בחזרה

אוקלנד בית חב"ד או קהלה יהודית

• צהריים טובים

שאלתי הינה מכיוון שאנו רוצים להזמין מקום לינה הקרוב לקהילה היהודית או הקרוב לבית חב”ד וכל אחד בכוון שונה. קיבלתי מבית חב”ד מקום לינה הקרוב אליו וקיבלתי מהקהילה היהודית מקומות לינה הקרובים אליהם. שאלתי לאלה שביקרו היכן יותר כדאי לעשות את השבת בבית חב”ד או עם הקהילה היהודית. מדובר על 2 זוגות כיפות סרוגות.

• @doitchmoti

1. צריך לזכור שאין עירוב

2. לא הייתי בבית חבד באוקלנד

3. הייתי בקהילה היהודית שם. באופן אישי אני תמיד מעדיף קהילה יהודית, זה מעניין להכיר לשמוע וללמוד על האוכלוסיה המקומית. (יש לי גם את המספר של הרב שם אם אתה צריך)

4. מדוע אתם עושים שבת באוקלנד?

• @hil

באף מקום בחו”ל אין עירוב לכן יש טליתות ציבוריות בבית הכנסת.

אני התכתבתי איתם במייל וגם שלחו כתובת מייל ששם ניתן לרכוש סעודות שבת

באוקלנד נהיה שבת אחרונה הטיול שלנו 24 ימים השתדלנו לתכנן שכמעט כל שבת נהיה במקום שישנו בית חב”ד או קהילה יהודית שנרגיש בשבת אוירה יהודית כך ששבת ראשונה נהיה בקריסטצ’רץ’ שבת שניה בקויינסטאון זוהי השבת היחידה שאנו נמצאים במקום שאין בית חב”ד או קהילה יהודית. שבת שלישית בוולינגטון ושבת אחרונה באוקלנד.

• @doitchmoti

הטענה ״באף מקום בחו״ל״ היא טענה בלתי מבוססת. 

רק 2 מקומות ממש מקליפורניה בשביל לסתור: לוס אנג׳לס ופאלו אלטו.

(הייתי שוקל לסוע לפאלו אלטו לשבת, אפשר להניח שבכל מקרה הטיסה חזרה מסן פרנסיסקו ?)

• @hil

נדחפת: וגם בונציה, אנטוורפן, לונדון(בשכונות היהודיות) ועוד. 

• @hil

אוקלנד ניו זילנד, לא אוקלנד קליפורניה. 

• צודקת ההערה שמדובר על אוקלנד בניו זילנד ולא בארצות הברית ואני מתנצל ששכחתי לציין זאת.

לגבי הדוגמאות של מקומות שהביאו שיש להן ערוב לא התכוונתי למושג הצר של נקודה מסויימת במקום מסויים. אלא במובן הרחב כאשר אינך  נמצא בתוך מתחם אלא מתגורר בעיר. נכון הייתי לדוגמא בסנט פטרסבורג וישנו בחדרים הנמצאים בחצר בית הכנסת אז כמובן שיש שם ערוב. אבל מי שבה ממלונות מחוץ לחצר בית הכנסת אין עירוב. ציינו כאן את לוס אנגלס. הייתי לפני שנים רבות מאד בטיול מאורגן של קבוצה דתית ושבת שהינו במלון בבוורלי הילס ולא היה ערוב אז לא ניתן לומר שבלוס אנגלס יש ערוב אלא יש מתחם מסויים שיש בו עירוב. לכן כאשר ציינתי שבחו”ל אין ערוב התכוונתי למושג הרחב ולא למתחם מסויים .

שבוע טוב 

• @doitchmoti

עדיין במקומות שציינתי, זה לא "מתחם" מצומצם.  נו שויין, שבוע טוב. 

בחזרה