בחזרה

כמה זה משוגע להזמין טיסה לשנה הבאה?

• באופן לא מפתיע יש עכשיו הרבה מבצעים על טיסות.

זה שעל הקיץ אין מה לדבר – ברור לי. גם לחגי תישרי לא הייתי מזמין כלום.

אני תוהה לגבי חנוכה ולגבי פסח שנה הבאה

אני רואה 4 סוגים של סיכונים לקראת פסח הבא:

1 – הקורונה עוד תשלוט בכיפה עד אז, ותיירות יהיה דבר שפשוט נעלם מהעולם. במקרה כזה חברת התעופה אמורה להחזיר את הכסף (אם לא תפשוט רגל – ראה הסעיף הבא)

2 – חברת התעופה תפשוט רגל – לא משנה אם עד פסח העולם יצא מהקורונה או לא, סביר שחלק מהחברות יעלמו בחודשים הקרובים, ואם זו החברה שבה הזמנתי הלך הכסף. אני מניח שלא כל החברות יפשטו רגל (בהנחה שיחזרו לטוס מתישהו) אבל אין לי הערכה מי כן ומי לא.

3 – בלי קשר לתיירות, אולי בכל זאת יהיה שינוי בשנת הלימודים. לא, אני לא מניח שילמדו בפסח עצמו (חול המועד), אבל השבוע וחצי שיש לילדים לפני עשוי להשתנות. ברור לי שלמורים יש ועד חזק והסיכוי שזה יקרה לא גבוה, אבל גם לקורונה ולמשבר הכלכלי יש ועד חזק :)

4 – ברוך השם עדיין יש לי עבודה ולא קיצצו לי את השכר. ככל שהמיתון יחריף -אלוהים גדול.

מחשבות? הרהורים? תובנות?

• @אנשיםטובים

אני הזמנתי, 30 יורו לכיוון לנוסע, מדיניות שינוי מועד טיסה גמישה, אין עלות לשינוי מועד טיסה - למעט הפרש עלויות לעומת הכרטיס החדש (אם יהיה הפרש כזה).

בלי הושבה ומזוודות.

עכשיו כשמכרו הובלת מזוודה ב 0.99 יורו הוספתי את המזוודות, 

מחכה בסבלנות אולי בהמשך ימכרו הושבה בזול

השיקולים?

יותר זול מ 62 יורו להלוך ושוב לאירופה כולל מזוודה לא יהיה. בתרחיש קיצוני אולי בכמה גרושים.

כשתהיה ודאות שהקורונה מאחורינו ועוד יותר חשוב עולם התיירות שב לתפקד להערכתי יהיה (הרבה) יותר יקר.

להערכתי הסיכוי לניצול הכרטיסים די גבוה, אם המצב יהיה לא טוב עוד שנה אפשר יהיה לדחות אפילו בעוד שנה אחת.

יכול להיות שחברת התעופה תפשוט את הרגל? יכול להיות (גם בלי קורונה).

במידה ועוד לא עברו 3 חודשים מתאריך התשלום די ודאי שחברת האשראי תחזיר את הכסף, בעבר החזירו לי גם אחרי יותר מחצי שנה.

יכול להיות תרחיש בו אאבד את הכסף לחלוטין, חברת התעופה תפשוט את הרגל וחברת האשראי לא תחזיר את הכסף, החישוב סיכוי/סיכון שעשיתי לעצמי שבמחיר כרטיס כל כך זול ובתנאים כאלה – שווה לי לקחת את הסיכון.

• @אנשיםטובים

אם זה לרמת טיסה ב-30 יורו, גם אם הכסף הלך אפשר לעמוד בזה, גם אם חלילה מפטרים אותך/החברה פושטת רגל. כרטיסים יקרים ליעד רחוק בעיניי מיותר להזמין. שנה זה הרבה זמן, ובמיוחד בטירוף שהולך עכשיו. יש יותר מדי “אם” בשיקולים. 

• @keves160

כן, לא הייתי מהמר על רכישת חופשת צלילה בגלפגוס,

לסכום הנמוך של מחיר הכרטיס היה משקל משמעותי בשיקול שלי

• @דוקטור-דו-ליטל

הייתי בכיף רוכש כרטיס טיסה בזול

מה רע לפנטז על חופשה

• @דוקטור-דו-ליטל

לדוקטור דו-ליטל,

תתחדש על הכרטיסים :)

אשמח לשמוע ממך איפה באתר של איזיג’ט קראת על הכללים לפיהם ניתן לשנות את הכרטיסים ללא עלות  והאם בכרטיס הטיסה שקיבלת מופיעה בכתב האפשרות לשינוי כרטיס עד שנה ממועד הטיסה ללא עלות למעט פער המחירים לטיסה החילופית.

ניסיתי לבדוק באתר של איזיג’ט את תנאי שינוי הכרטיסים שנרכשים כעת אבל לא מצאתי שום דבר חוץ מכותרת כללית בעמוד הבית.

עשיתי הזמנת כרטיסים טנטטיבית שלא השלמתי כדי  לראות אפשרות השינוי החינמית מופיעה בתנאים. כאשר אני לוחצת על התנאים זה לוקח אותי לתעריף דמי השינוי הרגיל.

תודה רבה

דבורה

• תודה

נשמע הגיוני להסכים לסכן סכומים מאד נמוכים (עשרות אירו), אבל שלא כדאי לסכן סכומים גבוהים יותר (כמו מאות אירו) גם אם מדובר על עד חצי מחיר מהמקובל.

• @דבורה-פ אמר:

@דוקטור-דו-ליטל

לדוקטור דו-ליטל,

תתחדש על הכרטיסים :)

אשמח לשמוע ממך איפה באתר של איזיג’ט קראת על הכללים לפיהם ניתן לשנות את הכרטיסים ללא עלות  והאם בכרטיס הטיסה שקיבלת מופיעה בכתב האפשרות לשינוי כרטיס עד שנה ממועד הטיסה ללא עלות למעט פער המחירים לטיסה החילופית.

ניסיתי לבדוק באתר של איזיג’ט את תנאי שינוי הכרטיסים שנרכשים כעת אבל לא מצאתי שום דבר חוץ מכותרת כללית בעמוד הבית.

עשיתי הזמנת כרטיסים טנטטיבית שלא השלמתי כדי  לראות אפשרות השינוי החינמית מופיעה בתנאים. כאשר אני לוחצת על התנאים זה לוקח אותי לתעריף דמי השינוי הרגיל.

תודה רבה

דבורה

זה נמצא באותו דף, תראי כאן

Flight change - more than 60 days before travel
    per person, per flight
    £25 + fare difference £30 + fare difference 

Fare difference only
    We are temporarily waiving the flight change fees due to uncertain travel conditions linked to Covid-19

• תגובה זו נמחקה!

• @אנשיםטובים

במצב אפס, כלומר כזה בו אין לי כרטיסים בכלל ואני שוקלת אם לקנות כרטיסים חדשים, אני אישית לא הייתי קונה, אבל נראה לי סביר להמר על כמה עשרות יורו, ולו כדי להחזיק אצלי את מה שחברתי אלונה (glasha) מכנה “תקווה במגירה” בימים קשים אלו.

באומרי זאת, אני מצאתי את עצמי במצב קצת יוצא דופן:

היינו אמורים לטוס לחופשה זוגית בברלין בין 12.3 ל-15.3.

באותם ימים איזיג’ט כבר התחילה לבטל חלק מטיסותיה גם לגרמניה, ולהשיב כספים ללקוחות, ואני המתנתי בכסיסת ציפורניים לכך שתבטל גם את טיסותינו. זה לא קרה, וב-12.3 עמדתי עצובה במרפסת ביתי, והבטתי במטוסים שעדיין המריאו, שלנו אולי ביניהם, ונפרדתי בלבי בצער מהכסף ומברלין. לדחות את הטיסות בתשלום לא השתלם לי. למחרת(!!!) איזיג’ט הודיעה כי היא מבטלת את עלות שינוי מועד הטיסה! כמובן שברגע הראשון הרגשתי כועסת ומרומה, אבל אז ירד לי האסימון שאת הטיסה חזור אני עדיין יכולה להציל ולדחות. למזלי, היא גם היתה הרבה יותר יקרה מהטיסה הלוך שירדה לטמיון. דחיתי אותה ללא עלות, אם כן, לספטמבר, וכשנפתחו הטיסות לחורף 2021 דחיתי שוב בחינם לסוף מרץ 2021. גיליתי טיסה הלוך ב-26 יורו, וקניתי אותה. בכך הגדלתי את פוזיציית ההימור שלי ב-52 יורו, אבל שווה לי את הנעימי שיש לי עכשיו בלב בידיעה שברלין אולי כן מחכה לי.

אין לי מושג מה יהיה במרץ 2021, אבל אני רוצה להאמין שהשמים כבר יהיו פתוחים, ושברלין תהיה מקום בטוח ומזמין לטייל בו. לגבי איזיג’ט, אם חס וחלילה תפשוט רגל, מכיוון שקניתי את הכרטיסים ישירות בכרטיס האשראי שלי, אוכל לקבל החזר בגין כשל תמורה (אם לא תשתנה החקיקה כאן...).

• @דוקטור-דו-ליטל

תודה על תשובתך. 

הם כותבים שבאופן זמני הם מוותרים על דמי השינוי בגלל התנאים הקשורים לקורונה וירוס אבל לא כותבים שמי שרוכש כרטיסים עכשיו יהיה ויתור על דמי השינוי אחרי 3 בספטמבר. האם בכרטיס שרכשת מופיעים תנאים שמאפשרים שינוי הטיסה ללא דמי שינוי בכל עת עד למועד הטיסה?

אני מעתיקה את הקטע המלא מהעמוד שהפנית אליו.

Flight change - more than 60 days before travel
    per person, per flight
    £25 + fare difference £30 + fare difference 

Fare difference only
    We are temporarily waiving the flight change fees due to uncertain travel conditions linked to Covid-19

CONTACT CENTRE
    £5 + fare difference

Change fees will apply for changes made after the fee waiver has ended.

Flight change - 60 days or less before travel (off-peak season)
    changes made 3rd September - 14th June
    per person, per flight
    £32 + fare difference £37+ fare difference 
    Flight change - 60 days or less before travel (peak season)
    changes made 15th June - 2nd September
    per person, per flight
    £47+ fare difference £52 + fare difference

• @דבורה-פ

תראי, אני לא עו”ד לענייני חוזים, כך שההבנה שלי לא עדיפה על ההבנה שלך ואם את מבינה אחרת ממני – בשבילך את צודקת.

מאיפה הגיע ההבנה שלי?

לא מהאמבטיה ;-)

איזיג’ט פירסמו שהם עד להודעה חדשה תנאי כל כרטיס שירכש  יאפשרו שינוי מועד חינמי גם פחות מ 60 יום לפני הטיסה, זו היתה הבנתי.

הלכתי לתנאי השינוי והביטול וראיתי שאכן רשום כך.

בלי הודעת הפרסום אלא רק בהתייחסות לחוזה, נראה שיכול להיות שהפרשנות שלך נכונה.

איזיג’ט לא מצרפים לכל כרטיס את התנאים, הם מפנים בלינק לדף הרלוונטי באתר האינטרנט, זהו הציטוט מהכרטיס שלי

Carriage is subject to the applicable tariffs, terms and conditions, and related regulations which are available on this site or free of charge on application at the office or carrier.

מצטער אבל נראה שאני לא יכול לתת לך יותר ביטחון

• @דוקטור-דו-ליטל

תודה לך על התשובה המפורטת. 

אני מבינה שהתנאים הופיעו בהודעה על המבצע שהגיע במייל (עקב השרשור בדקתי וגיליתי שבמשתמש שלי היה מסומן בטעות לא לשלוח מבצעים ולכן לא קיבלתי) וזה כנראה מספיק טוב מול החברה.

מאחלת לכולנו ימים טובים ונסיעות מהנות. 

• @אנשיםטובים

אני הזמנתי לפסח...ועשיתי ביטוח בטריפגרנטי....לא יודעת להגיד כמה זה משוגע...באמת שאין לנו מושג מה יהיה...ולכן אין כאן יותר מידי חשיבה רציונלית..לי זה עשה טוב ואני מאוד מקווה שבעוד שנה נוכל להנות מהטיול ושיהיה לנו כסף לטייל...

• @hadas2308

פסח שנה הבאה מאה אירו לאדם לג'נבה הייתם מזמינים? 

• @royzor1972

100 יורו לכיוון לא, הלוך ושוב כן.

כמובן בתנאי שכל שאר התנאים שגורמים לי לרצות בטיסה מתקיימים. למשל שעת הטיסה חזור של איזיג’ט מז’נבה בד”כ גורמת לי לוותר על התענוג

• @דוקטור-דו-ליטל

הלוך ושוב כמובן 

שעת החזור אכן בעייתית ההלוך נורמלית 

• @royzor1972

אני לא. אבל לכל אדם יש שיקולים אחרים וחשבון אחר, ואנחנו בכלל לא יודעים למשל בכמה כרטיסים מדובר (אם זה לאדם אחד או שכבר משפחה של שישה, ואז כבר הימרתם על 600 יורו), או עד כמה מחיר הכרטיס באמת מציאה (מבחינת נוחות שעות אישית וכו’). גם אין לנו מושג עד כמה ז’נבה היא משאת לבכם או סתם יעד אקראי שמצאתם אליו דיל ואינכם ממש קשורים אליו. בעיניי גם יש עוד כל כך הרבה זמן עד פסח, שאם הכל יחזור עד אז לרגיל יהיה מספיק זמן למצוא טיסות חלופיות סבירות ליעדים שונים באירופה. 

הדרך הקלה לחשוב על זה: אם פתאום סכום הכסף הכולל יתנדף באוויר, כי לא תוכלו לצאת לנסיעה מסיבות כאלו ואחרות – אתם מוכנים להמר על זה? 

• @hadas2308

טריפגרנטי חידשו את ביטוח ביטול טיסה? מישהו יודע אם גם הראל חידשו?

תודה

דבורה

• @keves160

ראשית הכוונה לחמש נפשות 

את ג'נבה אנחנו מכירים. הכוונה היא להגיע לעיירה בצד הצרפתי למספר ימים להירגעות וטיול באזור. 

לגבי ביטוח וביטול טיסה יש אפשרות לבטח לעשות לתאריכים אלו 

בחזרה