בחזרה

האטה בתיירות?

• @גדליהו-מהגרעין

אז זאת אמנות אולטימטיבית בשבילך

וגם זאת

• @גדליהו-מהגרעין

ולמה לי פוליטיקה עכשיו?

אז מרוב דיונים וספקולציות בכמה שירשורים, די התעייפתי, וחשבתי שלא יזיק לנו אולי מישהו כזה?

ה- wizard של העיר קרייסטצרץ בניו זילנד, מאז 1974 שבה הופיע עם סולם ותלבושת הולמת את התפקיד בכיכר הקתדרלה, והחל לנאום על כל אלמנט בחיים שהתחשק לו במשך שעה אחת בצהריים, הוא הפך לאטרקציה תיירותית, לקוריוז, לחביב ושנוא הקהל. צבר אוהדים ומתנגדים ( שרפו לו את הבית באחת הפעמים),

יצר ( או יצרו עבורו) מפה מיוחדת עם הטל שבו העולם הפוך וניו זילנד יושבת על גג העולם במקום בתחתית.. והוא אפילו קיבל משכורת שנתית מהעירייה על שירותי ויזרדיות ( אחרי שבראשית דרכו  בכלל עצרו אותו, אני מניח שעל הפרת הסדר הציבורי)

ב-2011 עם רעידת האדמה החזקה שפקדה את קרייסטצרץ וגרמה נזק ל אחוז גדול מאוד מהמבנים בעיר, גם הקתדרלה נחרבה. הויזרד שקל לפרוש ( הוא היום בן 88), כי המציאות עבורו אינה כפי שהיתה, אבל החליט לחזור ולהילחם כנגד הרעיון למחוק את מה שנשאר מהקתדרלה ולבנות משהו חדש. רק ב-2020 החליטו שהמבנה ישופץ, כך שעוד שנים יעברו עד שישוקם.

אני לא יודע איפה יושבים מאיזיני הויזרד היום ( פעם זה היה על מדרגות הקתדרלה למיטב זכרוני), ואיפה וכמה הוא אכן מופיע. אבל יש לו כבר מתלמד ב-6 השנים האחרונות שעתיד להיכנס לנעליו ביום שיפרוש. ולבחור קוראים  Ari Freeman חיפשתי קלות בד”ר גוגל ולא מצאתי עדויות ליהדותו.. אבל זו יכלה רק להיות אנקטודה חביבה.

התמונה המצורפת כבר דהתה, אבל היא הרבה לפני שקם יורש, או שנחרבה הקתדרלה..

מי שרוצה להעמיק בסיפור הדי משעשע- לא חסרים קישורים באינטרנט, והחלטתי לא לתעדף אף אחד מהם…..

• @גדליהו-מהגרעין

די הזוי כל הסיפור הזה🤨

• @rinisco

בירושלים היו הרבה משוגעים כאלה, רייזלה ופייפלה, זוג קבצנים זקנים שצעקו על מי שלא זרק להם מטבע, גברת קשר לאחד שניסתה “למכור” איזה אמונה,

זוזו, בחור עם תסמונת דאון שהסתובב במשולש וצעק “זוזו” כדי שיפנו לו דרך ולא יגעו בו ועוד אחרים כמו למל שימעלע בבית מזמיל ואחרים בשכונות אחרות.

• @גדליהו-מהגרעין

נחמד, אם היה נואם בהייד פארק, לא היה מקבל דמי- כיס על הנאומים (היה שווה לו לעבור לשם). 

נשמע שהוא לא מתכוון לתת את הג׳וב לצעיר שמנסה להדיח אותו(אולי עד שהברכיים יקרסו).

*מפתיע שיש אנשים שחושבים שאומן רחוב, הוא ווירדו(בעצם לא מפתיע).

• @aljaje

גם בהייד פארק קורנר המקומיים מתיחסים לקבועים כאל וירדוס ואף כמד אז א האטר.

בחזרה