בחזרה

כמה זה משוגע להזמין טיסה לשנה הבאה?

• @royzor1972

לא.

כי פסח יוצא עדיין בחודש מרץ- מוקדם מאד לטיול באלפים הצרפתיים.

לא בגלל הסיכון של הקורונה וכו---אלא גם בלי זה, מוקדם מוקדם מוקדם -ורוב גדול של אתרי התיירות ובוודאי הפעילויות המשפחתיות-סגורים.

• מורחק

@royzor1972

לדעתי השיקול לא צריך להיות רק כספי . בשוליים.

מי שבדמו בוערת החופשה והטיול והאנרגיות ומבין שלפניו תקופה של שנה אולי שנתיים של שינוי דפוסי חיים ולוקח בסיכון שיכול להיות שהטיסה תתבטל צריך לקבל החלטה שהיא יחסית לא מסובכת.

אני יכול לייעץ על בסיס מה שאני עשיתי .

הזמנתי למינכן באוטובר מלופטהאנזה ב 500 דולר ליחיד.  מחיר טוב לכל הדעות . אם יבטלו לא קרה כלום . נעביר את הזכות לתאריך אחר. 

בתי מלון ורכב חשוב לבצע תחת ביטול מלא ללא השתתפות והחזר כספי מלא.

זאת תקופה מטורפת ובלתי ניתנת להבנה ולכן כך גם הרגלינו צריכים להיות.

המוטו שאני מזדהה איתו הוא "  כל רגע שעובר לא חוזר " ואי אפשר לקנות בכסף זמן שחלף.

• @יונית

תודה על התשובה 

הכוונה היא לא טיול אטרקציות ולא טיול של פעילות בדומה לטיולי קיץ וגם לא להגיע לאלפים הצרפתיים שם כבר היינו פעמיים כולל טיול גדול בשנה שעברה. 

כל הרצון הוא להגיע לאיזו עיירה קטנה ושקטה להשתקע שם לטייל טיולים קטנים באזור ולאכול ולנוח ולהירגע פשוט ככה בלי מעבר. 

• @משה-22

השאלה אם המחיר הוא טוב היא סוביקטיבית.

השואלת לא היתה בטוחה באם טיסה במחיר 100 יורו לאירופה בתקופה של כזו אי ודאות היא במחיר טוב,

אני למשל השבתי ש 100 נראים לי מחיר סביר, 200 לא סביר

השרשורים אחרים נידון המחיר של 62 יורו כמחיר שיכול להיות שכדאי לנסות, אנשים ציינו במפורש שמעל המחיר הזה המחיר כבר לא טוב.

לכן לא נכון להצהיר ש ש 500$ לאוקטובר מחיר טוב לכל הדעות. המחיר טוב לדעתך

• @דוקטור-דו-ליטל

אצלנו יש גם שיקולי חופש של בתי הספר ולכן גם אם יש טיסות בחמישים אירו והן בזמן לימודים אז זה לא יצא לפועל. 

כשאני מדבר על טיסה לג'נבה במאה אירו אולי לאחרים שיותר גמישים זה לא כדאי אבל בשבילי, כפוף לכל המגבלות זה נראה סביר 

הלוואי שהכל כבר יחזור לשיגרה 

• @יונית

בכלל פסח שנה הבאה בעייתי לטיולי טבע באירופה. מנסה לחשוב על יעד מתאים ( לא עירוני) שלא היינו בו ודי מתקשה...

• @איריס-ס

בעייתי בגלל שיוצא בסוף מרץ? 

אולי יכול להיות קר קצת אבל אנחנו חשבנו פשוט להתמקם באיזו עיירה באיזור אגם ג'נבה ולטייל גם רגלית באיזור וגם לא. 

ולנוח לאכול  טוב ולהינות מהשקט והשלווה יחד. 

העניין הוא עם הטיסות אם כדאי כבר מעכשיו להזמין טיסה או לא 

כרגע המחיר לג'נבה הוא ארבע מאות ש"ח לאחד ואנו חמישה 

• @royzor1972

טיילנו באלפ”צים פעמיים, בשתיהן ביולי (2016 ו-2018), ובשתיהן שילמנו 150 יורו פלוס-מינוס לטיסות איזיג’ט לג’נבה בימים רגילים של טרום-קורונה. ג’נבה היא בין היעדים הזולים יחסית של איזיג’ט. 100 יורו לפסח זה עדיין מחיר זול כמובן, אבל עד כמה יותר זול ממה שיהיה ניתן לקנות גם עוד חצי שנה איש לא ידע, ואם ההפרש שווה את ההימור של 500 יורו, שזה סכום לא מבוטל כשיש תנאי אי-וודאות חריפים בשלב זה – באמת קשה לי לומר.

בהתייחס לאיזור ולמזג האויר – על שאמוני אין מה לדבר בסוף מרץ, אלא אם אתם חובבי סקי. לגבי איזור אנסי והעיירות הסובבות את האגם, ובכן, זה כמובן עניין של מזל. זכור לי סיפור טיול קסום של גיל (איך לא! כל סיפוריו קסומים) מאותו איזור בפסח. רק אומר שאנחנו היינו יומיים באנסי ביולי, שבמקרה היו גשומים, וזה די הקשה. באין רכבלים ואטרקציות, בעיירות קטנות, בניגוד לעיר גדולה, אפילו להסתובב ברחובות אין הרבה טעם בגשם. באנסי יש שוק, כמה פאטיסריז ושוקלוטיירים די מפורסמים, אבל אפשר למצות את זה ביום. אם תזכו בשמים כחולים זה כמובן סיפור אחר לגמרי. בסוף מרץ-תחילת אפריל – כאמור זה הימור. לשיקולך. אישית, אם הייתי הולכת על הקונספט החכם שלך, לטעמי, של טיול “באיזי” בפסח, הייתי בוחרת דווקא יעד עירוני יותר, כמו ברלין, כדי שגם בגשם תמיד יהיה מה לעשות.

• @איריס-ס

את לא לבד בעגלה הזו.

מעצבן כל פעם שפסח יוצא מוקדם. ממש מעצבן- לא מספיק לנו קורונה אז גם פסח מוקדם? לא נענשנו מספיק?

• @royzor1972

אפשר להתמקם אולי ביעדים לאורך אגם ג’נבה מהצד הצרפתי או השוויצרי

כדי להיות בעיירה והסביבה שלה- מספיק

רק להביא בחשבון את העיתוי ומזג האוויר הלא בטוח

והעובדה שהרבה אתרים סגורים עדיין (גם אם יש 15 מעלות בחוץ -לא קשור לטמפרטורה אלא ללוח השנה).

• @משה-22

תשובתך לא רלוונטית .

השואלת  מחפשת מידע על ג’נבה

וטיול משפחתי

בחודש מרץ

והשאלה שלה היא גם כלכלית של סיכון כספי.

500$ למינכן של מטייל יחיד -אינה רלוונטית לשאלה.

• @יונית

תודה רבה על התשובה 

הלוואי שכל המצב הזה כבר ייגמר. מה כבר מחפשים בחיים? חוץ מבריאות פרנסה וקצת שקט שלווה ? 

עם פסח מוקדם נסתדר שהקורונה כבר תיגמר בע"ה. 

גם השנה רצינו קצת טבע נופים וטיול עם כל המשפחה בשלווה 

בינתיים מחכים לראות מה יהיה עם פריז נורמנדי ו בריטאני באמצע יולי... 

• @royzor1972

אמצע יולי 2020? לדעתי, ספק גדול גדול.

• @יונית

כבר הפנמנו שרוב הסיכויים שזה לא ייצא לפועל השנה 

מה שיהיה יהיה 

בחזרה