בחזרה

היכן הייתי היום לפני שנה ..... בהודו🌺

• טאוואנג.  צפון מזרח הודו הכי קרוב לסין -….  המנזר והבודהה  הענקית . 

• @cillam

יפה צילה

ספרי קצת מה מי מו…………… קורה מסביב.

חוץ מזה, מה נחשב הכי קרוב לסין? אני חשבתי שצ’יטקול הכפר הכי קרוב 😉 (הם קוראים לו הכפר האחרון בהודו)

• אם לשאול את הסינים, טאוואנג נמצאת מאד קרוב לסין, כלומר בשטח סין… :)

זהו אחד מאזורי הקרבות העיקריים של מלחמת הודו-סין ב-1962 והסינים עדיין רואים בו שטח שלהם

דרך אגב גם בצד המערבי של הודו צ’יטקול אינה הקרובה ביותר לגבול הסיני, היא רק “משווקת” ככזו.

• @dregev03

אכן אהוד יודע- 

המענין שנותנים להגיע עד לשם גם לזרים עם אישור כמובן- 

הטיול היה טיול עם רכב. מצד אחד נסיעה  לכיוון מנצ׳וקה  ובצד השני לגיוון טאוואנג – זה בקצרה _ טיסה לדיברוגה ורכב עם נהג  ועצירות בדרך  ב Pasighat , Aalo 

והגעה בלילה מאוחר למנצ׳וקה (מצ׳וקה) קור כל ים עייפים ורעבים להיום סטיי  של אנשים מקסימים  … 

הדרכים קשות ירד גשם הנהג היה גרוע עד כדי כך שלקחתי לחלק מהדרך את ההגה 😂 … לחצי השני החלפנו אותו…

• @cillam

התפספס ו לי התמונות – זה בגלל הקורונה כאן …

• @cillam

בשום מקום לא. יה מוזמן מלון – ידידי יודן שרפה ואני התכתבנו במשך כמה חודשים קראנו ראינו כתבנו מיילים והחלטנו בדרך לאן  … היו גם המלצות של אחרים שהיו מצויינת במיוחד של משפחה ישראלית מדהימה שהה קדימה אותנו – בפאסיגאט לא היה לנו כלום והתחלנו לחפש ולשאול – נפלנו לבסוף עם המלצה מקומית על מקום מדהים על שפת נהר – הברמפוטרה – בצד השני  שמנהל את האתר בחור בשם טאפיר – כן כמו החיה … שבעלי המקום מכיר את בעלי רימו – וכך מצאנו גם לינה וגם טבחים נפאלים מעולים- כי הם לא מקבלים בלי הזמנה מראש-  המשרד הראשי באיטנאגאר – זה רק לרקע -במזג אוויר טוב זה מקום מדהים לשהות בו –

הבחור שמנהל הוא מדריך וותיק – באיזור יש  מטוסים אמריקאים ממלחמת העולם השנייה – והוא  כמדריך ; עם רימו וצבא ארהב  מצאו את הגרוטאות של המטוסים על מנת למצוא  חפצים אישיים וכן את מיקום הנפילה  אם אפשרי…  

בחורה  אנגליה עם אופי ואומץ יוצא מן הכלל עשתה טיול על אופנוע באיזור וכתבה ספר על האיזור  והשתמשה בשירותיו של טאפיר…  הספר שווה קריאה - 

• @cillam

יפה צילה מעניין

שילבת להילוך

• @dregev03

כאשר אין ברירה … 

• @cillam

עוד מקום שהיה ברשימה של ״אני רוצה להגיע״ משתלה ממשלתית של סחלבים :

בחזרה