג היה תמיד ממלא למלא. לא היתה אופציה של להחזיר ריק, ואם היו מחזירים ריק - נקנסו.

במזרח המציאו את שיטת ה''ריק''. וזה היה כל כך ריק שהיו צריכים למלא בהזדמנות הראשונה. תמיד.

בעיקר בקטנועים.

הם פשוט שאבו את עודפי הדלק מהמיכל. כי אי אפשר להחזיר ריק לחלוטין כי לא רואים את התחתית.…

ואז אמצו השיטה גם במערב.

בחזרה