בחזרה

עוד התייעצות להפעלת ביטוח

• טוב אז באופן רשמי הטיסה בוטלה.

יש לי ביטוח נסיעות (רגיל) עם סעיף ביטול שאני יכול להפעיל.

אבל – כל הספקים הרלוונטיים הודיעו שיחזירו את כסף.

בין הודיעו לבין הכסף בבנק יש פער של עד חודש, כולל חשש שבמהלך החודש הזה למשל החברות יפשטו רגל.

השאלה – אם חלילה חברת התעופה/מלון (למעשה airbnb) או ספק הרכב (אלומה הישראלים) יפשטו רגל או לא יחזירו לי את הכסף – האם ביטוח הנסיעות הרגיל יכנס למקומם? או שמרגע שהם הסכימו לביטול ללא קנס חברת הביטוח יצאה מהתמונה?

כי לכאורה – היות והספקים מחזירים את הכסף, אני יכול לבטל את ביטוח הנסיעות ולחסוך עוד כמה גרושים.

• @אנשיםטובים

לא מומחית בתחום.

אבל למיטב הבנתי את סעיף הפיצוי בגין ביטול (בפוליסה שאני בדקתי – AIG), ברגע שהטיסה בוטלה בגלל המגיפה, ועשית כמובן את ההרחבה לביטול/ קיצור נסיעה, הביטוח הזה יכסה את כל הנזקים שנגרמו לך עקב הביטול ושכלולים בביטוח (לרוב מדובר על לינות בעיקר, תבדוק לגבי הרכב). “נזק שנגרם” זה כסף שהפסדת, ולצורך העניין, להבנתי זה לא משנה אם הפסדת אותו כי היה לך מלון ללא אפשרות ביטול, או שהיה לך מלון עם ביטול בחינם אבל המלון פשט רגל ולכן לא השיב לך את כספך.

אם השאלה היא *מתי* להפעיל את הביטוח, כאשר אם תפעיל אותו מוקדם מדי הסיכון הוא שלא תתבע החזרים שמגיעים לך אבל בסוף גם לא תקבל עקב פש”ר של המלון, ואם מאוחר יותר אולי היה עדיף לא לתבוע (כי רוב/כל הלינות החזירו לך את כספך ועדיף לך לקבל חזרה את עלות הביטוח) – אז זו שאלה של מתמטיקה, הסתברות, ואולי גם הימור...  

• @אנשיםטובים

עד כמה שאני מכיר, ביטוח נסיעות (רגיל) מכסה הוצאות שקשורות לביטול נסיעה בעקבות פציעה \ אישפוז \ מוות של בן משפחה דרגה ראשונה, מה שלא מתקיים כאן. אז לא רואה רלוונטיות לשאר ההוצאות. כדאי לבטל ולקבל החזר.

צריך להבדיל בין המועד שבו ספק השירות הודיע לחברת האשראי על החזר לבין המועד שבו אתה מקבל את התשלום בפועל. בכל מקרה, אם חברת התעופה או ספק אחר פושטים את הרגל, אתה פונה לחברת האשראי בטענה של כשל תמורה ומקבל מייד את הכסף חזרה – בהנחה שרכשת ישירות אצל הספק שפשט את הרגל. הזמנה דרך מתווך שלא פשט את הרגל היא יותר בעייתית.

• @אנשיםטובים

אני לא יודע באיזו חברה רכשת את הפוליסה, אם נקח כדוגמה את הפוליסה של AIG אז לי נראה שלפי סעיף 5.1 סעיף קטן 5 אתה מכוסה.

זאת אומרת שאם אחד מהספקים לא יחזיר לך את הכסף חברת הביטוח תחזיר לך את הכסף.

כך שלפוליסה יש ערך.

אני לא מומחה, קורא את הפוליסה כאדם מין הישוב.

עכשיו כמו שעשית חישוב סיכונים לעומת עלות הפרמיה כשרכשת את הפוליסה צריך לעשות חישוב סיכונים חדש לעומת המחיר.

המחיר נותר אותו מחיר, אין שינוי.

הסיכון הגבוה כשאתה רוכש פוליסה כזו הוא הסיכון הבריאותי, שיכול לעלות מאות אלפי יורו. הסיכון הזה לא רלוונטי.

הסיכון שנותר הוא הסיכון שתפסיד את מחיר כרטיס הטיסה והלינה.

זאת אומרת שיש לך עכשיו פוליסה באותו מחיר אבל מבטחת באופן מאוד משמעותי פחות.

תציב את המספרים, עלות הפוליסה מול עלות השירותים שאתה חושש שלא תקבל בגינם כסף חזרה, תצטרך להחליט מה הסיכוי שלא תראה את הכסף חזרה, ותחליט.

• תודה לכם

עמיחי: הפוליסה הרגילה כוללת סעיף לפיו ביטול טיסה עקב מגיפה מזכה בפיצוי אותו פיצוי כמו מחלה)

דוקטור: עולם הסיכונים קיבל תפנית מרשימה :). אני באמת תוהה מה הסיכון שairbnb או austrian או אלומה השכרת רכב יפשטו רגל בדיוק בשבועיים האלה עד שהם מזכים את כרטיס האשראי שלי

בואו נחשבו אחרת

אני כבר פניתי לספקים לצורך ביטול. יש לי עוד 3 שבועות עד תאריך הטיסה המיועד. כך שלכאורה אני יכול לחכות שבועיים. אם נראה שנכנס הכסף מהספקים – נבטל את ביטוח הנסיעות. אם לא – נתארגן על תביעה.

לא נראה לי שאני מפסיד משהו בלחכות שבועיים

• @אנשיםטובים

לפי התיאור נראה לי שאין סיכון בהמתנה של שבועיים

• @אנשיםטובים

• מדיניות Airbnb, הם הוציאו הודעה כאן -אפשרות ביטול עם החזר, להזמנות עד ה- 14.4, להזמנות אחרות - לפי תנאי הביטול של בעל הדירה.

• @אנשיםטובים

עוד רעיון לצמצום הפסדים:

ככל שאני מבין מהפוליסה אתה יכול לותר על חלק מההרחבות ולקבל את הכסף בחזרה.

כך שאם עשית הרחבה לספורט אתגרי, קיצור (לא ביטול) טיסה, החזר השתתפות עצמית לרכב שכור וכו’ להערכתי אתה יכול לבטל את ההרחבות האלו ולקבל את הכסף בחזרה.

כמובן שאם אתה עדיין רוצה את ביטוח הביטול אתה צריך להשאיר בתוקף את הביטוח הבסיסי + ההרחבה של הביטול.

אם רכשת הרחבות משמעותיות (בכסף) כמו החזר השתתפות עצמית לרכב שכור או ספורט אתגרי אתה יכול לחסוך יותר ממחצית עלות הפרמיה – ועדיין להיות מבוטח על ביטול

• תודה לכולם

airbnb אמורים להחזיר את הכסף. הם כבר אישרו שיחזירו. החשש הוא רק מפשיטות רגל של חברות לאור המשבר החריף.

רכשתי רק ביטוח בסיסי אז אין מה להוריד :)

בסופו של דבר זה כסף קטן יחסית. אז גם אם לא נבטל את הביטוח לא קרה אסון.

• @אנשיםטובים

סתם עדכון למי שמעניין – airbnb זיכו אותי חזרה תוך יומיים.

למעשה בגלל הריצה של הדולר אז אפילו הרווחתי כמה מאות שקלים מהפרשי השער

אז מהבחינה הזו אין לי חשש מפשיטת רגל

לאוסטריאן אני עדיין מחכה (ושם גם החשש הגדול יותר והכסף הגדול יותר)

• @אנשיםטובים

מחזיק בשבילך אצבעות.

גם אני מחכה לזיכוי מחברת תעופה ישראלית.

• @דוקטור-דו-ליטל

זוכרים את השאלות שלי? אז אוסטריאן עדיין לא החזירו את הכסף. הם אמרו שאני אקבל אותו במלואו אבל זה לוקח שבועות בגלל התור הארוך במחלקת הזיכויים

בכל מקרה אני מחזיר אתכם לשאלה על הביטוח. האם במקרה הזה שהטיסה בוטלה בגלל מגיפה אני זכאי להחזר כלשהו מחברת הביטוח במקרה שחברת התעופה לא תחזיר את הכסף.

ממה שאני מבין התשובה היא לא.

הפוליסה של AIG שצוטטה פה (בסעיף הרלוונטי):

5.1 הפסד תשלומים בגין ביטול נסיעה – המבטח ישפה את המבוטח בלבד במקרה של ביטול הנסיעה בגין שירותי קרקע בלבד כמוגדר בחלק א/…

הפוליסה של הפניקס

10.1.2 … כמפורט להלן: הוצאות לינה (מלון, בית הארחה, דירת נופש, כפר נופש), כרטיס נסיעה בכלי רכב ציבורי ורכב שכור בלבד

(ההדגשה במקור)

כלומר להבנתי במקרה שמשום מה חברת התעופה לא תחזיר לי כסף (פשיטת רגל, התחמקות, רגולציה) חברת הביטוח בכל מקרה לא תעזור לי.

אני מבין נכון?

ובמקרה כזה למעשה אין לי סיבה לא לבטל את פוליסת ביטוח הנסיעות ולקבל חזרה כמה גרושים

• @אנשיםטובים

למיטב זיכרוני הפוליסה הבסיסית לא מכסה ביטול טיסה, 

ביטול טיסה רוכשים כהרחבה.

אם אני זוכר נכון חברות ביטוח די דחפו את ההרחבה הזו כך שיש סיכוי שרכשת אותה גם אם לא התכוונת לרכוש כזו, ממליץ לבדוק.

• @דוקטור-דו-ליטל

רכשתי אותה ובכוונה ברורה לאור המצב…

רק שעל סידרי הקרקע כבר קיבלתי החזר ועל הטיסה לא :)

• @אנשיםטובים

לא ממש הבנתי, את ההחזר על שרותי הקרקע קיבלת מחברת הביטוח?

• @דוקטור-דו-ליטל

החזר על שירותי הקרקע קיבתי ישירות מהספקים ללא צורך לערב את הביטוח

• @אנשיםטובים

תבדוק עם חברת הביטוח האם אתה יכול בכלל לבטל את ההרחבה של ביטול טיסה. לי נאמר כשרכשתי את ההרחבה הזאת שאותה ספציפית לא ניתן לבטל. יתר ההרחבות (מטען, ספורט אתגרי) ניתנות לביטול עד למועד הנסיעה

בחזרה