בחזרה

ניו יורק סיטי עד אורלנדו באפריל

• אנחנו אמא ובת 18, נוסעות לשבועיים באפריל (יום לפני ערב פסח), מתחילות בניו יורק כשהתכנון להישאר בניו יורק 4 ימים ומשם להמשיך ברכב שכור דרך הרשי ולנקסטר לכיוון וושינגטון (לקחתי יומיים לטיול הזה) בוושינגטון להישאר יומיים-שלושה ואז בטיסה להגיע לאורלנדו- דיסניוורלד וכו’ 3 ימים, הטיסה לארץ ממיאמי

האם התכנון ריאלי והאם יש אופציות אחרות מומלצות, מה לגבי השכרת רכב בניו יורק-מיקום מומלץ לאיסוף הרכב, יציאה מניו יורק וכו’

אנחנו לנות במנהטן קרוב להיי-ליין, כל המלצה, דעה תתקבל בברכה

• @yael1000

ברוכה הבאה,

אני הייתי חושבת פעמיים על נסיעה דרך הרשי ולנקסטר לוושינגטון, מכיוון שאני לא בטוחה שה’אטרקציות’ שוות לכן במיוחד שאתן צריכות לעמוד בסד זמנים די לחוץ. הייתי גם מקדישה יותר זמן לוושינגטון עצמה וגם שוקלת להוסיף זמן לאורלנדו.

נקודה נוספת לטובת ויתור על שכירת רכב בניו-יורק ונסיעה לוושינגטון היא שבין ניו-יורק לוושינגטון אפשר לעבור עם אוטובוס או רכבת ואז אין צורך בחניה בוושינגטון.

מה התוכניות הספציפיות לניו-יורק ו-וושינגטון?

שימי לב שאתם מפספסות בקצת את פסטיבל פריחת הדובדבן בשווינגטון: https://nationalcherryblossomfestival.org/

אביה

• @yael1000 אמר:

להגיע לאורלנדו- דיסניוורלד וכו’ 3 ימים, הטיסה לארץ ממיאמי

מאורלדנו למיאמי יש כמה שעות נסיעה. אם הטיסה בשעות הצהריים המאוחרות אפשר לנסוע על הבוקר. אם הטיסה מוקדמת יותר זה גורר השכמה מוקדמת ו/או מעבר לינה ערב קודם.

הטיסה לאורלנו לוקחת גם חצי יום.

אז כמה זמן בעצם נשאר לכם לאורלנדו? כמה ימים מלאים?

לדיסני יש 4 פארקים באורלדנו (וגם פארקי מים). יש גם שני פארקים של יוניברסל ויש גם פארקים ויעדים נוספים. כל פארק לוקח יום שלם. ברור שלא חייבים לבקר בכל הפארקים, אבל כדאי להבין מה בכלל אפשרי

הנסיעה מניו יורק לוושינגטון נראית לי פחות מעניינת. כמו שנאמר יש אפשרויות נסיעה פשוטות בין היעדים.

אם רוצים טיול אוטו (וזה יכול להיות נחמד, וגם אם מעניין קל לשלב בו שופינג) הייתי מנסה לעשות את זה בפלורידה. כלומר להעביר את היומיים האלה לחלק של פלורידה (אם זה עוד אפשרי)

• רק רציתי להוסיף שאחרי שעשיתי טיול דומה בהרכבו (דודה ואחיינית לפני גיוס) הייתי מערבת את הבת בתכנון מכיוון שיש להן כל מיני דברים שהן ירצו לבקר/לראות שהן נחשפו אליהן באינסטגרם וכו’ שיכולים ‘לעשות’ עבורה את הטיול.

כמו כן, שימו לב שבוושינגטון יש מוזיאונים (לאו דווקא של אומנות) עצומים וחינמיים כך שיומיים לדעתי עשויים להיות מעט מדי זמן.

וכתמיד, כדאי לרווח את התוכנית כדי לתת מקום לשינויים/חוויות לא מתוכננות. 

אני והאחיינית החלטנו לקחת כמה שעות בוושינגטון וללכת לעשות מניקור ביחד – סתם החלטנו להאט ולחוות משהו ‘רגיל’ באווירה אחרת מה שהפך אותו לחוויה ייחודית. 😎

אביה

• @aviatiko

קודם כל, תודה

השיקול הוא להיות אדון לעצמנו בין ניו יורק לוושינגטון, המסלול לגמרי מתוכנן עם הבת שלי לפי מקומות שהיא רוצה לראות.

אני מחזירה את הרכב בשדה תעופה בוושינגטון לפני השהות שם כך שחניה לא מטרידה אותי

• @אנשיםטובים

התכנון הוא להיות 3 ימים נטו באורלנדו, אף אחת מאיתנו לא אוהבת אקסטרים/רכבות הרים מפחידות כך שנראה לי שיספיק לנו

פחות מעוניינות לטייל בפלורידה, היעד הוא דיסניוורלד

תודה

• @yael1000

תכנון בהחלט ראלי

4 – ימים ניו יורק

2 ימים – ניו יורק לוושינגטון עם רכב (לילה בדרך)

3 – ימים – וושינגטון

1 יום מעבר מוושינגטון לאורלנדו

3 ימי באורלנדו

1יום מעבר למיאמי

אפשרי להוריד יום אחד מוושינגטון לטובת אורלנדו

לגבי לקיחת רכב מניו יורק  – תבדקו מה הצעה הכי טובה – היכן נמצאת תחנת לקיחת הרכבים  ולשם תגיעו עם הובר – הכי קל

דבר נוסף לגבי ההשכרה – תראו מה ההפרש בין ימי השכרה עם וושינגטון וללא וושינגטון  – לפעמים לא כדאי להחזיר את הרכב (השכרה של 3 ימים יכולה לצאת כמו 5 ימים)  וכדאי להישאר עד לעזיבה של וושינגטון.  צריך לבדוק עלות חניה + חסכון של מונית לשדה      

• עוד מילה על טיול בפלורידה מול טיול בפנסילבניה:

ברור שזה טיול שלכן והחלטה שלכן

אם יש לכן משהו חשוב שרציתן לראות בדרך בין ניו יורק לוושינגטון – לכו ללכת על זה. אבל על פי מה שכתבת נראה לי ש”סתם” בא לכן. ואם זה אכן “סתם” אז אני מרשה לעצמי להצביע על יתרונות וחסרונות.

על פי הדעה הרווחת פה בפורום הרשי נחשב סתמי. כלומר זה מקום נחמד לעצור בו בדרך כדי לשבור נסיעה, אבל לא יעד ששווה לנסוע אליו במיוחד. חנות שוקולד גדולה (אבל חנות), סדנת שוקולד (שם קוד לזלילה ללא גבולות) שאפשר לעשות גם בארץ בכל מיני מקומות, ולא הרבה מעבר לזה.

לנקסטר – איזור מאד יפה לנסוע בו. שדות חקלאיים, איימישים עם הכרכרות שלהם ועוד. אפשר לשלב ביקור קצת במוזיאון או חווה איימישית ללמוד עליהם. אבל אלא אם כן אתן מאד בקטע זה שוב לא משהו מיוחד שחובה לעשות אותו. יש מי שטוען שחוויה אנתרופולוגית דומה אפשר לקבל במאה שערים (בלי הכרכרות).

אז אם המטרה היא “סתם” לראות איימיש והרשי אני מציע לשקול שנית. לא כי אי אפשר, אלא כי החלופות עשויות להיות מעניינות יותר.

נסיעה מניו יורק לוושינגטון תהיה יותר קלה, יותר זולה ויותר מהירה באוטובוס. אפילו רכבת תהיה זולה יותר מרכב שכור. הרכב יקר בניו יורק (אם כי ליומיים זה לא נורא) ויש דמי החזר. נהיגה במנהטן היא לא מהנה (אם כי לא סוף העולם). תביאו בחשבון שזמן הנסיעה נטו (מדלת המלון ועד דלת המלון) זה כ-9 שעות כולל הגעה אל/מ תחנות ההשכרה (תלוי במיקומים המדוייקים).
    בפלורידה לעומת זאת אני מניח שבכל מקרה תשכרו רכב, הן כדי להגיע לפארקי הנבחרים, והן כדי להגיע למיאמי. אז טיול רכוב שם יכול להיות מאד נוח. וגם יחסית זול (רכב זול בפלרידה, וגם ככה שוכרים אותו). יש בהחלט אתרי עניין בפלורידה (תספרו מה מעניין אתכן וננסה לעזור).

• @דור-ד

תודה רבה

• @אנשיםטובים

אנחנו יוצאות מניו יורק בשבת, לפי מקומית שהתייעצתי איתה זה לא כזה נורא

קיבלנו המלצות חמות על הרשי ולנקסטר והבת שלי שהנסיעה לכבודה בחרה ביעדים אלו

אנחנו טסות מוושינגטון לאורלנדו ומאורלנדו למיאמי

הזמנו מלון באורלנדו שיש בו שאטלים לפארקים, לא התכוונתי לשכור שם רכב, מה האופציות להגעה לשדה התעופה?

מעבר לכך פלורידה לא זכורה לי כמעניינת מעבר לפארקים, יכול להיות שאני טועה...

• @yael1000 

קיבלנו המלצות חמות על הרשי ולנקסטר והבת שלי שהנסיעה לכבודה בחרה ביעדים אלו

היינו בהרשי עם הבן הגדול כשהיה בן ארבע, הוא באמת נהנה מאוד. מכיון שהבת קצת יותר גדולה, אני ממליצה להסתכל בסרטונים של הרשי ביוטיוב ולראות אם באמת מתחברת. כנ"ל לאזור לנקסטר. 

מעבר לכך פלורידה לא זכורה לי כמעניינת מעבר לפארקים, יכול להיות שאני טועה…

כן, יש מה לראות בפלורידה, היו בעבר שרשורים מפורטים בפורום, שווה להציץ.  

• @yael1000

כל הטיסות הוזמנו? או שיש עוד גמישות כלשהי?

אם אני מבין נכון תהיו באורלדנו בסוף שבוע?

אני באמת לא מנסה לשכנע אתכן למשהו כזה או אחר. אבל אני תוהה האם ההחלטות שקיבלתן לטיול מבוססות על מידע ו/או מחקר, או על שמועות.

הפארקים של אורלדנו הם בכלל לא אקסטרים. למעשה הם העיקר הוא לא רכבות הרים. כלומר יש רכבות הרים, אבל העיקר זה האוירה של הפארק. וחלק לא קטן מהאטרקציות זה הופעות, מפגשים עם דמויות, ומתקנים שאינן רכבות הרים אלא סרט שמוקרן על כסאות נעים, או קרונית שנעה בתוך סיפור וכדומה.

יש המון מה לעשות בפלורידה. זו אחת המידונות היותר מתוירות בארה”ב, ולמרות שחלק ניכר מהתיירות מתנקז לאורלדנו אז יש עוד הרבה.

שאטלים לפארקים – צריך לבדוק מה המשמעות של שאטל. האם מדובר על שאטל פרטי של המלון או כזה שאוסף מכמה מלונות? האם זה שאטל שמפזר בכל הפארקים או יעודי לפארק שלכם. השילוב של שני אלה יכול להיות בזבוז זמן גדול. מה השעות של השאטל? האם יש אחד ביום? והאם השעה מתאימה לכן? או שיש כמה ביום? או שבכלל מדובר על שאטל פרטי עבורכם (כמו מונית)? אורלדנו אחד המקומות הנוחים לשכור בהם אוטו בארה”ב. הרכב זול, יש חניה בכל מקום (אם כי בפארקים היא לא זולה). רכב מאפשר ללכת למסעות מחות לפארקים – או על הבוקר או בערב וככה להוזיל חלק מהעלויות.

אורלדנו זה לא רק דיסניוורלד. מקובל לאמר שלמבוגרים יותר יוניברסל עשוי לקסום יותר. ואולי דווקא לשחות עם דולפינים או משהו אחר?

זה בסדר גמור להשאר עם התוכנית המקורית שלכן. זה טיול נהדר. אם חשבתן על הנושא לעומק והחלטתן שזה מה שמתאים לכן – מעולה. אבל אם אתן מתבססות על שמועות בלבד – אני חושב ששווה לחשוב עוד טיפה מה נכון לכן.

בלי קשר – הייתי שוקל לשנות מסלול בוושינגטון – מניו יורק לקחת אוטובוס ישר לוושינגטון, ואת הרכב לשכור אחרי וושינגטון ואית גם לנסוע לשדה. ככה תרוויחו את וושינגטון בסוף שבוע שאז היא יותר זולה (אם גי יש מקומות סגורים).

ובכל מקרה – שווה לראות מה המשמעות של יג הפסחא – הן בוושינגטון והן בפנסילבניה. האם יש אירועים מיוחדים שכדאי להגיע או להמנע מהם.

בחזרה