בחזרה

אסקפיזם: מתכננת לינות לצפון מזרח ארה"ב

• אז כרטיסי טיסה לקיץ נקנו. אמורים לצאת בסוף יולי (נחיתה בניו יורק)- חזרה לאחר 15 לילות מבוסטון. טיסות ישירות של אל על. 

מאוד מקווה שהחיים יחזרו לשגרה והטיול הזה ייצא לפועל.  ואם לא… בוודאי ייצא לפועל בהמשך. מי אמר שחלומות על שגרה לא עוזרים בימים טרופים אלו?

חשבתי על כך:

4 לילות ניו יורק

1 לילה איתקה/ קורנינג (מעוניינת בעיקר במוזיאון בקורנינג, אולי גם אוניברסיטת אית’קה, אם יתאפשר)

2 לילות ניאגרה

1 לילה ALEXANDRA BAY או משהו בסביבה (מעוניינת בשייט לאלף האיים)

1 לילה ב LAKE PLACID

2 לילות STOWE

2 לילות NORTH CONWAY

כמה שאלות:

1.  נותרו 2 לילות… האם לעבות איזשהו מקום? האם עדיף לסיים בלילה או שניים בבוסטון? 
    2. האם יש ירידים/ פסטיבלים מיוחדים במחצית הראשונה של אוגוסט, שכדאי להתנהל לפיהם? גילוי נאות: הירידים החקלאיים והפסטיבלים המקומיים מאוד “עושים לי את זה”…
    3. משתדלת שלא תהיה “רעלת אגמים ומסלולי טבע”. לא מתאים לנו לא מבחינת חשקים ולא מבחינת יכולת (בעיקר בעיית מדרגות). הגיוון מאוד מתאים לנו. 
    4. האם יש פארק אטרקציות שווה ש”יכסה” את משבצת האטרקציות? חשבתי בהתחלה לשלב את הסיקס פלאגס בניו ג’רזי, אבל אני לא רואה זאת משתלב במסלול אצלנו. לא שווה לי להאריך את המסלול מניו יורק בלילה נוסף שם. אולי ב DARIEN LAKE? איך הפארק שם? שווה? 

זה להתחלה, כאשר הכוונה היא ראשית להזמנת מקומות לינה…

תודה רבה,

אורנה

• @אורנה1 אמר:

האם יש ירידים/ פסטיבלים מיוחדים במחצית הראשונה של אוגוסט

נכון לתרום עידן הקורונה:

בהחלט יש אירועים גם במחצית הראשונה של אוגוסט. מה שאני עשיתי זה חיפשתי בגוגל מפס Fairgrounds ואז נכנסתי לאתר של כל אחד לראות מתי זה

יש מרוצי מכוניות, גם בווטקינס גלן וגם במקומות אחרים (חפשי race track בגוגל מפס)

יש פסטיבלי כדורים פורחים ומטוסים

בזמנו אפילו מצאתי רודיאו (אם כי בסוף לא הלכנו)

אני שב ומציע – תבני תוכנית בימים ולא בלילות

• @אנשיםטובים

תודה רבה, איש טוב. 

תכנית הלינה שהכנתי נגזרת בהחלט לפי הימים (והוויתורים באתרים בימים). 

אשמח לחוות דעתך/דעתכם האם כדאי לעבות את מקומות הלינה או להשאיר יומיים לבוסטון? האם התוכנית לא “קופצנית” מידיי? 

תודה,

אורנה

• @אורנה1

לטעמי זה יחסית מהיר.

הבעיה במהירות היא שאין זמן לשינויים. אם יש לכם 5 שעות נסיעה ויותר (מהניאגרה לאלכסנדריה ביי) ורוצים למשל להגיע ב-4 אחה”צ לאלכסנדריה ביי זה אומר שאי אפשר סתם לעצור איפה שרוצים בדרך. לא במוזיאון, לא ביריד בפתאום נתקלנו או כל דבר אחר. אני לא מוטרד מנסיעות ארוכות או מעברי לינה (אין לכם ילדים קטנים) אלא מוטרד מחוסר ספונטניות. וממה שאני הבנתי אתם בענייני ספונטניות

בכל מקרה, צריך לחשוב לא רק על ימים, אלא על שעות. למשל באילו שעות יש שייט באלף האיים? השייט הקלאסי הוא בשעות 10:00-16:30. המעבורת לטירה פעילה אומנם מ-10 בבוקר ועד 19:30, אבל אם מביאים בחשבון זמן ביקור בטירה זה דומה ל 16:30 של השייט. זה אומר שאם התוכנית היא לשייט בבוקר (אחרי הלינה) יש קצת זמן למרוח בבוקר, ואם התוכנית לשייט אחר הצהריים זה אומר להגיע מוקדם יחסית.

עוד לפני היומיים “ספייר” שיש לכם הייתי שוקל לטוס מניו יורק לבאפולו, ואז לשלב את איתקה בדרך מזרחה. חסכתם יום שלם (חסכתם כיום וחצי, אבל שילמתם בחצי יום של טיסה). יותר מזה, אפשר למשל להזמין טיסה לשעות הערב והלילה לכיוון באפולו כי מה אכפת לכם לטוס בחושך, אבל כן אכפת לכם לא לנהוג בחושך. למשל יש טיסות של דלתא ב-10 בלילה מ LGA במחיר של 100-140 דולר לאדם. לא זול, אבל כל יום בארה”ב שווים הרבה כסף. אפשר גם לשקול לישון צמוד לשדה בבאפולו שני לילות. ואז עם טיסה בסגנון הזה אתם במלון לפני 1 בלילה (לא נורא). למחרת יום שלם בניאגרה (נסיעה לא ארוכה), וחוזרים חזרה ללינה בבאפולו (הפיג’מה כבר מחכה על המיטה). ולמחרת חסכתם זמן בבוקר של נסיעה. על הדרך המלון בשדה בבאפולו צפוי להיות מהותית יותר זול מאשר בקנדה.

אם טסים ניאגרה, אז מהניאגרה נוסעים לקורנינג ואיתקה (זמן הנסיעה מהניאגרה ובטח שמבאפולו קצר יותר מאשר מניו יורק), ומשם ממשיכים לאלף האיים.

• @אנשיםטובים תודה רבה על המענה ועל פתיחת כיוונים נוספים של מחשבה. 

אני מתקשה לחשוב על קנייה כעת של טיסת פנים… 

בהחלט אחשוב שוב האם רק לילה אחד בניאגרה ימצה את רצונותיי. מאוד ארצה לבקר  גם  בקליפטון היל (במיוחד) ובעיירה Niagara On The Lake. 

בימים האחרונים, אני מודה, שאני מתקשה לראות כיצד הטיול הזה יוצא לפועל בקיץ הקרוב,  אבל ברשותכם אמשיך לחשוב “בגדול” על הטיול בתקווה ובייחולים לימים טובים יותר. 

שוב תודה רבה,

אורנה

• @אורנה1

פתיחת האשכול הזה היתה במטרה להזמין לינות, אבל כרגע גם הרצון לאסקפיזם שהיה מנת חלקי אך לפני ימים ספורים ירד מהפרק… והזמנת הלינות ממש לא רלוונטית כעת. 

הטיול הזה זה הדבר האחרון עליו אני חושבת כעת… 

אורנה

בחזרה