בחזרה

טיפים להכנת אלבום בימי הבידוד

• שלום לכולם,

ימים לא קלים, אך נעבור אותם בהצלחה.

מי שזוכר, אני ומשפחתי יצאנו לטיול של חודש בצפון מזרח ארה”ב בסתיו האחרון.

כשחזרנו כתבתי סיכום טיול מפורט שהעלתי לכאן:

https://community.lametayel.co.il/topic/154230/%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9D-%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C-%D7%A6%D7%A4%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%96%D7%A8%D7%97-%D7%90%D7%A8%D7%94-%D7%91-%D7%A2%D7%9D-%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%A7%D7%98%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%97%D7%92%D7%99-%D7%AA%D7%A9%D7%A8%D7%99-2019?page=1

הרבה רשמו לי שהם מתבססים על הסיכום שלהם לאלבומי תמונות מעוצבים (לופה ודומיו).

אז רציתי לשאול מה הטיפים שלכם לארגון וסידור האלבום ?

אני יותר מתלבט על כמות הטקסט שהייתי רוצה להכניס. האם ממש ברמת הסיכום, או שרק במתן כותרות מעניינות ליד כל קבוצת תמונות ? האם לספר חוויות, ואם כן באיזו רמת פירוט, או לתת את מירב הנפח לתמונות ? מצד אחד אני רוצה לתת גם מקום גם למלל כדי שיהיה כייף להזכר בחוויות עצמן בעוד כמה שנים שהזכרון יהיה פחות חזק, מצד שני זה אלבום תמונות ואני לא כ”כ בטוח שזה מתאים, ובלאו הכי הסיכום קיים אצלי במחשב.

מה הטיפים שלכם ?

אני הכי אשמח לראות דוגמאות מנצחות !

תודה רבה ובריאות לכולם

גיא

• @gm165

אין לי טיפים. אבל יש לי מחשבות

בעידן הנוכחי כל המידע שלנו שמור במחשבים ובעננים ולכאורה לאלבום אין הרבה צורך בכל מקרה.

מצד שני, זה שהמידע קיים זה לא אומר שהוא זמין. כלי החיפוש מצויינים לחפש פריט מידע. אם רוצים לדעת איפה הייתי ביום מסויים (ולא שאלתם את השב”כ), התמונה שיצלמתם במגדל אייפל, או דברים אחרים. הם פחות טובים לספר את הסיפור.

אם כבר טרחתם להכין אלבום, ואם אתם חושב שהסיפור זה חלק חשוב, הייתי מנסה לפרט קצת מילים.

אם יצא לכם פעם לעבור על תמונות של הילדות שלכם (טרום הדיגיטל למי שמספיק זקן) ולנסות להזכר מי זה בתמונה, איפה היינו, או מה היה מספיק חשוב פה שצילמנו את התמונה הסתמית הזו בתקופה שכל תמונה עלתה הרבה כסף, אז טקטס עוזר.

ולהבדיל למי שיצא פעם לעבור על אוסף התמונות של קרובי משפחה אחרי שהלכו לעולמם (מסודר באלבום, או בתערובת) יודע כמה זה חשוב.

למרות שיש לנו שפע מידע באינטרט, בלוגים, סיפורים וכדומה שאחנו נהנים לצרוך,עובדה שאתם רוצים להדפיס אלבום. כדי לדפדף בו בשבת או בחג אם אתם דתיים, כי זה כיף לדפדף, כי אתם חושבים שככה ישמר יותר, או מכל סיבה אחרת. רוב הסיבות האלה מתחברות לי גם לסיפורים.

האם לפרט באותה רמה של הסיפור שהעלת פה באתר? למה לא?

הסיבה היחידה שאני רואה למה לא היא כסף. העלות של דף באלבום היא יחסית יקרה. כשמדובר על תמונות ואיכות טובה אפשר להצדיק את זה, אבל בשביל טקטס פשוט? לא בטוח.

מצד שני – אפשר להדפיס את כל הסיפור כולו בכמה דפים בודדים ברצף בהתחלה או בסוף (לא משולב עם התמונות). אז זה ייקר את האלבום ב-10 שקלים – לא נראה לי סוף העולם.

לא עונה באופן ישיר לשאלות של אבל הנה שרשור ישן (4 שנים) בנושא אלבומים שהרצתי

• @אנשיםטובים

כרגיל הרבה מחשבות והערות מצויינות, תודה!

ההתבלטות שלי היא האם הסיכום בפורמט רחב ומפורט רלוונטי לאלבום תמונות (לאו דווקא משיקולי תקציב). כלומר האם זה “שווה” או “מעניין” מספיק כדי להוסיף את זה לאלבום.

ברור לי שכדאי להוסיף טקסט – הדילמה אם זה ברמת “היום עשינו שייט לוייתנים ואח”כ ביקרנו בחוף הים המקסים” או ברמת הסיפור, הפירוט והטיפים. לא בטוח שהסיכום המפורט מעניין ורלוונטי, בטח שלא בגרסה שהועלתה לפורום. כלומר – לא בטוח שקריאה מעמיקה תעניין את מי שיעיין באלבום (בעיקר אנחנו כמובן אבל יכול להיות גם כל אחד אחר שיזדמן) ולא ירגיש טרחני מדי. 

בהחלט חשבתי להדפיס את הסיכום המפורט ולשמור אותו בסמוך לאלבום המעוצב, ובאלבום לתת מידע יותר מינימלי ואינפורמטיבי.

אם הייתי מוצא דוגמאות שאחרים עשו לשילוב סיפור טיול + תמונות הייתי אולי משנה את דעתי אם התוצאה הייתה מוצלחת בעייני. אם מישהו יכול לתת דוגמא מעניינת שהוא עשה אני אשמח מאוד.

• @gm165

כדאי לכתוב מה שעושה את הדפדוף והעיון מעניינים.

אבל אתה יכול לשלב מראי מקומות – כתובות אינטרנט/שם קובץ וכתובתו במחשב הפרטי וכו’.

• מגיב ל "טיפים להכנת אלבום בימי הבידוד"

@gm165

אני מאוד אוהבת אלבומים מודפסים. חושבת שיש בהם ערך מוסף עצום ביחס לתמונות או אפילו סיכומים ששמורים במדיה הדיגיטלית, ולאו דווקא בגלל הזמינות. מה שיפה באלבום מודפס הוא שנעשתה בו עריכה, או במילה יותר ספציפית – בחירה. אני לא צריכה את כל 150 התמונות שבעלי ואני צילמנו ביום טיול אחד, או את העמוד וחצי שכתבתי עליו (אם כתבתי) בסיכום טיול שפירסמתי כאן, שכולל הרבה מידע שמצאתי לחלוק כאן לטובת מטיילי העתיד, כדי להזכר ברגעים היקרים לנו ביותר מהיום הזה.

באלבום המשפחתי אני נוצרת את תמציתו של כל יום דרך עיניי, האהבות והאכזבות, המצחיק וההרפתקני, הנופי והמשפחתי. כיף לדפדף באלבום הפיזי ביחד עם בני משפחה, חלקם או כולם, ולהזכר, מול המסכים יש לנו נטייה לבלות לבד גם אם כולם יושבים ביחד בסלון.

אני מצרפת כאן ארבע דוגמאות משני אלבומים: מהטיול שלנו לאוסטריה בקיץ 2014, ולאלפים הצרפתיים ב-2016. מאלבום לאלבום אני “משתכללת” ולומדת מהניסיון. ניתן לראות שב-2016 הכנסתי כבר יותר טקסט מאשר ב-2014, אבל לטעמי הגזמתי קצת עם כמות התמונות שדחפתי לכל עמוד… לפעמים ליפא העגלון צודק כשהוא אומר “שקצת פחות זה קצת יותר”, וזה הטיפ הכי שווה בעיני. עדיף לסנן ולבחור את המיטב, ולהוסיף טקסט שיחבר אותנו לרגעים מיוחדים שהיו, כמו משחק הפינג-פונג בחצר החווה שלנו באוסטריה, שהם לאו דווקא “היילייט” בעיניים של התייר המצוי, אבל יקרים במיוחד ללבנו.

• @יונה-וקשת

שלום

מצטרף לחברים שבעד אלבום מודפס

אכן מאלבום לאלבום השתכללנו, ואנחנו

האמת רושמים רק את היעד שבדף הספציפי.

מוני

• @יונה-וקשת

וואו נראה נהדר – תודה על הטיפים והדוגמאות! 

זה עוזר מאוד!

• אני עשיתי בעבר ניסיון להכניס טקסט מתוך הסיםורי טיול שלי.
    אבל זה לא עבד.
    אני כותבת הרבה פעמים טקסט לא תאורי נטו אלא יותר מתבדח , ציני.
    זה לא עובר טוב לאלבום.

אז מאז אני שמה כותרות של המקום וזהו.

יכול להיות שכתיבה תאורית יותר נקיה, תתאים יותר לאלבום.

• @יונה-וקשת אמר:

להוסיף טקסט שיחבר אותנו לרגעים מיוחדים שהיו, כמו משחק הפינג-פונג בחצר החווה שלנו באוסטריה, שהם לאו דווקא “היילייט” בעיניים של התייר המצוי, אבל יקרים במיוחד ללבנו.

מאד מתחבר. בסופו של דבר תמונת נוף היא לא יותר מאשר תמונת נוף. ותמונה שלנו על רקע הנוף – מה שמעניין אותנו (לאורך זמן) זה האנשים ולא הנוף.

דווקא התמונה של פינג פונג בעיניי היא הכי טובה. כתבתי בעבר שבעניי המטרה העיקרית של הטיול היא החוויות המשפחתיות. הטיול משמש רק רקע, ומה שבעיקר מאפשר את החוויות זו האינטנסיביות של הביחד (שבוע, שבועיים, שלושה, משפחה גרעינית ביחד, בלי עבודה לימודים חוגים או חברים). ובסופו של דבר כשאני מסתכל על אלבומים ישנים יותר, מה שהכי מעניין זה האנשים והאינטרקציה שלהם, מי עמד ליד מי בתמונה באיזה נסיבות וכו’. התמונה של הפינג פונג (ודומיו) זה מה שהיא כדאי לזכור, ומה שהכי נרצה להנות ממנו עוד כמה שנים.

• היי, 
    בטיולים שלנו אני כותבת כל ערב בלוג עם החוויות והגיגים שעברנו. 
    בלופה שאני מכינה(30X30), בסוף כל יום אני שמה את הפוסט כמו שהוא.
    יוצא המון פעמים שאנחנו מדפדפים וקוראים. 

• @rinisco

מרשים מאוד! כל הכבוד לך!

כמה עמודים יוצא לך בערך הלופה (כתלות במספר ימי הטיול כמובן) ? 

• @gm165

זה לא בהכרח תלוי בימי הטיול. לפעמים יש ימים יותר רגועים בטיול ללא צילומים, ואז מקום מדהים שבו אתה עושה בוק שלם לכל עץ ולכל בעל חיים באזור (למשל באפריקה, בימי ספארי צילמנו טון, באחרים לפעמים ממש מעט או בכלל לא בימי מעברים ונסיעות). 

• @gm165

בטיולים שלנו טיילנו עם סבא וסבתא(למעט הטיול האחרון), כולנו אוהבים לצלם!!!
    ככה שיש הרבה תמונות ומה שהכי יפה זה שכל אחד מצלם באותו מקום משהו קצת אחר, זוויות, הווי, אנשים, רחובות, שלטים, כל אחד והמיקוד שלו.
    האלבומים שהכנו עד היום יצאו גדולים וזה אחרי הרבה ניפוי. 
    כל טיול זכה לשני ספרים (חלק א-144 עמודים, וחלק ב’ בדרך כלל סביב 100 עמודים)
    אורך הטיולים בין 30-40 יום.

הדפים האחרונים בסוף הספר השני מוקדשים לקולאזים- תמונות משפחתיות, הווי מהקרוואן, טרקטורים(לגברים בחבורה), מכוניות ספורט(לגברים שבחבורה), לוחיות ממדינות שונות בארהב(משחק שאנחנו משחקים בטיולים- המטרה להגיע ל50 לוחיות של 50 המדינות).

• @gm165

גם אני בימים אלו עורכת אלבומים דיגיטלים, עוזר לי קצת להתגבר על כל פספוסי הטיולים. הייתי אמורה להיות ביולי בטיול מאד דומה לשלך.

אני באופן אישי מעדיפה קו נקי, תמונות גדולות וברורת ומסתפקת בשם המקום בלבד. גם לא מציינת תאריך, בסופו של דבר כשאעיין באלבום גם בעתיד לא ישנה לי אם ביקרתי באתר מסויים ב 12.8 או ב 13.8.

מאחר שכן חשוב לך לשלב את סיפור הטיול, אולי תסכם אותי ותוסיפו כחלק מהאלבום, אך כסיפור שלם בסוף הספר ולא משולב בכל דף בין תמונה לתמונה.

למרות שלמילים יש כח רב והן מעבירות חוויה שלמה כשיש מלל רב ליד כל תמונה זה פוגע לטעמי בחווית הצפייה.

אגב, יש עכשיו מבצעים נהדרים, שווה לנצל.

• @gm165

אני לא מצרפת טקסטים לאלבומי התמונות, רק שמות של מקומות. 

הטקסטים המפורטים נמצאים בבלוג. 

• איזה שרשור מגניב!!!

אז אני התחלתי את חווית האלבומים שלי בזומה ועברתי בהמשך ללופה,

שבעיני מנצחת את כולם

בזכות שרות לקוחות שזמין תמיד!!!

רקעים,מסגרות,צבעים מדהימים.

מאלבום לאלבום הטכניקה מתייעלת כמובן והכי כיף זה לעשות את האלבום וככה

להמשיך את חווית הטיול עוד ועוד.

באלבומים האחרונים כבר הוספתי מלל-גם הסבר הסיטואציה

וגם מידע על המקום,אטרקציה וכו.

אותו מידע שהכנתי מראש ובמהלך הטיול עניין אותנו.

מאוד דומה ליונה וקשת😍.

בטיולים ארוכים אני מוסיפה בעמוד הראשון את המסלול-

תאריך ואיפה היינו באותו יום.

במהלך הטיולים אני כותבת חוויות ומסלול במחברת מיוחדת,

שאותה אני משתדלת לקנות ביום הראשון של אותו הטיול.

לפעמים מצרפת עלים,כרטיסים,מפיות או כל מיני מזכרות אחרי שהאלבום הודפס.

וכל הקורונה רק הצטערתי שאין לי שום טיול להכין ממנו אלבום כי

בדיוק סיימתיי את האלבום מהטיול האחרון🌺.

אז...איזה כיף לך שיש לך אלבום ענק להכין!!!

אההה ובקשר למספר העמודים-אני החלטתי שיש ככ הרבה תמונות מקסימות,שלא בא לי לסנן הרבה.

לטיול של שבועיים בארהב הוצאתי אלבון 100 עמודים.

לטיול ארבעה שבועות הוצאתי שני כרכים כדי שלא יהיה כבד מדי🤣.

גם אני אוהבת את האלבומים בגודל מרשים של 30*30

אבל אם מדובר על משהו קצר אז אני עושה את הקלאסי.

מצפות לך שעות רבות של עבודה-אני מקנאה✨!.

אני ממליצה להסתכל בדוגמאות שמצרפים באתר,זה נותן הרבה כיווני חשיבה לעיצוב האישי.

ספר איך הולך😀

סיגל

• @gm165

את סיפור הטיול אני כותבת בבלוג שאני מתחזקת פה באתר.
    באלבום אני מסתפקת בכותרות קצרות (מעין ראשי פרקים של הבלוג) או שאני כותבת רק את שם המקום שבו טיילנו.

הבעיה שלי תמיד היא סינון התמונות. אנחנו מצלמים המון בטיולים, ורוב התמונות מאוד מוצלחות וראויות להיכנס לאלבום, ועדיין צריך לסנן. יוצא שכמעט כל אלבומי חו”ל שלי מגיעים ל-60 עמודים ויותר (אם לומר את האמת, רובם סביב 80 עמודים). האמת שזה כיף לדפדף בזה, אבל אני תמיד תוהה איך אנשים מצליחים לצמצם את עצמם לאלבום של 24 עמודים.

בחזרה