בחזרה

תכנון מסלול מפלי הניאגרה - הגעה מלוס אנג'לס חזרה לניו יורק

• היי,

אנחנו מגיעים לארצות הברית בתחילת אפריל ושוקלים לתת גיחה למפלי הניאגרה.

אני לא בטוחה אם מספיק לנו יום או יומיים ואם הזמנים שלקחתי בחשבון הגיוניים ואשמח לעזרה :)

אנחנו נהיה בלוס אנג’לס (לא ניתן לשינוי) וניקח משם טיסה לטורונטו.

(הטיסה לבאפלו נוחתת ב1 בלילה, ככה שאין מנוס מטיסה לטורונטו וטיסת לילה אינה אופציה, לקחנו בחשבון שזה ייצא יום שרוף על נסיעות).

הטיסה נוחתת ב7 וחצי בערב ומשערת שכולל ביקורת דרכונים, כבודה ומונית נגיע לאזור המלונות שסמוכים למפלים סביבות 10-11 בלילה.

התכנון הוא לישון בצד הקנדי, למחרת יש לנו יום שלם למפלים ולאטרקציות, להשאר לישון שם לילה נוסף ובבוקר אחרי לטוס לניו יורק דרך באפלו.

האם יום אחד מספיק כדי לחוות את המפלים או שעדיף יומיים? אנחנו 2 זוגות ללא ילדים.

הבנתי שהאטרקציות המומלצות הן שייט בצד הקנדי והמערה מאחורי המפלים בצד האמריקאי. המלצות נוספות?

אם ישנים בצד הקנדי אין בעיה לעבור לצד האמריקאי ולחזור?

ואם הטיסה שלנו לניו יורק היא מבאפלו עדיין כדאי לישון בצד הקנדי?

כמה זמן אמור לקחת המעבר גבול מקנדה לארה”ב כדי להגיע לשדה התעופה בבאפלו?

תודה רבה!

• @adiBiras

העונה בניאגרה נפתחת רק במאי, וזה תלוי במזג האויר

• @adiBiras

אני חושבת שכדאי לטוס לבאפלו, לישון שם ועל הבוקר לנסוע די בנחת למפלים. מטורונטו למפלים זה בערך שעתיים נסיעה כלומר מונית תעלה סכום לא קטן. גם המלונות במפלים לא זולים.   בקיצור השילוב של טורונטו יוסיף לכם עלויות מיותרות וגם טרטור. לא נראה לי שהשיט בצד הקנדי יותר מומלץ, זה נראה לי בדיוק אותו מסלול. מה שמומלץ בצד הקנדי אלו המפלים עצמם, תמונתם המפורסמת של המפלים היא תמונה מהצד הקנדי שהוא פשוט יפה יותר. יום שלם במפלים הוא מעל ומעבר, בייחוד אם השיט אינו פעיל. מציעה באופן כללי לחשוב שוב על הגיחה הזו. 

• @adiBiras
    מזג אויר ועונה – בתחילת אפריל השייט לא עובד. אומנם המערה מאחורי המפלים (בצד הקנדי) ומערת הרוחות (בצד האמריקאי) פעילים, אבל אני לא בטוח עד  כמה זה נעים בתחילת אפריל. חלק גדול מהחוויה זה להרטב מהרסס. בקיץ זה מרענן ומגניב. בתחילת האביב זה יכול להיות מאד לא נעים. הטמפרטורות הממוצעות בתחילת אפריל הן 5 עד 10 מעלות ביום, ומינוס 5 עד פלוס 5 בלילה. זה לא שאי אפשר להסתובב בחוץ, אבל זה לא כלכך נעים.

אני לא יודע מה הטיול כולו, אבל על פניו הביקור הזה בניאגרה נראה לי לא לעניין. יבזבז לכם לא מעט זמן (כנראה שיום וחצי), ולא מעט כסף (תעשו את החישוב לבד) בשביל לראות את המפלים לא בעונה.

בכל מקרה – אין בעיה לעבור את הגבול כמה פעמים שתרצו. עם רכב או ברגל.

לגבי נחיתה בבאפולו: 1 בלילה שעון מקומי זה רק 10 בלילה שעון לוס אנג’לס. אם ישנים בשדה זה אומר שבסביבות 2 אתם כבר במיטה שזה אומר שהגוך שלכם מרגיש 11 בלילה – לא סוף העולם בכלל. במקרה כזה תוכלו לשכור רכב ליום אחד בצד האמריקאי, ולעשות גיחת יום לצד הקנדי. תוודאו שיש לכם ברכב בגדי החלפה!

• תודה רבה לעונים :)

כמה דברים בשביל להסביר את הסיטואציה ואולי לקבל המלצות אחרות לגמרי…

אנחנו טסים עם הוריו של בעלי, הם בני 70 ולכן הנוחות חשובה כאן – נחיתה ב-1 בלילה  בבאפלו לא רלוונטית וכנל טיסת לילה.

יש לנו שבוע שלם עד הטיסה חזרה הביתה מניו יורק, אבל בגלל שכולנו כבר היינו בניו יורק אנחנו רוצים 2-3 ימים לטייל ביעד אחר ולשמור 3-4 ימים לניו יורק.

הוריו של בעלי מאוד רוצים לבקר במפלים וחשבו בהתחלה לקחת טיול מאורגן או להשכיר רכב מניו יורק, מה שירד מהפרק בגלל אורך הנסיעה...

ולכן אני בודקת אם זה אפשרי, כדאי ונוח בטיסות.

אם היינו מוותרים על המפלים, טיסה מלוס אנג’לס בשעות הבוקר לניו יורק כולל ההפרשי שעות תשרוף לנו יום בכל מקרה (כי כפי שציינתי, טיסת לילה זו לא אופציה).

אז חשבתי שאם כבר שורפים יום, אולי נשרוף אותו על הגעה למפלים (גם מחיר הטיסה דיי זהה), נבלה שם יום או יומיים ונטוס לניו יורק לעוד 3-4 ימים.

אם לוקחים בחשבון שחלק מהאטרקציות יהיו סגורות באפריל, האם כדאי להגיע ליום או יומיים או בכלל לא?

אם כן, בהנחה שאנחנו נוחתים ב7 בערב בטורנטו וחוזרים לניו יורק דרך באפלו, איפה כדאי לישון?

וכמה זמן לקחת בחשבון לפני הטיסה אם ישנים בקנדה וצריך לחצות גבול?

ואם לא, המלצות ליעד אחר? לא וושינגטון, לא סן פרנסיסקו. 

תודה רבה!!

• @adiBiras

אין מה לעשות יומיים במפלים גם באמצע הקיץ כשהכל פתוח. אם רוצים לראות אותם (ועכשיו אני יכולה להבין את הרצון הזה) אבל לא רוצים נחיתה מאוחרת בבפאלו, אפשר לנחות בערב בטורונטו, לבלות ערב נעים בטורונטו , אולי על שפת האגם או בשכונת יורקויל ולמחרת לנסוע למפלים דרך העיירה המומלצת (בלי סיבה לדעתי, אבל אם כבר נמצאים באזור אפשר להציץ) ניאגרה און דה לייק , להביט במפלים מכאן ומשם ולהמשיך לבאפלו.  

• @karnielr

תודה רבה!

אני רק מחדדת שנצטרך לישון 2 לילות - אחד של היום השרוף ואחד נוסף אחרי היום במפלים כי את הטיסה חזרה לניו יורק אנחנו רוצים בבוקר.

אז לעשות לילה בטורונטו -> לשכור רכב -> להגיע למלון ליד המפלים ללילה נוסף -> ואז לעבור גבול עם הרכב לבאפלו ולהחזיר אותו שם? האם שווה לשלם את קנס ההחזרה אבל לחסוך עלות מוניות?

אם בכל זאת ישנים ליד המפלים, אפשר להתנייד ללא רכב?

ואם כן ישנים בטורונטו, כדאי לעשות אולי יום שלם בעיר עצמה ועוד יום למפלים?

• @adiBiras

הייתי בטורונטו לחטף בלבד. אבל להבנתי זו עיר יפה שבהחלט אפשר לבקר בה יום ואפילו כמה ימים. האם טורונטו יותר “חשובה” מפילדלפיה , וושינגטון או בוסטון? בפורום שתי האחרונות מככבות הרבה יותר.

אז אם מחפשים עיר אחרת מעניינת שאינה בוסטון, אז פילדלפיה או בוסטון (עם עדיפות לבוסטון) בהחלט יכולות לבוא בחשבון. היתרון שלהן הוא גם רכבת ואוטובוס ישירים לניו יורק (יותר נוח מטיסות).

רכב שכור מול מונית – קודם כל צריך להשוות עלויות. האם אתם יכולים להסתדר עם רכב “רגיל” או שצריך רכב גדול? ככל שהרכב מיוחד יותר יותר מורכב/יקר להחזיר אותו בארה”ב. אז שווה לבדוק טיפה. אבל אני מניח שבסופו של דבר העלות תהיה די דומה.

באיזור הניאגרה – אפשר ללכת ברגל מהמפלים לקפליפטון היל. לא רק שאפשר, אלא שזה מה שכולם עושים. אין חניה זמינה בכל 10 מטר (ואגב, חניה בתשלום).

אפשר ללכת ברגל לצד האמריקאי, אבל זה לא תענוג, בטח שלא כשקר בחוץ. בגדול יש אפשרויות לעשות את זה עם אוטובוסים או מוניות. אבל אין ספק שבקטע הזה רכב שכור יהיה נוח יותר.

זה גם מתחבר לשאלה האם ישנים בערב הראשון בטורונטו או בניאגרה. אם שוכרים רכב ליום אחד או ליומיים זה כמובן משפיע על העלויות. מצד שני מאד נוח לקחת מונית או שאטל מהשדה בטורונטו עד המלון, בלי צורך לשכור רכב ולנהוג בשעות החשיכה.

• תודה רבה!!
    טוב לאור התגובות יש מצב נוותר על מפלי הניאגרה (הטרטור אכן שווה את זה, אבל לא במזג אוויר קר ושחלק מהאטרקציות סגורות)

ונעשה בסוף או יומיים בסן דייגו או יומיים בפילדלפליה :)

ככה אנחנו חוסכים טיסות כי זה שעתיים מלוס אנג’לס או ניו יורק בהתאמה.

תודה רבה על התגובות והטיפים!

• להבדיל מהרוב, לא הייתי מציע לוותר על המפלים-זהו אתר מקסים, המפלים עוצמתיים, מאד ידידותי ונוח לביקור. החורף השנה מאד עדין ורגוע יחסית. ככל הנראה השייט יתחיל כבר בתחילת אפריל השנה. וגם אם לא יהיה שייט, יש עוד הרבה אטרקציות מסביב. הכל פתוח, וזו דווקא עונה מקסימה. לא קפוא כבר, יש סיכוי עוד לראות את השלג והקרחונים מסביב, והכי חשוב-בלי העומס והצפיפות של הקיץ. הכל רגוע ונעים. גם הרבה יותר זול-תוכלו למצוא בתי מלון יוקרתיים במחירי רצפה. 

כן הייתי שוקל לנחות בלילה בבפאלו, להשכיר שם רכב, ולהחזיר אותו לפני ההמראה. בלי קשר, 2 לילות זה נהדר-מגיעים בערב, למחרת עושים את כל האטרקציות-יש כרטיס שכולל את כל הכניסות+תחבורה חופשית. יוצאים לסיור ערב, רואים את המפלים מוארים, ולמחרת יוצאים לשדה התעופה בנחת, בלי לחץ. שייט מפלים-לו"ז

פס חופשי לאטרקציות

בחזרה