בחזרה

טיסה וטיול סביב ילוסטון

• שלום לכם, חברי הפורום, 

אחרי הפסקה ארוכה של שנתיים- שוב מסתמנת אפשרות לטיול . 

עכשיו, כשמחירי הטיסות זולים בגלל הקורונה,

הזדמנות פז להגיע לילוסטון.

מה יעד הטיסה הקרוב? האם סולט לייק סיטי?

חשבתי על מסגרת של שבועיים, עם המשך לסיאטל, 

אולי החלק הקרוב של קנדה, 

ומשם … לאן? יש רעיונות?

חיפשתי כאן בפורום פוסטים על ילוסטון, המצאי היה די מוגבל. 

• @נירה-אולנד_3531410

שכחתי לציין- חושבת על אוגוסט השנה. 

למרות שזו תקופה לא אידאלית , זה מה שמסתדר עם העבודה והלימודים.

• @נירה-אולנד_3531410

נירה שלום

וברוכה השבה לפורום צפון אמריקה.

חייב להתחיל בזה שבניגוד למה שרשמת יש יותר ממספיק חומר על הילוסטון באתר

הייתי מתחיל מהלינק המצורף-

https://www.lametayel.co.il/destinations/yellowstone-4609/posts

בהחלט הייתי עבור שבועיים נוחת בסולט לייק סיטי, אבל לא הבנתי אם יש לך לאזור שבועיים

ומכאן יש לך עוד ימים בכיוון מדינת וושינגטון בואך סיאטל.

מוני

לפני תשובות לשאלות כעיקרון החלוקה בשינוי קוסמטי כזה או אחר- אפשרית

תשובות-

1. מאחר והניאגרה שווה לילה 1, הנה יש לכם בקופה 1 לילה בנוסף ל-2 הנוספים שמשלימים ל-15 לילות
    2. בהתקרב המועד אתרי אינטרנט ייעודיים  יהיו לכם לעזר.
    3. אפשר יהיה ליהנות גם ללא מדרגות כמובן לא תוכלו לערוץ המדורג בווטקינס גלן.
    4. אכן darian lake יוכל להוות תחליף בעיקר שהוא על אם הדרך לניאגרה. 

לגבי בוסטון ,בחלוקה ובהקצבה שלכם ואם הסיקס פלגס יכנס משוואה (ובאיזו כמות זמן נדרשת לו?)

אני רואה אפשרות מסוימת לתת מינימום לבוסטון ,ובתקווה שהטיסה מאוחר בערב.

מוני

• @נירה-אולנד_3531410

הביקור בילוסטון ובגרנד טטון לבדם יצריך לפחות 4 ימים מלאים, ואפשר גם יותר.  זה אומר שנשארו 10 ימים לכל השאר.  נסיעות מסולט לייק סיטי לילוסטון ומילוסטון לסיאטל יקחו עוד 3 ימים, מה שישאיר לכם כשבוע לכל השאר.

זה יכול להיות פרק זמן סביר לביקור באיזורים היפים של מדינת וושינגטון, כולל הר ריינייר וחצי האי אולימפיק, וכמובן העיר סיאטל עצמה.

אפשרות נוספת היא לשלב את ילוסטון עם פארק גליישר.  הנסיעה מילוסטון לגליישר תקח כיומיים (אולי פחות קצת), והביקור המינימלי בפארק הוא של יומיים (אפשר יותר.  תלוי במסלולי ההליכה ברגל שאתם מתכננים).   ניתן משם לחצות את הגבול לקנדה, לבקר בווטרטון לייקס וגם ביקור קצר בפארק הלאומי באנף של הרוקיס הקנדיים.  הסיום האפשרי יהיה בקאלגרי.  במקרה כזה, חלוקת הזמן תהיה כדלהלן:

יום אחד סולט לייק סיטי לגרנד טטון, 4 ימים לגרנד טטון ולילוסטון, 1.5 -2 ימים נסיעה לגליישר, 2 ימים בגליישר + חצי יום פלוס בווטרטון לייקס, יום נסיעה לבאנף, ואז נותרו לכם 3 פלוס ימים לפארק הלאומי באנף.  זה זמן מספיק כדי לקבל מושג טוב על הפארק, אבל כמובן לא למיצויו.  יתכן ובמסגרת הזמן תוכלו גם להכנס לפארק יוהו.

חלופה זו מחייבת אתכם למצוא חברת השכרת רכב שתאפשר את שכירת הרכב בסולט לייק סיטי והחזרתו בקאלגרי.  סביר להניח שיהיה קנס על ההחזרה בקנדה, אבל גם אם תחזירו את הרכב בסיאטל יהיה קנס החזרה ואינני בטוח שהם שונים מהותיתי בגובהם.

חלופה שלישית מתמקדת בצפון וויומינג ובקולוראדו.  ניתן אולי יהיה להוסיף גם את איזור מואב, אם נשאר זמן.

ב- 2015 טיילתי חודש באיזורים אלו.  סיכום הטיול שלי בפורום:  סיכום טיול לרוקיס האמריקאניים (ועוד קצת).

אלבומי התמונות מהטיול ניתנים לצפיה ב- תמונות מהטיול ב- 2015

• @מוני

הי מוני, כיף לחזור :-)

תודה על הלינק, אעבור על המידע . 

אחרי קצת נבירה בחומר נראה לי מתאים יותר אולי להתחיל את הטיול בסיאטל,

לעבור לונקובר (אולי? הכל בשלבים ראשוניים מאד של תכנון)

לחזור משם אולי דרך גליישר, לא בטוח, להכנס לילוסטון מצדו הצפוני, לרדת דרומה לגרנד טטון, ולסיים בסולט לייק סיטי.

נשמע הגיוני בגדול? 

מסגרת הזמן די גמישה כרגע, עוד לא הזמנתי טיסות, אפשר להגדיל לשבועיים וחצי. 

• @dhz

הי  לך (מה שמך?) 

תודה לך על המידע. 

אני נוסעת עם בחור בן קרוב ל 17  עם סיבולת מוגבלת לטבע ונופים. חשוב לי מאד לראות את ילוסטון וגרנד טטון, 

אז כל היתר יצטרכו להיות במינון נמוך יותר, עם יותר דגש על אזורים עירוניים . 

• @נירה-אולנד_3531410

אני אוסיף את סיפור הטיול שלנו.

הכי טוב וקרוב יהיה לטוס לג'קסון , אבל זה כנראה יהיה יותר יקר מאשר לטוס לסולט לייק סיטי , ויש גם את עניין השכרת הרכב שם שצריך לבדוק בקפידה .

https://community.lametayel.co.il/topic/140166/%D7%94%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%94%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%9C%D7%A0%D7%95-%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%9F-%D7%95%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%A1-%D7%94%D7%A7%D7%A0%D7%93%D7%99%D7%99%D7%9D

• @נירה-אולנד_3531410

איזור הטיול בארה”ב ובקנדה (אם תוסיפו את ונקובר) מוטה טבע בצורה משמעותית ואין בו ערים גדולות למעט סיאטל, ונקובר וסולט לייק סיטי בסוף, כאשר סולט לייק סיטי לא ממש מענינת (אפשר לבלות חצי יום ב- temple square, המרכז של הכנסיה המורמונית, אבל זה פחות או יותר מה שיש לעשות שם).  כמובן שאתם צריכים להחליט אם זה מתאים לכם, או אולי עדיף לשלב את ילוסטון עם החוף המזרחי, הערשיר הרבה יותר בערים גדולות.

• יש מספר שדות קרובים יותר לילוסטון מאשר סולט לייק סיטי – בוזמן (הכי קרוב לכניסה הצפונית), בילינגס, ג’קסון (הכי נוח מבחינת טיטון וכנראה גם בכלל), קודי ועוד – אבל סולט לייק סיטי הוא שדה התעופה הגדול ביותר באזור (והזול מביניהם ועם מבחר אפשרויות השכרת הרכב הטוב ביותר). 

אם לא רוצים לבזבז זמן, אפשרי בהחלט לעשות גיחה מיעד קרוב לג’קסון או לבוזמן, לשכור שם רכב ל-4 הימים שיוקדשו לילוסטון ולגרנד טיטון ולטוס בחזרה (או ליעד הבא). אם זה יוצא יקר מדי, אפשר לשלב את סולט לייק סיטי (חביבה למדי ליום אחד), ו”לשרוף” יום בדרכים בכל כיוון.

• @נירה-אולנד_3531410

גם דנבר זה יעד מתאים לטיול – ואז אפשר לשלב גם את הפארק הלאומי הרי הרוקי.

הנה כמה מסלולים אפשריים:

דנבר ← פארק הר הרוקי ← טטון וילוסטון ← גליישר ← רנייר ← סיאטל

דנבר ← פארק הרי הרוקי ← טטון וילוסטון ← דרום דקוטה ← דנבר (מסלול מעגלי)

אפשר לשלב גם במסגרת של טיול מדנבר לילוסטון גם ביקור בעוד יעדים בקולורדו (מהמדינות הכי יפות בארה”ב).

• @עמיחי13

ביקרתי בדנבר כבר מספר פעמים, ולצערי היא לא עונה לדרישות של נירה, שבנה מחפש עירוניות מענינת.  היא עיר יפה, בעיקר בזכות מיקומה למרגלות הרי הרוקיס, אבל סיאטל עיר הרבה יותר מענינת עם יותר דברים שאפשר לראות ולעשות, והיא גם יפה בזכות מיקומה במפרץ פיוג’ט. 

• @נירה-אולנד_3531410 אמר:

אני נוסעת עם בחור בן קרוב ל 17 עם סיבולת מוגבלת לטבע ונופים. חשוב לי מאד לראות את ילוסטון וגרנד טטון, אז כל היתר יצטרכו להיות במינון נמוך יותר, עם יותר דגש על אזורים עירוניים

אינני יודע מה הציפיות שלך (ליתר דיוק של ה”בחור”) מאזורים עירוניים. בכל אופן, כפי שכתבו לך, הערים הגדולות באזור הטיול שבחרת, אינן עתירות באטרקציות עירוניות מובהקות ומפאת גילו הצעיר של הבחור, הוא גם מנוע מלהיכנס לחלק ממקומות הבילוי הלילי. הערים האלה (סאלט לייק סיטי, סיאטל, דנבר) נמצאות בקצוות הרחוקים של כל מסלול טיול הגיוני באזור זה, כך שבכל מקרה כדאי לעשות תאום ציפיות, כי בין עיר בקצה אחד לעיר בקצה השני מחכה לכם המון טבע ועוד טבע, אם כי טבע יפהפה ובחלקו יחודי (ילוסטון).

• @עמיחי13

שני מסלולים יפהפיים, אבל עם עיר רק בקצוות. בכל מקרה, ועוד יותר בגלל שמדובר על אוגוסט שבו הכל עמוס, אני הייתי מקדיש לכל אחד מהם שבועיים וחצי עד שלושה. בשבועיים בלבד זה יהיה לחוץ מאוד.

• תודה לכולכם…

מביאה לשיקולכם את המסלול כפי שמסתמן כרגע, עדיין ניתן לשינויים:

תחילת הטיול – סיאטל 2-3 ימים (תלוי מתי מגיעים)

משם – או לפארק גליישר או לפורטלנד- 2 ימים (כולל הדרך)

ילוסטון וגרנד טטון – 4 ימים

סולט לייק סיטי – 1 יום

טיסה לוושינגטון או פילדלפיה  – סדר הביקור בשתיהן תלוי ביעד הטיסה הזול והזמין יותר , עוד לא בדקתי.

חשבתי על יומיים בוושינגטון ועוד יומיים בפילדלפיה כולל ביקור באתרי האמיש,

משם בחזרה הביתה. 

סה”כ בלי טיסות מהארץ ואל הארץ – 14-15 יום. 

חייבת לציין מנסיוני בטיול הקודם שלנו – אנחנו עוברים אתרים מהר יחסית, מאבדים סבלנות מהר. (לא אני, אבל לא משנה :-))

המסלול אולי נשמע משונה, אבל מדובר במסלול שכולל את מה שלא הספקנו בטיול הקודם, ועדיין חשוב לנו לראות. 

בפעם הקודמת כבר טיילנו בקליפורניה, יוסמיטי, לאס וגאס, הפארקים של נבדה , ניאגרה, בוסטון, ,ניו יורק, אורלנדו. 

אשמח לדעתכם- האם טיוטת המסלול שציינתי למעלה ישימה? הגיונית?

• @נירה-אולנד_3531410

סך הכל נראה בסדר.  לא כל כך הבנתי את או לפארק גליישר או לפורטלנד – 2 ימים.  אם מדובר בפורטלנד, הרי שהנסיעה מסיאטל אליה תקח 2-3 שעות וכך יש לכם כמעט יומיים מלאים בעיר.  להגיד את האמת, לא התפעלתי מהעיר הזו.  אם מדובר בנסיעה לגליישר, אז לא ראיתי שלקחתם בחשבון את זמן הביקור בפארק ואת הנסיעה ממנו לילוסטון.  כלומר, יתכן וחלופה זו לא ממש מתאימה ללוח הזמנים שלכם.

במקרה של חלופת פורטלנד, אם תשתעממו בעיר, מציע לבקר ב- Columbia Gorge שהיציאה אליו היא מהעיר.  הוא גם יכול להיות כטיול בכוון של ילוסטון.  לאורך כביש 30 הישן יש עליה לתצפית יפה על הנהר ויש אחר כך גם סדרה של מספר מפלי מים, כאשר הידוע מביניהם הוא Multnommah Falls.  למפל הזה ניתן להגיע גם מ- I-84, ובירידה מ- I-84 אליו יש מגרש חניה גדול.

• @נירה-אולנד_3531410

נראה לי שהתעלמת מזמן למעבר מיעד ליעד:

• מסיאטל לגליישר פארק זה ענין של כ-1,000 ק”מ, שמשמעותם יומיים נהיגה.
    • מגליישר פארק לילוסטון זה ענין של כ-700 ק”מ, שמשמעותם יום וחצי עד יומיים נהיגה.
    • מפורטלנד לילוסטון זה ענין של כ-1,400 ק”מ, שמשמעותם נהיגה יומיים-שלושה של נהיגה.

גם לא ברורות לי הציפיות מיעד כמו פורטלנד עד כדי ששווה לכופף מסלול עבורו. קניות ללא מס במדינת אורגון? מוזיאון מדע? (זה שבחיפה הרבה יותר מעניין). יש בזה הגיון כשזה חלק ממסלול לאורך החוף המערבי של וושינגטון ואורגון. היעדים היפים יותר של אורגון נמצאים דרומה יותר.

• @צביקה

תודה צביקה,

אכן מדובר בזמן נהיגה רב, ולא בטוח שהכרחי. 

אולי עדיף פשוט לנסוע מסיאטל לילוסטון ישירות, אך אשמח גם לאטרקציות בדרך, אם יש. 

• @נירה-אולנד_3531410

כמו שציינו בפנייך- אחרי סיאטל שמת יומיים נסיעה בלי ביקור ביעד הנסיעה ואז היתה חסרה הנסיעה עצמה לילוסטון….

אנחנו עם הילדים עשינו פעם את הדרך מסיאטל לילוסטון זה יומיים נסיעה ואין כמעט מה לעשות בדרך. בפעם אחרת לכיוון גליישר נסענו מהצד הקנדי- הדרך לדעתי יותר נחמדה. ונסיעה של יומיים הפכנו ל-3 ע”י ביקור של יום ב- פארק המים/שעשועים של סילובר ווד , שהוא עם סטייה קלה מהדרכים שמובילות לאזורי הגליישר/ילוסטון…

אם את מחליטה לעבור בצד הקנדי אז יתווספו לך ונקובר כביקור שאולי אפשר להוסיף בו משהו שיעניין את הבן.. ותלוי איזו דרך בוחרים- אבל אפשר למצוא אגמים לשכשוך בדרך.. אצלנו  זה גם הפוגות שעובדות בדרך. אבל הילדים שלנו רגילים לטיולי טבע עם מינוני אטרקציות נמוכים ( מה שאני מניח שרוב הציבור מתייג תחת אטרקציות...)

בחזרה