בחזרה

שימוש ב UBER בניו יורק וושינגטון

• למי שהתנסה, האם יש טיפים לשימוש? כדאי או שעדיף מוניות\תחתית? שמענו על שודים ותקיפות – האם בטוח לנסוע עם UBER?

• @שמר-קומ

לא ניסיתי בניו יורק ובוושינגטון אלא רק בלוס אנג’לס. זה נוח מאוד במקומות שהתחבורה הציבורית בעייתית. אם יש תחבורה ציבורית מסודרת וקלה לא הייתי בוחרת בuber. לפעמים הנהגים הזויים. חלקם לא מדברים אנגלית. מונית מסודרת נעימה יותר אבל גם יקרה יותר.

• @שמר-קומ

המודל העיסקי של אובר ודומיו (כמו שירותי שליחים המזון) טומן בבחובו מספר בעיות:

1. אין כמעט מיון מי יכול לעבוד בו (למעט בדיקת רקע פלילי מוכח). כך שכל מי שנכנס לאפליקציה ונרשם יכול להתניע ולעבוד.

2. השימוש העסקי ברכב הפרטי של הנהג סותר ברוב המקרים את הביטוח לרכב. מכאן, שהנוסע אינו מבוטח בקרות תאונה.

3. דיווחי המס של הנהגים לוקים בחסר, במקרה הטוב. מכאן ההתנגדות לקיום אובר בכמה מדינות, כולל ישראל.

4. העמסת הכבישים ברכבים נוספים, דווקא בשעות העומס והביקוש הגדול למוניות.

לעומת זאת היתרונות:

1. זמינות מדהימה, גם בשעות העומס.

2. מחיר זול המגיע לעיתים עד למחצית ואף פחות ממחירי המוניות (במיוחד בעובר השיתופי).

עכשיו השואל צריך לעשות את חשבונו הפרטי. מחיר וזמינות מול אנונימיות ובעיית ביטוח.

• @רוני-סופר

קצת שאלות לגבי הבעיות:

1. אני לא בטוח שזה נכון, שלנוסע אין ביטוח. אני לא מומחה לתוכניות ביטוח אמריקאיות אבל UBER בשימוש מאוד נפוץ כך שאם היתה בעיה אמיתית כבר מזמן היינו שומעים עליה.
    2. נראה לי שדיווחי המס של נהגי UBER הרבה יותר מדויקים משל נהג מונית סטנדרטית, כי ב UBER כל הנסיעות ועלותן מדווחות למערכת, במונית אין בעיה לבצע נסיעה לא מדווחת או מדווחת בחסר.
    3. לא נראה לי רלוונטי, כי אם הנוסע לא יסע ב UBER בד”כ הוא יסע במונית ומכונית על הכביש היא מכונית על הכביש.

אני לא בעד UBER בגלל מודל העסקה נצלני, אבל ההתנגדות שלי איננה מעניינו של התייר

• @שמר-קומ

בניו יורק עדיף תחתית, אבל אם מונית אז אובר

בוושינגטון יצא לי ליפט זול יותר

• @רוני-סופר

לא הייתי מודעת לסוגיית הביטוח.  זה משהו שצריך וחשוב לבדוק.

לשואל :

בניו יורק יצא לי להשתמש באובר במנהטן עצמה וגם בג’רזי - החוויה היתה טובה ומאוד נוחה. בג’רזי ליפט יצאו זולים יותר.

טיפ שנתנו לי פה בפורום היה תמיד לשאול את הנהג לפני העלייה לרכב  “מי אני/מה שמי ” ? כדי לדעת שאני עולה לרכב הנכון,

אך יש לציין שבכל המקרים  בהם אני נסעתי – הנהג מיוזמתו שאל אותי אם זאת אני ולא הייתי צריכה לשאול אותו.

יצא לי להשתמש באובר בכמה יעדים אחרים בעולם אבל במנהטן השתמשתי לראשונה גם באופציה השיתופית . עשיתי זאת במרכז העיר, לנסיעות קצרות כדי לחסוך ירידה לסבוואי  עם החלפות של קווים לצורך מרחק קצר, וזה היה גם נוח וגם זול יותר .

לפעמים דווקא עדיף בתחתית – בטח בשעות העומס בכבישים.

• @רוני-סופר

לגבי ביטוח: לא ברור לי עד כמה סוגיית הביטוח מעניינת אותי כתייר. בכל מקרה אני הרי עושה ביטוח נסיעות לפן הרפואי. האם חברת הביטוח בישראל יכולה לתבוע את הנהג או חברת הביטוח שלו או לא זה לא מענייני.

מיסים: גם לא ענייני כתייר.

עומס בכבישים – בהחלט אובר תורמת לעומס, כי בגלל שהיא הוזילה מחירים ביחס למוניות, יש מי שלוקח אובר במקום תחבורה ציבורית ולא במקום מונית. אבל במקרה שלנו כתיירים זה פחות רלוונטי

פחד אלוהים מהנהג – מסכים בהחלט, אם כי נהגי המונית בהרבה מקומות בעולם לא ידועים כצדיקי הדור

בכללי – כמו שאנחנו תמיד כותבים על תרבות הטיפים – לא עניינו כתיירים לחוות דעה האם דרכי החיים של האמריקאים טובים או רעים. עובדתית אובר הפך מאד פופולארי ונפוץ באיזורים מסויימים, ומשכך הוא הדבר אני לא רואה בהעיה להשתמש בו. הדיון לא צריך להיות אובר בארה”ב טוב או רע, אלא האם לי כתייר כדאי או לא כדאי להתמש בו.

• @אנשיםטובים

עניין הביטוח זו נקודה למחשבה  -אני בהחלט אברר מול ביטוח הנסיעות לקראת הנסיעה הבאה שתהיה –  ומקווה שאתה צודק.

• @שגיתרון אמר:

@שמר-קומ

לא ניסיתי בניו יורק ובוושינגטון אלא רק בלוס אנג’לס. זה נוח מאוד במקומות שהתחבורה הציבורית בעייתית. אם יש תחבורה ציבורית מסודרת וקלה לא הייתי בוחרת בuber. לפעמים הנהגים הזויים. חלקם לא מדברים אנגלית. מונית מסודרת נעימה יותר אבל גם יקרה יותר.

לגבי האנגלית…. במדריד למשל לא מדברים מילה באנגלית …. אבל זה דווקא מה שנוח באובר – היעד נקבע מראש ולא צריך לתקשר ככ …

• לכל מי שכתב לגבי ביטוח: כבר בתחילת הדרך של אובר כחברת סטארט-אפ עלתה הבעיה הזו, והם הבינו שזו נקודת כשל במודל שלהם. לכם הם טרחו וערכו הסכמים עם חברות הביטוח הגדולות ביותר בארה”ב – כך שבזמן נסיעה בתשלום ברכב של אובר גם הנוסעים וגם הנהג מכוסים בביטוח רכב שתקף לנסיעה הזו (והוא לא קשור בכלל לביטוח הרכב הרגיל של הנהג).

עוד פרטים כאן:

https://www.uber.com/us/en/drive/insurance/

• @עמיחי13 אמר:

לכל מי שכתב לגבי ביטוח: כבר בתחילת הדרך של אובר כחברת סטארט-אפ עלתה הבעיה הזו, והם הבינו שזו נקודת כשל במודל שלהם. לכם הם טרחו וערכו הסכמים עם חברות הביטוח הגדולות ביותר בארה”ב – כך שבזמן נסיעה בתשלום ברכב של אובר גם הנוסעים וגם הנהג מכוסים בביטוח רכב שתקף לנסיעה הזו (והוא לא קשור בכלל לביטוח הרכב הרגיל של הנהג).

עוד פרטים כאן:

https://www.uber.com/us/en/drive/insurance/

מעולה, אני שמח לשמוע שגם ההפחדה הזו לא רלוונטית

• תודה רבה לכל המגיבים. עזרתם לי מאוד.

נראה לי שאשתמש באובר רק כמוצא אחרון 😎

• @שמר-קומ

אני מתגוררת בקליפורניה ונוסעת לא מעט באובר / ליפט, גם מקומית כשאין לי אוטו / לא רוצה לחפש חניה וגם כתיירת במקומות אחרים בארה”ב. תמיד מוודאת סוג ומספר רכב, ותמיד הנהג מברך אותי בשמי כשנכנסת לאוטו.  לא צריך לדבר עם הנהג, היעד מוקלד מראש והנהג נוסע לפי ההסבר של הנווט של החברה. אבל לפעמים יש נהגים ממש נחמדים שגם ממליצים על דברים מקומיים. 

• @שמר-קומ

רק לחדד – אובר או ליפט (Lyft) נחשבים בהחלט בטוחים בדיוק כמו להזמין מונית בגט טקסי ובהתאם אתה יכול לקבל נהג ידידותי או נהג שלא מתקשר איתך בכלל ושניהם בסדר.

כמו שכתבו אחרים – אתה מקבל את כל הפרטים הרלוונטיים כמו סוג הרכב, צבע, מספר רישוי ושם הנהג כדי שתוכל לוודא שמדובר בנסיעה שהזמנת.

אני השתמשתי באובר במגוון הרכבים, ערים וזמנים ומאוד ממליצה. מקווה לבדוק את ליפט בנסיעה הבאה.

אביה

• @שמר-קומ

בניו יורק אין שום בעייה ברכבת תחתית היא בטוחה ואנחנו השתמשנו בה הרבה גם עם ילדים.

בוושינגטון יש אוטובוס חינמי שעובר במוקדים https://www.dccirculator.com/

• @שמר-קומ

נסעתי המון פעמים בניו יורק ברכבת התחתית. נוח מאוד והתחושה בטוחה. הפחד היחידי כעת הוא ההדבקה בקורונה כי הצפיפות שם גדולה מאוד.

בניו יורק יש אופציה נוספת חוץ מאובר וליפט שנקראת VIA. מדובר בנסיעה עם שותפים במסלולים שיש לחברה. כשאתה מזמין נסיעה אומרים לך היכן להמתין על ציר מרכזי קרוב. לא השתמשתי באופן אישי אבל בני משפחתי משתמשים ומרוצים. היתרון של VIA שזה בדרך כלל זול יותר מנסיעה פרטית במונית או אובר.

בחזרה