בחזרה

הצעת מסלול ביפן ללא מקדשים

• יש מישהו שיכול לעזור לי עם מסלול ?

מדובר על טיול סולו  בהוסטלים, עם אופי קולינרי ואורבני,  3 שבועות בתחילת אפריל, 

יש לי כמה יעדים בסיסיים -טוקיו וקיוטו אבל מסלולים שמצאתי כוללים בעיקר מקדשים שאין לי בהם עניין אז אשמח לעזרה

אני כן רוצה לראות את שיבויה, סטודיו ג’יבלי, וגם את פוג’י, בית מסורתי אולי באזור, וקיוטו,ואזור שאוכל לראות בו את הפריחה

תודה מראש למי שעוזר,

• @מטייל_4105599

בכל מקום שתטייל, גם במסלולים הקלאסיים של שבועיים שלושה, תוכל להמנע ממקדשים. זו לא בעיה.

יחד עם זאת מרבית המקדשים, לפחות בעיניים מערביות, הם גם יצירות אומנות. לא חייבים להכנס לעומקם של הסיפורים והאמונות, אם זה לא מעניין. ממש כמו שיש כנסיות, מסגדים ובתי כנסת שיפה לראותם גם לא במובן הדתי.

את צפי מועדי השלכת אתה כבר יכול לראות באתר japan-guide ולתכנן את מסלול הטיול בהתאם. 

בתים מסורתיים כבלי מלון אתה יכול למצוא כמעט בכל מקום ולהתארח בהם. הם נקראים ''ריוקן''.

• @מטייל_4105599

אוסקה יותר מתאימה לך מבחינת קולינארית, ללא מקדשים. עיר מאוד תוססת ומעניינת. יכולה לשמש כבסיס טוב לטיולי כוכב.

אוסקה היא רק 30 דקות ברכבת מקיוטו ככה שאם קיוטו תחסר לך תוכל לקפוץ לגיחה. בנוסף היא קרובה יותר לנארה ששווה חצי יום טיול (גם למי שלא חובב מקדשים כמוך וכמוני).

תוכל להגיע לטירה הימאג'י שנמצאת על הדרך להירושימה שגם אותה כדאי לך לכלול במסלול שלך.

יום טיול לקובה הסמוכה ולהגיע לאחת ממבשלות הסאקי שבעיר, חווית טעימות של מלא סוגים וטעמים.

בטוקיו אפשר לנסוע לניקו. היא מוכרת לא רק כיעד של מקדשים אלא גם שם טיולי טבע. ניתן לעשות את ניקו כטיול יומי. צריך לבחור בין המקדשים לבין הטבע. אין ממש זמן לשניהם בכל אופן.

• @ניתאי-א אמר:

@מטייל_4105599

אוסקה יותר מתאימה לך מבחינת קולינארית, ללא מקדשים. עיר מאוד תוססת ומעניינת. יכולה לשמש כבסיס טוב לטיולי כוכב.

אוסקה היא רק 30 דקות ברכבת מקיוטו ככה שאם קיוטו תחסר לך תוכל לקפוץ לגיחה. בנוסף היא קרובה יותר לנארה ששווה חצי יום טיול (גם למי שלא חובב מקדשים כמוך וכמוני).

תוכל להגיע לטירה הימאג'י שנמצאת על הדרך להירושימה שגם אותה כדאי לך לכלול במסלול שלך.

יום טיול לקובה הסמוכה ולהגיע לאחת ממבשלות הסאקי שבעיר, חווית טעימות של מלא סוגים וטעמים.

בטוקיו אפשר לנסוע לניקו. היא מוכרת לא רק כיעד של מקדשים אלא גם שם טיולי טבע. ניתן לעשות את ניקו כטיול יומי. צריך לבחור בין המקדשים לבין הטבע. אין ממש זמן לשניהם בכל אופן.

תודה לכם, 

לגבי נרה,  והימאג’י – הצצתי עכשיו במקומות, עבורי כל המקדשים והגנים והארומונות וכדומה מיצו את עצמם, 

לגבי אוסקה אשמח להמלצות ספציפיות שלך אם יש וכמה ימים לדעתך כדאי לטייל שם (ברוגע יחסי)

אתה חושב שבאפריל יהיה שם עמוס?

קובה וניקו נראות נחמד, כמו שכתבתי אני מחפש יותר מסע קולינרי ועירוני, פחות מקדשים והאמת גם לא יותר מידי טבע , בטח לא טרקים, 

יש לי הרבה שאלות אבל נראה לי שכדאי לאסוף איזשהו מסלול יותר מגובש, 

אגב,  איך הכי כדאי להזמין הוסטלים,יש לך נסיון איתם? טיפים?והאם יספיק שבועיים מראש לדעתך?

אני מבין שזאת תקופה עמוסה באפריל אבל עכשיו עם הקורונה והכל אולי יהיה סיכוי לפחות תיירים...ואני לא יודע אם רוב התיירים הולכים למלונות או שלהוסטלים, 

תודה רבה מראש

• @מטייל_4105599

בקובה מגדלים את הסטייקים הכי יקרים בעולם, שנחשבים ע”י היפנים וחלק מהקונוסרים בשאר העולם להכי טובים בעולם.

זה מאד יקר, אבל מכוון היטב לחלק הקולינרי.

יש גם אפשרות לבקר מקום בו מגדלים את הבקר הזה.

• @מטייל_4105599

חבל לפסול מראש את כל המקדשים כי לא כולם זהים ולא כולם סטנדרטיים. יש מקדשים מאוד יוצאי דופן מבחינת ארכיטקטורה, כאלו שמשלבים גנים נהדרים (גם מבלי להיכנס למבנה עצמו) או אפילו מסלול בהר בין שערים כתומים, יש כאלו עם גני פסלים מיוחדים, ולפעמים יש גם טקסים ושווקים מיוחדים. הייתי למשל במקדש שבפני עצמו לא היה הכי מרתק, אבל בדיוק התארח בו שוק עצום שבילינו בו יום שלם עם מלא פעילויות ודוכני אוכל. 

בעיר קובה עצמה לא מגדלים את הפרות, מן הסתם, ואפשר לאכול את הבשר עצמו גם באוסקה ובטוקיו וכו’ בלי שום הבדל. צריך פשוט למצוא מקום עם תעודה שמעידה שזה אכן בשר קובה. בכל מקרה, זה לאו דווקא הבשר הכי טוב ביפן, יש מדי שנה תחרות לקביעת מיהו הבשר המוביל ונדמה לי שקובה לא בראש כבר כמה שנים, אבל הוא בהחלט הכי מפורסם בקרב התיירים. 

אוסקה מעולה לטיול קולינרי וגם לחיי לילה אבל מבחינת אתרים אפשר למצות אותה במהירות לדעתי. אם היסטוריה מעניינת אותך, סע להירושימה משולב עם מיאג’ימה. 

הוסטלים מזמינים כמו שמזמינים בכל ארץ אחרת. ברור שבאפריל עמוס יותר אז אולי יהיו פחות אפשרויות ומחירים יקרים יותר אם מחכים לרגע האחרון. כרטיסים לסטודיו גיבלי צריך להזמין מראש, נדמה לי שהרשימה נפתחת רק פעם בחודש. 

• @מטייל_4105599

אם בטיול אורבני הכוונה לבניינים, רחובות, חנויות, מסעדות אז כמובן שבטוקיו אפשר וגם כדאי לראות הרבה יותר מאשר שיבויה. בטיולנו הראשון שהינו 10 ימים בטוקיו, כל יום הקדשנו לרובע אחר ובכל אחד מהם היה המון מה לראות בסגנון שציינתי, כולל מבנים אדריכליים חדשניים. בטוקיו יש כמובן מגוון ענק של מסעדות בכל הסגנונות ובכל רמות המחירים. בטיול שמוגדר אורבני הייתי מקדישה לפחות שבוע לטוקיו. 

• @karnielr אמר:

@מטייל_4105599

אם בטיול אורבני הכוונה לבניינים, רחובות, חנויות, מסעדות אז כמובן שבטוקיו אפשר וגם כדאי לראות הרבה יותר מאשר שיבויה. בטיולנו הראשון שהינו 10 ימים בטוקיו, כל יום הקדשנו לרובע אחר ובכל אחד מהם היה המון מה לראות בסגנון שציינתי, כולל מבנים אדריכליים חדשניים. בטוקיו יש כמובן מגוון ענק של מסעדות בכל הסגנונות ובכל רמות המחירים. בטיול שמוגדר אורבני הייתי מקדישה לפחות שבוע לטוקיו. 

תודה

מה המסלול שעשיתם ? אשמח לדעת

• @מטייל_4105599

המסלול בטוקיו היה מאוד פשוט...פתחתי את japan guide וגם את לונלי פלאנט, יש שם פירוט של מוקדי העניין בכל רובע, סימנתי מה שמעניין אותנו ואת זה בצענו. היו 10 ימים מרתקים. בטיול השני הקדשנו שבוע לקיוטו, יום לאוסקה, יום במיאג’ימה, בוקר בהימג’י, יום בפארק יוניברסל באוסקה. נראה לי שאוסקה התוססת יכולה להיות לך בסיס נחמד לכל מה שציינתי. 

• @karnielr אמר:

@מטייל_4105599

המסלול בטוקיו היה מאוד פשוט...פתחתי את japan guide וגם את לונלי פלאנט, יש שם פירוט של מוקדי העניין בכל רובע, סימנתי מה שמעניין אותנו ואת זה בצענו. היו 10 ימים מרתקים. בטיול השני הקדשנו שבוע לקיוטו, יום לאוסקה, יום במיאג’ימה, בוקר בהימג’י, יום בפארק יוניברסל באוסקה. נראה לי שאוסקה התוססת יכולה להיות לך בסיס נחמד לכל מה שציינתי. 

תודה רבה, 

קנית את לונלי פלאנט המעודכן? כי נראה לי שזה רק באנגלית כרגע…

התחלתי קצת לחשוש מהקטע של הוירוס, לדעתך אפשר לחכות לרגע האחרון נגיד לאמצע מרץ ואז להזמין הכל לסוף מרץ? או שזה יכול להיות מאוחר מידי ?

• אוקיי, 

זה בינתיים מסלול התחלתי ולא מגובש

שקצת שיניתי מבחינת האופי והוספתי טבע ואגמים כי כן חשוב לי לראות גם את הנופים ואת המקומות הפחות עירוניים, ניסיתי כן לדלג על מקדשים, 

אין לי מושג כמה זה ייצא לפועל אבל נחכה לרגע האחרון, זה מה שיוצא: 

נחיתה באוסקה – 

יוצא לילה אחד באוסקה – פארק נמבה,  Kaiyūkan ורובע שינסקאי

אח”כ קיוטו – שוק האוכל נישיקי, והפארק מאריומה 

מצומוטו –  מצומוטו העתיקה 

טאקיאמה ושירקאווה-גו

אראשייאמה – יער הבמבוק ושייט על נהר ההוזו

Niigata –  מינאמיאונומה  בסימן שאלה

ומשם טוקיו שבוע שלם

וחזרה

אשמח לדעתכם, 

• @מטייל_4105599

ארשיאמה זה בקיוטו, אז למה זה אחרי טקיאמה ולא ביחד עם שאר קיוטו? ועדיין יש מלא מה לראות בקיוטו שלא הזכרת בכלל.

בחזרה