בחזרה

אמסטרדם תכנון טיול

• בעז"ה אנחנו אמורים להיות באמסטרדם לשבוע כשהנחיתה ביום ראשון והחזרה ביום שישי.

מקריאת קצת חומר על אמסטרדם בפרט ועל הולנד בכלל מסתבר שלאמסטרדם יספיקו יומים או שלשה .

מחוץ לאמסטרדם ככל הנראה נצא לכיוון גני קוקנהוף יום אחד . ועוד יום כרגע עדיין לא תוכנן כאשר אוטרכט באה בחשבון וכן זנדם או אולי חיטהורן.

1. האם כדאי לשכור אוטו ליום או יומים לטיולים מחוץ לאמסטרדם ועל הדרך להרויח גם הגעה נוחה לשדה התעופה לפנות בוקר ביום שישי.

2. מה עוד אפשר לעשות ביום של גני קוקנהוף עם או בלי אוטו תלוי בתשובה לשאלה הראשונה.

3. מבדיקה שעשיתי כל נסיעה מחוץ לאמסטרדם תיקח יותר משעה. ובהנחה שאנחנו עם שתי תינוקות בגילאי שנה חוזרת השאלה הראשונה עם או בלי רכב.

נ. ב.

ההרכב שלנו שני זוגות בגילאי 25 ו32 פלוס,שני תינוקות בני שנה.

• מורחק

@eliez

תמיד עדיף לשכור רכב כאשר יוצאים לטיל מחוץ לעיר.

צריך להבין שלאמסטרדם לא נכנסים עם הרכב אלה מחנים אותו בחניונים ברינג החיצוני ולוקחים רכבת פרפרים למרכז העיר.

• @eliez

אין תשובה נכונה באופן אבסולוטי. קחו בחשבון את כל הפרמטרים ואז תוכלו להבין מה נכון יותר עבורכם. 

עובדות

• במידה ואתם לוקחים רכב שכור – אתם מקבעים את עצמכם ליציאה אל מחוץ לעיר לימים ספיציפיים עם פחות גמישות. 
    • עבור רכב שכור – יש לשכור גם כסאות בטיחות מתאימים (או להביא מהארץ) מצד אחד טרטור / עולה יותר כסף מצד שני בטוח יותר מאשר שיישבו על הברכיים שלכם בתחבורה הציבורית. 
    • רכב זה נוח מאוד בטיול מחוץ לעיר, במיוחד כשאתם עם תינוקות
    • רכב זה ממש לא נוח כשאתם נמצאים בתוך העיר – ולא ממש חוסך (חניה זה מרך נדיר ויקר)

תחשבו על אילו מקומות תרצו לבקר מחוץ לאמסטרדם. יכול להיות שאפשר יהיה להעתיק את מקום הלינה של אותו הלילה לעיירה קטנה יותר ונוחה יותר להתניידות עם רכב במקום לחזור לעיר. 

• @eliez

מאוד לא ממליץ לישון באמסטרדם בימים שאתם מתכוונים לטייל מחוץ לעיר.

תשקלו לא לישון באמסטרדם בכלל, לישון מחוץ לעיר ובימים שרוצים לבקר בה להגיע בנסיעה.

להרכב שלכם, עם תינוקות, נראה לי שאפשרויות הלינה מחוץ לעיר יכולות להיות הרבה יותר נוחות.

לגבי שכירת רכב: אתם שישה + מטען של שתי משפחות שכולל ציוד לתינוקות (בטח טיולון לכל פעוט וכו’)

ממליץ שתבדקו עלויות לרכב שיתאים, או לשני רכבים, ותראו אם האופציה באה בחשבון מבחינתכם.

• @eliez

אני לא מומחה להולנד!

אני לא הייתי פוסל את האפשרות של לינה באמסטרדם ויציאה מהעיר בתחבורה ציבורית

תלוי כמובן איפה ישנים באמסטרדם, אבל להבנתי יש תחבורה ציבורית נוחה יחסית לשלל אתרים. גם לשדהף גם לאוטראכט וגם לגני קיקהנוף.

המחירים לא מאד זולים, אבל יותר זולים מרכב שכור+חניה

לינה באמסטרדם לא זולה, אבל מאפשרת המון גמישות. הן בבחירת הימים ליציאה מהעיר, והן לאפשרות לצאת או לא לצאת בערב לבלות (בהרכב מלא או חלקי)

• @משה-22

מה זה רכבת פרפרים?

והאם אין כלל חניה באמסטרדם?

• @eliez

"רכבת פרפרים" צ"ל: רכבת פרברים(אולי התעופפו כמה פרפרים על המקלדת). 

יש חניה אבל יקרה, אפשר לקרוא כאן וכאן.

• @eliez

אני מניחה שהכוונה הייתה לרכבת פרברים אולי.

ואם אתם לנים בשכונה היהודית (?) ב Amstelveen -זה לא במרכז אמסטרדם וניתן למצוא שם גם חניה--אבל הכניסה לעיר במטרו או רכבת, תלוי מיקום הלינה.אם אני מבינה נכון מהודעות קודמות חשוב לכם ההיבט היהודי, תפילה יומית ואוכל כשר- אז זה המיקום הנכון עבורכם.

מיקום כזה גם יאפשר לכם יציאה קלה עם רכב ליעדים מחוץ לעיר בהתאם לרצונכם, כיסאות בטיחות לילדים, אפשרות לעצור איפה שרוצים וכו.

• @יונית

תודה רבה .

בהחלט ניכרת שליטה בפורום.

ואכן אנו לנים במלון אדג’יו בשכונת אמסלבין.

השאלה כיון שקראתי שבכל יעד ניתן לשהות כשעתיים שלוש לערך (חיטהורן או קוקנהוף) האם באמת כדאי רכב כדי לטייל באיזור כי בתחבורה ציבורית עדיין לוקח יותר זמן אפילו כשהיא מאוד יעילה.

• @eliez אמר:

השאלה כיון שקראתי שבכל יעד ניתן לשהות כשעתיים שלוש לערך (חיטהורן או קוקנהוף) האם באמת כדאי רכב כדי לטייל באיזור כי בתחבורה ציבורית עדיין לוקח יותר זמן אפילו כשהיא מאוד יעילה.

לא ברור

מה הכוונה בכל יעד ניתן לשהות שעתיים שלש בערך?

איך הגעת לחיטהורן?  (חד משמעית לא העונה ולא עם פעוטות והמרחק גדול)

תחבורה ציבורית אינה אפקטיבית עבורכם ממקום הלינה !!! אתם לא באמסטרדם אלא בפרבר דרומי שלה- כלומר המשמעות להגיע מהמלון לתחנה המרכזית בתחבורה ציבורית ומשם לקחת תחבורה ציבורית ליעד החיצוני? -לא נוח עם ילדים ועגלות.

תוסיף לזה את העיתוי של הטיול (סוף מרץ תחילת אפריל? ) ואת מזג האוויר הצפוי? (אם נוסעים במכונית ומתקדר אז חותכים ונוסעים איתה למקום אחר, אבל באוטובוס זה פחות אפשרי בלוחות הזמנים וכו)

לדוגמה- מהמלון שלכם להגיע לתחנה המרכזית באמסטרדם--אתםהולכים כ10 דקות ואז צריכים לעלות קודם על קו 5, עד שמגיעים לתחנת ZUID- ומשם מחליפים למטרו קו 52 שיקח אתכם ליעדים בעיר--או עד התחנה המרכזית – כל הסיפור הזה בערך 50 דקות אם הכל מתקתק וללא זמן המתנה (מאד אופטימי מצידי)--ומכאן נניח רוצים לנסוע הלאה--אז תתחילו להוסיף זמן נסיעה. מסורבל למדי, ובטח עם תינוקות.

• מורחק

@eliez

לגבי הפרפרים כבר קיבלת תשובה.

ואכן מצטרף להמלצה לא לישון באמסטרדם אלה להגיע אליה במסגרת יום טיול אחד יספיק עם רכב שמחנים אותו בחניון ברינג החיצוני .

אני חניתי באצטדיון הכדורגל בחניון וקניתי כרטיס חניה משולב עם רכבת הפרפרים.

ואז למעשה יש יתרון שעם הרכב אתם יכולים לקחת יום לכיוון הצפון ויום לכיוון הדרום .

• @יונית

לטיולים רחוקים יחסית, ברוב המקרים יהיה נוח עם רכב, אבל כשמטיילים באמסטרדאם ואם רוצים גם אוטרכאט (40-60 דקות מאסטלפיין) ומקומות נוספים מזרחית או דרום מזרחית לאמסטדאם, רכבות רבות עוצרות באמסטלפיין.

אמסטלפיין גם קרובה מאד לסכיפהול (בגלל זה מטוס אל על נפל דוקא שם) ונסיעה קצרה כזו עם מונית/הסעה לא יקרה ומהירה מאד.

• @Sailor

• עשרים שניות של טרחנות מצידי 😁:

"אמסטלפיין גם קרובה מאד לסכיפהול (בגלל זה מטוס אל על נפל דוקא שם)" - המטוס התרסק בביילמר(לא באמסטלפיין) ובגלל כמה פינים שהתרופפו וטייסים שהחליטו לנחות במסלול מסויים(לא בגלל שהשכונה היתה שם או בשל מצבם הפיננסי של הדיירים).  

• @יונית

בקשר לחיטהורן קראתי פה בבלוג של מישהו שהיה שם לפני שנה באפריל וגם השאיר כמה תמונות וזה נראה דווקא מעניין.

אלא א"כ את מתכוונת למזג אוויר קר. ולזה באמת אין מענה מלבד הצטיידות בהתאם.

וקשר לשאר התגובה אני מבין שככל הנראה נאלץ לקחת רכב, אז תודה רבה לבינתיים.

נ.ב.

הכוונה שניתן למצות את הטיול במקום מסוים בשעתיים או שלש ולא לשרוף יום שלם עליו שזה כנראה מה שיקרה אם ננסה בתחבורה ציבורית.

• @eliez

כשיש לך יומיים או שלשה מחוץ לאמסטרדם-חיטהורן (חמודה מאד) אינה חובה

כשיש לך טיול בחודש מרץ-חיטהורן ממש לא חובה בגלל מזג האוויר הצפוי, וכמות הסירות המושכרות קטן מאד (אם בכלל-תבדוק אם משכירים לפני 1.4)

כשיש לך טיול עם תינוקות בהחלט כדאי להתחשב בכך בתכנון המסלול, נסיעות קצרות, חלופות לימי סגריר וכו.

• @יונית

שוב תודה על העצה.

ותודה על כל הטרחה.

• בקשר לחניה באמסטרדם .

אנחנו לנו מחוץ לעיר. בפעם הראשונה כשהגענו לאמסטרדם, חנינו באמסטרדם ארינה ולקחנו רכבת למרכז. זה לקח בערך שעה וחצי, כולל חיפוש חניה, חיפוש רכבת, המתנה, קנית כרטיסים והנסיעה עצמה.

בפעם השניה העדפתי כבר להגיע למרכז עם רכב ולחנות בחניון יקר. זה לקח כחצי שעה.

חסכתי בערך שעתיים באותו היום. מבחינתי זה שווה את החניה היקרה שעלתה כ 30 יורו ליום שלם. 

• מורחק

@dmitrys

בשביל 30 יורו זה באמת משתלם לחנות במרכז.

מוכן לשלם גם 60 יורו .

אם הייתי יודע כך אז לא הייתי מחנה בחניונים הרחוקים.

שווה את המאמץ הטרחה והלוגיסטיקה.

• @eliez

ממליץ לשלב את ליידן עם קוקנהוף. אולי גם האג או דלפט אם יש זמן.

• @משה-22

למי שמעוניין, זה החניון. 6 יורו לשעה, אם עוברים 5 שעות אז 20 יורו לכל היום, נמצא מול הנמו.

בחזרה