בחזרה

יומיים-שלושה בניו-זילנד, מה כדאי?

• שלום,

אני אמור לטוס לכנס מטעם העבודה לניו-זילנד. הכנס יהיה באוקלנד בין ה- 10/05-13/05, אז חשבתי לטוס קצת קודם. יהיו לי לכל היותר שלשה ימים לטייל (לאו דווקא באוקלנד) ואולי ב- 10/05 אני יכול גם לטייל באזור אוקלנד כי הכנס מתחיל בערב. ראיתי שזה לא בדיוק העונה של הטרקים, אבל זה מה יש. מה חובה לעשות?

• @dnh

באי הצפוני יש כמה אזורים כדאי לטייל בהם, העיקרי הוא האזור הגעשי בין ניו פלימות, למרגלות הר טראנאקי לטאופו כשבאמצע הדרך נמצא הטונגרירו.

גם בנסיעה אפשר להנות מנופים לא שיגרתיים.

צפונה מטאופו ועד רוטרואה יש ריכוז של תופעות גאותרמיות, אבל בגלל ניצול האנרגיה התרמית רו הגייזרים נעלמו ואלה שנשארו עלובים מאד בהשואה לילוסטון, איסלנד וקמצ’טקה., כך שאם ראית אחד או יותר מאלה, אפשר לותר על זה.

אפשרות אחרת, קרוב לאוקלנד הוא חצי האי קורומנדל.

עוד אפשרות להצפין מאוקלנד עד כף ריינגה, 3 ימים זה צפוף אבל אפשרי, עם הרבה שעות נסיעה. קרוב יותר נמצא ביי אוף איילנדס.

באי הצפוני, פרט להרים גבוהים, הטמפ. בסוף הסתיו נוחה ואפשר לטייל, בפרט בצפון האי (אוקלנד, קורומנדל, ביי אוף פלנטי).

• @dnh

קיבלת מספר אפשרויות נהדרות מהמלח.

אני הייתי מצפין לקייפ רינגה וביי אוף איילנדס.

• @Sailor

שכחתי לציין, כדאי מאד לטוס מאוקלנד לניו פלימות’ או טאופו ולחזור בטיסה מהשניה. המרחקים גדולים והנהיגה איטית יחסית.

אם תוכל לטוס מיד אחרי הנחיתה (לפחות שלוש שעות, עלולים לפשפש לך במטען בחיפוש מזון אסור ודברים אסורים אחרים).

• @dnh

יש כמה אופציות מאוד נחמדות לביקור באזור נורסלנד- הקיים, רצועת החוף, מפלים , תצפית מסלע סט.פול,

עיירות קטנות. אנשים נחמדים. הייתי שם כ-10 ימים בלי רכב..

כמובן שקורומנדל הוא גם אופציה לסיבוב קצר. או אם אתה מחפש משהו מוכר יותר- רפטינג מערות או האזור התרמלי סביב רוטורואה.

• @Sailor

תודב רבה!

מתי יפשפשו לי במטען בחיפוש אחרי מזון אסור?

אני דווקא מתכוון להביא מזון, כי אני אוכל כשר.

• @dnh

בכניסה לניו-זילנד אסור להכניס חלק מפריטי המזון (פירות, ירקות, בשר, ביצים, חלב ועוד).

יש מטיילים שמביאים איתם מזון כשר (פריטים ארוזים שקונים בסופר ולא דברים שמכינים בבית), עם חלקם אין בעיה אבל בכל מקרה צריך להצהיר על הכל.

• @dnh

קרא את ההגבלות הרשמיות בעיון!

חלב ומוצריו אסורים בתכלית, בכל צורה שהיא.

בשר משומר מותר לרוב (למשל נקניק יבש באריזה מקורית שלא נפתחה), יש מדינות ייצור שעל מה שיוצר שם יש הגבלות או איסורים.

אם יש ספק יש שם כתובת לשאלות.

• @Sailor

אל דאגה. אני לא מתכוון להביא דברים שניתן לקנות שם ואין איתם בעיית כשרות (כמו חלב, פירות, ירקות וביצים).

רק דברים סגורים כמו טונה, לחם, קרקרים וכו’.

• @dnh

בכל מקרה,

תצהיר על הכל, גם אם לפי האינטרנט כתוב שמותר.

תן לפקידי המכס להחליט.

• יש הבדל בין ההקפדה בניו-זילנד לעומת מקומות אחרים?

גם בארה”ב יש חוקים די נוקשים של הכנסת מזון, אבל אף פעם לא בדקו אותי (למרות שכמובן לא הכנסתי פירות או בשר).

• @dnh

בהחלט יש.

ניו זילנד סובלת מבעלי חיים, צמחים ומיקרואורגניזמים פולשים ותגובתם היא הקפדה על כל מה שנכנס למדינה.

בשדות התעופה ובנמלים יש כלבי גישוש לאיתור מזון במטען הנוסעים.

לי חיטאו נעלי הליכה ואוהל בהם השתמשתי בטרקים באוסטרליה.

האוהל היה נקי ואת הנעלים רחצתי אחרי הטרק האחרון, אותם זה לא סיפק.

• @dnh

ניו זילנד היא אולי המדינה שהכי מקשה על הכנסת מזון. אם ימצאו אצלך פריט אחד אסור שלא הצהרת עליו, לרמת תפוח, אפשר לחטוף קנס של מאות דולרים. הם גם מבקשים הצהרה על כל ציוד טרקים כולל נעליים שיש עליו בוץ וכו’. תצהיר על כל פריט מזון, ובכל מקרה, אין צורך להגזים בלקחת דברים, כי יש בניו זילנד קהילה יהודית ואפשר למצוא פתרונות כשרים פה ושם, פשוט תקרא על זה מראש. 

בחזרה