בחזרה

ניהול סיכונים / סיכויים לקראת חופשת הקיץ

• אז יש לי טיסה מוזמנת לסוף אוגוסט: הלוך איזיג’ט לליון, חזור אלעל מג’נבה.

הסיכון המרכזי שאני צופה כרגע הוא שאיזיג’ט תפשוט רגל ואז רוב הסיכויים שחברת האשראי תחזיר לי את הכסף (אלא אם גם היא תקרוס...)

אז חשבתי לעצמי, למה לא להזמין לי הלוך עם אלעל, שמאפשרים ביטול ללא עלות עד הרגע האחרון. 

אז אני שואלת אתכם גם...מה הסיכון שאיזיג’ט תפשוט רגל? האם כדאי לשים עוד סכום בסיכון כרגע כאשר כל מצב התעופה נראה לא ברור? או יותר נכון, האם לדעתכם יש סיכון שאלעל תקרוס?

• @Aya_3181931 אמר:

ר? או יותר נכון, האם לדעתכם יש סיכון שאלעל תקרוס?

אין לי מושג מה המצב הכלכלי של איזי גט.
    אלעל לא תפשוט את הרגל, כי המדינה לא תאפשר לה לפשוט את הרגל.
    מצד שני כן יוכלו להיות מצביחרום שבהם היא לא תעמוד בהתחייבויות. ( ימחקו לה חובות … WHO KNOWS )
    אני לא הייתי קונה עכשיו כלום.

• @Aya_3181931

עד להופעת הקורונה איזיג’ט חברה רווחית (מאוד) ואל על חברה הפסדית.

כך שעד להופעת הקורונה לא היה סיכוי שאיזיג’ט תפשוט את הרגל. אחרי הקורונה אין לי מושג, אף אחד לא יודע כמה זמן התעופה תפגע ואין לי מושג מה הרזרוות של איזיג’ט

להערכתי האישית כל עוד יש חרדים או דתיים עם היד על הברז של תקציב המדינה הסיכוי שאל על תפשוט את הרגל מאוד נמוך.

האם יהיה מהפך פוליטי? אין לי מושג יותר ממה שלך יש.

• @Aya_3181931

לשאול סתם אנשים זרים ברשת על נבואות פוליטיות וכלכליות זה לא ממש ניהול סיכונים מחושב...

• @דוקטור-דו-ליטל

אלעל לא תפשוט את הרגל בלי קשר לדתיים.
    אי אפ/ר להשאיר את מדינת ישראל בלי תעופה אזרחית ישראלית שתמשיך לספק קשר למדינה בעיתות חרום ( מסוג מלחמה לא קורונה ).

• @ayeletback

* היא כבר בדרך לפשיטת רגל עם כל החובות שנטלה על עצמה (רכש צי מטוסים ושאר הצרות שהיו לפני), למדינה יש מנית זהב בחברה, ייתכן שתהיה הלאמה של החברה או שהבעלים יכניסו את היד לכיס (מהדיווידנדים שלקחו וכו') או שהבנקים יעשו להם חלקֶה כמו לשאר הטייקונים במשק(תשובה ושות'). 

* "הנבואה ניתנה לשוטים". 

• @aljaje אמר:

החובות שנטלה על עצמה (רכש צי מטוסים ושאר הצרות שהיו לפני), למדינה יש מנית זהב בחברה, ייתכן שתהיה הלאמה של החברה או שהבעלים יכניסו את היד לכיס (מהדיווידנדים שלקחו וכו') או שהבנקים יעשו להם חלקֶה כמו לשאר הטיי

כן אחד מהתסריטים הללו יקרה, או תסריט אחר.
    אבל החברה לא תסגר, זה לא יקרה , ובלי שום קשר לדתיים בממשלה.

• תודה על התגובות...נמתין ונראה

• @ayeletback

* לא אני דיברתי על הדתיים, אבל יש את יו"ר ועדת הכספים. 

ובינתיים אל-על מנצלת את "משבר הקורונה" והחלה לפטר יותר מאלף עובדים, ועד-העובדים כבר לא יכול לאיים בשביתה.

נחכה ונראה.  

• הסירי דאגה מליבך.

איזיג׳ט תפשוט את הרגל הרבה אחרי אלעל אהובתי. ואל על לא יכולה לפשוט רגל היא ממש הפרצוף והדגל והנשמה שלנו…. ממש הכי בבית בעולם 😊

• @ayeletback אמר:

@דוקטור-דו-ליטל

אלעל לא תפשוט את הרגל בלי קשר לדתיים.
    אי אפ/ר להשאיר את מדינת ישראל בלי תעופה אזרחית ישראלית שתמשיך לספק קשר למדינה בעיתות חרום ( מסוג מלחמה לא קורונה ).

אל על יכולה לפשוט את הרגל כמו שסוויסאייר פשטה את הרגל.

סוויסאייר פשטה את הרגל והקימו את סוויס שהשתמשה במה שנשאר מסוויסאייר.

אל על יכולה לפשוט את הרגל ויקימו על חורבותיה את “אל על ולמטה” או את “על אל”,  ובמהלך פשיטת הרגל ומחיקת החובות יכול להיות שחלק מהחובות שימחקו הם תשלומים על כרטיסי טיסה שלא כובדו.

אני כמובן לא אומר שזה מה שיקרה, אני אומר שזו אחת מהאפשרויות שלא ישאירו את ישראל בלי חברת תעופה אזרחית עאלק לאומית אבל גם בלי כסף או כרטיס טיסה למי שכבר רכש כזה

@משתמש-לשעבר אמר:

@ayeletback

* לא אני דיברתי על הדתיים, אבל יש את יו"ר ועדת הכספים. 

ובינתיים אל-על מנצלת את "משבר הקורונה" והחלה לפטר יותר מאלף עובדים, ועד-העובדים כבר לא יכול לאיים בשביתה.

נחכה ונראה.  

אני דיברתי, ויור”ר ועדת הכספים החרדי שיושב על ברז הזרמת הכספים לאל על הוא אחד הגורמים החשובים ביותר במשוואה הזו

@אניגמה אמר:

הסירי דאגה מליבך.

איזיג׳ט תפשוט את הרגל הרבה אחרי אלעל אהובתי. ואל על לא יכולה לפשוט רגל היא ממש הפרצוף והדגל והנשמה שלנו…. ממש הכי בבית בעולם 😊

כן, בערך כמו רכבת ישראל 😥, אם היא הפרצוף שלנו אנחנו זקוקים להרבה יותר מבוטוקס

בחזרה