בחזרה

בריסל וסביבתה - אשמח לעזרתכם

• @zoeez

אישית מאד ממליץ לך על ברוז'. לדעתי היפה בערי בלגיה ובאמת מהיפות באירופה. ממנה גם אפשר לקפוץ לגנט ולטיילת בקנוק. 

הייתי שם לפניי שנתיים ולא הרגשתי שום מתיחות

• @zoeez

המרחק מבריסל לגנט הוא חצי שעה בלבד ברכבת. אין לי מושג מתי אתן מתכוונות לנסוע, אבל, כשהייתי בקיץ (תחילה בגנט ואח"כ בבריסל) הסבירו לי בגנט, שהעסקים והמסעדות נסגרים מוקדם בגלל חופשת בתי הספר. בגנט זה בהחלט הפריע אבל בבריסל לא היתה בעיה.

• @zoeez

העיתוי במהלך השנה יעזור -שכן יש הבדל בין קיץ לאביב (נגיד אביב בבלגיה תמיד אפור)

האם אתן חובבות עיירות ,שווקים, כפרים, טבע, או ערים ?

כל האפשרויות קיימות וטובות---השאלה מה הנטיה שלכן.

לגבי ביטחון אישי בבריסל- 

באופן אישי הייתי בדצמבר האחרון בבלגיה- ולא חשתי כלום ממה שצויין בכתבות האלו.

• מורחק

@imeshy

יותר ממה שהסברתי שמבוסס עפי מקורות זרים אני לא חושב שאפשר !

כמובן שלא חשים מתיחות. ברור.

מי שצריך לחוש חש. 

אבל אני לא המומחה... יש פה יותר מומחים ממני.

אני מציע שנמשיך בנושא כמה בריסל יפה ותיירותית.

• @משה-22

משה יקירי. ההכרח לצאת תמיד צודק ולהגיד תמיד את המילה האחרונה ממש לא מתאים לפורום הזה. אני מציע שוב שכולנו נטיל על עצמנו מגבלה של לענות לא יותר מנניח ארבע פעמים (וזה כבר הרבה מאד) במסגרת של אשכול אחד גם אם אנחנו מרגישים הכי צודקים בעולם. זה יפנה אותנו לעסוק באמת בטיולים במקום בהתנצחויות. אחרי הכל זאת לא מערכת בחירות כאן...

• מורחק

@משה-א

אתה צודק

אז הצעתי להמשיך ולעסוק בבריסל התיירותית. 😃

• מורחק

@zoeez

לינה לפחות ללילה אחד בתוך חומות העיר ברוז’ במרכז וחובה נוספת לביצוע שיט בתעלה לכפר Damme.

• @יונית

הנסיעה מתוכננת לאמצע יוני. אוהבות עיירות תוססות וגם נופים, אך לא בנויות למסלולי הליכה בטבע  

• @zoeez

רגע, הטיול אולי עם רכב? 

אם כן, עדיף לא ללון בעיר גדולה, אלא מחוץ לבריסל שהיא במרכז בלגיה. משם לנסוע לכל הערים היפות – בריסל, גנט, אנטוורפן, ברוז’, דינאן ובריסל עצמה אם רוצים גם אותה. 

אנחנו הגענו לבריסל בצהריים יום לפני הטיסה לארץ, כדי להעביר בה יום שלם. בפועל אחרי שעתיים-שלוש הרגשנו לא נעים להסתובב בה והעברנו את הערב במלון. מוסלמים נעצו בנו מבטים, העיר מלוכלכת, אנשים נוסעים כמו משוגעים (באנו מהולנד וזה ניכר) , רבבות תיירים סיניים, אנשים הולכים ברחובות כי המדרכות צרות.

וזה לא שאנחנו לא רגילים. באותו טיול היינו גם ברוטרדם, שנחשבת לעיר הכי מוסלמית בהולנד, ולא הרגשנו שום עוינות. להיפך. היינו גם בלונדון ופריז. בריסל היא העיר היחידה באירופה שלא הרגשנו נעים להיות ישראלים.

• @zoeez

עם מכונית?

אז אולי בכלל ללון בחנט? או ברוז? ומשם לטייל את היעדים המבוקשים

בחשבון שלי- יום לטובת חנט(גנט) יום לפחות לטובת ברוז’ יום לטובת סביבות ברוז’ ועיירות החוף (צפוף)--נשאר יום וחצי “פנוי”

אישית- לא הייתי נכנסת לבריסל, יש מספיק טירות,עיירות,גנים, בסביבה.

בחזרה