בחזרה

תכנונים באספמיה- ויזה לנפאל

• בשדה התעופה ניתן לעשות ויזה לחודש או לשלושה,

ובעקרון אם אני רוצה חודש וחצי, מבחינה כספית שווה לעשות בשדה התעופה לחודש, ואז להאריך בשבועיים בקטמנדו עצמה.

זה דבר ברור לי.

כמה זמן לוקח לעשות הארכה כזאת? 

השאלה נובעת מזה שאני מעדיף לצאת לטרק קרוב יחסית להגעה (בטווח של יום/יומיים), כדי להותיר זמן לטרק עצמו ולהשאיר יותר זמן דווקא לסוף/אחרי הטרק בשביל לא להיות בלחץ ובלת'מים וכו',  ויכול להיות שבהתאם לאורך התהליך כבר יהיה שווה לי להנפיק כבר בשדה את הויזה ל3 חודשים.

• @תומר

תומר

אם לא תקבל פה תשובה אז בטח בלונלי פלאנט …..

לא יודע כמה כסף אפשר לחסוך באופטימיזציות האלו ובכמה זמן זה עולה אחר כך. נשמע לי במקרה הטוב חיסכון של 100 שח מלווה בכאבי ראש.

לשיקולך

• @תומר

הייתי בדיוק באותה סיטואציה, הארכתי את הויזה תוך כדי השהות שלי וזה עלה בערך 3000 רופי (בסביבות 90 שקל), עניין של רבע שעה חתימת מסמכים אם אין תור.

הסתבר בדיעבד שההבדל בין התוספת הזו לבין לעשות מראש ויזה לתקופה ממושכת יותר לא היה גדול, לכן ממליצה לך לעשות מראש את הויזה ל3 חודשים ולחסוך מעצמך את הבירוקרטיה באמצע הטיול

• @aviyada

הייתי צריך את דרור כדי להזכיר לעצמי שיש לי 'לונלי פלאנט טרקים בהימלאיה נפאלית' בבית. ולבדוק מה הספר אומר.

ויזה ל30 יום עולה 40 דולר, ויזה ל90 יום עולה 100 דולר.

הארכה ל15 יום עולה 30 דולר וכל יום נוסף 2 דולר.ולפחות לפי הספר זה אמור לקחת כשעתיים (כנראה באמת תלוי תלוי בעומס ומצב רוח של הפקידים)

יש מצב שבאמת עדיף כבר לעשות ויזה ארוכה יותר בשדה תעופה, כדי לחסוך טרחה וזמן על התארגנות מנהלתית בקטמנדו

בירוקרטיה של תחילת טיול, בנחיתה. את הטיול יש לי בראש כבר ו30 יום גבולי לתכנון...

• @תומר

תומר אם אתה מתכנן לתקופה הקרובה בינתיים לא ברור אם הנפאלים נותנים לתיירים להכנס בגלל המצב.ובשגרירות נפאל הם לא ברורים לגבי התיירים.

• @shimon-amar

הטיסה היא לא מחר.

כרגע אין נחיתת טיסות בינלאומיות עד 30/4,

ונותנים הקלות ביורוקרטיות מסוימות בנוגע לטיסות של תיירים שנמצאים בנפאל כרגע.

פעילות קונסולרית מושהית בתקופת הסגר

מעבר לזה הם לא יכולים להגיד לך בכל מקרה.

https://trade.welcomenepal.com/urgent-notice-regarding-visa-rules-08-apr-2020/

• @תומר

מישהו יודע האם מעבר ל - 90 יום אפשר להאריך שוב?

• @shimon-amar

הם מגבילים לעד 150 יום (בטוח) לשנה קלנדרית אני חושב.

הם נותנים הקלות מסוימות אם הויזה נגמרת ב'תוך' הסגר, אחרי ה21/3.

תעיף מבט פה-

https://trade.welcomenepal.com/

• @תומר

האם בעוד מספר חודשים אפשר להכנס ולקבל בהתחלה 90 יום ואחר כך 60? או שמוקדם כדי לתכנן?

• @shimon-amar

אני לא מומחה, ולא בקשר עם הנפלאים, אבל הערכה שלי-

התקופות שמביאות בצורה משמעותית הרבה יותר תיירים זרים הן אמצע מרץ עד אמצע יוני, ואמצע ספט' עד אמצע נובמבר (פחות או יותר על שתי התקופות). כנראה החליטו על עוצר טיסות עד סוף אפריל, כדי לנטרל את עונת התירות הנוכחית, וכך בצורה יחסית יעילה הן נמנעים מיבוא קורונה.

שלא תבין לא נכון, כרגע אני בעיקר מתכנן.

עוד לא הזמנתי טיסה, גם בגלל לו'ז שלי, אבל גם מחכה לראות התנהלות נפאלית וחברות תעופה לגבי עונת הסתיו. בהתאם לאופי ולאורך הטיול, לדעתי לא תהיה לי בעיה אם ידרשו שבועיים בידוד בחזרה לארץ, או דברים ברמה דומה.

לפי ההודעות בקישור, אני מבין שאורך השהות האפשרי לא השתנה, והם עשו כמה התאמות בנוגע לסגר. אני חושב שניתן להנפיק ל90 ולהאריך בעוד 60, למרות שמבחינה תיירותית, אני לא רואה את התועלת בזה, כי זה הרבה מעבר לעונה רלוונטית לטרקים גבוהים.

אני מתכנן ללכת באיזור האברסט, להתחיל בג'ירי, ולעבור ב3 פאסים, בייסקמפ, גוקיו, ולסיים בטומלינגטאר, כש'על הנייר' זה אמור לקחת כ28 יום. אז מבחינתי לפחות ויזה לחודש וחצי נותנת מספיק מרווח נשימה לטרק עצמו, אם ההליכה לא תתקדם לפי הנייר, וכמה ימים לנוח לאחריו אם ארצה.

• @תומר

בקשר לטיסות בלוקלה- מנסיון קודם, בגלל שקשה לחזות מתי מזג האויר לא יאפשר המשך טיסות, הם מעלים על מטוסים אנשים אם כרטיסים, כמעט בסגנון של כל הקודם בתור עולה.

מקסימום ישנים בלוקלה (היא מסודרת תיירותית)-, ומגיעים לשדה התעופה ממש מוקדם בבוקר שלמחרת כדי להבטיח עליה לטיסה.

• @תומר

כמה זמן תכננת את ההליכה מג’ירי לנמצ’ה בזאר ? זה לוקח 7 ימים .

בשביל ללכת את זה בפחות ימים , צריך להיות עם כושר הליכה הרבה הרבה מעל הממוצע .

גם הסבלים המקומיים הולכים את זה ב- 6 עד 7 ימים .

אני הארכתי את הויזה בעצמי . נתקענו שם המון שעות (התיירים שהיו באותו יום) .

הכל שם ידני , שום דבר לא ממוחשב , ובאים המאכרים עם ערמות של דרכונים 

שכמובן עוקפים את התיירים בתור . (הם משלמים שוחד שם לפקידים) .

אם תחליט להאריך את הויזה , תעשה את זה דרך אחת מסוכנויות התיירות בקטמנדו .

*** כמובן שהכל תלוי במזל , ואולי הלונלי פלנט צודק שביום טוב זה לוקח שעתיים .

אל תשכח צילום של הדרכון ותמונות פספורט . הנפאלים ממש אוהבים תמונות פספורט .

לכל פרמיט צריך 2 עד 4 תמונות פספורט . מפני שגם ל- TIMS צריך תמונות .

(אני מקווה שלא טעיתי בשם של האישור הזה TIMS) .

• @Doron

בגדול אני מכיר את החומר, כבר הייתי שם. הרבה מהשאלות שלי בנוגע לנפאל טורקים הן לצורך רענון, ו'סגירת פינות' שרלוונטיות לי להיום. (יכול להיות שאני אפילו זוכר איך מגיעים למשרד של ה'טימס', אם לא שינה מקום....)

טרקתי כבר את הדרך מג'ירי, ואני בכושר טוב מהממוצע (ויש מצב שגם אז הייתי) למרות זאת, אני נותן לעצמי ימים אקסטרה כדי שאוכל להתאים התקדמות להרגשה הפיזית, במקרה ואני קצת 'עף על עצמי' בנוגע לכושר הליכה.

גם המקטע מאיזור נמצה היה לטומלינגטאר, שאני קצת בונה עליו, אמור להיות בעל אותו אופי טופוגרפי. 

לפי אביה, ולפיך  והספר, מתגבשת אצלי ההחלטה להנפיק מראש ויזה ארוכה  יותר בשדה תעופה, ואז אני משאיר לעצמי רק מפגש אחד עם מוסד ממשלתי, בהוצאת ה'טימס'. 

• @תומר

משיטוטי ברשת-

מחירי הויזה לנפאל עלו.

https://www.welcomenepal.com/plan-your-trip/visa-nepal-information.html

• @תומר

הם העלו משמעותית.

• @תומר

ד”א, איזו רשת סלולרית נפלית נחשבת עדיפה לאיזור האברסט?

• @תומר

אם אני לא טועה רשת נמסטה.

• @תומר

לדעתי, Ncell עובד טוב יותר באזור האוורסט.

בכל מקרה, בכל גסט האוס יש WiFi - ניתן לקנות בגסט האוסים חבילות גלישה בנפחים שונים.

בחזרה