בחזרה

עזרה בהכנת מסלול (חודש בארה"ב - מזרח + מערב)

• שלום (שוב) לכולם :) 

אז ביומיים האחרונים נעזרתי באנשי הפורום היקרים ובניתי סקיצה לטיול (כרגע הסקיצה מסכמת בעיקר את מס’ הימים שבהם נשהה בכל תחנה). 

אשמח לעצות לשיפור/ייעול/שינוי המסלול, וכן אשמח לרעיונות לאטרקציות שאסור לפספס בנקודות ספציפיות בציר הזמן שבניתי (ז”א, מתי להכניס פארקים לאומיים? מתי להכניס טיול עירוני? מתי להכניס את עולם המים? דיסניוורלד? יוניברסל? מה חובה להכניס בכללי?). 

אשמח להתייחסות בעיקר לצד המערבי (החל מה-27.03).

אציין שאנחנו מטיילים שני חבר’ה צעירים (בני 22), כשזו פעם ראשונה שלנו בארה”ב, ואנחנו רוצים לראות כמה שיותר מהכל (לא מפחדים מלו”ז צפוף, אבל גם לא להשתגע). 

בכ”מ, זו הסקיצה, כרגע: 

מסלול טיול ארה"ב 2020:

11.03 - נחיתה 
    12.03 - ניו יורק 
    13.03 - ניו יורק
    14.03 - ניו יורק 
    15.03 - השכרת רכב ונסיעה למפלי הניאגרה 
    16.03 - מפלי הניאגרה 
    17.03 - סקי + חזרה לניו יורק
    18.03 - החזרת רכב
    19.03 - ניו יורק
    20.03 - טיסה למיאמי 
    21.03 - 
    22.03 - 
    23.03 - 
    24.03 - 
    25.03 - 
    26.03 - 
    27.03 - טיסה לסן פרנסיסקו + השכרת רכב
    28.03 - סן פרנסיסקו 
    29.03 סן פרנסיסקו 
    30.03 - כביש 1 
    31.03 - כביש 1 
    01.04 - כביש 1 
    02.04 - לוס אנג'לס (וניס ביץ', שלט הוליווד, שדרת הכוכבים) 
    03.04 - לוס אנג'לס 
    04.04 - לוס אנג'לס 
    05.04 - סן דייגו 
    06.04 - סן דייגו 
    07.04 - סן דייגו 
    08.04 - לאס וגאס 
    09.04 - לאס וגאס 
    10.04 - לאס וגאס 
    11.04 - לאס וגאס + החזרת רכב + טיסה חזרה לניו יורק
    12.04 - ניו יורק
    13.04 - ניו יורק
    14.04 - ניו יורק + טיסה חזרה לארץ

תודה מראש לכל העוזרים והעוזרות!

• חשבתי על משהו כזה: 

• @קים1121

אם מיאמי היא הנחיתה שלכם למשל לפארקים השעשועים באורלנדו אז בסדר , מעבר לזה אני לא יודע, ונראה לי שגם אתם, מה תעשו שם בכלל... גם בצעירותי וגם עכשיו זאת לא עיר שאני אי פעם מתכוון להגיע לשם.!אלא אם יהיה שם מישהו לבקר.…

ואם אכן אורלנדו היא היעד- אז תטוסו לשם  ופחות השכרת רכב נדרשת... 

• @גדליהו-מהגרעין

בין התאריכים 20.03 – 27.03 אנחנו נפגשים עם חברים מהאזור, ולכן השארתי את התאריכים ריקים (כיוון שאנחנו עדיין לא כ”כ יודעים מה בתכנון).

אם יש לך עצות לגבי המערב (27.03-11.04), אשמח לשמוע! :) 

• @קים1121

היי חודש מרץ לא מתאים לניאגרה .קר מדי ואטרקציות סגורות.

נראה לי שכדאי לשקול אם רצוי  להגיע 3 פעמים לניו יורק.

בהצלחה!

• @קים1121

אתם נכנסים לניו יורק 3 פעמים  –  הייתי מנסה לרכז את הביקור בניו יורק לפעם אחת או בהתחלה או בסוף

• @קים1121

התכנון שלכם הוא עירוני במהותו . כל הערים מלאות באופציות לפעילויות. אני לא מאמין במקומות שהם חובה. לכל אחד יש את העניין והתקציב שלו וצריך לעשות את המקסימום שהוא יכול עם זה בזמן  שיש לו. אתם יכולים לעשות רק פארקי שעשועים בלוס אנג'לס או ללכת לאזור בחוף, שדרות הכוכבים וכיו"ב... 

אם אתם רוצים להשאיר מקום לטבע איפה שהוא הייתי מציע להוריד את סן דייגו ככה שבימים שלה יצטרפו לוגאס ותוכלו לעשות סיבוב קצר לפארקים מסביב. בתקווה שמזג האוויר יאפשר. 

• @קים1121 אמר:

20.03 - טיסה למיאמי  21.03 -  22.03 -  23.03 -  24.03 -  25.03 -  26.03 - 

1. התאריכים כבר סגורים או שאפשר לשנות ?
    2. אני מניח שאתם יודעים מתי ליל הסדר
    3. תוכל לפרט קצת על הדברים שחשבתם בכל אזור לעשות. לאו דוקא לפי ימים. ובאמת נראה שהטיול הוא ממש עירוני
    4. ניאגרה – השיט בד״כ נפתח רק במאי 

• @גדליהו-מהגרעין אמר:

@קים1121

התכנון שלכם הוא עירוני במהותו . כל הערים מלאות באופציות לפעילויות. אני לא מאמין במקומות שהם חובה. לכל אחד יש את העניין והתקציב שלו וצריך לעשות את המקסימום שהוא יכול עם זה בזמן  שיש לו. אתם יכולים לעשות רק פארקי שעשועים בלוס אנג'לס או ללכת לאזור בחוף, שדרות הכוכבים וכיו"ב... 

אם אתם רוצים להשאיר מקום לטבע איפה שהוא הייתי מציע להוריד את סן דייגו ככה שבימים שלה יצטרפו לוגאס ותוכלו לעשות סיבוב קצר לפארקים מסביב. בתקווה שמזג האוויר יאפשר. 

היי, תודה על התשובה המנומקת!

האם משהו כזה יכול להיות ריאלי​​​​​ (צמצמתי מניו יורק בסוף והורדתי את כביש 1)? 

אך השאלה היא האם שווה לוותר על כביש 1? כי אני ממש רציתי להוסיף אותו. 

28.03 - סן פרנסיסקו 
    29.03 - סן פרנסיסקו 
    30.03 - נסיעה לפארק יוסימיטי 
    31.03 - פארק יוסמיטי
    01.04 - פארק יוסמיטי
    02.04 - נסיעה ליער סקויה
    03.04 - נסיעה ללוס אנג'לס (וניס ביץ', שלט הוליווד, שדרת הכוכבים) 
    04.04 - לוס אנג'לס (אולפני יוניברסל) 
    05.04 - לוס אנג'לס (דיסניוורלד)
    06.04 - נסיעה לסן דייגו (גן חיות/ספארי)
    07.04 - סן דייגו (עולם המים)
    08.04 - סן דייגו (טיול עירוני)
    09.04 - נסיעה ללאס וגאס 
    10.04 - לאס וגאס 
    11.04 - לאס וגאס 
    12.04 - לאס וגאס + החזרת רכב + טיסה חזרה לניו יורק
    13.04 - ניו יורק

• @hil אמר:

@קים1121 אמר:

20.03 - טיסה למיאמי  21.03 -  22.03 -  23.03 -  24.03 -  25.03 -  26.03 - 

1. התאריכים כבר סגורים או שאפשר לשנות ?
    2. אני מניח שאתם יודעים מתי ליל הסדר
    3. תוכל לפרט קצת על הדברים שחשבתם בכל אזור לעשות. לאו דוקא לפי ימים. ובאמת נראה שהטיול הוא ממש עירוני
    4. ניאגרה – השיט בד״כ נפתח רק במאי 

אנחנו נוחתים בניו יורק ב-11.03 וחוזרים מניו יורק ב-14.04. לגבי שאר הלו”ז, הוא לגמרי ניתן לשינוי ובימים אלה אני מנסה לבנות את המסלול הטוב ביותר.

והאמת שאנחנו רוצים לשלב גם טיולים עירוניים וגם בטבע. השאלה היא, איך לעשות זאת במסגרת הזמן באופן לא לחוץ מדי?

האם משהו כזה יהיה ריאלי?

28.03 - סן פרנסיסקו 
    29.03 - סן פרנסיסקו 
    30.03 - נסיעה לפארק יוסימיטי 
    31.03 - פארק יוסמיטי
    01.04 - פארק יוסמיטי
    02.04 - נסיעה ליער סקויה
    03.04 - נסיעה ללוס אנג'לס (וניס ביץ', שלט הוליווד, שדרת הכוכבים) 
    04.04 - לוס אנג'לס (אולפני יוניברסל) 
    05.04 - לוס אנג'לס (דיסניוורלד)
    06.04 - נסיעה לסן דייגו (גן חיות/ספארי)
    07.04 - סן דייגו (עולם המים)
    08.04 - סן דייגו (טיול עירוני)
    09.04 - נסיעה ללאס וגאס 
    10.04 - לאס וגאס 
    11.04 - לאס וגאס 
    12.04 - לאס וגאס + החזרת רכב + טיסה חזרה לניו יורק
    13.04 - ניו יורק

בתגובה הקודמת ציינתי שאני לא בטוח כ”כ אם אנחנו מעוניינים לוותר על כביש 1. 

יש אפשרות לשלב אותו בתמורה למשהו אחר בלוח הזמנים (בלי לוותר על הפארקים)? 

• @קים1121

אני מבין שהזמנתם כבר את הטיסות

אם לא

אם לא מציע שוב לרכז את הטיול במזרח בהתחלה או בסוף 

ולהזמין טיסה חזרה מוואגס לישראל באותו כרטיס – כך לא תצטרכו לבזבז חצי יום על נחיתה ויציאה  וגם יתכן שעלות כוללת של כרטיס תצא יותר זולה

לבדוק אופציה של טיסה מבאפלו למיאמי  ולא לחזור לניו יורק

ואז יתפנה לכם יום 

אפשר לדעתי גם להוריד יום בסן דייגו – לא נראה לי שגן חיות ימלא לכם את כל היום

• @קים1121

אף פעם לא הייתי ביוסמיטי- אבל התאריכים שלכם קצת מוקדמים לעונה שם ודברים סגורים- כדאי לבדוק מה כן אפשרי לעשות שם- ואם לא הרבה, אז אתם יכולים לדחוס את כביש 1 שהוא נסיעה ותצפיות ( אפשר גם הליכות- אבל הזמן שלכם יהיה לחוץ)

לגבי סן דייגו- בדיוק מתלבט לפני ביקור מה לעשות שם- לאור תגובות מאוד פושרות בו באתר על הספארי – פסלנו לגמרי. גם לגבי הגן חיות יש תגובות חלוקות- בד”כ זה שולח אותי לחפש השקעה במקומות אחרים, אבל אני אטייל שם עם ילדים, אתם אולי תחליטו אחרת ( וכמו שהוצע לכם- אולי להעביר לוגאס וככה אפשר גם להכניס איזה קמצוץ טבע לטיול שלכם. מעבר ליוסמיטי- שתלוי מזג אוויר..)

• @קים1121

לותר על סן דייגו,

סן פרנסיסקו מספיק לכם יומיים, 

לוס אנגלס נראית בסדר, אני באופן אישי הייתי מוותר על "שלט של הוליווד" (שעה להגיע, 5 דק לראות ולצלם), וגם על שדרות הכוכבים - מי ישמע מה רואים שם. גם וניס ביצ' זה בסהכ חוף, פחות או יותר כמו החופים שתראו במהלך הטיול

לחשוב על אופציות טבע, כמו להגיע לוגאס מוקדם יותר, לסוע ליוטה ואריזונה, ומשם לקחת טיסה לניו יורק

• @hil

מבחינת הערים בחוף המערבי :

לא יודעת אם הייתי טורחת בצעירותי להגיע לסן דייגו ללא ילדים.

לעומת זאת , אני לא חושבת שיומיים יספיקו לסן פרנסיסקו וגם לא לוגאס. בעיני לפחות מינימום 3 ימים בכל אחת. 

ומסכימה שצריך לאזן את הערים עם הטבע המרהיב במערב.

• @קים1121

הייתי שוקלת לוותר על דיסני אלא אם כן אתם ממש חובבי הז׳אנר. הרבה מתקנים שם מיועדים לילדים קטנים יחסית. לדעתי אחרי יוניברסל הוא מאכזב. 

• תודה רבה לכולכם! 

עזרתם לי מאד.

אני אשב עם החבר שאני טס, נכין מסלול קצת יותר מדויק, ונחזור אליכם עם סקיצה אחרונה (ועם עוד שאלות, כמובן ;) ). 

שבת שלום! 

• @קים1121

אז ככה סתם שאלתי את בת ה-19 שלי  (אנחנו גרים בקליפורניה) מה היתה ממליצה לשני בני 22. 

זה התחיל מ- ווגאס, ווגאס, ווגאס. 

מבחינת פארקי שעשועים – יוניברסל, סיקס פלגס (אם אוהבים רכבות הרים), דיסנילנד (לא וורלד, זה באורלנדו) במקום שלישי עם הופר שמאפשר לעבור בין שני הפארקים כדי לעשות את המתקנים הטובים בשניהם

וההערות שלי –

בסאן דייגו – אישית מחרימה את עולם הים, מטעמי התעללות ביצורים תבוניים. הייתי בגן החיות וגם בספארי, שניהם חמודים אבל לא מה שהייתי ממליצה לשני בני 22. הייתי מתמקדת באולד טאון, פארק בלבואה, איזור הנמל, נושאת המטוסים, וחופי לה הויה. יום וחצי, יומיים גג. 

סליחה שאני מבלבלת אבל לא הייתי מוותרת על כביש 1. הוא מאד יפה ומאד “קליפורניה”. עצי סקויה אפשר לראות ביוסמיטי (חורשת מריפוסה) אז הייתי מורידה את יער סקויה ובמקום זה ממשיכה לכיוון מונטריי ומקדישה לפחות יומיים מלאים לכביש.  יש גם אטרקציות פעילות כמו קייאקים וטרקטורונים, ומסלולי הליכה.

יום שתורידו מסאן דייגו, ויום סקויה יתן לכם זמן לכביש 1. 

ממליצה גם למצוא זמן לשופינג אם אתם בקטע. 

• @שירליץ אמר:

@קים1121

אז ככה סתם שאלתי את בת ה-19 שלי  (אנחנו גרים בקליפורניה) מה היתה ממליצה לשני בני 22. 

זה התחיל מ- ווגאס, ווגאס, ווגאס. 

מבחינת פארקי שעשועים – יוניברסל, סיקס פלגס (אם אוהבים רכבות הרים), דיסנילנד (לא וורלד, זה באורלנדו) במקום שלישי עם הופר שמאפשר לעבור בין שני הפארקים כדי לעשות את המתקנים הטובים בשניהם

וההערות שלי –

בסאן דייגו – אישית מחרימה את עולם הים, מטעמי התעללות ביצורים תבוניים. הייתי בגן החיות וגם בספארי, שניהם חמודים אבל לא מה שהייתי ממליצה לשני בני 22. הייתי מתמקדת באולד טאון, פארק בלבואה, איזור הנמל, נושאת המטוסים, וחופי לה הויה. יום וחצי, יומיים גג. 

סליחה שאני מבלבלת אבל לא הייתי מוותרת על כביש 1. הוא מאד יפה ומאד “קליפורניה”. עצי סקויה אפשר לראות ביוסמיטי (חורשת מריפוסה) אז הייתי מורידה את יער סקויה ובמקום זה ממשיכה לכיוון מונטריי ומקדישה לפחות יומיים מלאים לכביש.  יש גם אטרקציות פעילות כמו קייאקים וטרקטורונים, ומסלולי הליכה.

יום שתורידו מסאן דייגו, ויום סקויה יתן לכם זמן לכביש 1. 

ממליצה גם למצוא זמן לשופינג אם אתם בקטע. 

תודה רבה, שירלי! 
    אכן, כמו שכתבתי, הורדנו את כל שבעת הימים שהיו אמורים להיות במיאמי לטובת קליפורניה; נוסיף את כביש 1 ועוד כמה פארקים לאומיים שיהיו באזור, וכך גם נספיק יותר וגם יהיה “מרווח לנשימה”. 

אני אבנה את המסלול המחודש ואחזור אליכם עם סקיצה (אחרונה, בתקווה) בהמשך השבוע.

שוב, תודה! 

בחזרה