בחזרה

עזרה בתכנון מסלול להודו (:

• שלום, קוראים לי יוני ואני מתכנן לטוס פעם ראשונה להודו 😀

טוב אז אני סטודנט, מתכנן לטוס בתקופת הקיץ לחודשיים-חודשיים וחצי (תלוי במבחנים), התאריכים הם בערך 1.8 – 14.10.
    אז בגדול כבר התחלתי לקרוא לא מעט על הודו ועל העונות והבנתי כבר שהעונה המתוכננת יותר מיועדת לצפון הודו, אבל במקביל, אזור ספטמבר אוקטובר כבר מתחילה העונה גם בדרום, ובגלל זה אני גם מאד רוצה לתת בסוף הטיול איזו גיחה קטנה של איזה שבועיים לסרי לנקה. 🏄‍♂️

עכשיו נתמקד יותר בהודו ולא בסרי לנקה כי היא העיקר של הטיול (אם למישהו יש מידע מעניין על סרי לנקה אז כמובן שאני אשמח).
    בגדול הייתי מאד שמח לעצות ורעיונות של מקומות יפים, טראקים מעניינים שיכולים גם להתאים למסגרת הזמן שלי… כעקרון הרעיון הוא נחיתה בדלהי, מישם לאט לאט עלייה לפושקר ובסוף לקחת טיסה חזרה לדלהי ומשם לסרי לנקה (אלא אם למישהו יש דרך טובה יותר להגיע לסרי לנקה שלא תקח ממני יותר מדיי ימים).

אגב אני כן מודע לזה שהרבה מהתוכניות שלי כנראה ישתנו במהלך הטיול. התכנון שאני רוצה לעשות הוא לא חד משמעי אני פשוט רוצה איזשהו מושג של מה שווה יותר ומה פחות, בסופו של דבר אני רוצה להספיק בזמן המועט הזה לחוות קצת מכל דבר, מהנופים, מהתרבות, מהאוכל, מהאנשים, חברה חדשים ומהכל :)

לא יודע אם רלוונטי להוסיף אבל כרגע אני טס לבד, יש עוד דיי הרבה זמן עד הטיסה ויכול להיות שהעניין הזה ישתנה. 

תודה רבה לכל מי שהשקיע מאמץ בלקרוא ובטח בלענות! 😄

• @ashkenazi5666

אכן כתבת הרבה. תשתדל להבא למקד את השאלות.

עצה ראשונה לי אליך - לתכנון נכון (מה זה צפון, מה זה מזרח וכו') כדאי להסתכל במפה (גם גוגל מאפס תעשה את העבודה).

ככה תבין שמדלהי לא ''עולים (התכוונת למצפינים) לאט לאט לפושקר'' כי פושקר נמצאת ממערב לדלהי, ברג'סטאן וממש לא כדאי להגיע אליה ב 1/8.

אז צפונה זה לכיוון דרמסאלה ושכנותיה, מנאלי, עמק ספיטי, עמק קינור ושימלה שמחברת את כולם. ואם אתה רוצה גם לדאק כולה.

(עכשיו חפש במפה).

רק מה שרשמתי כאן יכול להספיק לחודשיים בלי בעיה.

אה, לפושקר אתה יכול להגיע לקראת אוקטובר, במקום סרי לנקה. ומפושקר לכל רג'בטאן.

אלה בערך הכיוונים. את זה צריך עוד לפרוט למקומות עניין ולמסלול.

מציע שבנוסף למפה תרכוש את הלונלי פלנט של הודו וביחד עם שניהם תבנה מסלול.

• @רוני-סופר

קודם כל תודה רבה! אבל עכשיו רק נפל לי האסימון שטעיתי כשרמשתי פושקר כי התכוונתי לקשמיר.. 🤦‍♂️
    בכל מקרה רשמתי לי עכשיו את המקומות שרשמת לי ואני אתחיל להעמיק כבר יותר לכל אחד מהם (:

• @ashkenazi5666

הייתי פעמיים בקשמיר בסוף יולי/תחילת אוגוסט, לדעתי זמן טוב.

הצעתי לך: תתחיל מקשמיר ותבלה את כל אוגוסט בקשמיר לאדאק ואפשר גם לאהול וספיטי. בסוף אוגוסט או תחילת ספטמבר באזורים האלה מתחיל להיות קר, ובמקביל המונסון נסוג וזה הזמן “לרדת” להימאצ’אל עד אמצע אוקטובר עת הגעת הקור גם אליה.

• @ehudze

קשמיר פתוחה לתיירים?

לא שואל על המלצות מסע אבל באוגוסט פינו משם את כל התיירים…..

• @dregev03

לא יודע אם היא פתוחה,

מה שכתבתי כמובן בהנחה שפתוחה או תיפתח עד אוגוסט

• @dregev03

מבדיקה קצרה בגוגל – קשמיר נפתחה לתיירים ב-8/10/19.

זה לא אומר הרבה לגבי המצב הביטחוני.

בחזרה