בחזרה

טסנו לטנריף עם ישראייר - לא חויה מרנינה

• ב=18-25 לפב’ טסנו  וחזרנו עם ישראייר לטנריף. המדובר בטיסה של למעלה מ-8 שעות . המטוס עוצר לחניית ביניים לצורך תדלוק בברצלונה הפסקה שאורכת כמעט שעה . 

קשה לתאר את הצפיפות במטוס. למרות שהמדובר באיירבס 320  המושבים צופפו ברמה כמעט לא אנושית, המושבים לא נוחים ריפוד דק ולא גמיש דבר שהופך את הטיסה הארוכה לסיוט . עוד לציין כי למרות ששילמנו 650 דולר לכרטיס, ללא כבודה (עוד 70 דולר למזוודה) לא הגישו לנו אפילו כוס מים בטיסה הארוכה . 

כך שמי שרוצה לטוס עם ישראייר לטנריף בעתיד, שיתכונן….. 

• @o501

ישראייר היא חברת לואו קוסט לכל דבר ועניין,לא ידעת זאת מראש?

• @מטייל_3937334

ובכל זאת המחיר של חברה סדירה ואף יותר

• מורחק

@o501

גם שילמת מחיר גבוה כאילו טסת בטיסה סדירה וגם קיבלת תנאים של לואו קןסט

• @מטייל_3937334

ידעתי מראש שזה לואו קוסט אבל לפחות לפי המחיר היה ראוי שנקבל מושבים אנושיים יותר . כוונתי בפוסט שהעליתי ליידע את מי שמתכוון לנסוע עם ישראייר לטנריף מה מצפה לו . 

• @o501

להבנתי זו היתה טיסת שכר – צ’ארטר

זו לא היתה טיסת low cost, טיסות Low cost הן טיסות סדירות לכל דבר ועניין.

לישראייר אין קו של טיסה סדירה לטנריף, זה היה צ’ארטר, נגמרה העונה לטנריף – נגמר הצ’ארטר.

טיסות שכר יכולות כמו במקרה הזה להיות גם יקרות וגם רמת השירות יכולה להיות נמוכה, 

ההצדקה המסחרית שלהן שהן טיסות ישירות ליעדים שבד”כ אין אליהם טיסות ישירות, ומכיוון שאין תחרות המחיר והשירות בהתאם.

הטיסה נחשבת ישירה גם אם היתה חניית ביניים לתדלוק.

• @o501

אני סבורה שזו טיסת שכר ולא לואו קוסט

רק בהיבט המינוח של סוג הטיסה עצמה.

• @o501

תודה .

כנראה שאותם מטוסים משרתים גם יעדים אחרים ובאמת כדאי לשים לב.

נזכרתי שלפני שנה או יותר היתה כתבה על הצפיפות החדשה במטוסים חדשים. חברות תעופה בקשו להוסיף שורה או יותר על חשבון המקום לרגליים. בהחלט סיוט לטיסות ממושכות.

עד כה טסתי רק בטיסת לאו קוסט אחת שבה לא חילקו מים. מי שביקש קיבל.

בגלל היובש במטוסים אנחנו תמיד לוקחים איתנו מים לטיסה, גם אם בלית ברירה קונים ביוקר בשדה התעופה.

• @o501

האם הייתה אפשרות לרכוש מים בטיסה? או כל סוג של אוכל? 

• @מטייל_3937334

אוקיי, אבל למה לסבול? טוב שספרה. לואו לואו אבל כמה אפשר בשביל החיסכון??

• @o501

ואיך הבילוי בטנריף בכלל? איך שם?

• @imeshy

קודם כל, אפשר לרכוש במהלך הטיסה אוכל ומים . המחירים לא מאוד יקרים . 

• @o501

אז בסופו של דבר אני מנסה לסכם

• טיסת צ’ארטר (ולא לואו קוסט)
    • טיסה יקרה – בשל חוסר בתחרות לטיסות ישירות לטנריף
    • מטוס צפוף ולא נוח
    • אין אוכל ושתיה הכלולים במחיר הכרטיס – ניתן לרכוש בטיסה במחיר לא יקר

• @nurit19

נסענו לטנריף בעיקר על מנת להשתתף בקרנבל, ואכן היה מדהים מדהים מדהים. מצעד הפתיחה נמשך 3-4 שעות והוא מהמם . למחרת השתתפנו בקרנבל הרחוב – דבר שלא ראינו מעולם: אלפי מחופשים הציפו את מרכז העיר במסיבה מאורגנת היטב של מוזיקה ואוכל . לא היינו בקרנבל בריו אבל לדעתי הקרנבל בטנריף עולה עליו . 

• @imeshy

אכן תאור נכון 

• @imeshy אמר:

@o501

אז בסופו של דבר אני מנסה לסכם

• טיסת צ’ארטר (ולא לואו קוסט)
    • טיסה יקרה – בשל חוסר בתחרות לטיסות ישירות לטנריף
    • מטוס צפוף ולא נוח
    • אין אוכל ושתיה הכלולים במחיר הכרטיס – ניתן לרכוש בטיסה במחיר לא יקר

צודק, צריך פשוט לקחת בחשבון העלויות גם את מחיר המזון והשתיה במטוס.

אולי גם מחיר נטפליקס כי גם אין VOD

@o501 אמר:

@nurit19

נסענו לטנריף בעיקר על מנת להשתתף בקרנבל, ואכן היה מדהים מדהים מדהים. מצעד הפתיחה נמשך 3-4 שעות והוא מהמם . למחרת השתתפנו בקרנבל הרחוב – דבר שלא ראינו מעולם: אלפי מחופשים הציפו את מרכז העיר במסיבה מאורגנת היטב של מוזיקה ואוכל . לא היינו בקרנבל בריו אבל לדעתי הקרנבל בטנריף עולה עליו . 

מבחינתי זה הסיכום החשוב יותר

• מורחק

@imeshy

אני טסתי באיבריה לטנריף עם עצירת קונקשיין במדריד לשעה וחצי להתרעננות .

קיבלנו אוכל בטיסה מישראל ויש מערכת מולטימדיה טובה מאוד במטוסים שהם רחבי גוף.

ושתייה חופשית כולל אלכונול וכד.

ומחיר סביר .

500 יורו לאדם כולל מזוודה ומושב באוגוסט.

אז למה לטוס עם הלואו קוסט או צארטר או דומה בסוף זו אותה גברת ... ומקבלים אותו דבר ומתלוננים.

טסים סדיר והסיכוי לתקלות מופחת.

לא שאבריה חברת על .. ממש לא בכיוון אבל זו ברירת מחדל לטנריף אם לא רוצים טיסות פח.

• @משה-22

אין שום אפשרות להשוות בין טיסה ישירה לטיסה עם קונקשיין. אלו שני מוצרים שונים . 

אז נכון שבמקרים מסויימים ( כמו זה שתיארת למשל ) טיסה עם קונקשיין תהיה אולי בחירה טובה יותר , אבל זה פשוט לא אותו מוצר .

טיסה עם קונקשיין בדרכ תהיה זולה יותר מטיסה ישירה - בין אם היא סדירה או צ'ארטר.

• @adivelednizki

בנוסף, ראוי לבדוק את שעות הטיסה. 

חלק מהאנשים (ואני בתוכם) יעדיפו לבחור טיסה עם שעות שמתאימות לנו (סובייקטיבית) גם אם היא תהיה יקרה/זולה יותר. 

• @imeshy

מסכימה

וכמובן כל אחד שיבחר מה שטוב לו . שוק חופשי.

אני רק ציינתי שתפוחים משווים לתפוחים. 

בחזרה