בחזרה

למי שביטלו לו את הטיסה - קיבלתם כסף חזרה?

• האם חברות התעופה שביטלו את הטיסות לחודש הקרוב או בחודש הקודם החזירו את הכסף על הטיסות?

האם את כל הסכום (למשל מזוודות, מקומות ישיבה וכדומה) או רק את מחיר הכרטיס?

האם ביטוח הנסיעות הרגיל החזיר את הכסף על המלונות? לכאורה הם אמורים לפצות במקרה שחברת התעופה ביטלה את הנסיעה עקב מגיפה? אבל אנחנו יודעים שלפעמים יש חורים בכיסוי וחברות הביטוח לא משלמות

אני מנסה לתהות האם לחכות שיבטלו לי את הטיסה (מה שאני מעריך שיקרה) בתקוה לקבל החזרים מלאים מחברת התעופה ומהביטוח הרגיל, או לא לחכות, לבטל מיוזמתי ולקבל החזר של 80% מביטוח הביטול

מפתיע אותי שחברת טריפ גרנטי והראל לא מציעות עדיין ביטול מותנה – תתחייב עכשיו שלא תטוס. אם חברת התעופה תחזיר את הכסף ו/או חברת הביטוח של ביטח הנסיעות הרגיל תפצה – אל תתבע אותנו. אבל אם הן לא יפצו – נראה בכך כאילו שביטלת מיוזמתך לפי תנאי הביטוח

• כן, קיבלנו זיכוי מלא מרינאייר על טיסה שבוטלה.

הזיכוי כלל תשלום על מזוודה והושבה.

את מקומות הלינה הזמנתי עם ביטול חינם, אז לא נזקקתי לברר לגבי החזרים מהביטוח.

פניתי להפניקס בנוגע לביטוח הבריאות שעשיתי לקראת הטיול וקיבלתי החזר מלא של הסכום ששולם.

גם הזמנת הרכב בסיקסט בוטלה והסכום ששילמנו הוחזר במלואו. 

• @אנשיםטובים

אם החברה מבטלת מיוזמתה, ברור שהם צריכים להחזיר לך מחיר מלא (מקסימום להציע חלופה זהה של טיסה במועד אחר לבחירתך). 

לגבי מה מחזיר הביטוח – זה תלוי בביטוח וגם בסעיפים הנוספים שהכנסת אליו. נכנסים לפוליסה וקוראים מה כלול בה. בכל מקרה, בזמנים כאלו נראה לי לא חכם להזמין חודשים קדימה מלונות ללא אפשרות ביטול ללא תשלום. 

• תודה לכם

• @אנשיםטובים

באיזיג'ט -אחי צפוי לקבל החזר על טיסה מבוטלת שהיתה אמורה לצאת בשבוע הבא.

עד הביטול לא היה עם מי לדבר... ברגע שאיזיג'ט ביטלו מיוזמתם -הודיעו לו שהוא זכאי להחזר .

באל על - ממה שאני יודעת יש גמישות ולא צריך לחכות שיבטלו לך את הטיסה.  אל על מאפשרים לכלל הנוסעים שינויים/ הקפאת הכרטיס או ביטול-  ללא קנסות.

בחזרה