בחזרה

בהמשך לשרשור של שבת של יונית

• בואו נספר זה לזה לאן היה צריך להיות הטיול הבא שלנו (זה שכנראה יתבטל אצל חלקנו לפחות). זה שלנו מיועד במאי לחבל קרינתיה באוסטריה.

• @משה-א

אממממ, איך זה אמור לשפר את ההרגשה? 😂

• זה יותר רחשי השתתפות בצער הדדיים של הקהילה...

• @משה-א

אז אשתף, למרות שיש לי תחושה שזה ידכא אותי יותר

• במאי – טיול חברים לקראת גיל 40 בבוואריה, ככל הנראה כבר לא ייצא לפועל. יום במינכן ועוד 3 ימי טיולים רגליים באיזור גארמיש
    • ביולי – טרק “מרכבות האש” – Carros de Foc בשמורת אייגסטורטוס – בפירינאים הספרדיים. 

לשני אלה – הכול מוזמן – טיסות, מלונות, רכב וכו’. 

הבטחתי לעצמי שאם אחד/יותר מהם יבוטלו – אנסה לטוס במקום לליסבון (2-3 ימים) וסינטרה (יומיים) בפורטוגל

• תוכנן יוני לאלפים 10 ימים יבוטל.

תוכנן יולי איי יוון שבועיים . יבוטל.

תוכנן אוקטובר אלפים שבועיים .. כרגע הבימן שאלה לביטול.

דצמבר פראג 5 ימים .. גם סימן שאלה.

הכל טוב לא קרה עלום כל החיים לפנינו .

אין בכי או נהי.

• @משה-א

אנו תכננו אלפים צרפתיים בשבוע האחרון של יוני…

שילמנו וסגרנו הכל. טיסה, רכב מיוחד לקבוצה, בית נופש (עליו שילמנו 25% וזה 99% לא יוחזר …)

מה יהיה? אף אחד לא יודע..

•  

באפריל- כמובן שאיטליה וונטו לומברדיה שלי-- ירדה לטמיון- מחכה לביטול הטיסה גם.

בקיץ- קרוז לאלסקה- כבר ביטלתי (בזמן, ברגע ששמעתי על ספינת הקורונה ביפן )

בספטמבר-טיול לאירלנד- אני עושה פרצופים של כאילו יהיה ויתקיים ואם אצטרך לבטל--אעשה זאת בהמשך

בדצמבר-אעשה שינוי ואטוס לאיטליה שתוכננה לאביב, אבל לדולמיטים בעיקר ושווקי חג המולד.

אני חייבת לעצמי את העתיד והמחשבות כי לדשדש במציאות עם האלכוג’ל -לא כייפית בכלל.

• @יונית

השנה לא עסקתי בתכנונים וזה קצת מנחם.

הבת שלנו בקשה לבלות אתנו בבודפשט באפריל. בוטל בתקוה שנוכל לממש את הטיסות בעתיד ולצרף גם את הבנים.

המצב הנוכחי שיפר את תדירות שיחות הוטסאפ עם הבן דוד וזה נחמד.

ליוני היה בתכנית טיול מאורגן. לא הייתי שלמה עם הבחירה הזו בגלל מסיבות יום הולדת, ברמצוה צפויות במשפחה,ביוני,

בקשנו לבטל.  נפסיד את דמי ההרשמה. ההוצאות על המתנות יהיו קלות יותר לכיס. 

בינתיים אני נהנית, ואפילו מאוד מפרחי אביב ומהנוף המדהים של בקעת בית נטופה בדרך להררית. 

מקוים שהחום באמת יהרוג את הנגיפים ולא אותנו ונוכל בהקדם לטייל. 

יהיה מקום בטיסות???

מאחלת לכולם השלמת תכניות בכייף

• @ח-ג

גם אני ממשגב🙂.

אנחנו היינו אמורים לטוס  באפריל לשבועיים להונג קונג וטיוואן והטיסה בוטלה  – החזר מלא. העצב גדול כיוון שמעולם לא הייתי במזרח והקדשתי לתכנון הטיול כל כך הרבה שעות וימים וציפיתי כבר לראות את היופי המיוחד של טיוואן. ידחה לשנה הבאה אני מקווה..

מתוכננים לטוס למלטה בתחילת יולי, ובאוגוסט לפיק דיסטריקט ולצפון ווילס. משלבת את כל אצבעות הידיים  והרגליים שנצא מהברוך הזה ונזכה לטוס ולהנות מהעולם שלנו. בינתיים נסתפק בגינת הבית ובניכוש העשבים😅

• למה אתם מבטלים טוילים לקיץ אתם באמת חושבים שעד אז הטיסות לא יתחדשו?

לי יש סופש בבודפשט בסוף מאי

כנס בארהב ביוני 

אוגוסט קרוז באיי יוון

וחגים בפורטוגל

את התכניית לאפריל ביטלתי אבל האחרים אני עדיין בתקווה. 

• @צחצח-המטייל

עד אוגוסט אין סיכוי אפילו לא סימנים ראשונים.

אוגוסט אולי בספק ותלוי גם לאן כי ארהב עןד לא התחילה אפילו את המאבק שלה שייקח חודשים.

חגים הייתי מזמין עם אפשרות לביטול מלאה.

• היה בתיכנון טיול לקרינתיה וסלובניה לאוגוסט (טיסות לוינה). מקומות הלינה מוזמנים ברובם עם אפשרות ביטול. 

אני פסימי מאוד לגבי הטיול. ראשית, קשה לראות איזו תרופת פלא או חיסון חדשני בפרק זמן כה קצר. שנית, גם אם המצב יתייצב, לא ברור אם הגבולות בין המדינות יפתחו. ומעל לכל, גם אם העולם יתחיל להתאושש, זה בטח לא יהיה הטיול שרצינו. לא ברור איך מקומות הבילוי ומוקדי התיירות יתאוששו, ומה תהיה האווירה. האירוע המרכזי בטיול היה אמור להיות הפסטיבל בווילאך – וספק רב אם בכלל יתקיים, ואם יהיה מהנה כמו שהיה אמור להיות. אנחנו בכלל לא מוצאים כוחות נפשיים לתכנן את הטיול. שוקלים ברצינות לדחות לשנה הבאה בכל מקרה.

גם נסיעות העבודה מושבתות. העולם מגלה שאפשר לבצע חלק מהפגישות גם באמצעות טכנולוגיה…

•  

אני הרבה יותר אופטימי מכם. ה Sars פשוט  נעלם כלא היה בקיץ וגם בתאילנד אין בכלל גידול.

הלוואי בשביל כולנו שאני צודק

• @צחצח-המטייל

רק שהסארס הוא לא ממשפחת הקורונה.

וברור ברמת עובדה שהקורונה כאן בשביל להישאר.

אולי בקיץ תהיה רגיעה אבל היא תחזור ביתר שאת לקראת החורף הבא.

ולכן יש גם מדינות באירופה שמבינות זאת ונערכות להתפרצות הגגולה יותר שתתרחש ככל הנראה בחורף הבא.

• @משה-א

עוד שבוע – לונדון. טיול זוגי.
    אשתי – 13 שנה לא יצאה מהארץ.

לפחות, הצלחנו להקפיא הכל. 

• טיול זוגי ביוני תוכנן להזמין מהרגע להרגע בהתחשב בקטנים ובבייביסטריות.

בוטל , ללא  הפסד. 

אבל כולנו בהפסדים עכשיו לא?

בנתיים עובדים במשרה מלאה והקטנים בבית?!

מי ישלם על החופשה?!

אז לא ברור אם יהיה תקציב...אם ישארו חברות תעופה או שכולן יפשטו רגל…

שמחים שאנחנו בריאים

• @משה-22

תבדוק את עצמך. הסארס הוא כן ממשפחת הקורונה. ראה קישור לאתר ארגון הבריאות העולמי. https://www.who.int/ith/diseases/sars/en/

• @משה-א

משה אף פעל לא נתן לעובדות לבלבל אותו :)

• @עמיחי13

אני עוד יותר פסימי לגבי התיירות.

גם אם הקורונה תעלם או לפחות תדעך בלי נזק דרמתי בנפש (ואני לא רוצה לחשוב על התרחיש שלא):

קודם כל חלק מתעשיית התיירות תתמוטט. החלק שלו יוריד מחירים לרמהנמוכה (כדי שיהיה לו תזרים מזומנים) ולכן גם הוא יהיה בסכנה. זוכרים את כל השרשורים על אלאיטליה ואחרות – האם לקנות כרטיסים?

בנוסף העולם כולו יכנס למיתון, ובפרט מקומות העבודה שלנו. לאלו מאיתנו שלא נהנים מקביעות, ואולי אפילו למי שכן נהנה מקביעות (ראה ערך אלעל וכדומה) – יש בהחלט סיכוי שהתנאים הכלכליים האישיים שלנו ידרדרו. בין עם ברמה קיצונית של לאבד את המקום העבודה (ולא בהכרח למצוא אחר), ובין עם בקיצוצים כאלה או אחרים.

שלא לדבר על העובדה שגם תקופת ההשבתה הכפויה כרגע משפיע לכולנו עלהכיס – כל מי שהמשכורת שלו מבוססת על שעות/שעות נוספות/עצמאים וכדומה – כבר מרגיש את הפגיעה.

וגם כמובן – לאף אחד עדיין לא ברור האם ההשבתה הנוכחית תהיה על חשבון ימי החופש שלנו או לא, כך שגם אם הכל בסדר יתכן שלא ישארו לנו ימי חופש בתקופה הקרובה.

אם וכשהמשבר יחלוף – עשויים להיות שינויים בלוחות הזמנים של בתי הספר. אולי דחיית החופש הגדול או דברים אחרים. חלק מאיתנו יכניסו את הילדים מיוזמתנו למרתון השלמות בקיץ (מן הסתם לא לקטנים, אבל מכיתה ו לקראת החטיבה, וודאי שבחטיבה והתיכון לקרות הבגרויות)

אז אני מקווה שהעולם יתאושש ומהר, אבל אני לא מאמין שבקיץ הקרוב התיירות תשוב להיות מה שהייתה.

וזה התסריט האפוטימי שהמחלה עצמה תדעך בלי נזקים דרמטיים לנפש.

• @אנשיםטובים

הלוואי שהייתי יכול להיות בבידןד שבועיים …

קצת שקט מהעבודה אם לא נןסעים לחול אז לפחות זה וגם זה לא פוגע בימי המחלה או החופש . לדעתי ככה זה ברוב מקומות העבודה המסודרים.

בחזרה